Nespavci. Do kolika let spaly vaše děti po obědě?

kozaci
3. únor 2021

Ahoj holky,
do kolika let spali vaše děti po obědě? (Plus jak dlouho spali v noci?)
Mám ročního syna, od osmi měsíců spí po obědě pouze hodinu. Nyní má nějaké potíže s usínáním, tak to trochu řeším. Budu ráda, když napíšou pouze maminky nespavců.
Díky!

zmrzlinka
3. únor 2021

Syn spal po obědě 45 minut a asi od dvou let už vůbec.

mamikry
3. únor 2021

@kozaci Oba chodili spat doma, nez sli do skolky. Starsi do peti, mladsi do tri a pul. Ale byt to jen na nich, nespi tak od dvou. Meli jsme dany rezim, ze po obede odpocinek a pohadka, vetsinou usnuli oba.

elencze
3. únor 2021

Syn 2,5 spí po obědě 2-3 hodiny stále. V noci spí momentálně 9-10 hodin, ale uspání je katastrofa, a protože je sova po mě, máme běžně šou do 11-12 v noci. Pokus zrušit odpolední spánek byl k ničemu, stejně mi pak usnul mezi šestou a sedmou, v noci usl ještě později a předtím byl půl dne protivný ospalý.

zelenaesmolda
3. únor 2021

@elencze tak to je mazec.Dcera ma 3r za dva mesice a nekdy nespi odpoledne vubec,nekdy ano.Pokud spi doma nenecham jindpat dele nez 40m protoze jinak by vecer radila do pulnoci.

benetka
3. únor 2021

@kozaci do 2 let. Nebyla unavená, má výdrž.

priefi
3. únor 2021

@kozaci starší do 18m, mladší do roka. Noc nic moc... Neustále buzení. Ale tak před tím usnuli třeba i kolem 19, teď po 20h a v 6:30 vstáváme do školky (chodí prozatím jen starší)

martiniquest
3. únor 2021

Nase 13m dcera momentalne spava maximalne hodinu, spis mene. Je to masakr. Syn nam spaval do 3 let 2-3hod. A dokonce i ted ve 4,5 letech obcas sam od sebe usne (parkrat do mesice) a chrape 3 hodiny.

pavelkamat
3. únor 2021

18 měsíční po obědě 2-3 hodiny a pak v noci 20-06 hod.

chumlee71
3. únor 2021

Syn bude mít skoro rok a spi 30 min dopo a 30 min odpo,ale někdy taky jen hodinu odpo. V noci se budí tak 10x. Druhý syn od 20 měsíců nespí přes den a v noci se taky budil rak 10x,teď má tři roky a budí se tak 3x za noc.

me_druhe_ja
3. únor 2021

Syn necelých 15m spí zhruba měsíc už jednou denně, ale zase nevydrží až po obědě - to jsem zkoušela a únavou oběd nejedl nebo vyblil. Spí bohužel krátce, cca hodinu, max hodinu a půl. Zcela výjimečně dvě hodiny. V noci spí až na vyjímky dlouhodobě dobře: cca 20-20:30 až 6:30-7:30. Nebudi se skoro vůbec. Snad mu to aspoň tak vydrží dlouho..

journals
4. únor 2021

V tomhle veku syn spal 20 min dopoledne, 20 min odpoledne. Delsi spani bylo velmi vyjimecne. Nocni spani od pul osme do pul osme, ale buzeni 10x i vickrat bylo kazdou noc. Srovnalo se to az odstavem

michaelarousova
4. únor 2021

@kozaci syn spal po obede asi do necelych 2let☺️ Chodi spat v 7 a spi vetsinou do 6-7 hodin☺️

patypresdevaty
4. únor 2021

Dcera od roka a čtvrt spala přes den v průměru každý druhý den, často jsem ji prostě nemohla udolat. Nic se nedalo plánovat - buď přes den spala a usínala kolem 21 nebo nespala a od pěti byla protivná a mezi 18 a 19 často usnula. V dvou letech se to stabilizovalo, přes den přestala spát úplně a začala usínat mezi 19 a 20, vstávat různě.
Synovi jsou teď necelé dva roky a zrovna si ruší spaní přes den, většinu dní uz neusne. V noci spí cca 20 az 6, potřeba spánku celkově nízká.

vacel1
Autor odpověď smazal
Zobraz
martt
4. únor 2021

@kozaci Mám dva syny starší spal po obědě cca do roka a pul. A pak to bylo "peklo" s uspavaim nechtěl uz spinkat. Tak jsem ho do těch dvou let davala, alespoň odpocnout. Sice neusnul, ale chvíli ležel u čtené pohádky. Mladšímu bude 5 a ten po obědě většinou ještě spi.

opicaa
4. únor 2021

Starší spal po obědě do 14 měsíců tak 30 minut a mladší spala tak do 18 měsíců max hodinu.. A to jen někdy, ne pravidelně každý den

merope
4. únor 2021

Spánek po obědě je jenom po školce (tam ho utahají) a ještě ne vždy. A to od okamžiku, kdy po obědě sám vyleze z postýlky. Teď jedu k rodičům, tam po obědě uspává děda, tak třeba bude malý spát s dědečkem 😀. Já když si s ním lehnu a ležím, tak si buď hodinu ukazujeme v knížkách nebo usne. Jo a když už usne, tak ta hodina je tak akorát.

Večer spí nejlíp, když jdu spát s ním. Občas teda usne dřív než já 😀.

Necelé 2 roky.

pexi
4. únor 2021

Zhruba do roka a půl. Pak sice přestala v poledne spát, ale začala chodit večer v normální hodinu (mezi 7 a 8, před tím klidně i v 11🤦‍♀️).

amazonkajanik
4. únor 2021

@kozaci po obědě přestal někdy kolem 9měsíce,pokud se nešlo ihned na procházku a kočárek ho udrncal tak do hodiny. Teď to je různé. Někdy odpadne ve 14,nebo 16h a někdy vydrží až do 20h a pak spí celou noc,max se probere ve 3h,že ho studí plena. Takže je u nás teď odpolední spánek spíš zázrak,než tomu bylo před rokem. Bude mu 20měsíců

bonavoxa
4. únor 2021

V roce a půl přestal spát přes den úplně.

konidana
4. únor 2021

Dcera spala od roka v součtu tak 10h za celý den (24h). V noci cca 21-6 s buzením cca 2x až 3x , přes den do roka 2x denně (30 min.-1h) do 18.m 1x denně (30min - 1h) a pak od 18.m mi už nespala vůbec. Kolem 2. roku (přes zimu) spala 1x denně poo v šátku na procházce 30min, jinak to nešlo. JInak příležitostně v autě, nebo ve vozíku za kolo, ale doma nespala snad nikdy, jen v kočáru. To jsem s ní chodila do roka 2x denně ven, a pak 1x denně, jinak by neusnula. Když nastoupila do školky ve 3a3/4 tak spala prý normálně poo s dětma (ale rano jsme chodily na 6:15) Víceméně jí odmalička stačí 9h spánku denně.

nikolamikes95
4. únor 2021

Mám dvě děti 4 a 5 ročku a každý den po polévce chodí spinkat malá 4 roky vždy usne cca na hodinku a malý 5 let jen leží a odpočívá.. myslím si že je to pro dítě důležité aby ještě odpočívalo ... Můj názor 🙂

jenie
4. únor 2021

Naše malá 2 roky už taky nespí. Do těch dvou let dávala odpoledne tak tu hodinku-hodinku a půl. Teď má už energie na rozdávání. Ale zase mi spí celou noc zhruba od 21 hodin do 8 do rána. Takže v závěru z toho nějakou atrakci nedělám. Spíš mi vadí ty názory ostatních, jako že je ještě malinká a spinkat by měla. Ano, měla, ale jak to mám asi proboha udělat? Přivázat jí k posteli? Na nějaké heslo mi taky nereaguje, tak nevím 😀

lachtanice86
4. únor 2021

Dcera 2 roky a 2 měsíce ma průměr prospanych hodin za cely den 7. Po obědě nespí vubec uz dlouho, usina až kolem 22 hodiny, vstává nejdéle v 6 a v noci je klidně i 2-3 hodiny vzhůru. Lahůdka. Chodíme ven 2x denně, běhá, jezdí na odrazedle, sladký nedostává, na televizi nekouká a stejně ma energie mraky

lachtanice86
4. únor 2021

@jenie presne tak, taky bych uvitala mit chvíli klid, ale kdyz nechce tak co mam asi dělat?

keksik002
4. únor 2021

@kozaci syn má 4roky, vecer kolem pul 9 usíná a rano po 7 vstava. Poobede cca v 1 usne a spi hodku a pul. Ale je fakt ze pres den se nezastaví :D

leeniik01
4. únor 2021

Dcera cca od dvou let nespí pres den vubec. Samozřejmě pokud bych ji dala spat po 15 asi by usnula, ale potom by sla spat pozdě. Spat chodi v 20h. Vstává různé, většinou okolo 6.30 az 7 ranní. Ted ma dva a pul roku

malinkaelinka
4. únor 2021

Dcera 18 měsíců, po obědě necelá hodina, spíš půl hodina a to jen venku. Pokud z nějakého důvodu jsme doma, spát nejde. V noci spí dost tvrdě, cca od osmi do sedmi.Prestala jsem před pár dny kojit, v noci od té doby spí víc tvrdě a asi jí to stačí.