Nespící miminko. Jak to celý den děláte?

vendula84
28. pro 2020

Je tady nějaká maminka, které miminko přes den vůbec nespí,jen svich 15-20minut? Potřebovala bych se zeptat jak to třeba celý den děláte?Kdy dáváte papat, já malé 12tydnu má,dávám jíst před tím než ji dám na těch svých 20min odpočinout,ale to mi dělá strašné problémy, strašně hystericky řve a přitom jíst chce,tak nějak to nakonec sní,a navíc nechápu proč nespí, když si pořád mne ocicka a ziva,ale prostě víc spát nebude,pak je mrzutá a protivná,je to boj😒

sajul
28. pro 2020

Muj první syn byl nespici dítě, že začátku jsem samozřejmě zkoušela kočárek, kojit po třech hodinách jak radili v porodnici, v noci v postýlce. Po měsíci jsem to vzdala, na všechno se vyprdla, pořídila šátek, kojila jsem kdy chtěl syn, někdy skoro nonstop, spali jsme spolu. Když byl v šátku u mě, byl milionové miminko, nesměla jsem teda přestat chodit, ale alespoň ty volné ruce to bylo bájo. S druhým už jsem měla jen šátek a na to, že je mám 1,5roku od sebe, to byla pohodička. Nevím teda co jí dáváš jíst ve 12tydnech, ale za mě, pokud kojíš, koj podle potřeby. Spaní se mění ze dne na den, dnes je hůř, zítra může byt líp.

hezz17
28. pro 2020

@vendula84 jak uspavas?

levandule_k
28. pro 2020

Nepíšeš jak často jí a jestli ji kojíš nebo dáváš umělé. Některé děti nejsou schopny ze začátku spát v postýlce a spí na rukách nebo v šátku. Neruší ji něco při usínání. Nemáte třeba pořád puštěnou televizi? Dítě reaguje na matku, jestli jsi nervózní, tak logicky ani dítě nemůže být v pohodě.

lv
28. pro 2020

12 tydnu odpovida casove rustovemu spurtu

nita1984
28. pro 2020

Spánek dělá spánek. Syn měl taky období, kdy nechtěl spát (obvykle když se naučil novou dovednost), takže do šátku a nosit. Nedělala jsem mu žádný režim, jen jsem hlídala, jaký si dělá on sám. Pokud už si mne ocicka, je to už většinou pozdě a je přetažený, nutno uložit dřív, než tenhle stav přijde.

malytlustyhroch
Autor odpověď smazal
Zobraz
vendula84
autor
28. pro 2020

@levandule_k No dávám jí UM,ji každé tři hodiny, uspávám na rukou v zavinovacce, dá 20min a hotovo, stejně tak v šátku,nosítku,kočárku,houpacím křesílku,na rukách, prostě úplně všude a pokaždé když ji uspim,jakoby prostě nemohla zvládnout spát déle,bojím se,jestli nemá nějakou nemoc,třeba něco s hlavičkou,ale neuroložka mi řekla že mužu být ráda že spí aspoň takhle přes den, že některé maminky mají děti co celý den jen brečí, takže co si vlastně stěžuju,a ještě uspávám ji v pokojíčku právě aby ji nic nerušilo,nevím právě co tohle má,v noci se budí na jidlo a zase strašně špatně zaspava,no a od pěti ráno už zaspí málo kdy😒

levandule_k
28. pro 2020

@vendula84 Můžeš zkusit dát třeba po 2 - 2,5 hodinách menší porce mléka, jde o to zase, aby jsi nepřekrmovala, protože pokud už předtím hystericky brečí může mít hlad... já bych ji teda zkusila uspat na rukách bez zavinovačky a si lehla do postele s ní. Myslím si, že kdyby měla kiss syndrom, tak ti hodně brečí https://www.osteodynamika.cz/znamena-kiss-kidd-... To špatné spaní může být důsledkem toho, že jsi byla celou dobu hodně ve stresu v těhotenství a měla náročný porod, jinak mě nic moc nenapadá.

sajul
28. pro 2020

A ty ji někam položíš když usne? Nebo ji máš celou dobu u sebe třeba na těch rukách.

moonulka
28. pro 2020

Dcera to měla úplně stejně! Ať usnula jakkoliv a kdekoliv, měla svých 30 minut. Nejdřív 5x za den, postupně se četnost snižovala. Ale pořád si třela oči, že by spala, ale usnout nemohla, kolikrát usnula až když plakala únavou. Teď má 7 měsíců. Někdy si dá 3 spánky po té půlhodince, někdy má jen dva, ale už jsou mnohem častější dny, kdy odpoledne spí i 2-3 hodiny. Takže asi radím vydržet, upraví se jí to samo. Mě žádná jiná rada než to, že to přijmu, nepomohla.

vendula84
autor
29. pro 2020

@sajul No mám ji radši na rukách,aby spala aspoň těch 20min.mam obavy,že když ji položím,tak se probere a už zas nezabere

vendula84
autor
29. pro 2020

@moonulka A když jste ji dávala jíst,nezačala třeba hystericky plakat?Ta moje právě Vano,připisuji to té únavě, že chce spát i jíst a neví co první,tak se vzteká

moonulka
29. pro 2020

@vendula84 no dcera je kojená na požádání a vlastně se nestává, že by plakala hlady. Ale když byla malinká, tak se při kojení opravdu často hystericky rozplakala. Těžko říct pravý důvod, někdo to sváděl na slabý/silný tok mléka, bolení bříška, ale byla u ní potvrzena zablokovaná krční páteř, tak to mohlo mít taky vliv. Ale jak to je u dětí na UM netuším 🤷‍♀️

vendula84
autor
21. lis 2021

Tak nakonec jsme se dostali až do nemocnice a zjistili, že malá má těžkou ABKM,takže 4mesice si ničila střeva,proto nemohla spát, protože se nemohla pořádně najíst, měla zvětšený žaludek, protože se jí mlíčko nerozkládalo v žaludku, naštěstí nám v nemocnici nasadili neocate a po týdnu spinkala krásně 2dopoledne a 2hodiny odpoledne👏

30bar
21. lis 2021

@vendula84 no teda 😔asi ji strasne bolelo brisko. A stolici mela v poradku? Nemela hleny nebo nitky krve? To je vetsinou priznak abkm. Na neocatu uz bude dobre. Ja mam bohužel s abkm zkušenost u sedmileteho syna a ted i u dcerky resim..

levandule_k
22. lis 2021

@vendula84 To si teda malá vytrpěla svoje. Držím palce, ať je dál už jenom dobře ❤.