Netradiční jméno pro kluka - Damián. Co myslíte?

amira55
8. zář 2008

Ahojky stávající i budoucí maminy🙂
Co vy a jméno? Mě se líbil Samuel, ale v posledních dnech jsem se zamilovala do Damiána....Co tomu říkáte? Všichni mě od toho zrazují včetně partnera(kromě mé máti ta mě nabádá k tajné akci ať to jméno dám a basta). Není to opravdu trochu nezvyklé? Každý den slyším jak se mu budou děti smát, ale vždyť dnes už jsou jména různá nebo se mýlím??? Myslím si, že by moje dítě trpělo víc jako 6stý Kuba ve třídě...

Co myslíte? Díky za radu nejenom pro mě, ale i pro ostatní maminy....

nikissek28
4. lis 2011

@lucisa jinak teda spíš bez pomlčky

lucisa
4. lis 2011

@nikissek28 Daniel je nenormální jméno? Co už může být jednoduššího, snad Petr, Pavel, Jan. A neboj, babička si zvykne, když se narodil v r. 84 můj bratranec a dostal jméno Jakub, mojí babi vstávaly hrůzou vlasy na hlavě, dnes je to skoro nejrozšířenější jméno, ale tehdy ne. A zvykla si, ještě neměli ani po šestinedělí. Zvykla si i na moje holky, a to jí bylo skoro 80, když se narodily.

nikissek28
4. lis 2011

@lucisa to jo, ale když si zvykla na Štěpánku, zvykne si i na Danielka (něco) a Aninku Laurinku 🙂
Vida, když už tu jsem. Co by se k Danielovi hodilo? Jako druhé jméno?

bocinka
4. lis 2011

@lucisa joooo, tak tam jsem to četla, 😀 😀 😀 díky.... Já asi viděla to jméno a dál už nečetla a jen přemýšlela.... 😝

michaela2310
6. lis 2011

@nikissek28 my, když jsme přemýšleli o dvou jménech, tak jsme měli Laura Nelu a Dominika Erika...... mně by se líbil Daniel Jan

mirkson
6. lis 2011

co rikate na jmeno Kevin?

nikissek28
7. lis 2011

@michaela2310 To mě se teda víc líbí Jan Daniel 🙂
@mirkson Kevin mi přijde takové...no jako že na něco jsme zapoměli 😀 na Kevina 😀 ale pokud tohle překousneš, tak proč ne že 🙂))

bocinka
7. lis 2011

@mirkson kamarádka má Kevina.... Nevím, má tři roky a nějak jsem si nezvykla, ale je fakt, že se zas tak často nevídáme.... Je to hezké, ale všechno bych odvíjela od příjmení.... 🙂

radushka
7. lis 2011

Holky a můžu se zeptat, když plánujete , že bude mít mimčo se dvěma jménama, jakým jménem mu pak budete říkat? Nebo oběma najednou, nebo pokaždé jiným? Nemají v tom pak děti zmatek, že mají vlastně dvě jména? Nikoho se nechci dotknout, jen mě to zajíma 😉

ajina17
7. lis 2011

Mě se moc líbí Tadeáš,Tobiáš,Matyáš. Ale s přítelem už máme vybráno holčička bude Kristýnka, i když bych brala spíš Gábinku. A chlapeček bude Matyášek to jsem si prosadila 🙂

lucisa
7. lis 2011

@radushka někdo používá jen první, my na holky běžně mluvíme oběma, jsou zvyklé, zmatek v tom nemají, viz:
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/lucisa/clane...
😉

mirkson
7. lis 2011

@radushka moje dcera ma dve jmena, ale rikame ji jenom tim prvnim. To druhe ma jenom v rodnem liste

nikolita
7. lis 2011

Mám 3mesíční dvojčátka kluky a najít jméno, na kterém se s přítelem shodneme byl nadlidský výkon :D on je pro obvyklá, řekla bych obyčejná jména, já naopak pro ty méně obvyklá 🙂 nakonec jsem si prosadila Krištofa a Kristiána.

radushka
7. lis 2011

@mirkson A proč teda dvě jména, když jsou stejně jenom na papíře?
@lucisa tak to pak jo, mrknu na tu diskusi 😉
JInak oběma díky za odpověď 😉

lucisa
7. lis 2011

@radushka já myslím, že to je tím, že @mirkson žije v USA, to tady někde už jiná maminka psala, že je to snad povinné dát dvě jména, ale běžně se používá jen první.

radushka
7. lis 2011

@lucisa aha, to jsem nevěděla.Na profily moc nekoukám 😅 No je to možné, pak to chápu 😉

kristi
8. lis 2011

@radushka u as rikame jen jednim, tim prvnim....to druhy ma jen tak pro srandu kralikum

radushka
8. lis 2011

@kristi 😀 😀 😀 teda pokud to nebylo ironicky 😅

kristi
8. lis 2011

@radushka nebylo....mne se to jedno zdalo proste malo 😉

radushka
8. lis 2011

@kristi 🙂 tak to jsem ráda, že jsem to pochopila 😀 No co víš, třeba si bude v pubertě říkat Isabella, Mia bude už ohrané 😉

kristi
8. lis 2011

@radushka Ona si rika: Mia, Isabella, Bella, Kabelka Hanzlová 😀 tak neco si snad vybere

jasekd
8. lis 2011

@romcovaklarka Mne se libi Gabriela, ze bych mela "Vendy a Gabi" (Slunce seno 😀 ), Gabriel jsem slysela vic u Slovaku a tam se rika Gabo. Z tech zdrobnelin, co nasla @lucisa se da pouzit snad jen ten Gabo a Gabi, ale jak se dite narodi, tak si neco vymyslis, treba i toho Rielka 😀 Ja nechtela Vendulu, ze se mi nelibi Vendy (prave i kvuli tomu, Vendy, Gabi, papkejte holky papkejte...) a jak myslis, ze ji rikam? Je to kratke, jednoduche, a uz se mi to i libi 😅 Gabriel a Samuel je hezke, je li dobre prijmeni, proc ne 🙂 Danielu je moc.
@ivuleee Z tvych kobinaci hlasuju asi pro Daniel a Samuel.
@lucisa Jak se jmenujou ty tvy holky stejne nikdy presne nevim 😀 Asi vim ty jednotlivy jmena, ale jak to maji po kupe, to uz ne.
@nikissek28 Prece nebudete vybirat jmeno podle tchyne? A zdvojene jmeno ji nevadi?

jasekd
8. lis 2011

@lucisa Tak uz to vim, precetla jsem si ten clanek 😉

lucisa
8. lis 2011

@jasekd 😉 😀 😀 😀 😀

lucisa
8. lis 2011

@jasekd a papká Vendy, papká? 😵

dagmarkaaa
8. lis 2011

@romcovaklarka tak Gabriel se mi moc líbí, byl to jeden z mých mála favoritů na kluka.... Napadá mě jak mu říkat - Gábiku, Gabišku, Gábo,... něco se vymyslí ještě 🙂 . Daniel je moc tuctové ale taky se mi líbí.
Když jsme oznámili že se nám narodil Vincent tak všichni hned a jak mu budem říkat 😅 no jak asi... než byl na světě jsem to moc nekoumala ale vyvrbilo se to nějak samo - je to hlavně Vincíček, pak taky Vinca, Véna atd

romcovaklarka
8. lis 2011

@dagmarkaaa Jé, díky 😵 Mně se taky Gabriel líbí mnohem víc než Daniel, jen mi vadilo jak mu říkat. Neteř má ve třídě Gabriela a říkají mu akorát Gábino 😅 Tak Samík a Gabík 😀

nikissek28
9. lis 2011

@jasekd ne, už ne. Jsem to zakázala 😀 nebudu na ní brát ohledy 😉 😀

petpop
10. lis 2011

Ahoj holky, sedim doma na nemocenske,takze jsem mela cas preletet celou diskuzi.
Jsem v 6 a pul, cekame na 98% chlapečka, podle anglicke doktorky, podle ceskeho gynekologa "tam neco je, muze to byt pytlik, ale jisty si neni" 😀
Pro holku bychom meli 100% Ellen (podle mamy Heleny a babicky Aleny), ale u kluka je doted celkem boj.
Pritel je Polak, ja Ceska, a zijeme v Anglii. Planujeme se ale za nejake 3-4 roky vracet do CR. Kazdopadne jmeno chceme trochu multikulturni (CZ,PL,UK). Me se strasne libi DAMIEN/DAMIAN, ale o tom pritel nechce ani slyset. V Polsku je to casto uzivane jmeno. Spolecne jsme se shodli na jmenu ALEX, ....ale me to porad tahne k tomu Damianovi. Jinak se mi jeste moc libi KRYŠTOF, ale nechceme jmeno s hacky a carkami.
Poradte, pritele prijmeni je Lapaj.

andelka
10. lis 2011

@nikissek28 Daniel je úplně normální jméno, navíc je jich teď spousta, babička si zvykne.
Na Danečkovi jsme se s manželem shodli hned. Ale teď čekáme dalšího chlapečka a vůbec nevíme, klučičí jména jsme jaksi Danielem vybrali 😅 zatím je schůdný Dominik. Manžel nechce nic zvláštního, takže Eliáš nebo Hynek mi neprošli.