Nepase a nepase. Poraďte

pomfrita
27. led 2008

ähoj holky, malej nám vůbec nechce pást koníky, i když hlavu drží dobře - prostě když ho dám na bříško, tak třeba 5-10 sekund vydrží, ale pak mu hlava spadne a "ryje" do deky. Jinak sa pohybem žádný problém - přitahujem ho do sedu, to se mu moc líbí....když ho mám opřeného o kolena, tak se snaží dostat z polosedu do úplného sedu a to celkem úspěšně 🙂
Jo a taky by mě zajímalo, kdy by se měl otáčet na bok, bříško, záda, kdy může sedět a kdy by mohl začít lézt (samozřejmě vím, že každý dítě to má jinak, stačí mi to vědět jen zhruba). Díky moc za případný rady 😉

sisstin
28. led 2008

holky..naše Dr. se vůbec neptá, jestli pase...nebo to ani nechce ukázat 😕 jak ted čtu..tak nám to asi taky moc nejde 😕

sisstin
28. led 2008

ale široký mu můžu sundávat jen na koupání..jinak to musí mít furt 😕

kar.la
28. led 2008

Siss, pasení by měla kontrolovat na 3měsíční prohlídce. To je hranice, kdy to mají děti umět 😉

sisstin
28. led 2008

kar.la: tak na tý jsme byli a nic.. 😕 on jako pase..ale za chvíli už se rozčiluje a vzteká... 😕

sisstin
28. led 2008

kar.la: a musím mu držet nohy ze zadu..jinak je má ve vzduchu 😕 ale přitahuje se normálně..Dr. právě zkoušela jen to přitahování..a to mu jde 😕

andilek
28. led 2008

siss, nám to dr. taky nekontroluje 😉

sisstin
28. led 2008

kar.la: mně přijde, že díky tomu balení je vlastně omezenej ve všem..v jakýmkoliv pohybu a tak..páč se s tím nemůže vůbec hejbat..a sundávání mám přísně zakázaný 😕

kar.la
28. led 2008

Siss: nemusí vydržet na tom bříšku dlouho, stačí pár minutek. Postupně se to bude prodlužovat a bude tam dýl a dýl. Adélka polohu na bříšku nesnášela, křičela, teď je na něm pořád a jedině na bříšku se uklidní. Jasně, jsme starší, ale chci říct, že to příjde. Pokud pase, ale málo, motivovala bych ho balónem, masáží... Pokud vůbec, pak bych si asi řela o rehabky. 🙂

sisstin
28. led 2008

kar.la: no jakž takž pase...ale asi žádná sláva...za týden jdeme na kontrolu s těma nohama..tak doufám, že už ten balík bude mít třeba jen na noc 😕 ..taky se u toho pasení spíš odráží nohama..a radši by lezl nebo co 😅

kar.la
28. led 2008

Vidíš, jakého máš šikulu. A snad vám to široké balení skončí, je to opruz, co? 🙄

sisstin
28. led 2008

karla: no docela jo..protože je fakt takovej zaostalej v těch pohybech..takže když mu to před koupáním sundám..tak mi div nespadne z postele..jak se mrská 😅 😅 😅 já to pasení řešim snad už měsíc 😕 jenže nikdy nebyla doba, kdy ho dát na břicho..bud byl po jídle a pak na břiše blil..nebo spal..a když jsem ho probudila a dala na břicho...tak si položil hlavu a spal dál 😔 😅

kar.la
28. led 2008

Sis se nediv, víš jak to musí být neříjemné. Víš co mě napadlo? Jim se pase líp, když mají pod hrudníčkem třeba srolovaný ručník, nějak se mění těžiště či co. Dej pod malého něco, třeba právě sroluj ten ručník, ať mu vyvážíš tu prdelku, co má nahoře 😝 To ale myslím vážně. Vždyť on teď musí být na tom bříšku s dupou výš 😅

sisstin
28. led 2008

karla: zkusim...ale třeba když ho mám na sobě..tak pase jak blázen...a nebo když děláme letadlo..tak taky hlavu drží nahoru 😕

lendy1
28. led 2008

siss, fakt zkus ten ručník, to pomáha a neboj, on se rozpase...
kar.lo jsem ti teď psala 😉

kar.la
28. led 2008

Však tím taky posiluje 😉 To říkám, že je to šikulka. Dávej ho na balón, na sebe, nos na tygříka a bude to OK 🙂

sisstin
28. led 2008

karla: balon nemáme..a na tygříka ho jaksi neunesu..ač pá pět kg a něco 😅

kar.la
28. led 2008

Sis, tak si pořiď tohle:
http://www.zbozi.cz/?q=válec na lezení&r=hint Je to sice na podporu lezení, ale splní stejný účel. NA chvíli položit a pohybovat dopředu dozadu. Navíc je lehoučký a malý si s ním vyhraje i jinak 😉 Adélka do něj ráda kope nožkama nebo ho zvedá 🙂
A připrav se, bude hůř, já už nosím 8,5 kg 😀 Už teda ne na tygříka, to by se mi na ruku už nevešla 😝 😀 😎

kometka5
28. led 2008

Kar.la: Co je nos na tygříka?

sisstin
28. led 2008

karla: ten válec maj v Kaufu..to je i pro tak malý děti? 😕

kar.la
28. led 2008

No je to stejný princip jako balón. Položíš Peťka na chvíli na ten válec na bříško, pevně ho chytneš za kyčle aby nespadl a pohybuješ s ním 😉

kar.la
28. led 2008
sisstin
28. led 2008

karl.la: už je mi to jasný 😉 já to koupila přítelově neteři..a jediný, co bylo..že to furt vyfukovala 😅

gandy
28. led 2008

Kometka: na tygříka je pohoha, kdy máš mimčo na ruce položeného.. Dobrá poloha naše malá jí má hrozně ráda, je totiž hrozně zvědavá!!!

kar.la
28. led 2008

I to se dá 😀

niega
28. led 2008

Edíka to nebavilo do tý doby, než se naučil na bříško překulit sám - teď se točí furt, furt, furt. Do tý doby na bříšku nadával tak, až to nebylo hezký. Ale je fakt, že jsem vytrvala a každou chvilku ho tak pokládala.
Jinak v dobách, kdy ho to nebavilo, trochu pomáhalo, když jsem mu ukazovala takovou knížku se zvířátkama a zpívala "Když jsem já sloužil..." nebo když jsem mu něco zpívala a chrastila do rytmu - prostě jsem ho musela pořádně rozptylovat.

iza
28. led 2008

siss a Paťka má nějak špatně kyčličky? Ten válec je bezvadnej, taky doporučuju,ale myslím, že se hlavně užije tak od 6tého měsíce..jinak to je teda divný, že ho u mudr nechtěli vidět při pasení,to se má kontrolovat. No ona to není taková trága pokud to mimču nejde kol toho 3měsíce, ale dál už se tomu musí věnovat zvýšená pozornost.

Ta Vojtovka..no ony u toho mimča často brečí,ale ne proto, že by je to bolelo,ale proto, že se s nima hejbe trochu jinak než jou zvyklí

iza
28. led 2008

herdek Peťka pardon 😅

smoulinda
28. led 2008

Holky klid. My paseme od 5. měsíce 😀

sisstin
28. led 2008

iza: no nemá to jadýrko... 😉 jinač i kdyby Dr. chtěla..tak by měla smůlu..tam vždycky řve jak prorvanej..nikdo na něj nesmí sáhnout..takže nějaký pasení by tam nehrozilo 😕

iza
28. led 2008

sis hele to je divný...Jáchymek taky nemá jedno jadýrko a druhé má jen trochu a měli jsme jen do 4,měsíce dávat preventivně na noc široké balení....ony se prý klukům ty jádra tvroří později, někdy i do jednoho roku