Nespící kojenec 3 měsíce. Poradíte, prosím?

makkyv
4. únor 2021

Ahoj holky, prosím poraďte mi... mám 3 měsíční holcicku, která vůbec nespí. První týden po porodu spala krasne, ale pak se to otocilo a nespi do teď. Kazdy den, každou noc, cely den, celou noc jen a jen řve, spi mi jedine venku v kocare takže tak tu hodinku, protože pak je už zase vzhůru a začne rvat. Dnes je třeba od 15 hod vzhůru a máme 23 hodin, mezi tím mi spala 5 minut na 2x a jen řve a nebo se prospí těch 5 minut a je schopna být vzhůru 2 hodiny. Oči má jak angorak, úplně rudy, furt si tře oči,’ale nic. Brisko masirujeme, dávala jsem i na bolesti viburcol, který ji má uklidnit a nic, řve kolikrát ještě víc. Čaj fenyklový nechce, prdi krasne, stolice taky v pořádku. V nositku usne, ale max na 10 minut 🤦🏽‍♀️ Plně kojim a mléko mám v pořádku ( dle LP i MUDr) ona krasne prospívá, ale já už si nevím rady. Byla u mě i mamka i sestra a samy to viděly, ze řve jak kdyby ji někdo týral.
Usne jen v ruce po hysteraku a jak ji položím je vzhůru.
MUDr řekla, ze je to normální, tak jsem ji na to konto řekla ať si zkusí, houpat a zpívat denně od rána do noci 24 hodin v kuse. Tak se jen tak zasmala a řekla, ze to prejde. Jenomže mě brzo asi už odvezou🤦🏽‍♀️😂 Kapky na spánek jsou od 6m na podporu.. já proste nevím co dělat, šumy, zavinovacky.. úplně vše dělám proste, kapicky na brisko máme taky kdyby ji bolelo,ale tady jde o ten spánek 🤦🏽‍♀️ Poradíte mi prosím, zda je toto normální a nebo co byste dělaly Vy? Děkuji😩

janinasm
4. únor 2021

Asi tě nepotěším, ale mě to taky přijde docela normální. Takhle malá miminka fakt dost blbě spí.já se nevyspalá první půl rok vůbec. Sice nějaký extra hysteraky malá neměla, ale taky mi nespala. Napadá mě ještě jestli ji moc neoblikas,jestli ji není vedro třeba. Nebo naopak zima. Jinak že máš dobré mléko, jak to můžeš vědět? Třeba ji zrovna moc nevyhovuje. Zkus upravit jídelníček. Třeba jí něco nesedí. Zkus měnit jídlo. Za to nic nedáš. Jinak poslední možnost podle mě- donutit pediatra k pořádnýmu vyšetření malý. Krevní testy, poradna prohlídka, atd. Pevně věřím že to nic nebude a bude se to lepšit.Uvidíš! Jinak ty sama žádný léky nebereš třeba? Nějaké maminky se dost a pořád voní parfémy. to taky může vadit......atd. Držím palce!

makkyv
autor
4. únor 2021

@janinasm Děkuji moc, s tím oblekanim mi to přijde v pohodě, ať ji obleknu jakkoliv, řve. Léky neberu jen mamavit. Mléko prave jsem řešila s tou LP a říkala, ze je vše v normě. Možná jestli tedy ten jídelníček, ale i když jim to co mam, tak též řve a nespi. Parfém nepoužívám kvůli ni. Děkuji

makkyv
autor
4. únor 2021

@janinasm u nás to jsou hysteraky, opravdu každý den, furt 🤷🏽‍♀️ A aby spala za cely den 15 minut třeba a jen rvala, to se mi zda divné😩😩

janinasm
4. únor 2021

@makkyv tak opravdu zkus donutit pediatra k pořádnýmu vyšetření.

makkyv
autor
4. únor 2021

@janinasm jedině😩 my jsme byly už 2x na pohotovosti, protože mi rvala 4 hodiny vkuse a nechtěla pak ani jist a víš co mi řekli? To je normální 😊 tak si pak připadám jak neschopna matka😔

mamikry
4. únor 2021

@makkyv Zkousela jste nosit v satku? Nebo me napada jeste zkusit poridit Hojdavak, tam pry deti dobre usinaji, ale je to individualni. Nebo treba kosik jezdici na uvozeni doma. Nemuze prece jen mit hlad? Muzete zkusit dokrm, jestli by ji to nezklidnilo.

makkyv
autor
4. únor 2021

@mamikry satek nemám a ten hojdavak jsem zkoušela přes známou a ta mi řekla, ze pokud nedávám do šátku,‘tak je zbytečný .. nechápu proč :-/
Jinac, to mate pravdu zkoušela jsem a Kendamil ji chutnal jeden den mi ho jednou vypila., ale to je vše.. jen prso chce

petrasipkova1
4. únor 2021

A v kočárku doma neusne? Nebo pohupovanim na míči ? Při kojení v leže? Nebo jsem ležela na gauci a mimi pohupovala na břiše. Potom jsem přišla na šátek a od te doby spala dcera krásne a druhy mimi už na pohodu v šátku hned od porodnice.

krupka3
5. únor 2021

Aby plakala 4hod v kuse mi moc normalni neprijde. Zkus kouknout na KISS syndrom a blokady, koukni na FB skupinu KISS syndrom sdileni zkusenosti. Mozna by stalo za to nechat dite vysetrit i fyzicky, pediatri o tom bohuzel nic nevi a u nas to uplne zachranilo dceru, ktera se 6 tydnu nemohla poradne hybat a neustale plakala. Stacila jedna navsteva na osteodynamice a uklidnila se a zacala se hybat mnohem lepe. Neni to vzdy spojene se stejnymi problemy jako jsme meli my, kazdopadne dite byva velmi plactive a muze mit problemy se spanim napriklad.

makkyv
autor
5. únor 2021

@petrasipkova1 nene to vůbec prave... já ji houpu v ruce a pak jak se budí ji dam na udundani prso a někdy to pomuze a někdy ne.. jinak vůbec

makkyv
autor
5. únor 2021

@krupka3 děkuji moc, kouknu.

skarol
5. únor 2021

Nepokládat, neodkládat 😁, prostě to tak některé děti mají

simix22
5. únor 2021

@makkyv to jsem měla s.prvnim...byla to alergie na mléčnou.bilkovinu...proste vysad všechno.mlecne s jídelníčku když kojis..zkus i vejce atd..prostě má možná ABKM

isobara85
5. únor 2021

Zamerila bych se na vylouceni ABKM a kiss syndromu. Hojdavak je taky dobry pomocnik. U nas pomahalo fakt pevne zavinout i s rucickami do zavinovacky se snurkama , bily sum a houpani a dudlik.

makkyv
autor
5. únor 2021

@simix22 to jsem řešila s LP a prý to nebude tím, už se setkala s hodně miminky, které to měla a prý by měla krev ve stolici, hlen atd.. hlavně tady je to, že já mléčné výrobky nejim ani nepiju vůbec, mám pak problémy s žaludkem .. ale děkuji moc

makkyv
autor
5. únor 2021

@isobara85 to dělám též. Nejlepší způsob za mě, ale ne vždy funguje... dudlík nemáme, zkusily jsme už 4 🙂

ilema
5. únor 2021

@makkyv to je tzv. neodložitelne miminko, měla jsem to stejně s dcerou i se synem, s tím jsem si kvuli tomu dávala sedm let na čas a doufala, že to bude jiný, no nebylo. Prvním rokem se doslova prořval, já už kolikrát lezla pomalu po čtyřech a kdybych nekojila, tak bych určitě začala chlastat. Doktorka na nářky mého muže odpověděla, že jsou i děti, které pláčou tak, že upadaji do bezvědomí. Mám rady, co tě nepotěší, vydržet, nosit, nosit, nosit v šátku nebo ergonomickém nosítku, kojit "non stop" na požádání, třeba třikrát za hodinu, miminka potřebují blízkost maminky, prso mají i k uklidnění. Spát s ní v posteli a řídit se svým instinktem. Já si u dcery nechala do všeho kafrat, kde má spát, jak má spát, kdy má spát, jak ji mám kojit, kdy ji mám kojit, jak často, že ji mám odkládat a nechat případně vyřvat... A všechno mi to bylo proti srsti, ale říkala jsem si, že to všechno přece ví líp ti, co už děti mají.

zelenaesmolda
5. únor 2021

@makkyv
Hele a nema hlad?Zkusila jsi dat na prdiky jine kapky?

papaja123456
5. únor 2021

@makkyv zkusila bych ji nechat prohlídnout od nějakého odborníka na rehabilitaci, zda nemá bloklou páteř. Od toho může mít bolesti.

makkyv
autor
6. únor 2021

@ilema strašně moc děkuji!❤️ Alespoň někdo to měl stejně, takto to dělám, furt prso, nosím, spí se mnou .. pak doktorka prý no to jako ne kojit musíte po 2 hodinách a LP zas říká, kojte furt když bude potřeba.. zas když budu kojit furt tak se mi nebude tvořit to mléko tak moc si myslím..
ale děkuji moc moc ❤️

makkyv
autor
6. únor 2021

@zelenaesmolda ano hlad to není, včera mi spala 3,5 h v kočárku. UM nechce a prso pije jak o život.. ona chce jen prso, dokrmy vůbec 🙂. A k těm kapkam měly jsme i espumisan i babycalm

makkyv
autor
6. únor 2021

@papaja123456 pater to prý není, byla jsem na kyclich a tam ji kontroloval na vyžádání od jiné MUDr, ze ji to také napadlo.. 🙂

makkyv
autor
6. únor 2021

@makkyv Děkuji za odpovědi ženy, joooo je to těžké no😅 kor když opravdu dělám co tu píšete.. ale moc si toho vážím ❤️

zelenaesmolda
6. únor 2021

@makkyv jestli davas vit D tak vigantol pry casto zpusobujr boleni

makkyv
autor
6. únor 2021

@zelenaesmolda změnila jsem měla ho, ale dávám už terezii

rejalin
6. únor 2021

Napadá mě, jestli také tolik nepláče, protože je unavená a přetažená, ale sama usnout neumí.. syn také od narození se vždy probudil, když jsem ho položila. Řešení bylo nechat ho spát na sobě (seděla jsem s ním na gauči), popřípadě mu i dát prso, aby si mohl dudlat. Teď je 6m starý a už cca 14dni se mi daří ho uspat vleže u kojení a pak se odplížit. Nemusí to být tím, ale třeba by to pomohlo, aby se malá cítila lépe 🙂

makkyv
autor
6. únor 2021

@rejalin dělám, spi furt se mnou, ale i na prsu max 15 min, dnes je třeba už 3 hodiny vzhůru a jen řve🤦🏽‍♀️ A po 7-8 hodinách co řve, usne vycerpanim, někdy to trvá 7,8 až 12 hodin a někdy jen 5😄 ale je to denně

rejalin
6. únor 2021

@makkyv aha, tak to jsem špatně pochopila. Já myslela, že ji pokládáš, to se omlouvám 😉 v tom případě mě napadá buď zkusit hojdavak (nečetla jsem diskuzi, tak nevím jestli už ho někdo doporučoval) - hodně holek si ho tu chválí. A ještě se mi vybavuje, že v nějaké nedávné diskuzi někdo psal, že dával neustále brecicimu mimču hořčík, myslím. (Samozřejmě po poradě s doktorem)..

makkyv
autor
6. únor 2021

@rejalin děkuji moc ❤️

ilema
6. únor 2021

@makkyv neboj, mlíko se ti tvořit určitě bude, prso je na jídlo, na mazlení, na uklidnění, tak ji ho bez obav dej, tím že se nosí si nejenom tvoříte pouto, ale zároveň se stimuluje tvorba mléka. Nepochybuji o tom, že ho budeš mít víc než dost 😉 Vydrž, syn, má skoro rok a půl a jak začal chodit, zkoumat svět a být víc samostatná jednotka, tak se zklidnil. Pořád je oproti jiným dětem plačtivější, ale už se to dá.