Netradiční jméno pro kluka - Damián. Co myslíte?

amira55
8. zář 2008

Ahojky stávající i budoucí maminy🙂
Co vy a jméno? Mě se líbil Samuel, ale v posledních dnech jsem se zamilovala do Damiána....Co tomu říkáte? Všichni mě od toho zrazují včetně partnera(kromě mé máti ta mě nabádá k tajné akci ať to jméno dám a basta). Není to opravdu trochu nezvyklé? Každý den slyším jak se mu budou děti smát, ale vždyť dnes už jsou jména různá nebo se mýlím??? Myslím si, že by moje dítě trpělo víc jako 6stý Kuba ve třídě...

Co myslíte? Díky za radu nejenom pro mě, ale i pro ostatní maminy....

nunacek
9. dub 2009

Dědění jmen nemám moc ráda, ale pokud se rodičům to jméno líbí (oběma rodičům!), tak proč ne.

pehaka
9. dub 2009

Ahojte holký..my čekáme chlapečka a bude se jmenovat Sebastian 😉 .....skoro nikomu se to nelíbí ale já jsem z toho jména nadšená..líbí se mi že ho nemá každý jako třeba Jakub a Ondřej.....

laska.nezna.hranic
9. dub 2009

pehaka - Sebík je krásný jméno, taky máme jednoho v rodině. budete ho psát s čárkou nebo krátce?

pehaka
9. dub 2009

No to já právě ještě nevím..... 😉 co myslíš?? A jak vašemu Sebíkovi říkáte???

helulicek
9. dub 2009

Čauky, no vidím, že řešíte sebastiana, my máme v rodině taky jednoho a myslím, že to je hezký jméno. U nás mu tedy říkají Sebe 🙂 Sebíku 😀

laska.nezna.hranic
9. dub 2009

pehaka - s čárkou je to spíše španělská verze, ale tam čárka naznačuje přízvuk, ne délku, takže se to vyslovuje stejně krátce. já jsem tedy spíš pro tu kratší variantu, ale je to detail. a hlavně je to jen na vás, co se vám líbí 😉

tak klasicky, jak napadne asi každého, Sebík, Sebíček, Sebulka, Sebastianek, jinak taky i Malíček - to mu zůstalo, když se narodil, tak mu tak říkal jeho taťka, já mu teď někdy řeknu Bambi - odvozenina od Sebulky-Bambulky. prababička mu říká Sebíšek, jinak nejčastěji jen Sebí, protože dvouslabičná jména se v běžné řeči vyslovují nejlépe.

ono taky dost záleží, jestli někdo dá jméno, protože se mu líbí v základní podobě, nebo jen proto, že se mu pasují zdrobněliny... každopádně v tomto případě je to hezké vždycky, základní podoba nepůsobí ani moc zdrobněle, ani drsně, takže je to super jméno jak pro dítě, tak pro vyzrálého člověka a to se mi líbí 🙂

pehaka
9. dub 2009

Láska...děkuji moc....Sebíšek..to je krásně něžňoučký.....🙂 mě se právě taky líbí, že je to hezké jméno pro dítě i pro dospělého člověka...spíš pro tu starší generaci je to takové ,,jiné,, jméno, ale nám se moc líbí. Manža si na to musel tedy taky trochu zvykat když jsem s tím jménem přišla, ale teď už mu jinak neřekne 😀 Moc díky za podporu ......🙂

pehaka
9. dub 2009

Heluliček.....že je krásný viď? Mám ráda netradiční jména.....rodiče poslední dobou ztrácejí fantazii a jak už jsem psala znají jich jen pár.....co se týče holčičích tak je to taky samá Terezka a Nátálka... 😝

lenkabu
9. dub 2009

Co Viktor?

laska.nezna.hranic
9. dub 2009

pehaka - přesně. každé jméno je svým způsobem hezké, ale když je nečeho moc, tak se mi to zprotiví. navíc jméno má z člověka udělat originál a odlišit ho od ostatních, proto jména vznikla. takže když se pak v jedné třídě sejdou tři děti se stejným jménem, tak pak jméno jaksi ztrácí význam.

nejvíc mě dostávají zastánci "tradičních českých jmen" - tedy jmen, která se vyskytují v českém kalendáři. ti lidé si neuvědomují, že většina těch "českých" jmen jsou přejatá, jen už jsou na ně prostě zvyklí. a taky ne všechna se do našeho kalendáře mohou vejít, takže vybírat jen podle toho mi přijde hloupé.
když dá někdo jméno mimo náš kalendář, většinu lidí zajímá, kdy bude mít to dítě svátek. přitom téměř nikde na světě se svátky neslaví a pokud ho někdo slavit chce, tak přece může kdykoli. nejvtipnější mi přijde, že "svatými" se nejvíc ohánějí ateisticky založení rodiče 😀

no ale to je jen můj názor...

pehaka
9. dub 2009

Láska..přijde mi, že jsem narazila konečně na normálního člověka 😀 Jsem ráda, že někdo sdílí podobné názor jako já.
U nás v rodině je to jaksi složité. Moje mamka je zastánce toho, že ať se jí to líbí nebo ne je to naše dítě a ona to musí respektovat a o tom to je!!!!!...stejně říkala, že mu bude říkat sluníčko.🙂 .a táta je tak trochu mimo..nehodlá se s tím smířit, protože on pochází z Moravy a ohání se těmi ,,svatým,,i jako je Petr, Jan atd....ale těch je..

Můžu se zeptat jaké plánujete jméno vy???

pehaka
9. dub 2009

Lenka - mě osobně se Viktor příliš nezamlouvá ,ale pokud se ti líbí neváhej..přijde mi příliš tvrdé!! Na druhou stranu nevlastní ho každý a dost se tohle jméno vyskytuje v generaci našich tatínků 😅

laska.nezna.hranic
9. dub 2009

pehaka - tvoje mamka je dobrá, ne každý to tak bere, většinou jsou všichni aktivní 🙂
já neříkám, aby se ta častá jména přestala dávat, pokud se někomu líbí, tak je to ok, ale důvody některých rodičů mě šokují. jako třeba dát dítěti jméno po někom z vděčnosti nebo jako památku, když někdo umře. anebo proto, že je to jméno v rodině už tradicí a dědí se... no nevím...
neboj, dědeček si zvykne. můj taťka taky nebyl nadšený, ale nezbylo mu, než to přijmout. tak je to těžké, každý přijde s určitým nápadem, ale tak rodiče jsme my a nelze se zavděčit všem...

my jména původně měli jen jako pracovní názvy. když jsem otěhotněla a chtěla to s tatínkem řešit, tak jsem začla nadhazovat různé návrhy a on na mě kouknul, co vymýšlím, když tohle už máme vyřešené dávno. tak jsme už u toho zůstali, i když nápadů bych měla spoustu. takže pro kluka Karim a pro holku Sara (krátce, tak jak je napsáno). to dívčí mě sice moc neuchvátilo, ale nakonec jsem manžovi ustoupila. no a bude to kluk, takže Karísek. málokdo to sice vezme, aniž by u toho udělal obličej, ale to je mi šumák 🙂 a v rodině problém nemáme.
přemýšlela jsem, zda nedát třeba jména dvě, aby to nesplývalo s příjmením, ale asi to neprojde... ale to už je mi tak nějak i jedno. známí a rodina ho budou oslovovat křestním a cizí lidi příjmením, takže jestli se to k sobě hodí nebo ne, mě už netrápí. 🙂

ilci
10. dub 2009

Sebík je fajn, taky jich moc neznám
Karima teda žádného

jinak mě přijde, že je vždycky taková vlna jmen, třeba kámoška dala Šimona, já do té doby žádného neznala a bác! najednou se Šimonů vyrojilo

laska.nezna.hranic
10. dub 2009

ilci - to je fakt, v poslední době mi přijde, že hodně frčí, Nela, Natálie, ... a i Zoe je dost probíraná, z chlapeckých často slýchám, krom toho Šimona, Tobiase, Matyáše, ... zajímalo by mne, co tu oblíbenost v té které době způsobuje. jeden čas se to jméno vůbec nevidí a chvíli na to ho slýcháme všude... jako dřív se to neobešlo bez Ann, Marií, Josefů nebo Janů... zajímavé, jak každá doba má to své nej 🙂

lehna
10. dub 2009

padají tu krásné jména.
my se na jméně pro kluka s manželem nemohli vůbec shodnout. ale když nám řekli,že čekáme holčičku,tak jsme to přestali nějak řešit a vybírali jméno pro holku. Manžel listoval kalendářem a zamiloval se do Alexandry. takže jsme čekali Sašu. ale u porodu jsme museli uvést samozřejmě i jméno pro kluka, mi se vždycky líbil Štěpán,tak manžel říkal, když já si vybral Sašu, ty si dej Štěpána. no a on se nám i narodil 😀 😀

giorgina
10. dub 2009

Florian

pehaka
10. dub 2009

Lehna.......jééééé to muselo být ale překvapení co?? 😀 Štěpánek je krásný jméno to se musí nechat!!!!

Lásko..vybrala jsi opravdu neotřlé jméno a tak to má být..každé dítko je přeci originál.... můj synoveček se jmenuje Samuel a moje neteřinka Nellin žijí v Anglii a tak jich do těch jmen alespoň nikdo nekecal!!!! měli to ale štěstí!!!!!!

lenkabu
10. dub 2009

Já bych dala Viktora,ale příjmením bude Buřil a to fakt nejde,moc tvrdý.Žádnýho osobně neznám,ani ve starší generaci,jen mi říkala kamarádka že Viktor byl její dědeček a pro dítě je to blbý 😀

Líbí se mi hodně Tadeáš,ale taky se množí a MM ho zanic nechce.Pak Alexandr nebo krátce Alex ale toho chce švagrová a řekla to dřív,tak by mi to bylo blbý.A krásný je Adam nebo Daniel,ale těch je fakt moc.

lehna
10. dub 2009

Pehaka- jo, to překvapení teda bylo veliké,nejen pro nás,ale pro celou rodinu, to byly smsky jestli si neděláme srandu 😀 😀

ilci
10. dub 2009

tak to je dobrý, místo Saši Štěpánek
mě se taky Saša líbí, ale neprošla

pehaka
10. dub 2009

My jsme měli pro holčičku přichystaný jméno Sophi nebo Alex....jen krátce.....ale PŘÁLI JSME SI PRVNÍHO CHLLAPEČKA a to se nám splnilo......od včerejška mu řkám Sebíšku....do toho jsem se úplně zamilovala 😀 jinak Alex je pěkný i na kluka... 😀

laska.nezna.hranic
10. dub 2009

pehaka - tak vzhledem k cizímu příjmení jsem si mohla vybírat. chtěla jsem spíš cizí jméno, aby se s ním člověk nesetkával "na každém rohu", ale zároveň aby lidi nemuseli moc pátrat po tom, jakže se to vlastně píše

ilci
11. dub 2009

jinak já měla Viktora spolužáka, pak tam byl třeba Vít, Dalibor, Čeněk, Hynek
sice nic extra vyjímečného, ale tehdy se to moc nevyskytovalo 😉

lehna
11. dub 2009

tak u nás zas neprošel Saša jako kluk, to se nám zas moc nelíbilo k příjmení. k holce to sedělo,ale ke klukovi prostě ne.
pehaka-Sophi je taky moc hezké, to měla namyšlené jedna známá a taky se jim narodil kluk,tak se jmenuje Maxmilián. ale oni to měli jakopřekvápko co se narodí, ne jak u nás😀

nunacek
28. dub 2009

Sebastian je krásné jméno, oběma se nám líbí, ale manžel tvrdí, že než by se pak malej podepsal, tak by u toho usnul 😀 Ale mě to tak hrozné nepřijde, příjmení má 8 písmen...

Viktory znám dva - otce a syna... Hezké jméno, jen k našemu tvrdému příjmení se opravdu nehodí.

nunacek
28. dub 2009

Alex či Alexandr je pěkné, ale nelíbí se mi oslovení Saša. Štěpán se mi nelíbí.

jeudi
28. dub 2009

ja bych chtela Dominika Sebastiana ,ale zrazuji me ze je to dlouhe ze to bude chudak.....

nunacek
28. dub 2009

jeudi: Dominik i Sebastian jsou obě nádherná jména! Ale k sobě se podle mě moc nehodí.

nunacek
28. dub 2009

Já pořád vymýšlím nějaké jméno, které by se líbilo mě i manželovi. Zatim se shodneme na Samuelovi a Dominikovi.