Nespavost v noci 1m miminka. Máte rady?

denikulh
23. zář 2010

Ahojky holky, máte někdo zkušenost s nespavostí měsíčního miminka? Usínáme až o půl 2 ráno. Je unavená, ale nezabere...:o( A to nespí třeba od 18 hod od večera. Pomalu si začínám zvykat. Pak to dohání a spí mi celé dopoledne. Je možné, že by to měla otočené? K tomu všemu máme dětskou koliku, takže si opravdu užívám a kolikrát už nemůžu. Díky za odpovědi a vaše rady.

ladenka
23. zář 2010

@denikulh Přidávám se. Také by mě to zajímalo. Naší malé jsou necelé čtyři týdny a zažíváme to samé. Někdy jsme fakt zoufalí.

denikulh
autor
23. zář 2010

Laděnko tak to jsem ráda že v tom nejsem sama...jsem taky zoufalá...nejhorí je že už jsem vyzkoušela snad úplně vše...každý říká vydrž ale...už přestávám věřit.přes den mi spinká v kočárku hezky ale doma neusne

momin
23. zář 2010

Holky my sme to meli takhle hrozne rozhozene asi do 3 mesicu....
Pak jednu dobu usinal vecer hezky ale rano sme ve 4 vstavali!
Vazne to chce vydrzet,.. To jendou prejde!

denikulh
autor
23. zář 2010

momin díky já doufám... je mi jí hrozně líto...tak to máme ještě dost před sebou...

momin
23. zář 2010

@denikulh drz se! je to fakt narocne.. ja sem si kolikrat i pobrecela jak sem byla vycerpana...ale nedalo se nic delat...

denikulh
autor
23. zář 2010

jj to já brečím furt doma nic nestíhám...vše se točí jen okolo malé...ale musíme to zvládnout...

momin
23. zář 2010

@denikulh to zvladnes neboj!! Bude jen lip a lip!!
A chlap nemuze nejak pomoct... treba ze ty by sis sla lehnou v 9 vecer a on s ni zustal vzhuru nez usne...?
My sme to tak delali obcas a dost mi to pomohlo...
Maly teda poradne usinal kolem pulnoci a ty 3 hodky co sem naspala opravdu pomohly..

momin
23. zář 2010

@denikulh hlavne skus byt v klidu.. pokud si nervozni ze nic nestihas mala to vyciti...
Me se to ted radi.. 😀 Kdybych vedela pred 18 mesicema co vim dneska asi bych to zvladala jinak.. 🙂
Ale na to si musi kazdy prijit nejak sam.. 🙂

janula2008
23. zář 2010

Holky...bude to už tři roky, co mám malou, ale do teď si vzpomínám na ten kolotoč prvních týdnů, na to jak jsem doma nejednou bulela, že Simča věčně nespí, já utahaná, doma bordel...vydržet, chce to fakt vydržet a zatnout zuby, první měsíc je hrozně krátká doba a co je první měsíc nemusí být druhý,jsou to týdny plné zvratů a změn😉 . U nás to se spaním bylo dost na pytel strašně dlouho, k tomu mi spávala Simča přes den minimálně (vlastně cca od roku už ani po obědě, jen vyjimečně), ale člověk si na to zvykl, dítě prostě kompletně obrátí život naruby (zvlášť tomu kdo má hodně aktivní dítě), časem se to zlepší, my jsme toho důkazem, že přežít to jde 😀 . A to už jsem jednou ze zoufalosti běžela k doktorce i pro jakési bylinné kapky Sedalia 😀 (nikdy jsme je neotevřely 😉 ) Držím pěsti, ať je brzy zas dobře, za pár let si na to s úsměvem vzpomenete, věřte mi 😵

jaanja
23. zář 2010

Vydrž, opravdu to bude určitě jen přechodné, teprve hledáte svůj rytmus, a bude chvilku trvat než se vše sesynchronizuje... my jsme děti houpali v těch lehátkách nebo jsme je nosili na rameni a uspávali, ale někteří rodiče mají dokonce doma nějaký starý kočárek a v tom dítko vozí a uspávají 🙂 To by mohlo fungovat i u vás, když malá spí venku v kočárku dobře..
Na koliku jsme měli probiotické kapky a BabyCalm, obojí pomohlo (ne zázračně, ale alespoň trochu ano..).

emme
24. zář 2010

Davídkovi při usínání moc pomohlo, když jsem mu na bříško dala nahřátou plenku (z mikrovlnky) a pevně ho utáhla do zavinovačky s rukama podél těla (aby s nimi nešermoval u obličeje). Když se mu to nelíbilo - a přitom plakal únavou, tak jsem ho v tom chvilku přidržela a do minuty usnul a spal několik hodin v nezměněné poloze.

mates22
24. zář 2010

Ahoj holky, moje obě dvě děti jsou nespavci, dcera měla se spaním problémy až do tří let, neustále se probouzela a potřebovala pohladit nebo mě aspoň slyšet. malej (teď 6 měsíců) byl ukázkový miminko v tom smyslu, že večer řval jak smyslů zbavenej, hodinu, dvě a nic nepomáhalo, asi tak do 3 měsíců. Pak byl asi měsíc klid, kojili sme teda po dvou hodinách, ale před spaním řval tak 10-20 minut a usnul. Ovšem nyní má novou strategii, v postýlce řve a řve, naprosto hystericky, dokavad nedostane trocu cucnout - a to předtím baští kaši. Pak usne, ovšem v noci se budí po hodince, někdy i půl....děs, běs. Tak jen doufám, že to taky nebude trvat do tří let.

Co se týče těch mimísků, tak prý do těch 3 měsíců se s tím nedá moc dělat, když maj koliku, tak se to musí přežít.....ale jinak zkoušej klidně všechno, třeba něco trochu pomůže. U nás třeba zavinovačka naopak vyvolala šílenej řev, nesnáší utěsněný ručičky, teplý na bříško taky nepomáhalo, ale trochu se mu ulevilo, když jsem mu zvedla nožičky a trochu přitlačila k bříšku. No chce to hlavně asi trpělivost.

A vykašli se na úklid a podobně, dělej jen to nejnutnější a hlavně odpočívej s mimčem, dokud to jde, když je jen jedno.

tak držím palce, i sobě

miona
24. zář 2010

Ahoj, hlásím se k zoufalým matkám 😀 Máme něco podobného..malá v noci teda něco málo spí, ale tím stylem, že pořád funí, tlačí, kroutí se, takže já stejně nespím, protože jí přidržuju nožičky nebo ji prostě strčím ruku do zavinky a držím jí podél těla..Stejně se budí každý 2 hoďky na kojo, pak než vytuhne...tak já dám tak 4 hodiny spánku během noci a ráno v šest už nás budí kolika 😢
Jinak u nás ta kolika 4x-5x během 24 hodin..řve 1 - 3 hoďky podle toho jak jí to bere..děláme též vše, zkoušeli jsme všemožné kapky, ale už jsem je kromě probiotik jsem je vysadila, byly k ničemu. Ven jedině v šátku, v kočárku řve jak tur ☹
U mě je to o to složitější, že mám ještě jedno dítě..je to síla, nezvládám nic..a když píšu nic, myslím fakt nic..pořád řeším, co jíst, jestli teda vlastně vůbec jíst, aby jí to ještě nezhoršovalo...je to na palici..jsem na odvoz do Bohnic..brečím tak 3x denně, mám pocit, že to nemůžu přežít, že ty děti prostě nezvládám, že starší bude taky na blázinec - tohle se nedá vydržet, on je z toho pláče taky pěkně ve stresu 😒 ..no pro mě fakt čirý peklo..představa tohodle ještě 2 měsíce je teda naprosto šílená. Ale nic jinýho nezbývá, než prostě nějak fungovat a na nic při tom asi nemyslet, protože já bych musela fakt skočit z balkonu 😝

Holky, no držím nám všem co můžu..hodně sil, pevné nervy a podporu rodiny.

mates22
24. zář 2010

@miona Vydrž!!!!

Jo, se starším sourozencem je to ještě větší peklo, si neodpočineš ani když malá náhodou usne. A navíc děti všechno vycítěj, i tu nervozitu a to víc zloběj. To znám, ale ono se to fakt zlepší. Zapoj víc tatínka, já někdy večer prostě nechala tatínka s mrnětem, který ječelo jako blázen a zašila sem se se starší do ložnice, četla pohádku a odpočívala. A že nic nestíháš, to nevadí...práce neuteče. Brečet taky nepomáhá, ale to jsou ještě asi i hormony. A pro uklidnění, až bude malá ležet na bříšku a hrát si, tak to bude super, že má sourozence, aspoň náš malej je v pokojíčku se sestrou rád, sleduje jí, jak si hraje a nenudí se a já mám relativně dost času na praní, vaření, žehlení - jen se dost naběhám, ja často kontroluju, jestli je všechno OK.
V noci je to ještě pořád peklo, ale aspoň přes den to jde.naštěstí jsem byla zvyklá spát jen pět hodin, sice v kuse, ale i tak to není takovej šok. I když v devět večer sem totálka a někdy bych sirky do očí ocenila už odpoledne. ☹

tak držím palce

palma111
24. zář 2010

U nás Filípek taky nespal. Teď mu je 6 týdnů a je to lepší, ale ne o moc. Hrozně dlouho mu trvá než zabere. Je na něm vidět, že je hrozně unavený, ale ne a ne usnout. Docela nám pomáhá na ukolíbání vzít do náruče a jít hopsat na míč. Jen je pak otázka, jestli se vzbudí nebo ne při pokládání. To je největší kámen úrazu. Ale jinak se to postupně upravuje a přes noc se už budí tak 2x - 3x. Což je docela prima. Ve dne už se mu moc spát taky nechce, teda - spát by chtěl, ale jen v náručí, jak se položí, je vzhůru. Takže na záchod chodím s ním. Zuby si čistím jen zásadně s autosedačkou za libého zvuku fénu (ten nám docela pomáhá - nevím, jak je to možné, ale docela se u toho uklidní).

Někdo zkušenější - nemáte potuchu od kdy je vůbec reálný zavádět nějaký řád ve spaní. V porodnici jsme dostali takovou knížečku a psali tam, že se má nastolit nějaký rituál - třeba vykoupat, napapat, pochovat a pomazlit, dát dobrou noc... Je to krásný, snažím se to uplatňovat, ale vždycky to zkolabuje na tom, že po tom všem Filda začne ječet, jak když ho na nože berou. Chybu dělám asi v tom, že to nevydržím a vezmu ho z postýlky a uspávám jinak (míč). Možná, kdyby to člověk vydržel, tak se to jednou zlomí. Jednou jsme to s manžou zkusili a vydržel bulet skoro hodinu, pak jsme to vzdali. ☹

weri1
24. zář 2010

tak mi nejsme ukázkový, uspávám a rituáĺ ještě nemáme. Uspávám ho, že se k němu přitisknu chytnu za ručičky a dělám šššš a on usne
a trochu se to spravilo po 6 ti týdnech

denikulh
autor
25. zář 2010

ahojky holky....tak se mi ulevilo že v om nejsem sama...dělám to stejnbě.nestíhám jíst na wc atd..ted jsme stále vzhůru a koukáme a chceme jen chovat.palmičko taky nevydržím a to jsem to zkoušela prostě nemám to srdce dělat že neslyším jak pláče...

Miono tak to tě lituju mít dvě děti jsem vyřízená já teda mám do toho ještě psa takže taky záhul...

milinoj
25. zář 2010

Ahojky, tak z mojí zkušenosti - první měsíc jsme měli opravdu krizový, tak jak to popisujete - v noci nechtěla malá spát, oči jak tenisáky a položit do postýlky po kojení? Neexistovalo páč se spustil ukrutný řev. Takže jsem s ní chodila v náručí i hopsala na míči. Pak jsem si řekla, že takhle to nejde a zatvrdila se a nechala ji holt v té postýlce po kojču plakat - manžela jsme vystěhovali do obýváku 🙂 , no a po pár takových zatvrzeních asi pochopila, že si ji fakt nevezmu tak usnula. Pořád ještě to není ideální usínání, kroutí se, talčí, funí, fňuká, ale nakonec usne.
Moc všem držím palce a obdivuji vás za statečnost. Vydržať 🙂

zuzik24
25. zář 2010

Ahoj holky, byla jsem na tom stejně jako vy... Domácnost vypadala jak po výbuchu atomovky, kdybychom neměli tchýni , tak ani nejíme a k tomu ještě miminko, o které se starat. Prořvala jsem celé dny. Verunka spala prvních 14dnů krááásně, usnula sama v postýlce a budila se dvakrát za noc na kojení. Po dvou týdnech se to všechno obrátilo, Verunka si dělala mejdla - usínala až kolem půlnoci až dvou ráno. Pak zase měla období, kdy usnula v devět, ale o půlnoci se vzbudila a vydržela třeba do čtyřech být vzhůru. Tohle bylo snad nejhorší. Nevím, jak dlouho to trvalo, ale vím, že jsem byla totálně na prášky. Jo a zapomněla jsem napsat, že od těch dvou týdnů do deseti měsíců jsem ji neuspala jinak než na rukách. Jenže, v deseti měsících jsem si řekla dost a přistoupila k metodě vyřvání. Ta selhala hned první noc, kdy Verunka řvala jak tur bezmála hodinu a kdybych nepřišla, myslím, že řve celou noc. Šla jsem do ložnice, ale řekla jsem si, že budu tvrdá a z postýlky ji nevyndám. Lehla jsem si na postel a ona cca do pěti minut vytuhla. Takže tak se Verunka naučila spinkat sama. Teď už je to pohoda, povídáme pohádky, natáhnu hrací hračky a odcházím a usne sama v postýlce. Ale ty začátky byly hodně krušné! Chce to opravdu vydržet, u nás jsme si rytmus vytvořily až s příkrmama v šesti měsících. Naučila se, že po příkrmu se spinká a hlavně už měla více aktivit, tak se více unavila 😉 Holky, držím vám palce, časem se to zlepší, určitě 😵

kekula
10. říj 2013

ahoj holky mam doma 14 denni miminko ktere mi nechce spinkat vecer po koupani je jeste 2 hodiny vzhuru krouti se place a je nevrle. Utisi ho jen prs nemuzu ale prece kojit 2 HODINY V KUSE. jinak vydrzi byt pres den i 3 hodiny vzhuru.