Netradiční jméno pro kluka - Damián. Co myslíte?

amira55
8. zář 2008

Ahojky stávající i budoucí maminy🙂
Co vy a jméno? Mě se líbil Samuel, ale v posledních dnech jsem se zamilovala do Damiána....Co tomu říkáte? Všichni mě od toho zrazují včetně partnera(kromě mé máti ta mě nabádá k tajné akci ať to jméno dám a basta). Není to opravdu trochu nezvyklé? Každý den slyším jak se mu budou děti smát, ale vždyť dnes už jsou jména různá nebo se mýlím??? Myslím si, že by moje dítě trpělo víc jako 6stý Kuba ve třídě...

Co myslíte? Díky za radu nejenom pro mě, ale i pro ostatní maminy....

lucisa
14. čer 2011

@moncicak.as kámoška má Danielku - říkáme ji Dany, Danulko, Danielko, Daňuli.......

lenya79
14. čer 2011

@nunacek mně se z toho nejvíc líbí Šimon, jenže to nechce zase manžel, že jednoho zná a je to hrozný blbec a že by mu ho to připomínalo 😠 Jedině je ochotnej přistoupit na variantu Simon, jenže to se zase nelíbí mně a navíc to dala moje spolužačka ze střední, tak se nechci opičit. Jinak nevím, z těch ostatních, co si napsala, bych si asi nevybrala žádné 😖

lenya79
14. čer 2011

@marinka Damián se mi nelíbí, to byl nějakej kocour v pohádce 🙂 Jáchym taky ne, toho mají známí a Vít se jmenuje strejda a to mi přijde takový trošku out v dnešní době.... Mně prostě každý jméno něco nebo někoho připomíná, vím, jsem hrozná 😀

lenya79
14. čer 2011

@moncicak.as Patrika taky néééé, to moc hrčí, nemám ráda písmeno R v křestním jméně, dětičky to pak špatně vyslovujou....

lenya79
14. čer 2011

To vidím, že asi stejně zůstanem u toho Samuela nebo Denise. Není to blbý? Samuel Šnédar nebo Denis Šnédar?

fangi
14. čer 2011

@lenya79 S tím R je to dost naprd, taky ho máme v příjmení a spousta jmen je pasé 😒

Když to vezmu čistě podle příjmení, tak se mi líbí Dominik Šnédar. Z toho asi plyne, že jméno bez R, bez háčků by bylo nejlepší...Ale Dominiků je asi hodně, nevím, žádného neznám, ale tady to čítávám dost. Padl tu Maxim, to by se taky hodilo, akorát já nějak nedokážu posoudit, kdy už je to příliš české příjmení a příliš cizí jméno, tak možná někdo namítne, že to je ten případ. Ale mně to spojení nevadí, pokud to není Jessica Vopičková 😀 Líbí se mi taky spíš jména netradiční a příjmení máme taky s háčkem, české, i když málo časté.

fangi
14. čer 2011

@lucisa Tak v těchto tvarech je jméno Daniela ok. Opravdu by se mi nelíbilo, kdyby okolí říkalo Dančo, Dano, ale třeba si to jen myslim, třeba by to nikoho nenapadlo, žádnou Danielu osobně neznám.

mikulka
14. čer 2011

@lenya79 Ahoj Denis Šnédr je hezký. u Samuela by mi vadily ty svě S. teda S a Š. 😉

fangi
14. čer 2011

@lenya79 Šimon by k příjmení mohl být, ale myslím, že těch je hrozně moc. Z výběru Samuel a Denis se mně osobně zdá, že Denis Šnédr se taky trochu špatně vyslovuje, jak je tam to s-Š. Samuel Šnédr je naprosto Ok. Ale někdo možná řekne, že je to české příjmení a cize znějící jméno. Nicméně já tohle neřešim, když to není žádný extrém, tak je to Ok, a u nás to dopadne taky tak, jak jsem psala 😉 Mně by se líbil k Vašemu příjmení ten Dominik nebo Daniel. Ale to jsou zrovna asi dost dávaná jména.

fangi
14. čer 2011

@lenya79 Přemýšlím, přemýšlím....ale těch chlapeckých jmen je fakt použitelných nějak málo. A opravdu v hodně jménech je R nebo Š, máte to docela těžké s výběrem, ale my to máme teda podobný 😒

fangi
14. čer 2011

@lenya79 Jéééé, moc se omlouvám, jsem Vám to příjmení pozměnila, pardon 😔

Ještě mě napadl Nathan, ale to už je asi moc netradiční, že.

lenya79
14. čer 2011

@fangi jj, máš naprostou pravdu, že nejlepší bude jméno bez R a bez diakritiky. Dominik i Daniel jsou krásný jména, ale bohužel v našem okolí se vyskytují hodně často ☹ Navíc Daniel má svátek 17.12. a jedno z hlavních kritérií je, aby svátek nebyl v prosinci nebo začátkem ledna, protože mám termín porodu 23.12.
Šimona kupodivu v okolí nemáme žádného ani žádného neznám. Taky se mi nelíbí cizí křestní jméno a k tomu ryze české příjmení, to je opravdu kolikrát jako pěst na oko, ale říkám si, že Šnédar zase není tak úplně echt český, takže to nebude tak blbý.

fangi
14. čer 2011

@lenya79 Sebastian?? Kevin, Vincent, Timotej...- to jen co jsem ještě našla v seznamu jmen.
Z tradičních mně hezky zní ještě Vojtěch Šnédar. Filip Šnédar. Michael Šnédar. Antonín.
Nebo co Alex??

fangi
14. čer 2011

@lenya79 Já ještě mimčo nečekám,ale budu na tom naprosto stejně jako ty, máme příjmení zhruba stejně dlouhé jako Vy, taky s R, taky háček, čárka...a taky je české, ale ne echt české a taky není moc časté (nikdy jsem neslyšela jméno Šnédar a naše příjmení se taky nevyskytuje skoro vůbec). Takže babo raď 😀
A taky se mi líbí jména ne úplně exotická, ale zase ne hodně častá. Něco mezi 🙂
Kolem mě je taky hodně Dominiků a Danielů, asi jich je fakt hodně.

lenya79
14. čer 2011

@fangi Sebastian je taky v hodně úzkém výběru 🙂 Jenže u toho zase řešíme, jak bychom mu zdrobněle říkali - Sebi, Sebíku, Sebčo - no nic moc....a na variantu Bastík jsem alergická 🙂
Ještě se mi dost líbí jméno Andreas. No bude to těžké.......................
A jaký jméno máš vybraný ty??? Jsem tuhle diskuzi nečetla celou, tak jsem líná to hledat 😅

fangi
14. čer 2011

@lenya79 Máme podobný vkus, jméno Andreas se mi taky líbí, nepsala jsem ho,že jsi nechtěla jména s R, ale myslela jsem na něj 😉 Sebastian se mi taky jednu dobu líbil, ale taky se mi nelíbí Bastík 😒

U mě to zatím není tak aktuální, ale ráda vybírám a baví mě nad tím přemýšlet, akorát se to u mě pořád mění 😀

lenya79
14. čer 2011

@fangi aha, jsme se zrovna minuly v odpovědích, já myslela, že jsi taky v očekávání 🙂
Tady pod tímto odkazem se můžeš podívat, jak je Vaše příjmení časté:
http://www.kdejsme.cz/
Šnédarů je v republice jenom 35, fakt, že do té doby, než jsem poznala manžela, jsem toto jméno také nikdy neslyšela. Ono se prakticky totiž vyskytuje jenom tady na Moravě.

fangi
14. čer 2011

@lenya79 Tak nás je 120 🙂 Nováků 35.000 😀

lenya79
14. čer 2011

@fangi no pravda, že v Andreas je taky R, ach jo, stejně se tak jmenuje kluk, co ho manžel trénuje, takže je to pasé 😖 Já jsem nikdy nad jménama neuvažovala, když jsem ještě těhotná nebyla, tak teď fakt nevím co by. Ještě, že mám tolik času si to rozmyslet 🙂

lenya79
14. čer 2011

@fangi Za svobodna jsem měla příjmení, kterých je 180, takže to jsem taky bývala za "exotku" a teď už tuplem 😀
Asi před 2 dnama říkali v TV ve zprávách, že jedno z nejčastějších z 10ti nejčastějších příjmení v ČR je Nguyen 😖 To je síla, co? 😲

fangi
14. čer 2011

@lenya79 Já dříve také o jménech nepřemýšlela, ale teď už přeci jen to mimčo plánujeme a taky mě to začalo bavit 🙂 Jenže zábava skončí, až to bude aktuální, jsem nerozhodná a třeba z těch klučičích fakt nevím, budu to měnit až do porodu, jak se znám 😀
Nebo Andrej, když ne Andreas.

lenya79
14. čer 2011

@fangi no já jsem celkem ráda, že to bude kluk, protože pro holku už bychom vůbec nic nevymysleli, jsme projeli kalendář a líbily se mi tak 2 jména. Andrej mi přijde takový trochu ruský....
No vidím to tak, že ještě projedu pořádně několikrát kalendář, třeba mě ještě osloví něco, co se mi na poprvé nelíbilo.

lavazza
14. čer 2011

@marinka jé Nataniel se nám libí taky,jenže každej nám to rozmlouval a každej nad tím kroutí hlavou,sem ráda že nejsme sami

gucci
14. čer 2011

tjo, tady se toho nakecalo
@marinka Samuel dobrý, ale má ho ted čerstvě bratranec...kámoše neřeším, ale v rodině stejný jméno nechci 😉
@fangi Robin neprojde u manži, to by byl určo Robin Hood apod. 😀 , takhle mi kdysi zamítl i Lauru, páč Laura a její tygři 😀
@lucisa Maxima jsem taky nadhodila, ale to je prej jak ze starověkého Říma 😒 , chlapi jsou prdlí

nunacek
14. čer 2011

@lenya79 Simon bych nedala. Vít se mi nelíbí, ale teď děsně frčí, teda aspoň tady v našem kraji, tak mě napadlo. Samuel je nádherné, ale k vašemu příjmení mi moc nesedí. Denis je k vašemu příjmení hezčí, i když úplně ono to podle mě taky není. Ale je to na vás 😉 A jak byste říkali Andreasovi, kromě základního tvaru?

fangi
14. čer 2011

@lenya79 Jj, to jsem slyšela o Nguyen a dokonce tomu i věřim, na VŠ jsme jich pár s tímto příjmením měli !
A ten Nathan nebo Nataniel se ti nelíbí?

@lavazza Mně se Nathan i Nataniel líbí 😉

@gucci Tak to se bojim, že manža vymyslí na každé jméno něco, když i Robin Hood a Laura a její tygři 😀

lenya79
14. čer 2011

@nunacek Fakt u vás frčí, Vít, jo? 😲 No tak to u nás vůbec. A jmenuje se tak strejda, tak to bych stejně nedala. Taky mi přijde, že Samuel ani Denis nejsou k tomu příjmení to pravé ořechové.... Ale ty jména samostatně se mi líbí hodně. Andreas - Andy, Anďásek, Andýsek, Anďouš - když si to tak říkám nahlas, tak mi to začíná připomínat volání na psa 😀

nunacek
14. čer 2011

@lenya79 Fakt jetu Vítů hodně, ale je to až poslední dobou. Andreas se líbí manželovi, ale mně právě přijde, že všechna ta oslovení jsou jak na psa 😅 😀 A říkat mu jen Andreasi už od mala...nevim no. Takže proto jsem to jméno manželovi zamítla 😀

marketnieuw
14. čer 2011

@lenya79 Nguyen nic neni ... to je slabota 10. misto ... 😀
to v Bruselu je na 1. miste krestni jmeno Mohammed 😀 😀 😎

fangi
14. čer 2011

@lenya79 Andreasovi bych říkala jako ty, ještě by šlo i André. Jméno se moc líbí, jak jsem psala, ale jako je teda fakt, že když jsi upozornila na to volání na psa a přečtu si to znova, tak to fakt trochu volání na psa Andyho je 😀 😀