Netradiční jméno pro kluka - Damián. Co myslíte?

amira55
8. zář 2008

Ahojky stávající i budoucí maminy🙂
Co vy a jméno? Mě se líbil Samuel, ale v posledních dnech jsem se zamilovala do Damiána....Co tomu říkáte? Všichni mě od toho zrazují včetně partnera(kromě mé máti ta mě nabádá k tajné akci ať to jméno dám a basta). Není to opravdu trochu nezvyklé? Každý den slyším jak se mu budou děti smát, ale vždyť dnes už jsou jména různá nebo se mýlím??? Myslím si, že by moje dítě trpělo víc jako 6stý Kuba ve třídě...

Co myslíte? Díky za radu nejenom pro mě, ale i pro ostatní maminy....

itka
7. kvě 2009

my jsme chtěli krátké jméno, málo obvyklé a aby bylo v kalendáři. nakonec jsme vybrali Hugo.celá rodina řádila, hlavně tchyně!!§ Ale s manželem jsme si to prosadili. Ségra ještě po porodu odmítala uvěřit, že jsme takové jméno dali, že bude kluk nešťastný...atd. nakonec si všichni zvykli. Říkame mu Hugi, Hugisi, Hugisku, Huginku. Já jsme spokojená. Ale všímám si, že asi už to tak málo používané jméno nebude.
takže, ať si každý dá jméno jaké se mu líbí a hlavně si nenechá do toho mluvit.

andy80
8. kvě 2009

Ahoj, kdyby byl Jiřík holka, byl by Klaudie, ale byl to kluk, takže po dědovi Jiří. Když jsme čekali druhé, tak už jsme museli vymýšlet jména česká, aby šli k Jiříkovi. Holka byla jasná Anežka po mé babičce a kluka jsem chtěla Honzíka, ale chtěla jsem ho nechat zapsat jako Honza ne jako Jan. Za pár let chceme třetí, tak to bude Honzík a holku zatím nevím. Manžel bych chtěl Aleše, po něm, ale já ho překecám na Honzíka a holku Klárku, Kačenku nebo tak něco. S tou Klaudíí se mi taky všichni smáli, že jí budu říkat kládinko, ale já jsem jí v porodnici stejně do těch papírů napsala. Ještě se mi líbí holčičí jméno Viktorie, ale to už nám k dětem taky nepůjde.

chechta
8. kvě 2009

Achoj Krásný téma,
my máme Teodora a teď už si nikdo nedokáže jiný jméno představit 😀 😀 😀, ale byl to teda boj rodina nechtěla
U holky jsme chtěla Ráchel, ale muž ji nechce tak když druhý bude holka tak to bude Ema a kluk Šimon to sice není úplně neobvyklé, ale zase není úplně obvyklé 😀 😀 😀 😀

januzza80
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
nunacek
8. kvě 2009

andy80: Tak mě se to líbí přesně naopak 😀 Jméno Jan je hezké, ale oslovení Honza je pro mě hrůza 😀 Viktorie je hezké a klidně bych ji k Jiřímu i Anežce dala 😉

chechta: Šimon je pěkné 🙂

mamina5
9. kvě 2009

Ahojky holky tak mi když by byl chlapeček chceme Mikuláše 😀 Bože uplně jsem se do toho jména zamilovala ani nevím proč původně jsme chtěli Samuela ale bude to buď Mikuláš nebo Teodor 🙂 Ale manžel řekl že si Mikuláše prosadíme jenže zatím komu jsem to řekla tak se mu jméno nelíbilo 😅

nunacek
10. kvě 2009

Mě se jeméno Mikuláš kdysi líbilo, ale přišla vlna Mikulášů, kdy každý druhý byl Mikuláš a nějak se mi už líbit přestalo... Teodor je hezčí 😉 A nejhezčí je Samuel 😵 😉

mamina5
11. kvě 2009

Fakt se ti nejvíc líbí Samuel?A byla vlna mikulášů to já ani nevím nám se to jméno začalo líbit řed časem 😀 No uvidíme buď to bude Mikuláš nebo Samuel 😀 Holčičku máme sáru tak byk ní Samuel sedělevíc 🤐

poletucha
11. kvě 2009

no ja bych rekla ze ted je zase vlna Samuelu 😒

mamina5
11. kvě 2009

No já si taky myslím že jich je už hodně 😀

nunacek
11. kvě 2009

mamina5: Ano, nejvíc se mi líbí Samuel 🙂 Zatim máme toto jméno vybrané pro naše dítko, pokud se jednou povede kluk 😉

poletucha: Vlna Samuelů určitě je, v lednu to bylo 29té nejčastější jméno. Kdežto Mikuláš bylo v lednu až 47 nejčastější jméno. Ovšem v mém okolí znám 4 Mikuláše a Samuela ani jednoho 😀

jeudi
11. kvě 2009

me se strasne libi jmeno chavier ale k nasemu prijmeni se to nehodi ☹

nunacek
11. kvě 2009

Chavier? To je na mě až moc "cizokrajné", ale je pěkné.

kytinka
11. kvě 2009

ahojík,
známý je řek a manželku má polku a jelikož mají řecké příjmení tak jedna holčička se jmenuje Nelly a druhá Zoy a je to nádherné spojení jména a příjmení.
Taky se mi líbí když mají obě děti zajímavá jména anebo obyčejná.
Já chtěla jako kluka Šimonka a holčičku Leonu a nakonec máme Elenku a hodí se k našemu příjmení, je jednoduché. Snad kolem nás ani není tolik Elenek, halvně okolí chtělo abychom dali třeba Terezu apod... ale toho je teĎ všude plno to raději Amálku.

majina
11. kvě 2009

Dříve se mi děsně líbila jména Florián a Fabián... asi z nějakách telenovel 😀 Taky ještě Adrian-podle toho z Esmeraldy 😀 😀 😀

Teď se mi líbí jméno Tobias a ještě i Matyas ale mě u nás doma neprojde ani jedno. Ještě jsem tlačila na jméno Mark ale taky néééé... takže pokud budeme mít klučíka tak to musí být jen Mareček 😉

majina
11. kvě 2009

Jo a Sebastiánka jsem zapomněla.... 😉

Je to hezké dát dítěti zajímavé jméno ale ty řeči dětí 😖 Znám to, pracuji ve školce a škole a chdák ten kdo má trošičku jinačí jméno ☹ Proto jsem i docešla ráda že nám se nějaká "extra" jména nehodí k příjmení 😀

rubashka
11. kvě 2009

Ahoj všichni. Mamino5, taky budeme mít Mikuláše, už asi nic lepšího nevymyslíme. Dcera si strašně přeje Františka, beru to docela vážně, ale moc se mi to nelíbí. František tedy docela jo. Ale Franta nebo Fanda moc ne. Nemyslím si, že by vlna Mikulášů už přešla, tak jako třeba vlna Aniček a Marušek. Není to zase tak rozšířené. Bohužel taky narážíme na podobné reakce. Starší generaci se to moc nelíbí. A tak pořád přemýšlím o jiném jménu, ale nic mě nenapadá.

zlatka
12. kvě 2009

Holky, kamarádce se mělo narodit miminko a tak se ptala své dcerky, jak by chtěla, aby se jmenoval a ona zapřemýšlela a pak odpověděla: "Ježíšek" To je dost netradiční jméno, co říkáte? 😀 😀 😀

majina
12. kvě 2009

Znám taky jednu maminu která dala svému synáčkovi jméno Kylián, jsou mu asi 3 měsíce a už s tím mají problémy.... doktorka si je zavolala jako "Kyliánovi" a všichni se jí třikrát ptají jak se vlastě jmenuje 😖 ☹

astrane
12. kvě 2009

František-Fanoušek-u nás se teda říká Fanóš a Fanóšek 😉 ,Fanulka,....zase tak špatný jméno to není a prý se už i zase dává....Ale ne nějak extra moc....

nunacek
12. kvě 2009

zlatka: tak to by bylo opravdu originální jméno 😀 je to roztomilé, co ty děti nevymyslí 😵

Vnuci Ivy Janžurové se jmenují Adolf, Kajetán a Vincent...

ilci
12. kvě 2009

Kajetán se mi líbí moc 🙂
i Kilián 😉

nunacek
14. kvě 2009

Já mám ve třídě žáčka jménem René. Vždycky si vzpomenu na Zítra to roztočíme, drahoušku! jak tam Luděk Sobota povídá - Novák, tykový blbý příjmení, no a tim René jste to moc nevylepšili, René Novák 😀 😀 😀 😀

Včera jsem potkala známou a má ročního Luďka, to je na dnešní dobu taky celkem neobvyklé.

andrea999
15. kvě 2009

ahojte,my sme tiez chceli nejake netradicne meno a po dlhom rozmyslani sme natrafili na meno Andreas.Samozrejme sa to celej rodine nepozdavalo,dcera sa totiz vola Andrea,ale mne sa moc paci a uz si aj tak vsetci zvykli.

nunacek
16. kvě 2009

Andrea i Andreas jsou hezká jména 😉 Manželovi se Andreas líbí moc, ale příjmení nám začíná na "S", tak se mi to zdá krkolomné - Andreas S.... 😒

konja
18. kvě 2009

Nunacek: Adolf je docela dost problematické jméno. Sice v dnešní době už to není tak silné ale asi hodně lidí si hned vybaví jeho nejslavnějšího nositele 😔 Naše známá s tímto jménem řešila docela kuriózní případ. Čekali miminko a manžel ji řekl, že pokud se narodí chlapeček, tak by moc toužil po tom aby se jmenoval po jeho dědečkovi, který nedávno zemřel - Adolf. A jí hned málem odvezli, protože ona pochází z rodiny, která byla válkou strašně postihnutá, půlka příbuzenstva válku nepřežila, dědeček si prošel koncentrákem, jeho rodiče tam zemřeli, atd. A on po ní chtěl aby jejich syn nesl jméno Adolf! Naštěstí se narodila dcera 😅

kocicinka
18. kvě 2009

Nunacek a Konja: Vnuk Ivy Janžurové se nejmenuje Adolf, nýbrž Alfréd 😀

kristi
18. kvě 2009

ja bych teda sourozencum podobne znejici jmena nedala

lucynka46
18. kvě 2009

Ahoj holky, přidávám se k vaší diskuzi, jestli můžu..

konjo: Tak to kamarádka měla asi náběh na infarkt a taky velikánské štěstí, že se jí narodila dcerka...

My jsme nejdřív měli vymyšlené Honzíka, Daniela a pro holku Anetka, Natálka.... Ale narodí se nám to v prosinci a Daniel s Natálkou mají svátek v prosinci, tak jsme je vyškrtli.. Bohužel se nám Daniel moc moc líbí, ale pokud to bude kluk, nechcem aby si všechny krásné dny vybral v jednom měsíci a pak celý rok nic... Přítelovi se moc líbil Dominik, ale k našemu přijmení(až se vezmem) by to bylo divné.. Sice tady nikdo své přijmení nepíše, ale já se za něj stydět nebudu a ani ho nebudu tajit a napíšu ho... Blbě by to znělo, kdyby se představoval jako Dominik Dyk.. A pak jednou přítel přišel a řekl že se mu líbí Sebastian, ale to se nelíbí mě a koukala jsem do kalendáře a našla podobné - Samuel a to si přítel chce prosadit... Trochu jsem se toho bála, protože žádného Samuela (kromě Terezi Pergnerové - syna) v okolí neznám, ale jak tady čtu, tak je to docela oblíbené jméno a jsem ráda, že to neni tak neznámé... I když naše rodiče koukali trochu divně, je to přece naše rozhodnutí.. A myslet na naše dítě, jestli se mu bude líbit nebo ne.. To nejde.. Třeba by se mu zrovna Honzík nebo Daniel nelíbilo... A jestli pasuje k přijmení to nevim, snad jo.. I když je to slavné přijmení, Samuel Dyk nezní špatně... A Jan Dyk je zas moc krátké.. Tak asi máme vybráno.. A teď jsem tady četla krásné jméno pro holčičku a to je Elenka.. Tak do prosince máme ještě nad čím přemýšlet..

Přítelovo spolupracovník teď čeká druhou holčičku a ta první Eliška si přeje mít doma Leontýnku, protože se kouká na pohádku s Leontýnkou.. Taky krásné jméno...

lenkabu
18. kvě 2009

Samuel Dyk zní výborně 😉