Nespí kvůli zubům?

terinkaaaa
20. bře 2016

dobrý večer, náš malej raubíř poslední 4 dny odmítá spát :( doteď měl krásnej režim, kolem půl 7 večer koupání, prso a spinkal krásně, po 3hodinách buzení na kojení, ale teď jak kdyby ho někdo očaroval, po koupání a prsu spí tak do 8 a pak je klidně 3 hodiny vzhůru a nepomáhá nic, chce si hrát. Když si ho nevšímám hroznej řev a dupání v postýlce. Prvně jsem si myslela, že to má kvůli nachlazení, teď už je zdravej a dělá to pořád, ještě si říkám, že zuby, furt si šahá do pusiny úplně dozadu ☹ chtěla bych to vrátit jak to bylo, ale asi to půjde hrozně těžko. Jestli tohle ještě bude pokračovat další dny, padnu už brzo vyčerpáním ☹. Bude mu za týden rok, tak nevím jestli je to normální nebo jsem někde udělala chybu.

23363
20. bře 2016

Důvodů může být celá řada. Kolik toho naspí ve dne? Třeba jen už nepotřebuje tolik spánku jako předtím. Mně malá v roce spala cca od půl deváté do šesti a po obědě hodinu.

terinkaaaa
autor
20. bře 2016

@23363 Spí jednou dopoledne většinou od 9 do půl 11, pak odpoledne od půl 2 do půl 3, no a kolem 6 se začíná šmudlat. A ráno se budí kolem půl 7, no a v 9 je fakt tuhoš.....podle mě by mu ještě jeden spánek nestačil

michaal
21. bře 2016

Ahoj, naše dítka dělala něco podobného, jen to naštěstí trvalo tak hodinu a ne tři. Bylo to na hlavu, ale zkrátka jsme je nechali v postýlkách, zatáhli jsme žaluzie a manžel tam s nima zůstal, dokud se neunavily natolik, že usnuly. Něco jim potichu vyprávěl a holky hopsaly a volaly až je to prostě unavilo a usnuly. A je pravda, že když jsem je uspávala já, tak to bylo vždycky na dýl, proto pak uspával jen tatínek. Jo a teď je položíme do postele, řekneme dobrou noc, zavřeme dveře a hotovo 🙂
Teda jako žádná idilka, pro změnu vstáváme od 4 ráno po půl hodinách a v noci ještě dáváme mlíčko, tak jen, že na tom nejsi ještě tak špatně 🙂

hanve
21. bře 2016

@terinkaaaa No měla jsem něco podobného, malej měl období, co opravdu byl v noci na zabití, ptž si chtěl cca od půlnoci do tří hrát. A když jsem se mu nechtěla věnovat, tak řev a pak už nepomohlo nic, řval v náručí furt. Stěžovala jsem si doktorce v poradně a když slyšela náš režim (vstával mezi 8 a půl 9, v jedenáct šel spát, spal až do 1 i do dvou a odpol si hodil kolem čtvrté ještě tři čtvrtě hodiny), tak mi říkala, že se vůbec nediví, že v noci nespí, když přes den spí tolik. Tak jsem změnili režim, nenechávám ho spát déle jak do osmi, spíš budím kolem půl osmé, v deset jde do kočáru, většinou si dá tak 1, max 1,5 spánku (zase ho nenechám spát déle jak do 12, no a ve tři jde znovu do kočáru a spí max do 4. A v noci začal spát lépe. A to jsem si taky myslela, že když mu uberu spánek přes den, tak to s ním bude k nevydržení večer, ale kdepak, chová se furt stejně. A je mu deset měsíců. Možná bych zkusila ubrat toho spánku přes den.

terinkaaaa
autor
21. bře 2016

@hanve no usnul v noci až o půlnoci, v 6:19 se vzbudil na prso a spal až do 7:50, řekla jsem si že ho dám dneska jen jednou spát a uvidím co bude, o půl 11 se začal šmudlat a byl fakt už protivnej a spí ještě teď, nevím jestli vydrží tak dlouho odpoledne být vzhůru

23363
21. bře 2016

U nás přechod na jeden spánek trval tři měsíce... V té době malá nechodila, takže občas padla v kočáru, když už toho bylo moc... Když usnula pred obědem nechala jsem ji spát a večer šla o něco dřív, když usnula i odpoledne třeba v pět, nechala jsem ji spát max. 15 minut....

stouky
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
suzina08
24. bře 2016

Taky si myslím, že budete muset zredukovat spánek přes den. My jsme na spánek jednou denně přecházeli asi v roce, protože mi vstával prostě ve tři nebo ve čtyři ráno a pak jsem ho musela dávat spát třeba v půl deváté dopoledne znovu. Přechod teda trval docela dlouho, minimálně dva měsíce jsme se trápili, ale když mi začal spát od 12 do dvou přes den, tak mi pak spal v noci krásně. A přes den protivný nebýval 🙂

terinkaaaa
autor
25. bře 2016

@suzina08 jako od toho pondělí se s tím spánkem jen trápíme, v pondělí jsem ho dala spát jen jednou, spal mi krásně celou noc, pak v úterý vstavál o půl 6, za hodinu pak vytáhl v postýlce a ve 12 musel jít spát zas, usnul pak v 7 večer, opět buzení, ve středu vstával o půl 7, v deset se mu chtělo spát tak jsem ho dala, pak odpoledne zase usínal v sedě, tak šel spát, spal krásně celou noc, no ve čtvrtek to stejný co ve středu a v noci nespal 😞 tak jsem zoufalá protože nevím jak to mám udělat

suzina08
29. bře 2016

@terinkaaaa ono je jasný, že bude zatím usínat přes den, než si na ten režim jednoho spánku zvykne. Ze dne na den si určitě nezvykne, bohužel 😒 Jestli jsem to dobře pochopila, tak ti ve středu spal celou noc, ale i dvakrát přes den a ve čtvrtek to bylo stejně, ale v noci už nespinkal? Já bych ti zkoušela dál dá jen na jeden spánek, ale chápu, že byste se mohli trápit oba dva 😒

terinkaaaa
autor
31. bře 2016

@suzina08 teď od pondělí spí dvakrát denně(dopoledne dokonce dvě hoďky), odpo si zdřímne v kočárku na půl hoďky, koupu ho v o půl 8, nakojím ho a usíná kolem 8-půl 9, no a spí celou noc, skoro do 8 do rána....tak třeba to bylo tím, že to na něho bylo už brzy jít spát v 7, ale fakt od toho pondělí je to lepší a lepší 😊

suzina08
31. bře 2016

@terinkaaaa tak to je bezva 🙂 Ta pouhá půlhoďka odpoledne a pozdější spaní večer na to určitě může mít vliv 🙂 Tak snad už to bude dobré 🙂