Nerovnoměrné plazení v 9. měsících. Mám se obávat?

ajuska1981
17. říj 2011

Dobrý den všem, chtěla bych výs poprosit o radu.. mám 9 měsíčního syna. Asi před týdnem se začal plazit. Používá pouze pravou ruku, kterou se přistrkuje dlaní dopředu a odráží se pravou nohou. Levou ruku má jen jako oporu opřenou pod hrudníčkem a levou nohu nechává volně za sebou. Jinak si hraje rovnoměrně oběma rukama. Otáčí se na obě strany a hraje si na boku na obou stranách. Moc prosím nemáte s tím některá zkušenost? Mám se něčeho obávat nebo je to normální?
Moc děkuji za pomoc.

mamkamarketa
17. říj 2011

@ajuska1981 me takove nekoordinovane pohyby normalni rozhodne nepripadaji 😒 urco bys mela kontaktovat doktorku a ta te nejspis posle na neurologii popr. rehabilitace. ja te rozhodne nechci strasit,treba to nic nebude,ale kazdopadne by syna mel videt odbornik

lsx
17. říj 2011

@ajuska1981 my jsmě měli něco podobného, přitahoval se oběma rukama naráz, odrážel se jen jednou nožkou a druhou tahal za sebou. Bylo to způsobeno asymetrií šíjového svalstva, chodili jsme dřív na RHB. Pak začal lézt a hned už pěkně střídal ruce, nohy. Teď začíná chodit a nevidím, že by měl mít nějaký závažný problém.

ivkaj
17. říj 2011

@ajuska1981 mě se prcek plazil taky nerovnoměrně (a dlouho) tak jsem s ním raději zašla na rehabku. Máme jeden cvik jak pomoct na kolínka a jeden na uvolnění té míň používané ručky.

agule
18. říj 2011

Tak já jsem prý jako batole lezla jen pozadu jako rak 😀 a můj syn za sebou jakoby táhl jednu nožičku,prostě jí vůbec nekrčil. Začal chodit ve 13 m,je mu 9 let a je zcela normální 🙂 . dceři je 5 m,tak uvidíme... 😎 .

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
zzuzca
18. říj 2011

@ajuska1981 starsi syn sa tiez plazil na zaciatku tak vselijak, nie sumerne .... nohy za tebou dotahoval, jednu ruku pouzival viac...casom sa to spravilo (ale cvicili sme vojtovku,ale nie z tohoto dovodu). ak sa plazi len par dni moze sa to same upravit, nepanikarila by som 🙂 a mladsi sa 'plazil' tak ze 'husenicoval' 😅 obidve ruky dopredu naraz a dotiahol nohy,zadok hore ako husenica 😅 😝 a fakt dlho, vyse mesiaca, uz som to videla cierne, ze nebude ani liezt ani plazit sa normalne 😝 a potom mesiaci zacal hned ukazkovo liezt 🙂 inak plazenie nie je dolezite z hladiska vyvoja... dolezite je aby spravne a co najdlhsie dieta liezlo 🙂 plazenie moze kludne preskocit ;) ak by trvalo dlhsie a tebe sa to nezdalo, konzultovala by som to s dr. ( rehabilit.?) ale zatial klud, ma cas 🙂

sova33
18. říj 2011

@ajuska1981 Tak náš prcek se plazí skoro dva měsíce, vynechává občas levou nohu, někdy ji používá. Už se teda začíná zabydlovat na kolenou, ale na přesuny (a to bleskové) používá pořád plazení. Ve vašem případě bych po týdnu plazení opravdu nedělala závěry, pokud půjdete k Dr., můžeš to zmínit, ale jinak bych mu dala čas nebo zkus trochu pomáhat, jak radila em_ka.

lipetra
9. srp 2012

Ahojte hoky, mame ten samy problem, spravilo se to pak?