Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Nespavost miminka, jsem vyřízená matka

sabulinka2016
30. dub 2017

Zdravím všechny maminky ,je nám 7,5 měsíce a uz 5 dnů moje princezna bojkotuje spanek a špatně spí .Už týden usíná se mnou ( přítel je na noční ) tak jsme v posteli sami ,chvíli nebyl problém ale teď je to utrpení .Chodí spát v půl 9 večer ,a ve 12 je vzhůru ,pak zas v půl 4 .Dávám v 18 hod .Kaši pak ještě než jdu spát cca kolem 21 h.sunar ,je to blbost ? Dávat ji ve spánku Sunar ještě ( vypije ho )? Za celou dobu se stalo 1 krát že sem spala 7 hodin bez přerušovaného spánku ..Podotýkám že přes den spí 2 hodiny jen,je strašně živé dítě .Kde může být chyba ?( Předtím to fungovalo celkem ok s jedním buzenim ).Jeste se vás ptám ,mám ji dávat a aspoň do postýlky a spinkat přes noc ? Aby si nezvyklá pak u nás v posteli ?😒Díky rady ,tipy .😉

jitavrtule
1. kvě 2017

@sabulinka2016 tohle fakt není nespavé dítě, to je úplně normální a poměrně dobře spící dítě. Vítej do reality mateřství 😀
Nejhorší to není teď , nejhorší to bude ještě tak za rok, dva , až přes den třeba už nebude spát vůbec a v noci se bude budit klidně úplně stejně, akorát tvůj spánkový deficit bude ještě o rok delší a případně budeš čekat další dítě. (moje realita,7 hodin v kuse jsem už nespala víc jak dva roky a vzhledem k dalšímu dítěti mě to nejspíš ani v následujících dvou či více letech nečeká....).
Momentálně bych dala pravou ledvinu za 8 hodin nepřerušovanýho spánku kdy by po mně nikdo nic nechtěl (a nechtělo se mi čurat) 😀

kusanagi87
2. kvě 2017

@jitavrtule tak presne na tohle se uz ted psychicky pripravuju, jestli za cca 1-1,5 roku pujdeme s manželem jeste do 2. drobka. Vkuse a dele jsem naposledy spala v tehu a to v 1/2 a od te doby ne a nekolik dalsich let s tim ani nepocitam 🙂

denisakodetova
2. kvě 2017

Budit se 2krat za noc je krásné. Dávat na noc kaši je špatně. Hodně to zatěžuje, dala bych radši jen ten Sunar a uvidíte. Malá spí taky občas se mnou když ji trápí zoubky, je to takové období prostě. Večer ji dávám do postýlky a pokud to jde tak ji po kojení přesunu. Chce to vyzkoušet 🙂

nupta
15. kvě 2017

Spíte pořád stejně nebo se to zlepšilo? Já si vzpomněla , že jsme po půl roce měli těž náročné období, ale vysvětlovala jsem si to separační úzkostí.

sabulinka2016
autor
16. kvě 2017

@nupta
Jestli to bylo pro mě ,tak děkuji za optání už je to lepší ;) asi určitým obdobím.

marticcelli
16. kvě 2017

To je nahodou paradni spanek, pokud buzenim nemyslite uplne probuzeni a napr.hodinu opetovneho uspavani :D ne vazne,je to normalni,mam dvojcata,do 5.m spali 11hod v kuse od te doby se budi nekolikrat za noc,kdyz je dobra noc,tak jen 3x a byvaly noci,kdy se budili po hodine..pricitam to ted zpetne zubum, jelikoz nyni spi oba uz lepe a taky vim,ze vecere spanek sakra ovlivni!!! Hlavne zadne instantni kase!

sabulinka2016
autor
16. kvě 2017

@marticcelli
Kaši davam v 18 hod.pak jeste Sunar takže končíme sunarem a spánek
🙂

marticcelli
17. kvě 2017

@sabulinka2016 zkuste treba domaci ryzovou kasi,je na traveni lehci

leki
17. kvě 2017

@marticcelli ja myslim, ze vecere spanek ovlivnit nemusi. Nas malej se driv budil co 2 hodiny v noci a to bez ohledu na to, jestli mel na veceri matersky mliko, domaci kasi (mlecnou/nemlecnou), instantni kasi (ale tu dostaval jen supervyjmecne) nebo treba jablko/banan. Ustalilo se to zazrakem samo