Netradiční jméno pro kluka - Damián. Co myslíte?

amira55
8. zář 2008

Ahojky stávající i budoucí maminy🙂
Co vy a jméno? Mě se líbil Samuel, ale v posledních dnech jsem se zamilovala do Damiána....Co tomu říkáte? Všichni mě od toho zrazují včetně partnera(kromě mé máti ta mě nabádá k tajné akci ať to jméno dám a basta). Není to opravdu trochu nezvyklé? Každý den slyším jak se mu budou děti smát, ale vždyť dnes už jsou jména různá nebo se mýlím??? Myslím si, že by moje dítě trpělo víc jako 6stý Kuba ve třídě...

Co myslíte? Díky za radu nejenom pro mě, ale i pro ostatní maminy....

gucci
14. čer 2011

Natan se líbí manžovi, ale k příjmení je to velká divočina 😒

@fangi jj a taky jsem poslouchala Agáta Hanychová apod., že začátku nechtěl ani Leu, páč to je zase erotický pánský časopis 😀

marketnieuw
14. čer 2011

@lenya79 Andreasovi by slo rikat Andy s anglickou vyslovnosti, tedy "endy" ... mne to neprijde jak na psa, ale to je proto, ze jednoho Andyho znam

nunacek
14. čer 2011

@gucci Agáta Hanychová chce Natana? Nebo proč jsi poslouchala Agáta Hanychová?

gucci
14. čer 2011

@nunacek páč jsem navrhovala, abychom měli Agátu a manžel hned, že by mu to přípomínalo Hanychovou 😉

nunacek
14. čer 2011

@gucci Ahááááá 😀

fangi
14. čer 2011

Tak jsme nic ale nevymyslely, že, pořád o Vašich jménech nerozhodnuto,ale nakafraly jsme toho dost 😀

moncicak.as
14. čer 2011

@fangi Výstižný 😀 😀 😀 Ne, ale mě jste s tim Eliáškem nasadili brouka do hlavy jak blázen 😀

lenya79
14. čer 2011

@marketnieuw ty vago Mohammed jo? 😀 tak to je síla!

lenya79
14. čer 2011

Jinak co jsem slyšela já, tak prej Agáta Hanychová bude mít Kryšpína 🙂

lucisa
14. čer 2011

@lenya79 já teď nevím jistě, ale Šimon je tuším taky prosincový ne? Jo, schválně jsem se koukla, je 22.12. 😒

lenya79
14. čer 2011

@lucisa jejda, sákryš 😠 fakt, že na to jsem se nedívala, no tak to je jasný, že to je pro nás mimo ☹

verusa.j
14. čer 2011

@nunacek - tak u nás máme zajímavá jména Andreas - říkáme mu Andri nebo Andreasku, pak je tam Tadeáš, Šimon, Matouš, Oliver, Richard, Adam, Brian / Brajen/, Vojta, Alan 🙂

fangi
14. čer 2011

@marketnieuw Mohammed je drsný 😒 😀 I když u Bruselu mě to překvapuje míň než u nás ten Nguyen. 😅

nunacek
15. čer 2011

@moncicak.as Tadeáš a Eliáš se k sobě hodí super 😉

@verusa.j Alan zní super 🙂

dagmarkaaa
15. čer 2011

@gucci jé ty tu řešíš jméno taky 😀 a co Vincent ? To jméno žeru ale u nás neprošel ☹

gucci
15. čer 2011

@dagmarkaaa hele Vincent to byla x let moje srdcovka ,ale manža ho zamítl už u Ley, že jen přes jeho mrtvolu 😝

lucisa
15. čer 2011

@dagmarkaaa , @gucci nemáte to s chlopky jednoduché. U nás manžel víceméně souhlasil s tím, co jsem navrhla. Resp. u holek žádný problém, u kluků se mu nelíbilo nic, tak jsem mu řekla, ať něco řekne on, že jen zamítat umím taky a byl klid. 😅

kristi
15. čer 2011

na Vincka jsem zrovna nedavno myslela, skoda ze se to Bobik nechce...

@lucisa nastesti jsi toho kluka zatim nemusela resit 😀

lucisa
15. čer 2011

@kristi 😀 😀 budeš se divit, ale musela, u první a poslední dcery jsme pohlaví neznali, prostřední nám dr. nechtěně řekl, takže jsme to taky řešili 😉

vorllinka
15. čer 2011

Holky tedy Vincent je boží!!! 😵 Ale asi by mi to u muže taky neprošlo..

kristi
15. čer 2011

@lucisa a co jste meli v zaloze?

iwanka_0000
15. čer 2011

@amira55 muj synovec se jmenuje Samuel a nikdo se mu kvuli jmneu nesmal...myslim ze si lide asi nezvyknout na netradicni jmena.
Me osobne se strasne libi Tobias, Sebastian

lucisa
15. čer 2011

@kristi zvláštní je, že tím, jak můj manžel různě vetoval chlapecká jména, měli jsme pokaždé jiné, jen u posledního těhu se mi první jméno líbí nejvíc a je to top.
První byl nachystaný Tobiáš Artur (vím, kombinace nic moc, riskli jsme, že to bude holčička), u druhého šlo jen o hec, protože jsme do papírů klučičí jméno museli napsat, i když jsem věděli o holčičce, takže byl nachystaný Tobiáš Matyáš.
A u posledního těhu jsme měli Maxim Alex nebo Maxim Jonas, druhé jméno bylo ještě na sále otevřené. Tobiášek se mi stále líbí, ale bylo jich všude dost, i má kolegyně z práce půl roku před mým porodem porodila Tobiáše, tak jsme se ho s těžkým srdcem vzdali.
Ale ještě bychom asi jména dali bez diakritiky, aby to bylo stejné jako u holek.

kristi
15. čer 2011

@lucisa ty blaho, tak jeste i klukum vymyslet dve jmena, to bych asi nikdy nezvladla, budeme mit asi uplne stejnej problem jako Gucci, navic ten muj proste neda to, co uz nekdo ma, i kdyby jsme se videli jen jednou za rok

lucisa
15. čer 2011

@kristi njn, někdo to tak má, spousta mých kamarádek bojovala o jméno nejen s manželem, ale i s okolím, což teda nechápu vůbec.
Ale je fakt, že mám štěstí, že manžel je stejně ulítlý jako já, takže pohoda. Akorát naše holky jsou ještě horší, u poslední dcery se hovorů o jméno zúčastňovaly i ony a padala taková jména jako Hanna Monatana apod., málem jsem sebou švihla 😀
My fakt máme štěstí, že máme poměrně krátké neutrální, skoro mezinárodní příjmení, bez diakritiky, takže se k tomu hodí jak "typicky" (co je typicky, že?) česká jména, tak i různá "odlišná, neběžná" jména.

gucci
15. čer 2011

@lucisa no jo, tak s takovým super příjmením se to pak vymýšlí 😉 ... já to taky tak manžovi říkala, at nekafrá a něco navrhne, ale to bysme šli rodit s prázdným papírem 😀 , mě to navíc vymýšlet baví, jen ted jsem trochu v koncích...taky už vím jak na manžu, třeba jména co mi kdysi u Ley zamítnul se mu ted líbí, prostě chlapi potřebují čas na vstřebání 😉

@kristi hele mám stejný problém jako Robáč, chci dát jméno, které není nikde v blízkém okolí 😀 , což s našim debilním příjmením je nemožné

gucci
15. čer 2011

ještě jsem chtěla, že my nikomu vybrané jméno říkat nebudem, udělali jsme to tak i u Ley a byl klid...s kámoškama nebo tady třeba řeším co a jak, ale finále bude stejně jen naše 😉

123veru123
15. čer 2011

chtela bych mit kluka jmenem marian 😒 nebo take lojza 😲

lucisa
15. čer 2011

@gucci a tak to má být, ať je to pro okolí překvápko 🙂

marinka
15. čer 2011

My jsme u Leontýnky jméno rodině taky neříkali předem a jestli bude ještě jeden prcek, tak už to asi neudělám 😒 Nebyla jsem si právě jistá, jak rodina toto jméno přijme, protože se u nás dávají samá klasická jména (Ondřej, Martin, Lucie, Zuzana..), když dal bratránek Emu, tak už to někdo bral jako módní výstřelek 😒 A u nás se čekalo, že dáme k Aničce další typické české jméno, jako třeba Maruška, Anežka apod. Tak jsme si mysleli, že když to řekneme až po porodu, že se nikdo neodváží mít připomínky a bohužel jsem se spletla , jedna blízká osobků v rodině z toho byla tak rozladěná, že ještě manželovi do telefonu z porodnice řekla, že si snad děláme srandu s takovým jménem a několik měsíců po porodu ji vůbec jménem neoslovovala 😖 A brala jsem to teda mnohem hůř, než kdyby tohle ta dotyčná řekla, když bych byla těhu a ještě jsem neměla s malou tak úzký vztah jako po porodu, kdy už jsem měla potřebu bránit ji zuby nehty 😅 No uvidím, jak tradiční nebo netradiční jméno vybereme u případného třetího prcka a podle toho bych se rozhodla..Ale on už je to dost extrém, takové jednání 😒