Neplánované třetí dítě s milencem

bella_001
15. bře 2015

Dobrý den, zdravím vás všechny. Nejsem si uplně jistá, jestli tohle téma patří zrovna do této kategorie, nicméně se pokusím. ..takže velmi stručně 😒 ...je mi 36, jsem samoživitelka se dvěma dětma, 10 a 7, otec již není. Mám velmi prestižní práci, kterou jsem se rozhodla po několika letech ukončit k poslednímu dubnu, především z důvodu časové vytíženosti a konfliktních situací s vedením a také nové výborné nabídky, kterou jsem si vždy přála....finančně jsem na tom ne moc zdařile, jelikož vše táhnu sama a velmi mi i pomáhají rodiče, kteří nejsou zrovna z chudých poměrů....bez nich by to byla skutečně síla a velká omezení, koupili mi auto, vlastně téměř vše dětem platí, veškeré kroužky, babička má velkou zálibu v nakupování oblečení, takže si myslím, že mají i nadmíru všeho...a teď již k věci, zadařilo se, naprosto záhadným zpusobem, samozřejmě v uvozovkách 🙂 , že jsem otěhotněla s jedním s nejlepších kamarádů..již v několika předchozích vztazích se snažil s partnerkami o dítě a nikdy to nešlo, a už byl téměř přesvědčen, že plodný nebude, přitom mě bylo jasně řečeno, že třetí dítě počít u mě by byl velký problém....každopádně jsem to neřešila, jelikož jsem se zařekla, že dvě jsou dost a už další mít nikdy nechci, i vzhledem k zdravotním problémum mladšího dítěte a také skutečnosti, že jsem na ně sama...vždy jsem se mohla i na dobu ovulace spolehnout naprosto stoprocentně....těhotenství bych tipla tak na čtvrtý týden, udělala jsem si již 4 testy a vždy jasně pozitivní...vzhledem k výše uvedenému bych vás ráda poprosila o váš objektivní názor, již jsem si vyslechla spoustu těch subjektivních od nejbližších přátel, nicméně by mi skutečně pomohly i názory jiné..tak nějak jsem již na 80% rozhodnutá, nicméně matka ve mě křičí neskutečných způsobem a nedá se s tím poprat tím správným způsobem..každopádně představa, že bych byla na tři děti sama je jedna velká šílenost, teď kdy jsem konečně dostala vysněnou práci, kdy jsem se konečně parádně sehráli a s dětma skvěle spolu fungujeme....s otcem dítěte jsme to už řešili velmi důkladně, několik hodin a výsledek byl ten, že je v šoku a absolutně nechápe, navíc je dle jeho ve fungujícím vztahu..a nechce se ho vzdát..je to komplikovanější..mě v žádným případě nechce ztratit, ale jako kamarádku...no prostě plky..který lze těžko odůvodnit..skutečně je to muj jeden ze skvělých kamarádů a nedovedu si představit, že by nebyl..měli jsem skutečně vzácný vztah....bylo toho povícero, každopádně to vidí tak, že by nejvhodnější řešení byl potrat, kdybych si ho nechala, samozřejmě by ho nezavrhl, ale zničilo by mu to vše, vztah atd..finanční zázemí...ale nechci se zde rozepisovat..už tak je to slohovka....ještě bych dodala, že potrat jsem již jednou podstoupila cca před 16 lety, a dodnes si vzpomenu...velmi mnoho děkuji za každou reakci!....

lajla
17. bře 2015

@nov777 ano ano neni to nijak velmi pozitivni.jen jsem chtela rict ze proste to bohatstvi neni vsechno a ze i clovek s horsim zazemim proste to muze daleko dotahnout..a nakonec..ta rodina je prece jen nejdulezitejsi..reagovala jsem na tvuj prispevek vzadu..musela bych dohledat..pokud si te nedejboze pletu, tak se velmi omlouvam...
znam kolem sebe tolik lidi..co deti nemaji, preji si, chodi na ruzna vysetreni, IVF atd..a stejne nic..a ti by radeji brali 5deti nez zadne...proste za me pokud je zenska zdrava a nezije na ulici, a pokud je tehu v poradku a ne ze znasilneni, za me potrat neprichazi v uvahu...zit s pocitem ze jsem zabila sve dite? nikdy...podivejte se na sve deti..a reknete si ...co kdybys tu nebyl/a...

nov777
17. bře 2015

@lajla Nevim, jestli si me pletes, to je fuk. Ja nejsem pro potrat. Nikde jsem to nerekla. Jen je treba mit pro deti nejake rozumne podminky. Rikat si, ze penize nejsou dulezite, podstatna je laska, je nerozumne.

lajla
17. bře 2015

@nov777 ano to urcite je nerozumne..ale ja dala jen srovnani..a zminila bohatstvi...
autorka diskuze na tom neni vubec spatne podle toho co napsala..jen se ji uz nechce...a castecne si tady hledá podporu proc ano jit na potrat...bohuzel ve 36 letech lezt nechranene s nekym do postele je hazard a neni pro to zadna omluva..tak se prece nechova rozumna zenska s dvema detma a prestizni praci jak sama uvedla...vzdycky kdyz neco podobneho slysim neni mi z toho dobre...

lajla
17. bře 2015

@nov777 ty podminky ani mit nemusis...klidne muze dat dite k adopci coz je lepsi nez ho zabit..tolik rodin ceka dlouha leta na mala miminecka a tem bohuzel neni ta sance ani dana
ono demokracie je strasne fajn ale hrozne se ji zneuziva

nov777
17. bře 2015

@lajla Tak to mas pravdu. Doufam, ze situaci tohoto typu nikdy besit nebudu. Je priserny jen na to pomyslet. Ta moznost adopce mi vzdycky prisla divna, nedokazala bych porodit dite a dat ho nekomu. Ale to je jen muj osobni problem.

katerinkama
18. bře 2015

Moje zkušenost: Otěhotněla (se stálým partnerem) v 37. letech, dvě odrostlejší děti, a finančně mne podporují naši, protože splácím po rozvodu nové bydlení a bývalý manžel alimenty neplatí. Má dost problémů sám se sebou. Když jsem mamce sdělovala, že jsem těhotná, připadala jsem si jako idiot... Odvážím si od ní co chvíli vajíčka, tuhle sýr, tamhle kus masa, tu mi šoupne pětistovku. My se snažíme vracet jim pomocí, třeba fyzickou prací atp. A já si přijdu s dalším přírůstkem do rodiny... Radost, jakou měla, a jak prožívala to očekávání svého již osmého vnoučete, benjaminka, to bylo nádherné. Tedy, dokud to neřekneš rodičům, nedělej závěry. A když mamince řekneš své pocity...., nebude hluchá. Přeji Ti, aby reakce rodičů byla taková, jako byla u nás, protože to by Tebou projela taková euforie, že by jsi rázem běžela koupit první botičky🙂 P.S. To třetí děťátko, po dvou klucích holčičku, si užívám naprosto skvěle.. Pravda, já byla a jsem v partnerském vztahu, což je dost rozdíl, nejen teď, ale i pak, když se můžete v péči o miminko dělit... Rozhodnutí to nemáš lehké, a je nevratné, a právě proto tak těžké, nemáš druhý pokus. přeji Ti, aby jsi se rozhodla správně a aby jsi se rozhodla tak, jak to budeš cítit, protože to je to "správně".