Nesměje se, nebaví ji si hrát, neudrží zrak. pozornost

svatava77
20. dub 2011

Ahoj, možná Vám bude připadat můj dotaz divný, ale já se tím dost trápím, tak se obracím o radu. Mám 4 děti. Nejmladší holčičce jsou 5,5 měsíců. Vím, že se děti nemají srovnávat, ALE...... Nejmladší dcerka skoro vůbec nebrouká, nesměje se nahlas, má problém dobře pást koníčky (chodíme cvičit). Hračky si strčí do pusy, ale hned pouští, nebaví ji si s ničím hrát....Ale hlavně, má problém udržet si zrakovou pozornost. Připadá mi, že se kouká nějak nade mne, vedle mne, musím zamlaskat nebo zahrkat aby se na mne podívala. U zrcadla se ale na sebe i mne směje - potichu......Zase ale už se obrací na bříško.....
Ostatní děti se chovaly v tomto věku naprosto jinak - živěji, mám z toho strach aby nebyla nějak mentálně postižená, retardovaná.........asi už blázním, že.....
Svaťka

marton
20. dub 2011

@svatava77 Na to by ti nejlépe odpověděla vaše dětská lékařka.Holčičku vidí od narození,tak by se přeci vyjádřila,kdyby se ji něco nelíbilo.Děti jsou každé jiné.Naše dvojčata jsou tak rozdílná,že nejsou skoro ani jako sourozenci.Těš se z toho,že je šikula a otáčí se na bříško 🙂 .

kikimaruska
20. dub 2011

Souhlasím. A pokud se dr.něco nebude zdát, může vás odeslat na Neurologii, kde zjistí, zda má holčička nějaké problémy a příp.jaké...a jak jí pomoci, nebo si prostě dává na čas a je klidnější. Zajdi si nejprv k dr 😉 . My byli na neurologii od narození, díky předčasnému porodu a hodně byl syn opožděný...ale dr.nám vždy řekla, jak na tom vypadá, jak se vyvýjí a co dělat pro to, aby se podpořil vývoj správným směrem....

marketa137
21. dub 2011

@svatava77 už dětská yb něco ěmla poznat a nebo bych jí to řekla svoje obavy a ona pošle na speciální yvšetření. Ale když porovnám prvníhoa druhého syna tak akždý úplně jiný 😀 . ten menší je určitě akčnější ale zase jak v čem, chodit třeba ještě enchce a to starší už začal v 10m. ale fakt nesrovnávat a jeslti chodíte na RHC tak tam to dítě zkouknou celkově a kdyby se jim ěnco nezdálo tak vás pošlou ještě na neurologii atd 😉

kis108
3. pro 2012

@svatava77 Dobrý den, diskuze je sice už stará skoro dva roky, ale mám také 5.5 měsíční holčičku a chová se úplně stejně jak popisujete. Mohla byste mi říct, jestli je s holčičkou vše v pořádku? Mám totiž podobné pochyby. Děkuji

sakuraluci
29. zář 2013

@kis108 máme také podobný problém jak jste nakonec dopadli?

sarkasarkasarka
12. zář 2016

obnovuji diskuzi, mate take nekdo takove detatko?

verkol
6. bře 2021

@sakuraluci @sarkasarkasarka @svatava77 @kis108

Mohu poprosit jak to s vámi dopadlo? Malá je na tom stejně. Bude mít sedm měsíců a zatím beze změny. Jsem z toho na prášky... Rehabilitujem, ale beze změny.

jittuli
20. pro 2021

@verkol ahoj, jak to dopadlo u vás?

jittuli
Autor odpověď smazal
Zobraz