Netradiční jméno pro kluka - Damián. Co myslíte?

amira55
8. zář 2008

Ahojky stávající i budoucí maminy🙂
Co vy a jméno? Mě se líbil Samuel, ale v posledních dnech jsem se zamilovala do Damiána....Co tomu říkáte? Všichni mě od toho zrazují včetně partnera(kromě mé máti ta mě nabádá k tajné akci ať to jméno dám a basta). Není to opravdu trochu nezvyklé? Každý den slyším jak se mu budou děti smát, ale vždyť dnes už jsou jména různá nebo se mýlím??? Myslím si, že by moje dítě trpělo víc jako 6stý Kuba ve třídě...

Co myslíte? Díky za radu nejenom pro mě, ale i pro ostatní maminy....

millinka
25. zář 2008

Známí mají Sebastiána a teď se jim narodil Damián. Taky mají typicky české příjmení a vůbec to nijak neřešili, prostě se jim to líbilo, tak to dali. Já chci dát pro holčičku jméno Miluše, po mě. Ono to sice zní tak tvrdě, ale mamča mi vždycky říká Milušáčku a přítel Milinko, Mili, Milčátko nebo Mio a to se mi strašně líbí a zaručeně budu mít jistotu, že nebude v okolí dvacet dalších s tímhle jménem 😉

flufla
26. zář 2008

Ahoj, Damián,? jo to je vpoho, furt lepší než ty ošoupaní Kubové, Honzové, Adamové (netvrdím, že to nejsou hezká jména, ale není to dnes každé 3 mimi?) to samé Adélky, ty mi fakt lezou na mozek (omluvuju se všem co to jméno dali, ale trochu originality, ne?)

vroninka
26. zář 2008

Mili je také hezké jméno. Také Milada je hezké.

flufla
26. zář 2008

Mikada?-oc hezké neradiční jméno pro kluka 😀 😀 😀 😀 😀

vroninka
26. zář 2008

Reakce na MIlinku 😅

flufla
26. zář 2008

pardon, to sem zase byla vtipná 🤐

vroninka
26. zář 2008

Nic se neděje 🙂 Zajímavé je jak si každá ta generace oblíbí nějakých deset jmen a pak jedou. Za nás jen samí Petrové, Pavlové, teď zase Kubové, Honzové 😀 Taky nechci, aby mým dětem říkali ve škole příjmením. Je fakt, že jinak je to fuk. Hlavně, že se to líbí rodičům 🙂

flufla
26. zář 2008

jo to máš vroňo pravdu, taky frčely lucie, Petry....

hupcza
26. zář 2008

vroninka: no ...ono se rodičům líbí leccos....ale žít s tím nebudou ....

jak už jsem psala v jedné diskusi na obdobné téma - znám lidi, co si v 18 měnili jména
ona totiž taková korpulentnídáma sejménem jitřenka není nic fajnového
totéž si myslím o plešatícím damiánovi -pro 6letého klučinu mooooooc hezké - pro dospělého chlapa spíše směšné

vroninka
26. zář 2008

hupcza: Jo, jo máš recht 😀
Zrovna moje mamina. Je také celý život nespokojená se svým jménem. S mojí dcerou jsem měla termín na její narozeniny. Tak jsem jí hned volala, že budeme mít holčičku Květušku,a že se narodí na její narozeniny. Vzala to, chudák vážně a hned říkala, ne Květušku neeeee!! 😀

rezetka
26. zář 2008

Tý jo Vincent František je super 😵

hupcza
26. zář 2008

rezet: no já měla podstatně kratší jméno a už jsem měla problém s kolonkama - vezmi si, že celý život - 80 let je bude furt někam celé vypisovat
dvě jména, ačkoli se mi líbí, jsem zavrhla

kristi
26. zář 2008

jo, jako Vincek je bozi...to se mi paci uz dlouho,ale nidky bych to nedela. Ovsem jmeno je to velmi pekne

vlasta23
26. zář 2008

hele holky, poradte. Nam se libi warren (woren). Tedka nejsme v Cesku, ale obavam se, jak by mu rikaly zdrobnele babicky. Co vam tak prichazi na mysl? Myslite, ze je to vhodne?

ygreen
26. zář 2008

Damián je super jméno, taky jsem ho manžovi nadhodila, ale to mu moc nesedlo. Taky se mi líbila Stella, to si manžel představil lahváče. Líbí se mi Christan, Nicholas, teď jsem tady čela o Zachariášovi a je to LUXUSNÍ, to musím říct manžovi 😵 😵 Jo a Maxmilián, Alex, taky super jména a všechny byli ve staročeskym kalendáři, tam je dokonce Max i Maxim a Maximus - a jméno je to uměle vytvořené - tj. bez delšího původu.
My máme Tobiáška. Ani jedněm rodičům se to nelíbilo, ani mým kamarádům klukům - holkám většinozu jo, ale nám to bylo fukt, dali jsme to podle našeho nejoblíbenějšího knižního hrdiny a hotovo.
Jo a máme německý příjmení, tak můžeme volit i cizí jména. I holčičí se mi líbí cizí, ale nic se nemá přehánět - třeba Meredith, je super, ale nedala bych jí. Holčička by byla buď Stella, Mia, Amélie nebo Ella 😉 Tedy u manži by mi neprošlo ani jedno, ten by chtěl Karolínu.
Ségra má Tadeáše a Josefínu.

Jinak mě se nelíbí jména typu, Jarmilka, Miluška jak tady někdo psal, Květuška - to si představim starý vlezlý tetky ze vsi - sorry toť můj názor 😅 a taky nemusil Nelinku, Natálku, Kristýnku - je až trošku trapný kolik jich je - né nže by to byly ošklivý jména.

hupcza
26. zář 2008

karolína se mi taky líbí
a magdaléna
ale to u manži jaxi neprojde
moc se mi líbila emma - jenže na mou radu to bylo ségřino miminko, co se nepodařilo donosit a v 25tt umřelo, takže by bylo krajně nevhodné je dávat

vroninka
26. zář 2008

ygreen:asi by mu museli říkat warrenku, broučku, zlatíčko 🙂 ...? nevím. Darien je také pěkné. To dala teď ta Houdová. Mně se líbí Alan. Ale to by neprošlo. manžel je tradiční a kluk se musí jmenovat po něm 😢

vroninka
26. zář 2008

Pardon, to bylo Vlastě 😉

ygreen
26. zář 2008

Darien je super, taky se mi líbí, ale manžovi opět ne 😉
vlasta: Jaký máte příjmení? Warren je jinak docela pěkný.

hupcza
26. zář 2008

alan u nás neprošlo ...protože manžel je alan
a já z duše nesnáším takové to pojmenování po někom ...aby byl malý, druhým mladý ...brrr

kristi
26. zář 2008

vroninka a tobe se muzovo jmeno libi?

ygreen
26. zář 2008

tak manža přišel domu a Zchariáš mi neprojde 🙂

hupcza
26. zář 2008

hele ale švagr, když prvně slyšel emma, tak říkal, že v žádnm případě a p pár týdnech se do toho jména úplně zamiloval

evinka
26. zář 2008

tady jsou výklady jmen:
http://www.libri.cz/databaze/jmena/

vroninka
26. zář 2008

kristi: manžel je Petr. Rozmlovala jsem mu to , že si budou otevírat poštu atd. ale marně. Tak jsem to vzdala. Já si stejně myslím, že budeme mít dvě holky 😀
Hupcza: tak to je gól, že tvůj manžel je Alan 😀 Těch moc není. Já znala jednoho. Chodil na naši základku a hrozně se mi líbil. Jména si spojujeme s lidmi, které známe. Kdyby ten Alen byl ošklivý, tak se mi možná to jméno zas tak nelíbí 😀 😀

paolin
26. zář 2008

tuhle nekdo daval synovi jmeno Tibor. taky zase neco jineho 🙂

dludli
26. zář 2008

hupcza: souhlas dat jmeno po nekom je hloupe, bez napadu, bez fantazie, no jenze co mas delat kdyz cekas kluka a sestricka na sale na tebe vyhrkne: Vy nemate jmeno pro holcicku? No tak mate 2 minuty... No takze mala je Zuzanka po me 😀 Je fakt ze prvni mesic jsem to nesla tezko a vycitala jsem si to, ze jsem ji pripravila o vlastni jmeno no ale ted mam pocit ze by to ani jinak byt nemohlo 😵

dludli
26. zář 2008

jinak Damián je moc pekne a nemyslim ze az tak zvlastni a netradiční.

vroninka
26. zář 2008

dludli, Zuzanka se jednou vdá, takže vy si poštu celý život otvírat navzájem nebudete 😀 Já rodila s jednou šestnáctiletou cikánkou a na ní taky vyhrkli :jméno? Chudák nevěděla. tak sestra se jí zeptala, jak se jmenuje. prý Veronika. Tak to rozhodli za ní. Tak to bude po vás. Veronika. A bylo to.

hupcza
26. zář 2008

dludli: zuzka je ségra 😉 ....
já to ale myslela jinak - chlapi sou často ješiti ..a ejich syn ponese jejich jméno ...jako by nestailo příjmení
to,že ženská ve 30 příjde o půlku svého jména neřeší ...
ale své musí zdublovat 😅