Nespí a budí se po minutách, už nemůžu

dindonka
25. bře 2016

Maminy, nsem zoufala. Mam 5m syna, od naozeni krasne spal, kojila jsem 2 x za noc. Uderem 3 m zacal v noci plakat, vschni kolem rikali, ze spurt, koj jak si rekne, to do tydne zkonci. No a nezkoncilo, od te doby se budi a budi. Cetla jsem hafo pispevku de se maminy stezuji ze deti placou po 2 hodinach, co bych za to dala spat dve hodiny v kuse!!! U nas j to takz breci, dam dudlik, nepomuze, breci dal, vezmu o ruky pochovam. Nekdy zabere nekdy ne a dam prso, pije- pokazdy, nikdy nedudla. Polozim a kolotoc zacina. Uz jsem snizila teplo v loznici, zvysila teplo, prykryvam neprikryvam. Dala ho k sobe. Dala pohodleji pyzamo. Plenu na muchlani. Pres den byla 2 vozit aby spal a nebyl unaveny, nevozila, doma spi 2-3 x po 20 minutach, v kocaru i tri hodiny. Mazel odstehovan z loznice a nic. Zkusila ulozit driv, pozdeji. Jedine jsem nezkusila nechat vyplaka, na to nemam. Mame jen dva pokoje takz dat detem svuj nejde. Starsi 4 roky spi ale maly ne a ted kdyz napisu ze se probudi i 20x mi to neuverite. Jsem zoufala, nevidim na oci, rano protivna, ze by vstaval manze nehrozi, neudela to. Je preci unaveny! Toto jsou casy, dnes jsem si to psala, nemam to od zacatku.1,40 1,44 2,00 2,05, 2,28, 2,40.
Co mam delat? Ted je 2,47 a zacina knourat.....

verunka_korunka
25. bře 2016

@dindonka zkušenost nemám, ale vyčetl jsem ze na nespavce chce zkusit je večer více nakrmit. Možná mu to jen nestačí... Tak třeba nějakou kaši nebo um... Myslím ze za zkoušku a klid to stojí... Já si užila 3 týdenní bojkot a taky jsem myslela že vyskočím z okna... Ještě mě napadá rozsvícené malé noční světýlko u prcka. Může se bát tmy. To my taky museli pořídit.

ajik3
25. bře 2016

Dcera se podobne chovala od 9.m s prorezavanim zubu. Presne,jak pisete,neveda,naizela jsem ji prso,vzdycky sala jak o zivot. Jenze se z toho stal zvyk a opravdu jsme odbourali az tim,ze jsem prestala prikladat,zprvu jen chovala, zpivala,ak ani to ne a uklidnila se. Dr.mi rekl,at zkusim cipek na bolest. Pokud je dite najedene a hodne place, v pripade bolesti po podani cipku behem kratke chvile prestane plakat. Pokud neprestane,vymaha si pozornost.

dindonka
autor
25. bře 2016

@ajik3 dekuji, dnes zkusim ciper. V noci ve 4 vytuhnul, az ve 4 a ted nebylo ani 6 a brevel, dala jsem najist, cucal, usnul, polozila jsem a do 5 minut rev. Ted ho mam na rukach a pisu. Nesmeje se a jen se sponuje. Ale prdiy to nebudou, na ty netrpel, asi ty zuby. Ale sakra uz to trva dva mesice kazdou noc.

dindonka
autor
25. bře 2016

@verunka_korunka svetylko jsem mela dnes a od cca tri si hral a pasl kone. Psk jsem ho vypla a rval. A ve 4 padl trochu brekem unavou

senta_sofia
25. bře 2016

@dindonka u nas ked mame takuto noc,tak funguje tiez bufet, vytiahnute prso a nech cuca, ale to sa stava raz za cas, nie pravidelne,napr. dnes som viac nespala ako spala a to uz je polhodku hore. Tiez nepotrebuje cez den spat. U nas zatial pozorujem,ze by to mohlo mat suvis so zubami, niekedy ked nanho nieco lezie,spi prituleny pri mne. Ked zacne knurat ten tvoj, aj sa prebere,ci len zo spanku? Cez den sa koji ako casto? Vodu/caj si neskusala,ci nemo ze byt smadny,hoci sa koji. Rovnako treba asi porozmyslat,ci nemoze byt hladny alebo ho nieco boliet. Ozaj a knura ti takto odkedy ho ulozis,ci az odurciteho casu? A inak jedine vyskusat spat s nim cez den,aby si si trocha oddychla,ak sa ti to da.

malalucinka
25. bře 2016

dokrmila bych UM,at si me tady klidne ostatní ukamenuji.... 😎

zuzicz
25. bře 2016

Já bych zkusila nurofen nebo čípek, jestli to není od bolesti. Pokud nezabere, tak bych dokrmila UM, jak píše malalucinka.

soda365
25. bře 2016

@dindonka taky bych šla do UM nebo kaše.. Nám se sice syn předtím budil jen jednou v noci (promiň), ale nepřibíral a tak jsme mu začali dávat na večer kašičku - teď už přibírá skoro tak jak má a spinká spokojeně celou noc.. Nebo mu zkus namazat dásničky zklidňujícím gelem, třeba by stačilo i chladivé kousátko.. nějakou příčinu to mít musí.. určitě Tě nevolá jen proto aby Tě trápil.. držím palce!!!!

suzann13
25. bře 2016

@dindonka ahoj, my máme 6,5m, bojovali jsme s něčím podobným...ještě před týdnem se mi budil co půl hodiny, chtěl k prsu...po převážení po měsíci jsme zjistili, že přibral jen 190g a že má tudíž hlad..moje dr je rozumná, nedoporučila mi UM, ale zkusit dát 100ml kaše dopoledne, víc prikrmu v poledne, pesnidavka plus piškot odpoledne a kaše před spaním...zavedli jsme to a malý se budí 1-2x za noc (ze zvyku)...teď teda zase víc, ale to kvůli zoubkum 🙂

dindonka
autor
25. bře 2016

@senta_sofia pres den kojim cca po 3 hodinach, zkouseka jsem na noc kasi i um ale nechce flasku, takze ani caj,vodu. Vcera jsem zkusila takoby ten hrnicek s naustkem ale neumi z toho pit. V noci breci tak ma otevrene oci, pripada mi to ze neumi nebo nemuze zabrat. Ukladam o vecer, kdyz je unaveny usne sam, jinak chovam az uchovam a za hodinu je vzhuru, chovam znovu a pak spi az do deviti nekdy desiti a zacne to

dindonka
autor
25. bře 2016

@soda365 calgel jsem dala ted a nic, zase rve

dindonka
autor
25. bře 2016

@suzann13 ja byla u dr asi pred 14 dny na ockovani a pribira krasne, v 5 m ( na konci mesice) ma 7,1 kg.

akankeo
25. bře 2016

@dindonka v 5 mesicich muzes zavest prikrmy na obed, kasi. Na noc bych parkrat dala viburcol - uklidni, je proti bolesti a je to homeopatikum, takze zadna chemie - na moje deto to zabira. A nemen ritualy, at ma kazdy vecer stejny. Jinak me na meho nedudlikoveho syna pomaha dudlik, sice ho nechce, ale s par kapkama viburkolu si necha rict, pak si chcili neco mumla a pak usne. Taky si nenapsala jak kadi, muze ho bolet brisko jestli kadi jednou za sto let, to ted zacina mit syn, uz zacinal zvladat vetry a ted s pevnejsi stolici koliky opet a hlavne v noci. Taky to muzou byt zoubky, pretazeni nebo naopak nespavec, snaha o pozornost

akankeo
25. bře 2016

@akankeo jo a hlavne si s nim lehni pres den i na tech blbych 20 minut, predpokladam, ze starsi chodi do skolky, tak by to dobo melo jit.

akankeo
25. bře 2016

ten dudlik bere s babycalmem

suzann13
25. bře 2016

@dindonka tak se asi přikláním taky k těm zubům...ale to míval třeba tři dny a pak pár dnů klid a už od 4 měsíce.. Každý mi říkal, že to jsou zuby, ale já na dásni nic neviděla..pak mi dr řekla, že to může trvat i dva tři měsíce než se ukážou...teď máme jeden venku a hned vedle se prořezává další a dělal přesně co píšeš, propnutý jak luk, nespal, brečel v kuse třeba dvě hodiny, chtěl na ruce..bylo vidět že chce spát, ale nejde to...pak ho to únavou zlomilo..a tohle bylo i 5x za noc a i ve dne ☹

anetka1701
25. bře 2016

Já bych mu na noc dala lžičkou kaši... Mléčnou, starej je na to dost... Přijde mi že má hlad... Chlap je vůl :( drž se!!!

malalucinka
25. bře 2016

zkousela bych to dal s téma prikrmama,to ze nechce ze lzicky tak to nechce napoprvé zadne mimi,nez jsme pochopili my jak s ji ze lzicky nebo pije z flasky tak to taky trvalo,uz je dost veliky na prikrmy , a podle me ma teda hlad

senta_sofia
25. bře 2016

@dindonka skus este po lyzickach alebo z poharika, trosku naklon,aby sa mu dostalo do pusinky,deti chapu rychlo. A mozno by som teda skusila aj nieco od bolesti,aj ked asi je nemyslitelne,aby si mu davala kazdy vecer liek...

amazonka.k
25. bře 2016

Zavinout ?

analliticka
25. bře 2016

Dobrý den, zkusila bych ho uspat vozením v kočárku a pak bych ho opatrně přenesla do postýlky. Nám to pomohlo když nemohl sičák usnout.

kacbal
25. bře 2016

@dindonka taky bych ho asi zkusila zavinout, jak navrhuje jedna maminka přede mnou. Nám ještě výborně pomáhá hacka.

dindonka
autor
25. bře 2016

Zavinovala jsem skoro do tri mesicu, je fakt ze spal. Pak zacal vyndavat ruce a nelibilo se mu to. Ale muzu zkusit, to me nenapadlo

izz76
25. bře 2016

@dindonka Vzala bych si miminko na noc do postele,když se vzbudí jen vyndáš prso,nemusíš vstávat k postýlce.V noci nepočítej po kolikáté už je vzhůru,nekoukej na hodiny. Já u kojení běžně usnula a ráno nebyla schopná vzpomenout kolikrát se malá vzbudila. Prošly jsme různýma fázema lepšího a horšího spaní,příkrmy nic neřeší,žádné kaše ani nechtěla konzumovat :D

dindonka
autor
25. bře 2016

@izz76 kdyz se u me tak rve, ted jsem vzala nositko a daka i cipej Paralen a v nositku usnul. Nevim co pomohlo kazdopadne je tu chvili klid a nerve.

dindonka
autor
25. bře 2016

@izz76 kdyz je u me tak rve, ted jsem vzala nositko a dala i cipek Paralen a v nositku usnul. Nevim co pomohlo kazdopadne je tu chvili klid a nerve.

svija
25. bře 2016

@dindonka - nám pomohlo trochu napolohovat postýlku na šikmo, aby měl hlavu výš. I v tomto věku to u nás pomohlo. Náš malý měl asi trochu reflux, neublinkával, ale trochu se mu zřejmě to mlíčko vracelo a pálilo ho to, to ho probralo a chtěl pít znovu.

verca222
26. bře 2016

Já měla přesně to samé!!!! Takhle se budil, já už brecela. Nebyla jsem schopná přes den fungovat. Pomohlo jedině odstavení.. Nic jiného a věřte nebo ne, já miluju spánek a zkusila jsem NAOZAJ VSE!

verca222
26. bře 2016

@izz76 ono to není tak jednoduché. Třeba já jsem se u kojení furt vzbudila ( spal semnou) a kým jsem pak usla tak se znovu probudil. Někdo prostě nedokáže kojit v polospanku

ajik3
26. bře 2016

Jeste doporucim Panadol cipky, Paralen nam nezabiral. A co se tyce frekvence buzeni, jak si mala zvykla, ze to prso dostane (a bylo to opravdu zprvu od trapeni se zuby) tak se mi v tech intervalech budila porad! Trvalo nam to snad tri mesice,... asi neuklidnim, kdyz reknu, ze u nas se place s kazdym zubem. Bud se posouva dasni a jeste neleze, nebo se prorezava. Tak uprimne doufam, ze cipek zabira!!!! Dejte vedet! Takovym pruvodnim znakem zubu je kysela a agresivni stolice ...casto i prujmovita...