Netradiční jméno pro kluka - Damián. Co myslíte?

amira55
8. zář 2008

Ahojky stávající i budoucí maminy🙂
Co vy a jméno? Mě se líbil Samuel, ale v posledních dnech jsem se zamilovala do Damiána....Co tomu říkáte? Všichni mě od toho zrazují včetně partnera(kromě mé máti ta mě nabádá k tajné akci ať to jméno dám a basta). Není to opravdu trochu nezvyklé? Každý den slyším jak se mu budou děti smát, ale vždyť dnes už jsou jména různá nebo se mýlím??? Myslím si, že by moje dítě trpělo víc jako 6stý Kuba ve třídě...

Co myslíte? Díky za radu nejenom pro mě, ale i pro ostatní maminy....

weri1
15. čer 2011

@lavazza nathaniela bych dala, manžel ho chtěl, já odmítala, ale dala bych ho, lidi si zvyknou na vše, hlavně aby šlo k příjmení, aby jste třeba nebyli Novákovi 🙂 😉

nunacek
16. čer 2011

@marinka My jména okolí taky neříkáme, tak jsem taky zvědavá na reakce... Ale žádnou divočinu nechystáme (asi 😀 ), tak snad to bude OK.

marinka
16. čer 2011

@nunacek No právě, že Leontýna žádná divočina není 😀 To by mě opravdu zajímala ta reakce, kdybychom dali třeba Theu nebo Zoe 😅 😀

kristi
16. čer 2011

ono takhle, oni si proste zvyknout, nic jinyho jim nezbyde....at si kecaj jak chtej

nunacek
16. čer 2011

@marinka Ono mně ani Thea a Zoe nepřijde jako divočina 😉

@kristi Jasně, ať si říkaj, co chtěj, ale člověk to i tak trochu zamrzí...

marinka
16. čer 2011

@nunacek Nám ne, my víme, že se tato jména už normálně dávají, ale pro starší generaci to jsou jména jak z jiné planety, nikdy je neslyšeli.. 😅 😀

@kristi To víš, že si zvyknou, ale pár minut po porodu, když jsi v té krásné euforii, na takovou reakci nejsi vůbec připravená a je to jak palicí po hlavě 😒

gucci
16. čer 2011

@marinka to byla asi nějaká starší osoba ne, co tak prudila
my tady dost po porodu poslouchali od lidí, jak jako mají Lee říkat

nunacek
16. čer 2011

@marinka To je pravda 😅 Ale třeba já mám asi pokrokovou babičku, je jí 81 a když jsem jí jen tak řekla, že se mi líbí jméno Thea, tak mi povídala, že to je moc pěkné 😀 Ale zase na druhou stranu jsem jí nadhodila jméno, které se nám líbí na kluka, a to se jí teda tvrdě nelíbilo a přitom je podle mě daleko střízlivější než ta Thea😀

nunacek
16. čer 2011

@gucci Taky dobrá otázka 😀 😀 😀 Jak asi 😀 😀 😀 😀 Lea 😉 To je nejhezčí 🙂

gucci
16. čer 2011

@nunacek no jasně, jak asi...vím, že tchýně to řešila a pak taky dost kámoši, co maj HONZIKA a dali mu to jméno právě proto, že má hodně podob a nakonec mu stejně říkaj jen Honzíku 😀

marinka
16. čer 2011

@gucci Zas tak stará ne, padesátnice 😅

@nunacek Tak to máš dobrou babičku, že se jí Thea líbila, to mého dědečka Leontýna taky zrovna neokouzlila, a divil se, proč jsme nedali Leonu, když je v kalendáři a Leontýna není a stejně furt malé říká Leonko 😅

nunacek
16. čer 2011

@gucci No někdo je přeborník na vymýšlení oslovení 😀

@marinka Ono to holt někdy moc nejde poručit někomu, aby oslovoval tak a ne tak 😒

marinka
16. čer 2011

@nunacek Jj, toto zase nějak neřeším, ať jí každý říká, jak chce 😉

gucci
16. čer 2011

@nunacek ale jde, já to tak dělám 😀 , resp, 2x měl někdo tendenci říkat Lee Leonko, mě se dycky naježily chlupy, vysvětlila jsem rozdíl mezi jmény Lea a Leona a byl klid 😉 , jediná komu to odpouštím, je naše pediatrička, páč ta má Leu hrozně ráda a od narození jí říká Leonko, je to paní v letech a to nemám srdce jí opravovat 🙂

dagmarkaaa
16. čer 2011

@marinka no to je hustá reakce, to nechápu, přitom je to hezké české jméno žádný úlet 😲
Co mají chlapi proti těm Vinckům kurňa takové sympatické jméno, ani v okolí žádného neznám.
My se nakonec shodli na jiném, i když ještě listujem knížkou od Knappové. Favorit asi zůstane, horkotěžko jsme ho vymýšleli a dohodli jsme se že to nikomu neřeknem, ale už mě svrbí na jazyku. Sice není obvyklé ale švagrovic dávaj větší úlety tak se nikdo divit nebude 😎

lavazza
16. čer 2011

@weri1 Novákovi nejsme,jsme Vaňousovi a to taky nejde🙂

nunacek
16. čer 2011

@gucci No tak to máš štěstí, že tě lidi poslechnou a říkají ji Lea a ne Leona 😉

@dagmarkaaa Jaký úlety dávají švagrovci?

lucisa
16. čer 2011

@nunacek , @marinka moje babička, holek prababička, taky jména mých dětí přijala klidněji, než třeba mamka, ta z toho měla oči navrch hlavy 😀 😀 😀
Já si právě myslím, že ta pra- generace byla zvyklá i na neobvyklá jména, jen naši rodiče, vyrostlí a zvyklí na pomalu diktovanou necelou čtyřstovku jmen, která byla v kalendáři, jsou z toho pak paf.
Když se mi narodila první dcera, bylo velké holaro dokonce i na vesnici, ale uběhlo necelých 9 let a dávají se taková jména běžně, vždycky je někdo "první" nebo mezi prvními a pak si na to lidé zvyknou, zalíbí se to a není problém, dávají se.
Kdysi jsem chodila s klukem, který neustále mluvil, že by chtěl jednou Lauru, já z toho byla div živá, dnes se mi to jméno strašně líbí a kdyby byla někdy čtvrtá holčička, tohle jméno by dostala, už proto, že na Lauru, 1.6. jsme se s manželem brali.
A s klučičími jmény je to stejné. když se narodil před více než 30 lety brácha a dostal jméno Michal, půl rodiny žaslo, co to je za staré a nemoderní jméno a půl si myslelo, že dostal jméno po pradědovi, což zbytek rodiny zapomněl, bo praděda už delší dobu nežil. pak se začalo běžně dávat a i dnes je to velmi oblíbené a rozšířené jméno. A co teprve teta, když pojmenovala bratrance Alan. Byla za černou a hlavně divnou ovci rodiny. 😀 😀 😀 😀

lucisa
16. čer 2011

@dagmarkaaa taky mě zajímá, co se u vás v rodině už považuje za úlet? 😅

marinka
16. čer 2011

@lucisa To máš pravdu, taky mi to tak připadá, že dnešní padesátníci a šedesátníci jsou zvyklí na Janičky, Petrušky, Honzíky..prostě jména z kalendáře 😒
Jinak Laura se mi líbí taky hodně moc! 🙂

dagmarkaaa
16. čer 2011

S těma úletama je to z Francie - švagrovci dali klukovi Joris, to všichni valili oči když se narodil, ale teď už je to po 2 letech normální 🙂 holky mají Maelle a Nina.

lucisa
16. čer 2011

@dagmarkaaa Hmm, tak dívčí Nina mi nepřijde až tak úlet, všimla jsem si, že hlavně SK holky tady ji mají poměrně často, Maelle zní vznešeně, je to neobyčejné a moc pěkné a kluk Joris, tak to jsem ještě neslyšela., Jorik jo, ale Joris ne, ale proč ne? tak to fakt můžete dát cokoliv, to už přežijou 😀

gucci
16. čer 2011

moje máma je Slovenka (já vlastně taky) a říkala mi, at dáme Bystrík 😀

dagmarkaaa
16. čer 2011

@lucisa jo holky maj hezké jména, ten úlet jsem myslela až toho posledního Joriska 🙂. By mě zajímalo jak se jmenují tvoje holky, všechny mají dvojité jména? A čtvrté bude kluk 😉 😕

lucisa
16. čer 2011

@dagmarkaaa jj, všechny mají dvě jména - Noemi Nela, Nathalie Anne a Amelie Sophie.
Holky plánují čtvrté za nás s manželem 😀 , myslí si, jaká je to ohromná sranda mít jedno dítě za druhým. Ani já, ani manžel se tomu obecně nebráníme (i kdyby to byla opět holka, nám je to fuk), jen já už v posledním těhu měla dost velké problémy se zády, což mám i teď a mám strach, abych to unesla. A taky, mám dojem, že čím jsem starší, tím jsem hysteričtější matka. První dvě jsem tolik neřešila jako poslední. 😒
Nemám z toho dobrý pocit, snažím se to omezit, ale často se přistihnu, že jsem moc úzkostlivá.......
Upřímně obdivuju všechny holky, co mají první dítě třeba až po 30, kolikrát až v 35, já bych se asi zbláznila a moje děti by mě za chvilku vynesly v zubech, asi bych jim všechno ze strachu zakázala a tak do 30 jim stála za zadkem.

gucci
16. čer 2011

@lucisa fákt? člověk by řekl, že to bude naopak, že to třetí dítě už člověk neřeší vůbec 🙂 ...já úzkostlivá nejsem, jako nelítala jsem s Leou jako pidi mini pro nákupních centrech apod., ale třeba když spadne, tak k ní hned neletím, jestli žije...taky se podle toho chová, dneska se poprala s 3letým klukem na hřišti o kolo 😀

lucisa
16. čer 2011

@gucci ale musím přiznat, že už jsem se zlepšila. Jako nějaké bam na zem taky extra neřeším, ale jak byla malinká, donutila jsem po nějakých probdělých nocích (po asi 14 dnech) manžela, aby koupil monitor dechu, pořád jsem řešila pohodlí - matraci, autosedačku, kočárek......
Teď zpětně to většinou byly blbosti, však jsem psala, že jsem si kvůli toho i nadávala. Ale první dvě dcery byly bez monitoru, neříkám, že neměly pohodlnou a kvalitní matraci nebo kočár, ale tak nějak jsem to brala v pohodě. U Sophi jsem furt rukou jezdila po povrchu, hledala hrbolky, nerovnosti, 3x přestýlala, no úplné pako.
Taky jsem byla úzkostlivější na hygienu, ale to spíš tím, že holky už jsou velké, pohybují se v jiném prostředí, než když jsem měla malé obě doma, ze školy a školky mi co chvilku přítáhly nějakého bacila a hned letěly malou oňuhňat a ona pak 14 dní chrčela a nemohla pořádně sát atd.
možná to bylo způsobené tím, že začátek těhu nebyl idylický, vypadalo to na mimoděložní a nebýt jednoho klidného a trpělivého dr., který mě podpořil v tom, že pár dní počkáme a já nešla hned na revizi, tak malá být nemusela. navíc ani porod nebyl jednoduchý, přenášela jsem, malá se narodila za 5 minut 12, 2x obtočená šňůra, zkažená plodovka, ručička u hlavičky, placenta na konci životaschopnosti, brána pod narkozou, protože ze mě tahaly kusy tkáně.... takže jsem měla logicky větší strach, pořád jsem si říkala, co by se stalo, kdyby....měli jsem obr štěstí, takže jsem byla pořád ve střehu....

lucisa
16. čer 2011

@gucci ale to sem nepatří, takže - já hlasuju za Maxima!!! Ptal se mě někdo na názor? 😀 😀 😀 😀 😀

novehio
2. črc 2011

Čau ženy, my máme doma malého Luciánka!

novehio
2. črc 2011

Ale přemýšlím o druhém chlapečkovi jménem Ben. A potom o Samuelovi...chtěla bych mít tolik dětí... 😉