Nespavost dítěte nebo jen jeho rozmar?

deniskakubicek
7. led 2012

Ahoj maminky...uz 4 mesice me trapi jedna vec a to spanek syna...bude mu 20 mesicu, ale do 15 msicu spinkal krasne a celou noc, pak se mu stal osklivy uraz v pusince( nevim, zda to s tim ma souvislost) a budi se... chodi spat o pul 7, presne o pulnoci se vzbudi a vydrzi byt vzhuru 2-2,5 hodiny, nekdy si povida nekdy place, pak usne a spi do 8, nekdy se vzbudi v 6 na mlicko...zkousela jsem uz vsechno, dala jsem ho spat dyl, treba az ve 23, ale stejne se vzbudil ve tri rano a scenar se opakoval...nechavala jsem svitit lampicku, nebo hrat radio, dala jsem mu vic najist, dala jsem mu piti do postylky, nechala jsem ho spat 2x denne a nic, proste nas rezim uz zpatky asi nevratime ☹ je mi to lito...jsem ve 33.tt a neni to pro me jednoduche, kdyz denne v noci vstavam...jako mohlo by byt i hur, ze? 🙂 Dekuju za jakoukoliv radu

reruna
7. led 2012

@deniskakubicek ve 20 měsících je 2X denně spánek moc, stačí 1X denně po obědě tak 1,5 hodiny, víc bych ho nenechala, pokud se takhle v noci budí a nemůže už usnout, pravidelný režim by mohl pomoct, no a v noci, když se vzbudí, tak zkus s ním ze začátku být, než zase usne, nerozsvěcuj, nepovídej si s ním, nehraj si s ním, nepouštěj už v noci hudbu. Tolikrát jsi to měnila, že je nejspíš zmatený. Měl by chodit spát mezi 19-20, v 18:30 je podle mě brzo. Večer klidový režim, večerníček, umýt, pohádka před spaním. V noci, když se vzbudí, tak ticho, tma, klid, ulož ho, když se nenechá, zůstaň ze začátku s ním, dělej že spíš - kde vlastně spí? ještě u vás v ložnici v postýlce nebo v posteli v pokojíku? Když se ráno vzbudí v 6, tak bych ho už znovu neukládala, naši kluci tak vstávají normálně. Po obědě dát na tu 1,5 hodinu spát, nejdéle do 14 h.

deniskakubicek
autor
7. led 2012

@reruna ty jo, to si predstavujes moc jednoduse... Kuba nam spaval do 15m 2x denne...ted uz ma staly rezim, ze jde spat po obede a psi tak dlouho jak si rekne, maximalne 1,5h...a nemenila jsem to tolikrat, jak pises, vzdy jsme to zkusila treba na 14 dni jak to zabere, ale kdyz nezabralo, nechala jsem to byt, takhle to slo 4 mesice... v 18:30 je u nas idealni doba na spanek, nevydrzi do 19 natoz do 20 😀 vstava vetsinou o pul druhe po obede a proste v 18:30 uz si jde pro mlicko a spinkat, pak je akorat protivny a pretazeny, takze nespi vubec...a v 6 rano je brzo, abych ho nechala vzhuru, protoze nevydrzi do obeda... ale uz jsem se informovala, ze tohle buzeni je u tehlech deti v poradku...

elu
7. led 2012

tak já bych řekla...že je to opravdu v tom, že chodí spát v 18.30....když spí přes den...tak je to fakt brzo...měla bys dodržovat 12 hodinový režim....to znamená, že když jse spát o pul sedme...měl by taky o pul sedmé vstávat...když chceš, aby spal do osmi..tak ho dávej v osm spát...musí být taky někdy vzhuru...ten režim bdění by měl být taky těch 12 hodin...samozřejmě v tom může být ten denní spánek. To, že je 2 hodiny v noci vzhuru jen dokazuje, co říkám. Taky jsme to tak pár dní měli....a to v době, kdy jsme přecházeli ze dvou denních spánků na jeden. My máme přísný režim..každý den na minutku přesně...a díky tomu ještě žiju 🙂..zkus fakt dodržet těch 12 a 12...takhle staré dítě už musí být minimalně 10 hodin denně vzhůru 🙂..jo a ještě...když na malé vidím, že už je unavená...ale je třeba moc brzo...tak jí na tu hodku třeba musím nějak zabavit...vymýšlím psí kus,aby se nenudila a zapoměla na spánek...když jsem jí dala brzo..tak mě dělala to samé jako váš klučík

reruna
7. led 2012

@deniskakubicek jednoduše bych neřekla 😅 , co jsem napsala platí pro většinu dětí, ale samozřejmě každé dítě je individualita, vy máte za sebou přechodné období, kdy dítě přechází ze 2 denních spánků na 1 po obědě, většinou to trvá tak 1 měsíc, než se to ustálí, u vás to trvalo docela dost dlouho... ve 20 m by dítě mělo vydržet 5-6 h vzhůru, než si odpočine po obědě a pak zase 5-6 hodin před spaním večer. Kde jsi našla, že je normální, aby dítě bylo v noci až 2,5 h vzhůru?

berenika39
7. led 2012

@deniskakubicek jediné, co mě napadlo, je prostě opravdu dodržet nějaký rytmus, nejlépe přizpůsobený malému - delší dobu...jak se to pořád mění, jsou z toho zmatení...nezkoušela bych pořád něco jiného, ale právě pořád to samé. zkus, denně vstante v sedm, denně ho dej ve dvanáct spát, večer do postele taky stejně, nevím, půl osmé? bude vzhůru dopo 5 hodin a odpo cca 6, to je v tom věku tak akorát. upraví se to.

weri1
7. led 2012

@deniskakubicek chápu tě....u nás nejde třeba odpo vzbudit a nenechat dlouho spát, byl by protivnej a k nevydržení...musí se probudit sám....v noci usínáme u rádia-bohužel a u lampičky, jinak to nejde. Já bych to nelámala přes koleno, myslím si že to jednou přejde
taky jsem chtěla ho dát po obědě spát, ale nejde to, když dítě nechce tak nechce

eloana
8. led 2012

@deniskakubicek ahoj take mame problem se spanim.....synovi je 18mesicu nekojim 2 mesice, ale spanek se nezlepsil.... vstava kolem 7-8hodiny, dalsi spanek je kolem poledne 1,5-2 hodin. v noci chodi spat kolem 22 hodiny... a budi se vzdy kolem 3 nekdy musime stat nekdy se proste jen prevaluje. U nas to bude asi pricina nosni mandle... ma silne vpacene bubinky a pry to je hodne neprijemne pri spanku...
kazdopadne bych asi take zrusila spanek kolem 18hodiny... syn asi 2x usnul kolem 19 a to se pak ve 23 vzbudi a do rana mi uz nespal....

erika9110
8. led 2012

reruna souhlasím s Vámi....u nás je to stejné a funguje to na 100%

llluckaaa
8. led 2012

Líbí se mi postup @reruna. V noci nechat spávat tak 11 až 12 hodin, déle ne. Asi bych ho ráno nebudila, ale když se sám nevzbudí, tak začnu normálně kolem běhat, chystat snídani - aby bylo jasno, že už je ráno a bude se vstávat. V noci po probuzení nemluvit, nehrát si s ním, nerozvěcet apod. - je noc a má se spát... Maximálně pohladit a zašeptat, ať spí. Když chce být vzhůru, ať je, ale beze mě, já předstírám spánek 🙂 V tomto věku by už mohl bydlet sám ve svém pokoji, co to zkusit? A nebo se ty odstěhuj dočasně ze společného pokoje, to taky často zabírá. Já řeším už dlouho problém roční dcery, která se v noci hodněkrát budí. Už mi došla trpělivost a včera večer jsem se odstěhovala do obýváku na gauč. Ne že bych se snad líp vyspala ☹, doufám, že se její spánek zlepší, když jí dojde, že musí usínat v noci sama bez mé pomoci a podávání dudlíku. Chci to vydržet aspoň týden, tak pak napíšu, jak jsem byla úspěšná 🙂

deniskakubicek
autor
8. led 2012

@llluckaaa na syna nemluvim v noci, ve svem pokoji je od dvou mesicu a usne vyhradne jen ve sve postylce...vcera sel spat v 18 hodin a spal celou noc az do 7:15, takze si myslim, ze je to prechodne obdobi..ale diky

deniskakubicek
autor
8. led 2012

Holky, vsem moc dekuju, verim, ze je to docasne, jelikoz, kdyz nam po trech dnech prijede tatinek, tak Kubicek spi celou noc v pohode :-O to jen, kdyz neni doma, uz jsem na to konecne kapla 😀 ale za 14 dni jdeme na operaci, tak uvidime, zda si to nerozhazi...rezim mame uz dva mesice stejny, nezkousim nic noveho, dnes se vzbudil za pul hodiny po tom, co jsem ho ulozila po obede a v 16 si dal jeste jeden spanek...on ho asi potrebuje a jsem hloupa, ze jsem mu rusila dva spanky za den, i doktor rikal, ze je to v poradku, kdyz spi 2x denne...jinak vcera sel spinkat v 18 hodin a spal do 7:15, a to ho ukladal tatinek, takze ja uz vim, kde je kamen urazu...

martule20
8. led 2012

Někde tady byla diskuze na téma knížka Každé dítě může dobře spát. Je tam spousta rad pro malé i větší děti. Musí si to zkusit každý na vlastní kůži, ale určitě tam nějakou radu vhodnou pro vás najdeš. Držím palce!

reruna
9. led 2012

@deniskakubicek tak jestli je to v přítomnosti tatínka, tak bude muset být asi více doma 🙂 a jestli ti spinká od 18 do 7 a pak ještě 2X denně, tak spí až až... řiď se tím, co vysleduješ, že mu sedí, ale kdyby se měl v noci zase budit a být i více jak 2 hodiny vzhůru, tak zkus zavést jen ten jeden spánek. Kolem 2 let některé děti už dokonce denní spánek nepotřebují

deniskakubicek
autor
9. led 2012

@reruna dekuju za radu! po vcerejsim dvojspanku pres den zase spal celou noc a dokonce do 8...tatinek nam jezdi do prave vzdy na tri dny, ale pet dni je doma, tak se to nejak vykompenzuje 🙂 ale je to tim tatinkem, uz jsem si toho vsimla drive, ale nechtela jsem tomu verit... ale to, ze spal vcera 2x za den bylo po hodne dlouhe dobe, dnes spal zase jen jednou... 🙂

eloana
9. led 2012

@reruna jj dcera spala do 2 let odpoledne a pak uz ani tuk.....