Neposedné mimčo. Ako ho skludniť?

jarka28
30. čer 2008

Ahojte ...moj problem o ktorom sa chcem poradit a podelit spociva v tom ze nas malinky ma 10mes.je strasne ale strasne neposedny.Ked ho prebalujem tak sa meta strasne,prevracia sa na brusko a hned utecie po stvornozky na druhy koniec postele.Na kolena ked si ho posadim tak vydrzi zopar minut a hned sa dava na nozicky a skace ..v choditku ked je tak vymysla a snazi sa z neho vyliezt uz...no nevladzem teda kolko krat a tesim sa az zaspinka...pri zaspavani su to galeje ,trva nam aj pol hodky az ho uspime,lebo najradsej zaspava na boku a musim ho tlapkat po zadku...to si tak hlupo navykol zaspavat ked mal koliku a ina poloha mu robila zle...najhorsie je ze dudluje ,a dostava dudel s medom(viem nemalo by sa to nukamenujte ma za to,ale to ked mal desnu koliku ho upokojilo)...
Mate niektora tiez neposedu doma?neviete poradit nieco na skludnenie,popripade poradit ako odnaucit od toho medu a ako naucit normalne zaspavat?Nie je to moje prve mimco,ale pri tomto sa citim bezradna totalne.... ☹

supina
30. čer 2008

Ahoj, my jsme na tom úplně stejně a navíc mi stoupá v postýlce, takže tu min. půlhodinu uspávání trávím tím, že ho neustále pokládám a on neustále vstává 😖 Radu nemám, jen jsem ti chtěla říct, že nejsi sama, taky máme zvířátko 🙂

jarka28
autor
30. čer 2008

No to som zabudla dopisat vlastne...vstava sa a ja posilujem tim ze ho davam lahnut nakolko nechcem aby sa obuchal malinky nas...no to som rada ze niesom sama ... ☹

niega
1. črc 2008

My jsme na tom stejně, akorát že Edík nevydrží na klíně ani pár minut, dá se to počítat na sekundy. Myslím, že je to normální živý dítě. A nechtěla bych takový to, co se někam posadí a ono poslušně čeká, až ho posaděj někam jinam. 😉

bublina7
1. črc 2008

My jsme na tom taky stejně. Při přebalování mi vymetal celou postel s pokakaným zadkem 😝 ale teď mu dám do ručky mobil se zapnutým zvoněním a jemu se to líbí, tak ho aspoň v klidu přebalím. Pak mobil seberu a on chvíli brečí, ale na další přebalení se na něj aspoň těší. 😉
No a s tím uspáváním je jediná rada. Nechat vyplakat a když zjistí, že jsi neoblomná, tak se to zakrátko srovná. Je to kruté, ale zabírá to 🤐

niega
1. črc 2008

No to je fakt, že my přebalujeme taky zásadně s něčím v ruce. A protože přebalujeme v koupelně na pračce, tak mívá v ruce uzávěry od lékovek, zubní pastu, krém na ruce, kelímek s rybí mastičkou, kartáček na zuby, hřeben, ponožku atd. Usínání je docela v pohodě, teda v rámci možností. On jak je takovej hodně akční, po 3-4 hodinách lítání bývá už natolik unavenej, že většinou usne u kojení, takže ho jen přemístím do kočárku a vyvezu na čerstvý vzduch. Tak spí 2x denně 1,5-2 hodiny. Večer ho vždycky pořádně utaháme, miluje takový ty hry, že když doleze někam, kam nesmí, popadnu ho a cupitáme na druhej konec baráku, tam ho posadím jakoby do startovních bloků a on zase pospíchá tam, kam nesmí. A tak třeba 20x za sebou 😀 . Není divu, že je večer rád, že už se jde spát. Ale často se nechá k večernímu usínání přemlouvat, ale nikdy neustoupím - jsem u něho a likviduju všechny pokusy o povstání hned v zárodku. A on nejpozději do 30 minut usne. 😀
Jo a dudlík nemáme, páč je mi dudlání nesympatický, tak na to radu nemám. Ale myslím, že s věkem dítě dudlání přestává zajímat, páč je na světě milión důležitějších věcí, který se musí ohlodávat, no a přitom dudel překáží, že ano... 😉

jarka28
autor
1. črc 2008

No ja dudliky tiez nemusim,moji dvaja starsi vobec nedudlali ale zasa nemali koliku ktoru Davidko mal a len dudlik ho ukludnil...skusala som ho nechat vyrevat pri zaspavani ale nedari sa...stava sa v postielke a potom sa aj udiera a to nechcem aby si ublizil...a este dokonca zijeme v UK a tu ked dieta place dlho tak su schopni zavolat policiu ci ho netriznite nahodou,takze sa bojim ho nechat hulakat...no hadam sa to upravi samo vsetko... 😉

binki
8. črc 2008

hm, tak malý je tohleto v kopii, od té doby, co umí stát u nábytku, celé dny mne terorizuje tím, že chce šplhat po věcech a padá, přebalit se nedá, dneska si namazal hovínka na košilku a mně na postel (na pult se mi nevejde), jsem grogy, nevím, co s ním, přes den moc nespí a venku býváme několik hodin, dudlík nechce a zkouší hlas z plných plic (řve jako bizon).