Nerovnost na pravé straně hlavičky a rozdílná velikost zorničky. Zkušenosti 🙏?

lenka1209
7. pro 2020

Baby prosim o skusenosti stretli ste sa niekto s tym ze by babo malo jednu mensiu a jednu vacsiu zrenicku? Pri svetle reaguju rovnako len v klude su trosicka rozdielne a maly ma na jednej syrane akoby hrcu na hlavicke nebuchol sa ani nic len ci mate dake skusenosti maly ma o 7 dni velku kontrolu a aj ockovanie jasne ze to budem riesit s pediatrom len by som rada vedele aj vase skusenosti dakujem

amazonkajanik
7. pro 2020

@lenka1209 co se týče očí,tak je to,jak dopadá světlo,každá zornice reaguje jinak,podle toho,kolik světla má pustit. A v druhém případě to může být seborea,syn měl po hlavě žluté flicky,které se pak loupaly a hodně pomáhalo to mazat olejickem a vycesat

merope
7. pro 2020

Ad oči - já řešila, že mláděti šíleně ujíždělo jedno oko, prý do roka má nárok šilhat a většinou se pak srovná. V roce jsme šli na oční, udělali vyšetření a že to je v normě. Pravdou je, že se to postupně opravdu srovnalo úplně. Dobré teda sledovat, ale dětem do roka se ty oči ještě vyvíjí.

drep
7. pro 2020

Anizokorii, tj. Rozdílnou šíři zornic má podle některých zdrojů až 20% populace (a nejčastější získaná příčina je úder korkovým špuntem od sektu, to jen pro pobavení). Strávila jsem péči o neuropacienty hodně času a mám cvičené oko a na běžné populaci to vidám často.

astyna88
8. pro 2020

Moje máma to má take - jednu zorničku dokonce rozdvojenou, jakoby rozteklou na dvě části, má to tak odmala, vidí výborně, ani v 71 letech nemá žádnou oční vadu.

Tu hrcku na hlave měl syn taky, dokola celé hlavy jakoby lem na hlavě. Zmizelo to do třetího měsíce, jak mu po vyrostla hlava...

lenka_m
8. pro 2020

Může to být jen rozdílná šíře zornic od narození, v "horším" případě vrozený Hornerův syndrom- to je porucha krčního sympatiku, někdy může být v důsledku porodního mikrotraumatu. Protože u tohohle syndromu bývá často i rozdílná barva duhovek.