Nepase a nepase. Poraďte

pomfrita
27. led 2008

ähoj holky, malej nám vůbec nechce pást koníky, i když hlavu drží dobře - prostě když ho dám na bříško, tak třeba 5-10 sekund vydrží, ale pak mu hlava spadne a "ryje" do deky. Jinak sa pohybem žádný problém - přitahujem ho do sedu, to se mu moc líbí....když ho mám opřeného o kolena, tak se snaží dostat z polosedu do úplného sedu a to celkem úspěšně 🙂
Jo a taky by mě zajímalo, kdy by se měl otáčet na bok, bříško, záda, kdy může sedět a kdy by mohl začít lézt (samozřejmě vím, že každý dítě to má jinak, stačí mi to vědět jen zhruba). Díky moc za případný rady 😉

basak
15. srp 2008

ahoj tak dnes jsme byli cvičit v arpidě tak jsme dostali pochvalu za to že už zvedá hlavu,ale hned jsme vyfasovali další 3 cvik.prý už jich víc nedostanem max. nám 1 ubere.no malej zase řval až mně trnulo,ale musím vydržet vypadá to že mu to pomáhá tak snad to bude brzy v pořádku a nebudeme muset cvičit vůbec.do kdy se to vůbec cvičí,než sedí nebo než začne chodit? 😒

lendy1
15. srp 2008

basak, jestli cvičíte vojtovku, tak ta se většinou ukončuje, jakmile dítě správně leze zkříženým vzorem, jelikož je to známka toho, že bude chodit. Otázka je ale, jestli bude chodit správně, takže se někdy cvičí až do správné chůze 😝

basak
15. srp 2008

jéje tak to je koukám běh na dlouhou trať ☹ no snad to vydrží moje nervíky 😖 jsem jen ráda že už vůbec začal nějak reagovat tak snad budou už jen pokroky 😅

coriven
15. srp 2008

basak, ale hlavně, že se něco děje a že to Matýskovi pomůže 😵

basak
22. srp 2008

ahoj tak malej už pase celkem obstojně 🙂 ale dlouho to zatím nevydrží vždy přepadne na jednu a tu samou stranu 😒 no ale ikdyž se mu cvičení nelíbí tak pokračujem však výsledky jsou už vidět 😀 😉

krista
23. říj 2008

monisek • 1d • Dnes v 10:44
Ahoj mamky,
mám skoro 3 měsíčního chlapečka a vůbec nechce na břišku zvedat hlavičku. V 7 týdnech ji začal trochu zvedat a potom přestal, teď když ho dávám na bříško několikrát denně, tak se rozplácne jako žabka, narve si prsty do pusinky a spokojeně si je cumlá ... prostě pohodář ... tak vůbec nevím, jak a co mám s ním dělat, aby byl nucený tu hlavičku zvednout. Doktorka mi říkala, že pokud nebude pást do 3.-4. měsíce, že nás nemine rehabilitace 😒
Nemáte nějaký fígl? 🙂 Díky. 😉

terreza • 1d • Dnes v 10:47
nestrachuj se moni,nas Matej taky nezvedal,byla to pro neho velka fuska,mel moc tezkou hlavu 😉 zacal az pred 4.mesicem ale to uz poradne 😎
kazde mimi ma svuj cas a dr.taky pozna ze se aspon snazi,nemusi vas hned posilat na rehabky a i kdyby,tak co?aspon bude mit pevnejsi svalstvo 😉
moje mamka dycky malymu jakoby "masirovala pater" jen dlani od vrchu dolu a zpatky,jen tak lehce..tak nevim jestli to pomohlo,ale nespechej na neho,neboj vecne rozplacnutej nebude 😀 😉 🙂

alishia • 1d • Dnes v 10:48
muj vojta byl uplne to same, pomohl nam ten velky gymnasticky mic.... dala sem mu na nej plinu, polozila ho na nej, samozrejme drzet a sli sme pred zrcadlo, tam na sebe koukal....dost sem s nim pohybovala ze strany na stranu a dopredu a dozadu, a asipo tydnu se too zacalo zlepsovat, doporucuji opravdu co nejvic davat na brisko ikdyz se mu to moc nelibi, proste ho na nej dat a dokud nerve tak neobracet, hodne sem ho taky motivovala takovou knizkou hadrovou z obrazkama a pohybujicima se autickama, vypravela sem mu co tam kdo dela a jeho to zajimalo a mel zvednutou hlavicku celkem dlouho. Odmitala sem s nim jit nekam na rehabku, sem na tohle reseni uplne alergicka.)

alishia • 1d • Dnes v 10:49
jo a jeste je nejlepsi ho dat na pultik nahatyho nez se jde koupat....malej tam ma u pultu rozsvicenou lampicku a vzdycky se na ni koukal.) ted se uz otaci sam na brisko a vsechno pozoruje a bere do pracek.)

terreza • 1d • Dnes v 10:52
alishia ma pravdu,ted sem si vzpomnela,ze nam pomahalalo vyslict ho do naha a jit pod nej na prebalovaku nebo chrastit hrackou nad nim a on se koukal co to je..slo to zlehka ale slo 😉

alishia • 1d • Dnes v 10:53
presne slo to pomalu ale vypilovali sme to.)

monisek • 1d • Dnes v 11:14
tak balón určitě vyzkouším, tak jsem na něho zvědavá, zda to s ním trochu hne 🙂 a večer naháčka taky zkusíme obrátit na bříško ...
když je na bříšku, tak na břicho naproti němu a snažím se mu ukazovat různé hračky a tak, chrastím tam a s ním to fakt vůbec nehne ... jakoby by si říkal, jen se mámo hezky snaž 😀 😎

venuse333 • 1d • Dnes v 11:22
AHoj, ja jsem dala deku na zem, aby Julii nebyla zima, lehla jsem si na zem k ni a koukaly jsme si do oci a povidaly si ... docela to zabralo a ten gym. mic je take dobry 😉

lendy1 • 1d • Dnes v 11:43
stejné témata, najdeš tam spoustu rad 😉 :
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

mobina • 1d • Dnes ve 12:06
Moni ten můj raubíř taky nic. Ten zase naopak na bříšku řval. Ještě na třímesíční kontrole jsem si stěžovala doktorce a týden na to začal ukázkově pásl 😉 Ono to přijde neboj. Dávej ho při každém přebalování na chvilku na bříško, aby si zvyknul. Ono to pak z ničeho nic přijde. Já si naivně myslela, že miminka nejdřív budou jakoby trénovat a zkoušet a ono prd. Jsou to takový skoky, že občas nestíhám. Mě teď například začal během týdne lézt, klekat si, stoupat si a sedět, takže mám fakt co dělat 😀

venuse333 • 1d • Dnes ve 14:51
Jeste jsem si vzpomnela, davala jsem ji ruku na zadecek, tiskla jsem ji ho k podlaze a aktivovalo to zvedani hlavicky.

dzej • 1d • Dnes v 15:19
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

alishia • 1d • Dnes v 15:43
monisek....je to fakt, oni z niceho nic najednou zacnou neco delat....takze se neboj a nevysiluj.) rehabka podle me neni treba, mujvojta delal opravdu to same, ja pred nim lezela delala na nej ksichty ukazovala mu hracky a on si ryl nosem do postele a rval...tim micem sem ho nejak aktivovala a uz to slo🙂
Zmena príspevku kvôli Zruš

misa84
21. lis 2008

ahoj, necetla jsem celou diskuzi, ale mam 3tydenniho chlapecka a kdyz ho dam na brisko, tak uz krasne zveda hlavicku, udrzi ji celkem dlouho a taky s ni otaci. neni to trochu brzo, nemuze mu to ublizit? dekuji

krista
10. bře 2009

gilotek • 1d • 11. březen 2008 ve 13:19
Ahojky, jak vám pase nebo páslo koníky vaše mimčo ve 2 měsících? Malému se moc nechce. Malinko nadzvihne hlavičku, otočí jí na druhou stranu a to je všechno. 😖 Vždycky si ji položí na stranu na něco se zadívá a já s ním nehnu 😀 Koukáme si z očí do očí, chrastíme a nic moc. 😕

sisstin • 1d • 11. březen 2008 ve 13:20
gilotek: náš začal skutečně pořádně pást ve 3,5měsících..předtim dělal to samé, co vy 😉

nikkos • 1d • 11. březen 2008 ve 13:26
Náš v tomhle věku dělal to samé a navíc u toho řval jak o život a byl rudý vzteky, že jsem ho dala na bříško.
Však on začne, neboj 🙂

denousek • 1d • 11. březen 2008 ve 13:33
jojo presne muj malej taky...byval sikovnejsi a ted nic....ma 2,5 mesice ☹

zevina • 1d • 11. březen 2008 ve 13:36
gilotek, a nemá ručičky moc vzadu? takhle malému mimi musíš pomoct s polohováním, ručky postrčit dopředu, aby loktíky byly přibližně v linii ramen 😉 tím pádem se posune těžiště, mimi se pěkně zafixuje a hned se ta zatím pořád těžká hlavička líp nese 🙂 jinak na ukázkové pasení koníčků máte času asi do 3m, ale určitě malého na bříško často dávej, ideálně na stole a motivuj ho z druhé strany, kdy si klekneš k němu, povídáš mu, směješ se, děláš ksichtíky... hlavně aby vaše obličeje byly ve stejné úrovni a nic ho nenutilo hlavičku zbytečně zaklánět (správné pasení není o vytažení hlavičky s krku, ale vzpor na ručkách) 🙂

my jsme právě kvůli (ne)pasení koníčků od 2m cvičili vojtovku 😒 během 2-3 týdnů se to zlepšilo a do měsíce byl malý už frajer ukázkový, pěkně podle vývojových tabulek a je fakt, že chyba byla hodně v tom, že jsem zpočátku nevěděla, jak malého správně napolohovat...

paolin • 2d • 11. březen 2008 ve 13:41
neni paseni ve dvou mesicich brzy...? 😕
nam doktorka rikala, ze si mame dat pozor na prilisne zvedani hlavicky v par tydnech.
je to zpusobeno zkracenymi zadovymi svaly. jak pise zevina, spravne paseni je zvedani na rucickach.

kamcatko • 1d • 11. březen 2008 ve 13:49
ahojky...tak mi mame taky 2mesicniho prcka a na naky paseni muzeme asi zapomenout...jakmile ji dame na brisko tak sputi takovej rev ze se z toho az zakuckava.... 😀 ale cetla sem ze na brisko se maj davat uz od 3.tydne

bramburka • 1d • 11. březen 2008 ve 14:34
jojo, na brisko davejte, my paseme presne ode dne kdy ji byly 3 mesice 😉

petra.vavra • 1d • 11. březen 2008 ve 14:39
Ahoj, nám doktorka na 6-ti nedělí řekla, že je malá nějaká línější, protože nepase, tak jsem si ťukala na čelo, jestli je normální a malá si v klidu začala pást koníky asi na 3 měsících a opravdu zaostale nevypadá, takže všem mamkám hlavu vzhůru 😀

gilotek • 1d • 11. březen 2008 ve 14:51
holky a jak dlouho ho na bříšku mám nechávat? dávám ho tam před kojením asi na 5 minut. Když ho dám po kojení nebo třeba hodku po jídle tak blinká 😒 Jo a u toho pasení - nepasení má tendenci zvedat prdelku

mkr • 1d • 11. březen 2008 v 19:02
ahojda, tak my už pěkně dlouho zvedáme hlavičku a ted začala pást, poloha na bříšku ji nevadí spíš naopak večer ji vyžaduje na spaní a neublinkává, záleží hodně na miminku

dvojka • 2d • 11. březen 2008 v 19:48
Dobrý večer holky...
Mě přijde pasení koníčku ve dvou měsících poněkud brzy,ale pozor,pokud se to mimču líbí a neni mu to nepříjemné,tak bych tomu vůbec nebránila...
Pokud vim,tak miminka začínají pást koníčky až po třetím měsíci,je to individuální.
Ve dvou měsících bych však dítě na bříšku ponechávala jen při stálém dohledu.. 😉

olivz • 2d • 12. březen 2008 v 09:03
Ahoj,dcera má měsíc,taže ještě nepase,ale na bříšku se jí celkem líbí,jen moc zvedá hlavičku a kouká na obě strany,tak mám srach aby si neublížila.Má ještě čas.Starší začla pást koníčky kolem toho třetího měsíce.

andys26 • 12. březen 2008 v 09:41
Gilotek, zkus jí dupku přdržet aby měla trošku oporu, u nás to tak fungovalo. Jsou nám 2 měsíce a už dobré tři týdny paseme. Jenomže mi taky strašně rychle rosteme, dr. říkala že vypadáme jako 4 měsíční miminko, takže to bude možná tím. 🙂

megee • 1d • 13. březen 2008 ve 14:04
ahojky my s tím problém neměly, ale je to asi tím, že malej spinká od 2 týdnů na bříško a dr. říkala, že dávat co nejčastěji na bříško..

kecalka • 1d • 18. březen 2008 ve 21:04
Jé, tak začínám zpytovat svědomí, zda jsem malého moc nepřemáhala. Neměl ještě ani pořádně shojený pupíček a dr už do mě dula, jak často ho dávám na bříško a zkusí pást. Počkala jsem ale až se pořádně shojí - to bylo kolem konce šestinedělí. A malý sám začal aktivně "pást". Ale vyloženě se mu to líbí a je u toho šťastný, směje se a výská. Tak si říkám, že je to snad v pořádku. I polohu má u toho správnou (dle knížky Něžná náruč rodičů), jen proto, že mu ještě nejsou celé 3 měsíce, má ještě ručičky v pěst - prý pravé pasení je, když má dlaně rozevřené a opírá se o ně. Zatím se opírá jen o předloktí.
Ale snad, když se mu to líbí, tak jsem jeho zádíčkám moc neublížila....Ono také, co dr, to jiný názor.

kathus • 1d • 19. březen 2008 v 08:05
ahojky tak my paseme konicky a nemame stim zadny problem 🙂
no malej je podle doktora nejakej moc aktivni 🙂

kachnik • 1d • 19. březen 2008 v 08:35
Taky malého trénujeme dle pokynů dr. už od malinka a jde nám to, viz foto 😀 Nad přebalovákem má nalepenou žirafu a je to sranda jak se snaží na ní vždy dosáhnout rukou a pěkně ruce střídá.

karotky • 1d • 19. březen 2008 v 09:19
Náš začal přes ve 2.měsících ukázkově.Pak si to začal kazit tím,že s hlavou zvedal i obě roce a pak se vztekal,že ho bolí záda. 😅 Nedržel správně hlavu(vytáčel jí na pravou stranu),tak jsem si s ním musela dát práci a ukazovat mu,jak se to dělá správně. 😀
Nejlépe jsme to vytrénovali v kočárku.Trochu jsem sklopila boudu,odepnula ten díl,pod kterým je síťka a on celou dobu(od narození to byl nespavec)čučel,co se venku děje.Jinak by v kočáře nevydržel. 😀

simlenka • 1d • 19. březen 2008 v 09:43
naše kočka teda pase-nepase, jak kdy - někdy jen tak zvedá hlavičku a přendavá ji ze strany na stranu, někdy mi jen ji na břicho položím, usne a někdy se zvedá na ručičkách na zápěstí - ale to asi až poslední tři dny a jen chvilinku...

megee • 1d • 19. březen 2008 v 10:13
no mě dr. řekla že ho mám dávat co nejvíc na bříško a je fakt že vydrží pást i 15 minut jelikož od 2 týdnů na bříšku spinká...

krista
10. bře 2009

nency • Dnes v 11:15
Chtěla jsem se zeptat, kdy vám začalo pást mimčo koníky?
Mé dceři je už 9 týdnů a pást se jí moc nechce. Když ji dám na bříško, tak tam dlouho nevydrží
a začne řvát. Sice párkrát se jí to už povedlo a už jsem se radovala, že to umí, ale druhý den
zase nic. ☹

karotky • 1d • Dnes v 11:40
Áda začal pást v necelých 2.měsících.
Naučili jsme ho to na gymbalónu. 😉

mousunek • 1d • Dnes v 11:43
kolem toho 10 - 12tydne by mimco melo na brisku udrzet hlavicku cca minutu a s uplne natazenyma rucickama se nam to povedlo az tak ve 4mesicich

megee • 1d • Dnes ve 12:08
pást koníky začal v 1 měs. na natažených rukách ve 2 měs.

vojtisek2007 • 3d • Dnes ve 12:10
tak třeba u Vojty se nám to nepodařilo nikdy - jak byl na břiše, okamžitě se rozplácl jako žába a ukrutně řval...takže my jsme nepásli...max 3-4vteřiny než zjistil, kde že to leží 🙂 a pozor, ani jsme nelezli - seděli jsme a pak vstal a chodil - lézt začal teď - jako dvouletý a ohromě ho to baví

berenika39 • 2d • Dnes ve 12:10
dobrý webovky jsou www.pediatriepropraxi.cz a www.zdravcentra.cz, tam jsou ty příšerný taulky, kdy by se co mělo a nemělo.

kokaka • 2d • Dnes ve 12:48
my jsme na tom taky bídně, dceři se na bříšku nelíbí a přesně jak píše vojtisek2007, rozplácne se a brečí, na lezení to taky zatím není, chodíme na rehabilitaci

misasvobodova • 1d • Dnes ve 13:09
My jsme na tom byli dobře.Tomík začal už tak okolo 2.týdne, ale každé mimi je jiné a také už jsem slyšela,že nepáslo vůbec.

nency • Dnes ve 14:00
karoty
díky za radu. Zkusila jsem gymbalón a nestačila jsem se divit. Hlavu zvedla okamžitě a napnula i ručičky. 🙂
Je to fakt super pomůcka při cvičení. Rychle ji to unavilo a teď mi usnula, tak ještě nevím, jestli ji
to půjde také na břiše když na balónu nebude.

smajlik
5. dub 2009

ahojky, malá má dnes 3 měsíce, zhruba do 9 týdnů krásně pásla koníčky, a najednou z ničeho nic utrum, jakmile jí dáme na bříško tak začne během minuty řvát a vztekat se... přesto se jí pokouším dávat 2x denně na bříško, ale je to opravdu záležitost okamžiku, protože se pláčem až zakuckává 😀. Největší problém ale asi je, že malá když už se snaží, tak jakoby vykulí celé bříško, dá ruce a nohy nahoru do vzduchu (vypadá jako kolíbka) a hlavu má zabořenou v dece ... Zkusím ten gymnastický balon, super tip 😉

berunka
5. dub 2009

holky nemate nektera problem s tim ze kdyz date miminko na brisko blinka?mame cvicit s Eli Vojtovku a kdyz ji dam na brisko a chci cvicit cvik na brise tak mi zacne blinkat. ☹

nency
5. dub 2009

berunka
máme naprosto stejný problém, krmíme každé 2,5 - 3 hodiny a když jí dám na bříško kolikrát jsou to skoro
dvě hodiny po krmení, tak ještě blinká. Dříve než za dvě hodinky jí ani nesnažím otáčet, to by bylo všechno
venku. Když je po krmení, tak jí musím dávat do lehátka a nepokládat hned na zádíčka, to totiž taky blinká.

Pasení musíme také cvičit, protože naše mudra nebyla spokojená a v úterý jdeme na neurologii a pak zřejmě
budeme muset chodit na rehabilitace a také cvičit. Ale je to problém, přesně jak píšeš, malou dávám
na bříško tak půl hodinky před krmením, ale to už začíná mít hlad a k pasení se moc nemá. Nejvíce to trénujeme
v koupelně před koupáním a po koupání, to jí to jde super. 🙂

fiallinka
6. dub 2009

smajlík: neboj, ona na to zas přijde, to se stalo hned dvěma kámoškám, pak začaly děcka pást až tak 3 měs. a půl, nebo 3 a 3 týdny...

smajlik
20. dub 2009

fialinka: tak jsme byli u doktorky a už 14 dní cvičíme Vojtovku, včera se nám malá poprvé vzepřela na ručičkách a pásla koníky, i když jsme jí museli držet prdelku.

můžu se zeptat jestli děti při těch koníkách nějak polohujete? Myslím hlavně ručičky, jestli jim je někam dáváte, před ně, vedle ...

momin
29. čer 2009

Pomooc.... ☹

germik
24. srp 2009

ahojte, možno mi budete vediet poradit..Malá má 5 a pol mesiaca,začala pást velmi skoro a uplne krásne a vačšinu času trávila iba na brušku...až donedávna..Trvá to asi týžden - malá mi vydrží na brušku možno 5 minut,potom začne plakat,rve si hlavičku do podložky,natahuje ruky do bokov a robí lietadielko a plače a plače...Na chrbátiku vydrží pár sekúnd,pretože od kedy sa vie pretáčat na bruško,hned sa pretočí.. 😕 .a tam začne do 5 min plač... Nemáte skúsenost s opakom - teda že bábo najskor krásne a bez problémov pasie a zrazu sa jej na brušku nepáči?

andykov
24. srp 2009

germik, jo něco podobnýho mi teď dělá malaá, ale začla pást až skoro na 3měsících, předtím moc ani hlavu nezvedala ☹ Dneska jsem před ní zkoušela dávat hračky a bylo to trochu lepší.. Dala bych tomu čas a na bříšku bych ji nechávala i přes ten brek-samo, že ne teda dlouho, třeba je to přechodný 😉

senja
21. zář 2009

Ahoj holky, poradte prosim ☹
Nas maly je take linejsi, nekdy tu hlavu zvedne, a nekdy se ani nesnazi, jen si lezi na brisku a cuca si pesticku, uplne v klidu, jen se mu nechce. Nase MUDra nas poslala na neurologii. Dnes jsme tam byli a napsala nam Vojtovku... Ted jsem zacala zkoumat o cem Vojtovka je a sedim a bulim - je pro deti s detskou mozkovou obrnou Neurolozka mi na otazku zda takova nechut k paseni je casta odpovedela, ze nekdy se to stava, kdyz jsou komplikace u porodu nebo v tehotenstvi. Jenze ja jsem ZADNE nemela! A take kdyz jsem neurolozce rekla,zenpredtim ji krasne zvedal, tak mi odpovedela, ze to URCITE bzlo jen reflexivne 😖
Kdo vi v kolikati musi dite dobre past?
Myslite, ze je takove plosne nasazeni drasticke Vojtovky na kazdou sebemensi odchylku je spravne?
Nevim co si mam myslet...

petrach
21. zář 2009

senja vojtovka není jen na DMO..pomáhá uopravovat a startuje vyvojove..a zas tak drasticke to není,neboj se toho,plakat bude,ale proto že ho omezuješ v pohybu..skus to vydržet a uvydíš že za chvilku vas vyřadí 😉

neuroložka pozná podle reflexu co je dobře a co špatne,ale vojtovka vam opravdu pomuže a maleho nastartuje 🙂

makoush
22. zář 2009

senja..taky nase lonoška dlouho nepásla. Začala, až když jí byly skoro 3.mesice, do té doby jen ležela a břiše, cucala si palec a řvala. Detska rikala,ze ma jeste čas a 10dní pred návštevou neurologa začala pást uplne bravurně - uf. Každopádne, nam dost pomohlo,ze jsem si sedla do pololehu a dala si ji na hrudnik a pridrzela rucicky, to ji trochu nastartovalo a za par dni pasla s dopomocí i na podlozce. Je fakt,ze paseni pro ni stale neni neco extra prijemneho (ma reflux) a casto se po tom rozkrka a pozvraci.. ☹

adus22
22. zář 2009

Senja ahoj. Tak Natalka ked mala dva a pol mesiaca nepasla konicky ani nahodou. Este ked mala 4 mesiace tak na brusku drzala hore hlavicku len par sekund a sup na podlozku. Snazili sme sa jej pridrziavat hrudnik a tiez ako ti radi makoush davala som si ju na brusko v pololahu a vtedy vydrzala drzat dlhsie. A asi ked mala 5 mesiacov tak zo dna na den sa jej to zapacilo a odvtedy drzi hlavicku krasne, dviha sa na dlane a najradsej ma polohu na brusku. Lekarka to u nas neriesila, ze to tak dlho trvalo. Kazde dieta ma svoje tempo vyvinu. Tymto ta neodhovaram od cvicenia, to musi posudit lekar, len pisem nasu skusenost. Natalka sa napriklad este teraz nevie otocit z bruska na chrbatik, tak tiez dufam, ze sa to coskoro nauci 😉

dadis
27. lis 2009

Ahojte nasa mala ma 4,5mesiaca, konicky este v tom pravom zmysle nepasla (ze by sa opierala o otvorene dlane a rucicky vystrete), ale pekne vydrzala par minutiek na predlakti si "citat" knizku, pozerat na hracky atd...avsak asi tyzden, vzdy ked ju dam na brusko, tak po chvili, ked uz nevladze, alebo sa jej nepaci, tak da rucicky od seba, nohy dohora a hupe sa a krici...cim vlastne sa "vratila" spat "na ceste "k paseniu" a citam ze to znaci o svalovej hypotonii. V 4 mesiacoch som bola v poradni, to bolo vtedy este v pohode, teraz ideme az o mesiac...tak neviem, ci tam zajst skor, nech nas odporuci na nejake rehabky, alebo skusim ten mesiac s nou robit nejake cviky na lopte??? co najviac ju motivovat byt na brusku a malo byto pomoct???

ronie
28. lis 2009

dadis, to není až tak znak hypotonie, přijde ti taková vláčná když jí vezmeš do náruče? Každopádně v tomto věku už by sice pást měla,ale jste na dobré cestě a já bych se ještě snažila vlastními silami bez vojtovky,ale musíš se teď zatnout a makat s ní nonstop, takže pokud je vzhůru šup na bříško, dej si jí tak aby ti viděla do obličeje,ale na pevnou tvrdou podložku-nejlépe na zem🙂 Přidržuj jí lokty ve správné poloze, pokud zvedá zadeček, tak ho musíš také přidržet a tlačit k zemi. To letadýlko co dělá jí moc ještě nedovoluj, na to je brzy. Zkus jestli jí nebude motivovvat telka🙂, sourozenec, pokud máte nějaké zvíře🙂 dělej kraviny, povídej jí. Když začne být protivná, tak jí otoč na záda a za chvíli opět, při přetáčení na bříško vždycky postupuj tak, že jí nakročíš jednou nohou, navalíš jí lehce na bok a necháš jí chvíli se snažit se dotočit,ale zároveň jí v tom jakoby malinko braň, pak jí sama dotočíš. Tohle balancování na bokku je také velmi dobré procvičování svalů. Na balonu cvičte tak, že jí položíš bříškem na balon, rozplácneš jí jako žábu-nohy by měli jakoby chtít obsednout ten balon, chytíš jí za kyčle a zároveň velmi pevne tlačíš zadeček k balonu-tim jí vytvoříš jakoby stabilitu a bude se moct opřít o ruce, budeš vychylovat hlavně do stran velmi lehce,aby musela zatnout šikmé břišní a mezižeberní svaly. Mám fotku v albu na tom balonu,ale Julinka byla menší.
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

Při pasení by neměla mít zakloněnou hlavičku-měla by být v prodloužení páteře. Dala bych tomu tak 10 dní tohoto intenzivního cvičení-fakt co to de. A pokud se to nezlepší tak potom 100% k neurologovi 😉

lupinek82
29. srp 2011

Obnovuji téma...my začali dávat na bříško na radu lékařky až po šestinedělí, teď začínáme druhý týden a na bříšku nám spíš jen řve... Hlavičku nejlíp zvedá, když si jí dávám přes rameno na odříhnutí, jinak můžu dělat různé opičky, ale moc jí to nemotivuje. Zvedá prdku, tak jí tlačím k zemi... Nemáte někde fotku, jak trénovat na tom válci? K tomu ještě bojujeme s hlavičkou, kterou nám stáčí jen na jednu stranu a se širokým balením, cvičíme, co to jde🙂

milejdy
29. srp 2011

@lupinek82 Neboj,ono to přijde.....všechno postupně!Náš malý taky řval jak tur a teď už se krásně otáčí na bříško a trošku si i vyhraje,ale pak řve zase,protože se neumí ještě sám obrátit zpátky. Tak máme zase jiný problém,ale vím,že i to se časem naučí a bude to zvládat. Chce to jen,,aby maminky nechtěli od prcků hned zázraky a počkali si na ten správný čas. Ale dávej ho na bříško každý den,ať si zvyká....aspoň na chvilku a znovu a znovu a když pláče,tak ho zase vrať zpátky. 😉

malformatio
29. srp 2011

@lupinek82 to chce čas. My jsme s pasením koníků bojovali do čtyř měsíců. Malej odmítal pást koníky, jak se dal na bříško, tak řval. Doktorka nám doporučila ho položit na bříško na gymnastický míč, držet ho za boky a lehce pohybovat míčem do stran. Dost nám to pomohlo 😉

lupinek82
29. srp 2011

@milejdy
@malformatio To ju, s tím bříškem ji pořád terorizuju...dneska sem se fakt bavila, zkusila sem ji dát na bříško kočárku, pak vzít na ruku a držela krásně, mola si hlavu vykroutit, takže se jí spíš nechce. Zkouším ji plácnout na ten válec, sice nezvedá, ale zase neřve, tak si aspoň zvykne na novou polohu🙂

bubbly
15. zář 2011

@malformatio
@lupinek82 kdy se to vase ditka naucili?My mame stejny problem Ella ma 3 mesice, na brisku se snazi zvedat hlavicku, umi ji krasne drzet, uz se toci i na brisko, ale neudrzi se na loktech, je videt ze se namaha, ale nejde ji to, nekdy jen lezi, nacpe si prsty do pusy a brouka si nebo rve. My zijem v Anglii a tady se na zadne prohlidky k doktorum nechodi, zadne rehabky a cviceni se tu nedava. K nam chodi jen health visitor, ty jsem to ukazovala a ta to neresi, pry ji mam davat vic na brisko.

malformatio
15. zář 2011

@bubbly být na tvém místě, tak se zatím nestresuju. U nás začal ukázkově pást koníky až v pěti měsících a i teď to není žádná sláva. Co se naučil se otáčet na bříško, tak je to lepší, ale i tak ho to nebaví, řve a po chvilce si položí hlavu nebo se přetočí na záda a odmítá pást. Vyzkoušej s ním cvičení na gymnastickém míči, stačí 2x až 3x denně na pár minut, nebo podle toho jak ti vydrží a pak koupat ve velké vaně, mít do tam v poloze na bříšku a samozřejmě ho držet, aby se nenalokal vody 😉

bubbly
15. zář 2011

@malformatio diky za rady.Vam taky preju at e dari🙂