Netradiční jméno pro kluka - Damián. Co myslíte?

amira55
8. zář 2008

Ahojky stávající i budoucí maminy🙂
Co vy a jméno? Mě se líbil Samuel, ale v posledních dnech jsem se zamilovala do Damiána....Co tomu říkáte? Všichni mě od toho zrazují včetně partnera(kromě mé máti ta mě nabádá k tajné akci ať to jméno dám a basta). Není to opravdu trochu nezvyklé? Každý den slyším jak se mu budou děti smát, ale vždyť dnes už jsou jména různá nebo se mýlím??? Myslím si, že by moje dítě trpělo víc jako 6stý Kuba ve třídě...

Co myslíte? Díky za radu nejenom pro mě, ale i pro ostatní maminy....

paolin
5. říj 2011

my máme Vítka. těch je fakt málo 🙂 Danečky máme teď ve školce 3. taky hodně Filípky. líbilo se mi klasika Petr, Martin, Jiří, Jakub. ale těch máme v rodině strašně moc. pro holky jsem taky věděla hned 😉 Eliška a pak Alenka. a ono nic 😀

lucy.l
5. říj 2011

@paolin Vítek je pěkné jméno 🙂Ale u nás ho mají sousedi a je to pěkný spratek tak to nedám

babsiegirl
6. říj 2011

@lucy.l co misto Antonina Anthony? 🙂

dedulka
6. říj 2011

@lucy.l Maxima ti schvaluju 😉. Taky mám syna Maxima a jsem fakt moc ráda, že jsme mu tohle jméno dali 😉. V okolí neznám ani jednoho, takže nehrozí, aby jich bylo více ve školce/škole a říkáme mu různě: Maxi, Maxíku, Makulí, Makuno a Makyne (když zlobí) :D, Makýsku (to asi nejčastěji)... 😉

ronyx
6. říj 2011

@romcarafanka Čau, tak jméno Matys by ti neschválili. Mám doma nejnovější vydání knížky Jak se bude Vaše dítě jmenovat od Miroslavy Knappové, touto knížkou se řídí matriky po celé ČR a pokud se jméno v této knížce nenachází nepovolí ti ho. Myslím,že pak maximálně jde,že sepíšou nějakou žádost na to jméno a to se přímo posílá na posouzení té Knappové,ale stojí to dost peněz a nemusí se to povolit. V knížce jsem našla Matys jen jako zdrobnělinu Matouše.Takže jedině dát Matouš a říkat mu Matys.

kristi
6. říj 2011

@paolin a máš Vítka nebo Víta?

ronyx
6. říj 2011

Jinak pokud si někdo nebude jistý jménem,jestli by ho schválili nebo ne,klidně poradím. V nejnovějším vydání je přes 14 000 jmen které jsou u nás v ČR povoleny.Klidně mrknu a odepíšu všem,jelikož než jsem se rozhodla knížku koupit taky jsem tápala jestli bude probém nebo ne. 😉

paolin
6. říj 2011

@kristi Vítka. nechtěli jsme ani Vít ani Vítezslav a matrikářka jukla do knihy povolených jmen a byl tam 😉

lucisa
6. říj 2011

@dedulka Tohle jméno mám dlouho nachystané pro chlapečka, jen se nám nějak rodí princezny, které teď čím dál častěji škemrají o brášku Maxima, nevím, jak jim vysvětlit, že to nějak neovlivním 🙂 🙂 🙂

majkali
6. říj 2011

Jak tak na rychlo čtu, padají tu krásná jména. Taky mám ráda trochu zvláštní jména, která nejsou tak používaná. My se ještě drželi hodně při zemi, máme Kryštofa, rozhodli jsme se až těsně před porodem, no a až v porodnici mi došlo, jak mu to ladí s příjmením - Kryštof Kočandrle. No cestuje rád. Druhé miminko bysme si moc přáli a já už tak přemýšlím o jménu, pořád mě ale nic nenapadá. No snad až to bude aktuální. Každopádně pro všechny mám dobrou radu, nesvěřujte se rodině s vaším výběrem moc dopředu. Jen jsem se zmínila, že bych chtěla Ellu, už byl oheň na střeše. Od té doby jsem s nikým tohle téma neřešila, ani pohlaví jsme nevěděli a pak jsme jim jenom oznámili co se narodilo. Chvilku jim to trvalo a už si zvykli. Kamarádka má Josefínu, řekla dopředu a ten nátlak, kterýmu čelila, aby si to ještě rozmyslela. No je to každýho věc. Jo a Denise bych se nebála, děti jsou krutý k tomu, kdo jim to dovolí, dokáží vymyslet sprostou nadávku i Honzíkovi. Kamarádka Denise má a líbí se mi to.

hehena
6. říj 2011

já dala jméno Jakub a lituju toho. to jméno se mi sice pořád líbí, je úžasný, ale když slyším na hřišti, v zoo, v nákupním centru, jen samý Kubo, Kubíku, tak se mi doslova ježí chlupy a to jsem si myslela, že mi to nebude vadit, že tolik Kubů určitě není a bla bla, děs.... potíž ovšem u nás byla jiná, jiný jména, který se nám líbily, se rýmovaly s příjimením, takže nakonec až tak na výběr nebylo... teď už bych se asi rozhodla pro Jonáše, Jáchyma (nevím proč ta zatíženost na J)))... takže doporučovala bych netradiční jméno, pokud se tomuhle chcete vyhnout 🙂)
každopádně se mi vůbec nelíbí třeba Patrik (to mi nepříde vůbec netradiční, jen americký), ale to je o vkusu. Ten výše zmiňovaný Maxim, to je fakt jméno, který má pro mě kouzlo...

@majkali taky jsem chtěli případnou holčičku Elu a reakce rodiny taktéž děsná! Přitom moje babička měla doopravdy tetu Elu... prý je to jako by tomu jménu někdo ukradl H (Helu) a má to jen tři písmenka.... jen jsem se musela smát, v rodině máme hned dvě Ivy (taky tři písmenka) 🙂)) a nikomu to divný nepříde...

hehena
6. říj 2011

@paolin Vítek se mi taky líbí a moc (přesně v tomto tvaru).. ale jak už jsem psala, bohužel se rýmuje, tak jsem nakonec zavrhla...

woman04
6. říj 2011

@babsiegirl ..Norman 🙂...rozmýšľala som nad ním,ale nakoniec to bude Tomáš 🙂

kristi
7. říj 2011

@hehena tak dejte Ellu, ta ma pismenka 4 a bude to v pohode 🙂

paolin
7. říj 2011

@kristi Ella je moc pěkná 🙂

paolin
7. říj 2011

@hehena ono skřítek-Vítek je taky pěkná rýmovačka 😀 na našeho Vikyho to teda sedí, páč je fakt malinkej 😀 ale ani jsem netušila, kolik Vítků je v hraných pohádkách nebo filmech a že jsou o něm i knížky 😉

pajmou
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
eniciatko
11. říj 2011

Holky jak se vám líbí jméno TIMON 🙂? pěkné je i TOBIN, akorát nevím, jestli je v ČR mezi povolenými :(

verbalinka
11. říj 2011

@eniciatko obě jsou hezké a nemusí být tady povolené, ale musí někde na světě existovat 😉 A Tobina má Karolína Kurková 🙂

kristi
11. říj 2011

@eniciatko Timon je u nas v uzsim vyberu....povoleny je urcite. A Tobin je taky hezky

mamkamarketa
11. říj 2011

@hehena jojo kdyz jsem byla těhotná každý měl Jakuba. ted je každý druhý kluk Matyáš nebo Tobiáš. Nebo si rodiče chtějí být světoví a mají Mathiase nebo Tobiase 😅
Já chtěla Jakuba ještě než jsem otěhotněla,ale ten boom mě od toho jména odradil 😒
Tobino- já mám Tomase a občas mu říkám Tomyno 😀

gammaray
11. říj 2011

ahoj holky...mně se líbí jméno Noe nebo Dorian 😉

hehena
11. říj 2011

@mamkamarketa jj mě bohužel neodradil a teď mě to fakt štve.... :( ale nenadělám už nic :(

andelka
11. říj 2011

No je fakt, že než se mi narodil syn (nebo teda než jsme konečně vybrali jméno) tak jsem Daniela znala jen jednoho (malého, dospělého ani jednoho). Zato teď 😅
doufám že druhé mimi bude holka, protože další klučičí jméno už nevedem. Právě studuju Jak se bude jmenovat..jsem u N a zatím se mi pozdával jen Eliáš a Hynek 😅 a ty by asi zatrhl manžel.

eniciatko
11. říj 2011

@gammaray Dorian je taky moc pěkné 🙂, kamoš má kluka ne Noe ale Noel...

@andelka Eliáš se mi taky pozdává 🙂

eniciatko
11. říj 2011

@verbalinka jo to mi ani nedošlo, že ho má Kurková 🙂 moc pěkné, v ČR jsem se s tím ještě nesetkala....

@kristi mě manžel řekl, že Timon je divný :( ale Tim nebo Timi se mu celkem pozdával 🙂

germaine
11. říj 2011

Ahoj holky, loni touhle dobou jsme jméno doma dost řešili, já věděla, že holčina nebude, že se můžu zaměřit jen na klučičí jména...no já chtěla původně Benjamína, ale manža prohlásil, že jen přes jeho mrtvolu 😒 od toho jsem upustila a pak jsme vybrali 4 - Jakub, Šimon, Kryštof nebo Štěpán...do užšího jsme vzali Kryštofa a Štěpána...no a nakonec jsme usoudili, že Š známe jenom jednoho, tak jsme ho dali...a od té doby poznáváme miminka skoro samé Štěpánky 😀 . A pokud budu chtít toho Benjamínka, tak musím asi sehnat jinýho tatínka 😀 😀 😀

eniciatko
12. říj 2011

a co VILIAM 🙂?

verbalinka
12. říj 2011

@eniciatko já mám Williama 😉 A je opravdu v širokém okolí jediný 😀

eniciatko
12. říj 2011

@verbalinka a jak mu říkate? 🙂