Netradiční jméno pro kluka - Damián. Co myslíte?

amira55
8. zář 2008

Ahojky stávající i budoucí maminy🙂
Co vy a jméno? Mě se líbil Samuel, ale v posledních dnech jsem se zamilovala do Damiána....Co tomu říkáte? Všichni mě od toho zrazují včetně partnera(kromě mé máti ta mě nabádá k tajné akci ať to jméno dám a basta). Není to opravdu trochu nezvyklé? Každý den slyším jak se mu budou děti smát, ale vždyť dnes už jsou jména různá nebo se mýlím??? Myslím si, že by moje dítě trpělo víc jako 6stý Kuba ve třídě...

Co myslíte? Díky za radu nejenom pro mě, ale i pro ostatní maminy....

tiburcia
4. říj 2011

@saronka u nás je to dost časté příjmení takže znám Adam, Pavel, David, Jonáš, Štěpán 😉 🙂 a Ella je moc hezké 😵

saronka
4. říj 2011

@tiburcia Adam je manželův syn 🙂) David je manžel.. Jonáš se mi líbí ..ale k Sofii moc nejde no.. a Štěpán se mi líbí ale je to brácha 🙂)

tiburcia
4. říj 2011

@saronka to ti toho moc nezbylo 😀 ale já si myslím, že je lepší vybrat jméno už bez R, pro jistotu..takže Alex je dobrá volba 😉 no my taky teď řešíme jména... manžel si na mnou vybrané musí zvyknout 😀 😀 😀

lucisa
4. říj 2011

@tiburcia 😀 😀 tos mu naservírovala takové těžko stravitelné kousky nebo je manžel klasika spíš konzervativní? 😀 😀 😀

tiburcia
4. říj 2011

@lucisa on chce spíš splynout s davem, já chci vyčnívat 😀 ..nechci aby ve třídě naše dítě potkalo dalších deset se stejným jménem, ikdyž je teď jakkoliv ,,atraktivní"... 🙂

lucisa
4. říj 2011

@tiburcia 😀 😀 😀 no, naše děti taky nemají jmenovce ve třídách 😀 😀 😀 ale náš tatínek to vzal statečně, asi pochopil, že to stejně nebude jinak 😀 a podílel se na kombinacích. 😀
koukala jsem na tvůj TP, možná se trefíš na můj porod, akorát o 2 roky později, já měla TP 21. a 23.3. a prdelka se rozhodla, že vykoukne až 28.3.

ebony222
4. říj 2011

@saronka kamarad ma dceru Sofii a syna Sebastiana, to se mi zda pekna kombinace 😉

lucy.l
5. říj 2011

Ahoj holky, jdu si pro radu ohledně jména pro našeho chlapečka...
Líbí se nám Denis,jenže každý komu jsme jméno řekli, použil spojení DENIS-PENIS ...sestřička je Vanesa...přijmení Polcar...

kristi
5. říj 2011

@lucy.l no to je tak jediny, co na to muzou rict, proste je to trapny.....bud v klidu, deti jsou zly jen tak 5 let, pak tobude kazdymu jednu. Pokud se vam to libi, tak okoli nereste, je to vase dite a vas vyber 😉

jop
5. říj 2011

@lucy.l moje kamarádka taky chtěla dát klukovi jméno Denis, ale musím říct, že i (nejen) mě napadlo, že se mu děti budou posmívat. Nevím, je to každého věc, ale já bych to svému klukovi asi neudělala 😀 Protože i pár let, co jsou děti takhle hloupé, dokáže pěkně znepříjemnit život děcku, které nad tím třeba ještě nedokáže mávnout rukou... Vanesa je nádherné jméno a k vašemu příjmení se hodí dokonale!

lucy.l
5. říj 2011

@jop Děkuji za pochvalu jména dcery, s tím klučičím je to opravdu kříž, i když se mi to jméno Denis líbí, mám už v sobě asi zakodované,že bych tím do života dala malému cejch...

Poraďte holky klučičí jméno...mě se líbí Kristián,manželovi ne... pak Max, manželovi zase ne.. oběma se nám líbí Viktor,ale k přijmení se nehodí...
Trochu se oběma líbí Kryštof,ale zdá se mi jich teď hodně...no nevíme,vůbec

jop
5. říj 2011

@lucy.l s klučičíma jménama je to fakt těžké. Když jsme s manželem ještě nevěděli, jestli budeme mít holku nebo kluka, tak jsme vymysleli asi 10 krásných holčičích jmen, ale o klučičím jsme se dohadovali hodně dlouho. Takže já ti určitě neporadím 🙂

kristi
5. říj 2011

@lucy.l co třeba Adam? uplne neutralni...pak klidne David, Daniel, Sam

Kryštofa ja nemusim, ja obecne nemam rada jmena s hackama a carkama

mamkamarketa
5. říj 2011

me se na kluka libi Markus nebo Caleb,ale zase vysvetlovat jak se to cte 😒

lucy.l
5. říj 2011

@kristi Adam je pěkné jméno, ale Adámků je hodně, i hodně u nás na vesnici, Daniel je manžel, nechci doma řvát po dvou Danech,Davídků malých nebo velkých taky hodně,taky hodně Dominiků
a Samuel a Sebík se mi líbí,ale přijde mi že těch je úplně hodně a bude to ve školce každý druhý chlapeček 🙂
@mamkamarketa jak se čte Caleb?

lucy.l
5. říj 2011

@jop jo,pro holčičku bych jich taky měla spoustu 🙂

mamkamarketa
5. říj 2011

@lucy.l Kejlob me se to libi mame hodne ''tvrde'' prijmeni

kristi
5. říj 2011

@lucy.l jasny, takze spis neco mene obvykleho...skoda, ze mate v tom prijmeni R, to bych hnedka vedela daleko vic....Alexu a Maxu je taky hafo....nap. Kurkova modelka ma Tobin - to je takovy pekny, mekky....to by mi nevadilo..

jinak ja stale doma nadhazuju toho myho milovanyho Nathana a stale mi neprochazi 😀 😀 😀

babsiegirl
5. říj 2011

Holky, taky premyslime, mam anglicana za manzela, takze bude ciste anglicke, ale tak, aby se dobre rikalo i cechum 🙂 Jen tak hazim do prostoru jmena, ktera se vam treba budou i libit 🙂:
Aiden (Ejdn), Kay (Kaaj), Jayden, Charlie, Archie, Samuel, manzel prisel se jmenem na holku Sasha, ale me se libi vic na kluka; pak treba jeste Mayson, Andy/Andrew, Joshua (strasne se mi libi, ale tady moc ohrane), Bentley, Braydon, Rio, Roy, Rian, Ray, Matthew/Matt (i kdyz pro Cechy mozna ne - ehm, Pat a Mat!) :D Oliver/Ollie, Frankie, Thomas, Robbie (mohl by bit Robert cesky).. no vybirejte, treba me jeste nejake napadnou 😉

lucy.l
5. říj 2011

Mě se děsně líbí maxim, měli by s vaneskou svátek v jednom týdnu

kristi
5. říj 2011

@babsiegirl libí se mi Kay, pak i Kaya a Maya na holku, Robert je muz muj, takze super vyber. Olivie me v posledni dobe hodne bavi. Libi se mi Rebecca/ Becky. Vzdy se mi libila Amy

lucy.l
5. říj 2011

Holky a přijde Vám jako pěst na oko k Vanesce Antonín ?

saronka
5. říj 2011

@kristi Olivii jsem taky chtěla.. boží jméno 🙂)

lucy.l
5. říj 2011

Mě se zase líbíé moc Oliver, ale to R :(

kristi
5. říj 2011

@lucy.l jako je to trosku jina kategorie, ale pokud to ma smysl - deda, manzel atd....tak proc ne. Mne se taky libi František po tchanovi

@saronka nastesti u nas jeste Olivie muze byt.....kez by to byla holka... Olivie Hanzlová.....sice to neni echt gut,ale na to kaslu

saronka
5. říj 2011

@lucy.l jojo to máme to samé..v přijmení 2 R
@kristi nevím není to tak stašný... vem si, že třebas i Rozálie je staročeské jméno.. a ta Olivie mi to taky tak připomíná..

kristi
5. říj 2011

@saronka vsak rikam, me je to jedno zda to ladi nebo ne, hlavne kdyz se mi to libi 😀 😀

saronka
5. říj 2011

@kristi no jasně..ale jako fakt to nezní špatně 🙂)a plánujete už miminko nebo je už na cestě??

kristi
5. říj 2011

@saronka planu by bylo, ale brzdi nas stavebni urad 🙂 ja chtela rozdil min. 6 let a to asi tak nejak presne vyjde 😉

lucy.l
5. říj 2011

No my to jméno fakt nevymyslíme