Nesnáší autosedačku, kočárek 😞 Budu ráda za rady, tipy

seb
7. led 2011

Hledám spolutrpitelky, kterým dětičky neradi jezdí v autosedačce a případně rady a zkušenosti, jestli jste na tom byli podobně a podařilo se vám děti něčím uklidnit, případně, jak dlouho trvalo, než si na autosedačku zvykli. Adámek má 10 m., ve vajíčku se snažil už sedat a pokud neusnul, tak začal po kratší či delší době vždycky řvát, tak jsme se těšili až vyzkoušíme novou sedačku Romer 9-18 kg a bohužel i 20 min. cestu prořval, stichne jen na chvilku, když mu říkám říkanky, což na delší cestu , ale není možný realizovat, v kočárku je to to samý, jak usne je to dobrý, jak se vzbudí zas řev, pokud ho HNED nevyndáme. Už se smiřuju pomalu s tím, že dokud nevyroste , tak aby se mu to dalo vysvětlit budu sedět doma , jak ve vězení. Na zádech nebo v šátku ho nosit nemůžu, mám bolavý záda a vážím 45 kg i s postelí. Budu ráda za rady, typy, co s tím, nebo aspoň ráda uslyším, že v tom nejsme sami 😔

xkacatkox
8. led 2011

@seb nejsi v tom sama, Matýsek taky nesnášel kočár, čím starrší tím horší, tedkon jsme pořídily nový golfák, už, chtěla jsme pořešit skladnost, a tam je spokojený, on je v celku pohodlný, dobře vidí, a autosedačka máme Maxi Cosi Tobi, a vydrží řvát i 1,5 cesty do Prahy, když jedu na menší vzdálenosti tak ho někdy oblbnu říkankami, ale ne vždy, a na delší trasy, tak na to se psychicky připravuji hodně dlouho dopředu, a pokud to jde tak vyrážím po obědě a on aspon v autě spí místo poledního spánku

artlice
8. led 2011

zdravim, tak naší malý bude už rok a kočárek je bez problémů (nepoutám jí totiž popruhy přes ramínka) ale s novou autosedačkou máme problémy, moc se jí nelíbí že je tam ukšírovaná a řve, takže já se jí snažim zaměstnávat hračkama, má je navěšený skoro všude, jak na sedačce před sebou tak i nad oknem a dala jsem jí i na okno obrázkový stínítko takže nám zaberou tyhle věcičky někdy i na celou cestu a nebo jí dám do ruky kaničku od její boty a je klid, ale když jí to přestane bavit tak taky dokáže pěkně řvát, často jezdíme k babičkám takže doufám že to časem přejde 😀

beruska24.9.
8. led 2011

@seb - autosedačku máme tu samou a malá (15m.) řve pokaždé, jak ji dávám do sedačky. Jediné, co většinou zabere, je vrazit ji hned dudáka 😔 Hračky, vyprávění apod. absolutně nezabírá. Ve vajíčku to bylo v pohodě jen dokud byla úplně maličká. Jak povyrostla, cpala jsem ji tam násilím a cestou se modlila, aby usnula a byl klid na řízení. Jinak řvala i tam, protože byla připoutaná a omezovalo ji to v pohybu.

V kočárku malá ležela jen jako miminko, jak se naučila přetáčet, tak vždy byla na bříšku hlavičkou ke mně (nožičky pod boudičkou). Když začínala lézt, tak jsem koupila klasické kšíry, aby mi neutekla z kočárku 😀 Jen se naučila postavit, tak jezdila v kočárku ve stoje a držela se boudy. Dlouho jsme jezdili s hlubokým kočárem (v sedačce bych ji v sedě neudržela a stát by tam nemohla). Teprve, asi před 2 měsíci se předělal kočár na ´´sedačku´´, ale využíváme ho minimálně, jen když někam jedeme a bude to na dlouhé chození. Po vesnici do krámu zvládne dojít sama.

kristiluky
9. led 2011

@seb mám doma to isté, už som tu aj zakladala podobnú temu ale na mojho tiež nič nezaberá, sporták nepomohol, nová sedačka tiež nie tak to zatial riešime tak že sa snažíme kočíkovaniu a jazde v aute vyhýbat.. je to psycho, už sa len teším aby sa naučil chodit a v lete to bude snád lepšie, inak už žiadne zázraky nečakám 😝

torasa
10. led 2011

My meli problemy uplne stejne,nase mala taky v autosedacce rvala a rvala.Pokud neusnula,tak jsme museli zpivat.Ale ponevac mame rodice hodne daleko 2 hodiny to opravdu neslo.Pomohla nam az kamaradky rada.Koupili jsme DVD prehravac a poustime male pohadky.Ani nemusi mit pusteny zvuk,jen kouka na obrazky.Provozujeme to takhle uz od 10mesicu a ted je male 15mesicu.A je spokojena.Nejdriv jsme meli DVD pujcene aby jsme vyzkouseli zda to zabere,pak jsme koupili nove.

seb
autor
11. led 2011

@xkacatkox , taky plánujeme delší cesty na dobu spánku, ale stejně než usne, tak řve, protože je zvyklej usínat jen ukojení a ted má usnout sám a v sedě, taky začnu říkat říkanky u těch se uklidní a usne, ale pokud musíme někam jen do půl hodiny, tak to nestihne usnout a je to o nervy

@artlice , já taky nepoutám popruhy přes ramínka, ted tři dny po sobě mi byl v kočárku hodný a usnul, už jsem vychytala,ž e jak začne řvát strčím mu do ruky sušenku (v těhle mrazech teda ne moc ráda!) a on se tím uklidní,
tak snad to tak bude fungovat dál, ale stejně dýl jak půl hodiny tam být nechce, jak mu dám tu sušenku , tak už peláším domů, abych to stihla než jí sní , hračky ho bavili v autosedačce , když byl menší, teď už vůbec, prohlídne si to a zahodí


@beruska24.9. , my ještě nechodíme, takže zatím musíme jen s kočárkem, o dudlík bohužel od malička nejeví zájem, nanejvíš si ho vezme jako , kterýkoli jiný kousátko , chvilku s ním blbne, dá si ho do pusy třeba tím poutkem , leze po čtyřech a nosí ho jak pejsek , na uklidnění ho ale nechce, to ho spíš rozčílí, co mu to cpu do pusy

@kristiluky , taky se jízdě v autě vyhýbám, a jelikož nevydrží dlouho ani v kočárku, tak jezdíme jen poblíž baráku a nedostanu se vůbec nikam, doufám že až nám začnou chodit, tak že se snad někam konečně s nima budem moc vypravit, no uvidíme

@torasa , to zní nadějně, to jsem ještě nezkusila, ale to musíš u malý sedět a držet jí to DVD celou cestu ? a nezkazím malýmu oči, když mu to budu dávat od 10 měsíců na to koukat ? i když nevím, na tv se taky koukne , ale že by byl schopen vydržet to sledovat třeba 10 min vkuse, tak to ne, malá byla zvyklá se dívat na pohádky v TV, než jste jí to DVD koupili ? každopádně díky za radu, určitě to vyzkouším, i kdyby to mělo zabrat aspon na chvilku

torasa
12. led 2011

To nemusis drzet.prodavaji primo do auta.ma to takovy drzak na gumy a to das na predni sedadlo pred ni na operku hlavy.Kazda firma dela jiny uchyceni,ale musis rict ze to chces do auta prave s tim drzakem.Nektere firmy to nedelaji.Co se tika tech ocich tak si nemyslim ze to kazi oci.Zaprve je ta obrazovka malinka a za druhe na to nekouka cely den.Jinak nase mala na pohadky jinde nez v aute nekouka,to ji prave vubec nebavi.Ale v tom aute je pripoutana a nema jine podnety .Doma ji laka vse mozne v aute nema moc jiny vyber.Tak drzim pesticky at to u vas taky zabere.

kristiluky
12. led 2011

@torasa a možem sa spýtat na kolko vás také dvd vyšlo?

artlice
12. led 2011

@seb ....tak to já musim zaťukat ťuk ťuk ťuk ale malá naštěstí v kočárku spí i sedí bez řvaní (pokud tedy nemá hlad) a tak jí ježdění nevadí když může sedět a tzv kelišovat co se kde děje, my máme problém jen s tou autosedačkou, ale myslim že to asi dělá i to zimní oblečení protože je v tý sedačce upěchováná, no uvidime jak se to zlepší na jaře, už aby to ale bylo 🙂

beruska24.9.
13. led 2011

@artlice - a co zkusit nějako vrstvu v autě sundat, aby nebyla v sedačce tak umáčklá?? Malé vždy sundám bundu, takže je jen v mikině, usadím do sedačky a bundou ji pak přikryji, aby ji nebyla zima. Jednou jsem ji posadila do sedačky v bundě, potřebovali jsme popojet jen kousek a po tom zážitku jsem to víckrát už neriskovala 😉

torasa
13. led 2011

My jsme za DVD dali 2000.kc Ale maji i za 5000.kc a ta ma dve obrazovky kdyz jsou dve deti,aby melo kazdy obrazovku pred sebou.

katchula
13. led 2011

Ahojky,
problém s cestováním jsme měli taky, byla to moje noční můra, prcek řval i když jsme jeli jen na nákup 10 minut jízdy. Já se přidávám k názoru zkusit to DVD do auta, nám to pomohlo. Ale vyzkoušeli jsme to až tak v roce a půl a od té doby je klid. Jinak se to určitě samo zlepší s věkem, děti když jsou trošku starší, tak už je baví sledovat co se děje venku, ostatní auta atd... 🙂 My máme DVD v ceně taky nějak přes 2 tisíce. Každopádně ještě než byly malýmu 2 roky jsme začali jezdit i bez něj a už to jde, ten šílený řev už se naštěstí neopakuje, naopak teď pořád komentuje co se děje venku 😀
S kočárkem jsme měli taky problém, ale to se nějak zlepšilo samo a je fakt, že tam teda neřval skoro nikdy tak dlouho. V autě to bylo fakt o život, jsem čekala kdy to přítel radši napálí do stromu než aby to poslouchal 😝 😀 😀

kackaaaa
14. led 2011

Taky se přidávám s mojí princeznou k nesnášenlivým miminkům. Od 3 měsíců to byl horor, takže jsme co nejdříve přešli na sporťák. Tam už to bylo o něco lepší, ale stejně nevydrží dlouho v kočárku, tak půl hodiny a pak začíná nadávat. V autosedačce je to to samé - když hned neusne, tak chvíli kouká a po půl hodině začíná kňourat. Ale je to o poznání lepší s autosedačkou otočenou po směru jízdy - když byla otočená doproti směru, tak to řvala hned - jak když ji na nože berou 🙂). Snad se to časem zlepší...