Nepase a nepase. Poraďte

pomfrita
27. led 2008

ähoj holky, malej nám vůbec nechce pást koníky, i když hlavu drží dobře - prostě když ho dám na bříško, tak třeba 5-10 sekund vydrží, ale pak mu hlava spadne a "ryje" do deky. Jinak sa pohybem žádný problém - přitahujem ho do sedu, to se mu moc líbí....když ho mám opřeného o kolena, tak se snaží dostat z polosedu do úplného sedu a to celkem úspěšně 🙂
Jo a taky by mě zajímalo, kdy by se měl otáčet na bok, bříško, záda, kdy může sedět a kdy by mohl začít lézt (samozřejmě vím, že každý dítě to má jinak, stačí mi to vědět jen zhruba). Díky moc za případný rady 😉

lupinek82
15. zář 2011

@bubbly Já sem hodně zkoušela dávat na bříško, při tom masírovala zádíčka a spíš snesla být přehnutá přes ten nafukovací válec nebo mi ležet na hrudníku. Asi 14 dní se ani nehnula, taky ležela, cucala si pěstičku a pak řvala a řvala....pak najednou tu hlavu zvedla a držela🙂) Ještě nepase předpisově, držím ji prdku. Chce to co nejvíc zkušet a zkušet...ono to příde🙂

jane78
16. zář 2011

Ahoj holky, nám dost pomáhá knížka Něžná náruč rodičů a 2 díl Rozvíjej se děťátko.Moje velmi dobrá kamarádka je dětský pediatr a říká, že ze Zlínské porodnice už propouští maminy se základem z těchto knížek a že to je nejlepší co můžu od začátku pro malýho dělat.Je tam krásně rozepsané, co a v kterém měsíci má mimčo dělat a jak cvičit,když to nejde.Naučili jsme se to z videa i celou rodinu a když dneska vidím maminky co mají malé miminko na prsou a berou ho za hrudníček a pod pažema tak mi stojí i chlupy na zádech.S tím pasením je nejlepší cvičit na stole nebo na zemi, pak dát třeba deku a pak igelitový ubrus.Nejlíp do naha, aby je nezvedala plína a líp si tak najdou těžiště.Stát mu za zády,tlačit na zadeček střídavě svým levým a pravým loktem a rukama držet jeho lokty na podložce, aby se nerozjížděl.Ten igelit je taky fajn ,když si cvrkne. 🙂 Taky je dobre je upoutat hračkou, ale nesmí se dávat moc vysoko, aby nezalamovali hlavu moc nahoru.

lupinek82
17. zář 2011

@jane78 Tak to jdu pro ní! Četla sem ten první díl a je super o druhém sem ani nevěděla. Tímhle způsobem mi vydrží mimčo na bříšku dýl, mám pocit, že už zkouší chytat hračky a povojule pěstičky, šikulka🙂

jane78
17. zář 2011

mrkni tady na bazar, mám pocit,že ji měli... 😀

bubbly
13. říj 2011

@jane78 jenze kdo ma vedet co a jak, kdyz nikdo neda pouceni ani radu.Ja ziju v Anglii,tady teda budoucim maminkam davaji knizku od NHS,ale tady je vsechno uplne jinak,treba davaji uz novorozenata na odrihnuti do sedu nebo davat na prsa se doporucuje ze podporuje tvorbu mleka a kontakt s miminkem,oni to tady maji uplne jinak. Treba s tim posazovanim je to fakt hrozne,uz malicky co jeste neumi sami sedet posazujou do sportaku atd.no hruza, ale jak ma clovek vedet co je a neni spravne. ☹

jane78
17. říj 2011

nám se to,že jedem podle té knížky zatím vyplácí.Malej krásně pase,otáčí se na bříško a ve všem je napřed, ale nechci to zakřiknout, je vidět, že jsme alespoň v něčem pokrokoví. 🙂

jane78
17. říj 2011

@bubbly a jak se žije v Angii?S miminkem? 😎

bubbly
17. říj 2011

@jane78 zit se da vsude kdyz mas kolem sebe ty spravne lidi, samozrejme mi chybi rodina, nasi, segra... tak aspon ze se nasi na stare kolena naucili skypovat tak malou vidi aspon takhle. Co se tyka zdr.pece je to tady dost spatne, hlavne porodnice, kvuli velke vlne pristehovalcu strasne vzrostl pocet porodu v poslednich letech, takze nejsou zamestnanci, ani penize na poradnou peci. Ja mela stesti, mela jsem rychly porod bez komplikaci a taky diky tomu me po 15 hodinach od porodu poslali domu, to je tady bezne, je to jak na bezicim pase. U porodu vetsinou neni doktor, jen asistentka a studentka, casto se stane ze pacientky zustanou nechane o samote a porodi samy. Casto je potreba CS, ale neni po ruce doktror a nebo je 'busy' tak nechaji porodit prirozene, takze dochazi i k umrti novorozenat. Vlastne UK je na 23.miste v umrti zen pri porodech, coz je fakt sokujici, hlavne kdyz si kazdy mysli jak je to vyspela zeme. Spousta lidi neveri, ale je to tak, nejvic me stve kdyz si kazdy v CR mysli jak na zapade je vsechno lepsi a super.Timhle nechci nejak nadavat nebo si stezovat, zije se nam tu fajn, jen rikam podruhe rodim v CR! :D

bubbly
17. říj 2011

@malformatio
@lupinek82 mely jste pravdu, asi jsem se zbytecne ukvapovala, male budou brzo 4 mesice a pase o stosest🙂

malformatio
17. říj 2011

@bubbly tak to je dobře 😉 ...ono nemá cenu plašit takhle brzy, každý prcek je jiný a nedá se měřit podle tabulek 🙂

lupinek82
18. říj 2011

@bubbly To je super, a jak dlouho tak vydrží? Nell taky doma pase a povídá si u toho, ale u doktorky se moc nepředvedla, asi ji obrátila jinak, nebo co...

bubbly
18. říj 2011

@lupinek82 a jak je stara? No nase Ella kdyz ji dam poprve na brisko a mluvim na ni tak se smeje a otaci hlavu,ale vydrzi jen par minut,pak jde s hlavickou k zemi,chvili odpociva a pak zase zveda.Ma to tak s prestavkama,ze by vydrzela oprena celou dobu treba pul hodiny tak to ne.Nevim jak dlouho by mela vydrzet.Nevim jak to hodnoti doktori v CR,ja tam neziju,tady to nikdo moc neresi,myslim ze v CR se to kolikrat i dost prehani a takove ty chytre weby kde by co by mely deti umet uz ani nectu.Takze v klidu 😉

lupinek82
18. říj 2011

@bubbly Tři měsíce a dva týdny, nechávám ji po cca pěti minutách, pak si odpočine a pak znovu, ty pětiminutovky dá tak tři a taky klesá a klesá🙂) Ale když má sílu, tak je taky spokojená, všechno si prohlíží, brouká., slintá🙂) Doktorka mi říkala hodinu na bříšku a to vč. nošení, tak to spíš nedáme...ale dneska se mi poprvé otočila ze zad na bok, šikulka jedna, takže to teď furt vyžaduje:(

bubbly
19. říj 2011

@lupinek82 no vidis to je uplne v pohode, podle me te doktorka zbytecne vystresovala. Nemyslela hodinu denne s prestavkama?Ja to tak delam, ze ji necham chvili treba 10 min. az ji to prestane bavit tak zmenime polohu a za par hodin to zkusime zase.Tady v anglii se doporucuje 15-20 min.denne aby si ktomu deti neziskaly odpor, ne vsem se libi na brisku.Nam se zacala pretacet na brisko brzy uz nekdy ve 2,5 mes. a ted nejak prestala,toci se jen na bok,asi ji to prestalo bavit.Bud v klidu,ja se dost vystrasila tady tema debatama na koniku,kde to maminky moc resi,tak uz to radsi nectu😉

lupinek82
19. říj 2011

@bubbly Ju, hoďku přes celý den, ale to stejně nedáme...ale anglické normy s přehledem zvládáme🙂) Je to sranda, všude je to jinak a myslím, že všechny děti se nakonec naučí a běhají🙂

jane78
19. říj 2011

no já byla neustále ve stresu, že mám malýho na bříšku málo a teď ho musím hlídat, aby se mi na něj furt neotáčel.Když si dá mrkvičku a pak to z něj vylítne tak peru oranžovou batiku. 🙂 Stejně je to hezký jak se staráte, tady je tolik zanedbaných dětí a nikdo to neřeší.Holt vesnice.Na ten porod v UK teda čučím a nedivím se, že další chcete doma, 😉

florentina
19. říj 2011

@bubbly ahoj, mimo téma, ale kamarádka taky žije v Anglii a o zdravotnictví vypráví to samé, takže rodila v ČR a má tady i pediatra. Ke kterému jezdí na očkování a když něco tak volá. V Anglii taky chodí, když je něco akutní, ale říkala, že je to běs děs.
A ještě k tomu jak dávat pást, kdy posazovat a tak...nedávno dávali nějaký dokument na CT2 o vývoji dítěte a co kdy se má jak dělat, ale právě to byl dokument z Anglie. Mamka ho nahrála, pak zkoukla a pak mi přišla říct, co mám jak dělat a jak to, že už malá dávno nesedí a proč ji neposazuji, že to říkali v telce. A já na ni koukala jak puk, protože právě jedu podle knížky V. Kedroňové .... neposazovat dokud dítě nesedí samo... je to fakt zvláštní, že jsou ty názory na tohle tak odlišné.