Netradiční jméno pro kluka - Damián. Co myslíte?

amira55
8. zář 2008

Ahojky stávající i budoucí maminy🙂
Co vy a jméno? Mě se líbil Samuel, ale v posledních dnech jsem se zamilovala do Damiána....Co tomu říkáte? Všichni mě od toho zrazují včetně partnera(kromě mé máti ta mě nabádá k tajné akci ať to jméno dám a basta). Není to opravdu trochu nezvyklé? Každý den slyším jak se mu budou děti smát, ale vždyť dnes už jsou jména různá nebo se mýlím??? Myslím si, že by moje dítě trpělo víc jako 6stý Kuba ve třídě...

Co myslíte? Díky za radu nejenom pro mě, ale i pro ostatní maminy....

monique_2006
23. lis 2010

@mv co ti vadi, jako jonas a velryba?

@kocicinka u nas rikame jonasi, jonasku, jonysku, jony se mi moc neelibi 🙂 a jondo - brrr!!

lucisa
23. lis 2010

@lenynka Já znám Samuela, kterému říkají Sameček, to je snad ještě horší než Samíček 😝
Já osobně dávám přednost jménům, které mají víc ekvivalentů (i proto jsem dala dcerám dvě jména, líbí se mi jich moc), ale pokud je nějaké, které je moje srdeční záležitost, je mi jedno, že nenajdu jiné variace jména.
Mmch, @brusinka.pusinka , má nejmladší dcera je Amelie Sophie a kromě Sophinky a Ami ji říkáme i Mio 😉 (to zas holky odkoukaly z Deníku princezny, kde Amelii říkali Mio a protože se nám to líbí a malé se to bude jednou dobře vyslovovat, tak to používáme také).

lenynka
23. lis 2010

@lucisa Jé, mně taky pár lidí říkalo Samečku 😅 Ale to kvůli mému přijmení za svobodna 😀

mv
24. lis 2010

@_monique ne ne, ten "holub". ☹

kocicinka
24. lis 2010

@mv co ti vadí na holubovi? Mě třeba hodně vadil válečný význam některých jmen, která jsme zvažovali. Jako třeba Vojtěch- vojechtivý, nebo Svatopluk- silný v pluku. Přes to bych se asi já nepřenesla... Na Jonášovi- holubovi se mi právě líbí to, že to je mírumilovné 🙂

kocicinka
24. lis 2010

@_monique Jonáš dostal k svátku leporelo "Jonáš a velryba" 😵

monique_2006
24. lis 2010

@mv tak me teda holub taky netrapi 🙂
@kocicinka dobry 🙂 nas mel zase capacky s velrybou 🙂

kocicinka
24. lis 2010

@_monique Ty měl taky 😀 😀

mv
24. lis 2010

@kocicinka je to snad jediný živočich, co se srdce nesnáším,tak to bude tím. 😀 Jako, ne, že bych si nějak extra zakládala na významu jména, klidně ať je význam jména i ropucha, ale holub fakt nee. 😉

kaaatinka
26. lis 2010

@kocicinka taky nesnáším "Kateřinu" je to jak kdybych něco zrovna provedla když mě tak někdo osloví. Bohužel nevl. otci se to líbí tak mi tak říká pořád, přitom se máme hodně rádi ale nedá si říct. Já už si na to od něj zvykla. Chlap mi říká Kačo nebo Kačenko, jinak Katy, Kači a byla doba kdy mi kamarádi říkali Kity.

Mi máme rozhodnuto, dáváme Tobiase, rodina to asi skloní na Tobiáška a doma máme už zaběhlou zkratku 🙂

hanulla1
1. pro 2010

Ahojky holky... taky máme potíž se jménem na kluka. SIce jsem 11tt, ale podle dr to vypadá, že budeme mít druhého chlapečka. První kluk se jmenuje Tomášek. Líbí se mi jména jako je Matyáš, Tadeáš, Tobiáš nebo Maxim, ale tyhle jména mi manža nedovolí. Malýmu se líbí Matýsek, ale mě se nelíbí jméno Matěj.. vím, že na každým jménu se něco najde, ale štve mě, že by na něho volali Matěji proč Tě holky nechtějí.

zany
1. pro 2010

@hanulla1 - synovec je Matěj a ještě jsem neslyšela, že by mu tohle někdo říkal 😕 😅 😅

kristi
1. pro 2010

@hanulla1 to jsou jen předsudky

lenkabu
1. pro 2010

mm zase na jméno Matěj říkal že je to jak pojmenovat dítě Debil,prý kdykoliv něco jako malej zkazil,tak mu říkali ty jsi ale Matěj 😅 🙄

zuzau2
1. pro 2010

No každý by si měl vybrat jméno, které se líbí jemu a ne poslouchat ostatní, protože nikdy se to nebude líbit všem. Mně se osobně neobvyklá jména nelíbí, přijde mi to trochu jako móda dnešní doby, ale je to jen můj názor. Když se měly holky narodit, půjčila jsem si v knihovně knihu o jménech od Knapové a musela jsem se smát. Já chtěla jména, aby byla v kalendáři a holky se mě jednou neptaly..proč není moje jméno v kalendáři a je tam nějaké jiné? Ale jak říkám, je to každého věc. Vyber jméno, které se vám oboum líbí.

jasekd
1. pro 2010

@hanulla1 Mne osobne Matej taky pripada trochu pritrouble jmeno, ne zrovna debil, ale ten nadech to pro me trochu ma 😅 Nicmene je jich dneska tolik, ze se mu podle nikdo smat nebude a kdyz se vam libi, do toho. Honza se da taky rict hloupej Honza, a manzelovi tak nikdo nerikal. Stejne tak mi pripada osloveni Kuba. Vsechno jsou to takovy pohadkovy jmena pro vesnickyho kluka. Ja mam Martina a moje teta mu rika Matysku, ze se ji to hrozne libi, mne ne, ale toleruju ji to. Mne se zas libi Vendula a tady @kristi psala, ze ji to pripada taky takove vesnicke jmeno od krav, cimz mi (v dobrem, jsem rada za kazdy nazor, protoze nechci, aby se pak holka trapila blbym jmenem) nasadila brouka, ale zas plno jinych lidi mi reklo, ze je to OK. Takze mozna ji dame, kdyz neprosadim tu Zuzanu.
Co rikate na jmeno Sylva nebo Sylvie? Jmeno mame ceske, dlouhe a trochu blbe (neco jako Netusil, Povysil apod., ale smesnejsi, nechci sem psat prave), ale Sylva snad neni zadna exotika nebo jo?

jasekd
1. pro 2010

@lenkabu Docela se mi libi Vanda, jako mas ty. Vim, ze jsi na to alergicka, ale stejne se zeptam 😀 Rikas holkam jen Vando a Alice, nebo mate i nejake zdrobneliny odvozene od tech jmen? Co by mi vadilo u te Vandy, nepletou si ji s Vanessou? Protoze to mi prijde v nasich koncinach celkem blbe jmeno...

lenkabu
1. pro 2010

@jasekd občas si ji pletou s Vanessou což je jméno který nesnášim 😝 Vandě už říkám většinou Vando,když chci zdrobnit tak Vanduško. Alici říkám většinou Ájo,až povyroste tak bude prostě Alice 🙂

zizala84
2. pro 2010

Holky mohla byste mi některá poradit, jestli je možné dát jméno Damien v tomhle tvaru? Damián se nám moc nelíbí 😒 Ještě se rozhodujeme mezi Sebastianem a Denisem, tak všechny vaše rady uvítám 🙂

felicitta
2. pro 2010

@zizala84
Určitě se to dá,jméno je to moc hezké,já schvaluji...... 🙂Sebastian musím myslet ihned na Bacha a Denis se mi nelíbí vůbec,ale to je osobní názor...

Já jsem taky stále nerozhodná,chceme pro naši holčičku jméno Yasmíne ale všichni nám to rozmlouvají....?

antlen
2. pro 2010

ahoj, já mám doma Antonína, sice tak neobvyklé není, ale není jich tolik. ale nejsem moc pro, dávat dětem jména, co v kalendáři nejsou. Je v kalendáři tolik hezkých jmen, tak proč vymýšlet cizí a neobvyklá...

lucisa
2. pro 2010

@zizala84 jde to, úplně v pohodě.

@felicitta kámoška má první dcerku Amálii a druhou Jasmínku. Ale pokud bych dávala tvar s "Y", volila bych krátké "i" - Yasmine. Ale to je můj osobní názor. A nenechte si do toho mluvit, je to vaše volba, každý rodič má právo si dítě pojmenovat podle sebe, ne podle názorů okolí a příbuzných. 😉

jasekd
2. pro 2010

@felicitta
@lucisa Mne Yasmíne pripada jako podivnej hybrid, bud bych dala Yasmine nebo cesky Jasmína, kdyz uz bych to dala.

felicitta
2. pro 2010

Je to fakt věc názoru,kolik lidí tolik mínění....Mě to příjde ůplně normální jméno asi proto že mám manžela cizince a
dlouhé roky jsem v cizině žila,to pak člověk bývá otevřenější...I proto jsem za každý názor vděčná,třeba jsem otevřená až moc 😒

samik2008
2. pro 2010

Mi máme jména Julie a Samuel,říkáme buď Julinko,Juli,když mě naštve tak Julie 🙂 ,klukovi říkáme Samíku nebo Samčo,když mě naštve tak Same 🙂
Všechna jména jsou pěkná když se pěkně říkají.

jasekd
2. pro 2010

@felicitta Pokud je v zemi tveho manzela normalni varianta Yasmíne s dlouhym í, tak ji v klidu dej. Mne se ta carka v tom cizim tvaru nelibi, ale pokud to tak rikaji... Asi taky zalezi, kde zijete nebo budete zit a zda bude mit to cizi prijmeni. Pokud bude mit cizi prijmeni, tak bych asi dala Yasmine, bude to hezci nez Jasmina a kdyz se jednou vda za Cecha, muze si nechat puvodni jmeno, anebo si stejne jako ty vezme cizince a bude se to hodit.

felicitta
2. pro 2010

@jasekd
No hlavně aby si pak chudák holka nevzala Nováka co bude trvat na svém příjmení že? 😀
Ještě je čas,třeba manžu přemluvím na Elišku..... 🙂

kristiluky
2. pro 2010

@zizala84 Mne sa z tých mien teda najviac páči Denis, potom Sebastian a potom Damien 🙂 Ale záleží na Vás, asi načom sa zhodnete najviac obaja
@felicitta súhlasím s Jasekd : Yasmine alebo Jasmína a hlavne podla podla priezviska. My máme cudzie priezvisko preto mi znelo krajšie Lukas ako Lukáš. A .Eliška je tiež pekné, keby to s naším menom neznelo tak blbo tak by som o nom pri dievčatku určite uvažovala

syll.
2. pro 2010

@zizala84 já ti můžu doporučit sebastiana, mám ho doma, a všechny kamošky i rodina z toho jména byli paf jak se jim líbilo 😀

syll.
2. pro 2010

@zizala84 Denisa jsem taky měla prva vybráno, ale kamoška mi řekla Denis má malý penis...no a bylo jasno 😀 , ale na každé jméno je něco, ale na Sebastiana jsem nic nenašla 😀