Netradiční jméno pro kluka - Damián. Co myslíte?

amira55
8. zář 2008

Ahojky stávající i budoucí maminy🙂
Co vy a jméno? Mě se líbil Samuel, ale v posledních dnech jsem se zamilovala do Damiána....Co tomu říkáte? Všichni mě od toho zrazují včetně partnera(kromě mé máti ta mě nabádá k tajné akci ať to jméno dám a basta). Není to opravdu trochu nezvyklé? Každý den slyším jak se mu budou děti smát, ale vždyť dnes už jsou jména různá nebo se mýlím??? Myslím si, že by moje dítě trpělo víc jako 6stý Kuba ve třídě...

Co myslíte? Díky za radu nejenom pro mě, ale i pro ostatní maminy....

nady
4. bře 2011

@innes jj,k Marině dobrý 😉 ,já jsem taky doufala nejdřív v holčičku 🙂 ...Nathan se mi líbí ,ale to už by mi taky neprošlo 😀 ,jinak kdyby ještě ,kluk tak tak mám vyhlídnuté Alex,a na híolku se mi líbí i Isabelka nebo Ester,což už se dává taky docela 🙂

nady
4. bře 2011

@lucisa Ty holčičky Vám přeju ,snad se ještě taky dočkám 🙂 ..

innes
4. bře 2011

@nady Díky. Na Alexovi jsem byli domluvení, kdyby to nebyla Márinka 😀

smaria
4. bře 2011

A Márinka je Markétka nebo Marianna? My máme v rodině právě Markétku a říkáme jí Márinko 🙂

nady
4. bře 2011

@smaria My máme Maxima ,Ines psala že mají tuším Marinu 🙂

baraz
5. bře 2011

ahoj tak já se připojím - pro chlapečka máme vymyšleno Tobias a v záloze ještě Florián. ted přemýšlím, jestli není Florián lepší 🙂

kristiluky
5. bře 2011

@baraz podla mna jednoznačne Florián, za prve Tobiasov je už vela a za druhé Florián je úplne super, tobias je taký normál

mousa
5. bře 2011

Ahojky - my máme Antonína a Amálii (Tonda jako holka by byl Antonie a Amálka měla být jako kluk Bohumil) - taky se nám ještě líbily jména Vendelín, Matěj, Rozálie - taky nám je lidi vymlouvali - rozhodně lepší toto než Onur a Šeherezáda 😀 .

lucietka77
8. bře 2011

@mousa a taky lepší než Sandokan 😀 😀 😀

lucietka77
8. bře 2011

@innes Alex je krásný jméno 🙂 taky jsem ho chtěla, ale nakonec to bude Sebastian

smaria
11. bře 2011

Rozálie je moc hezké jméno na holčičku 🙂 Alex je super, ale to se nehodí ke každému příjmení 🙂

mufinka1
11. bře 2011

My mama doma Alexe 😀 -teda ma dve jmena- Alex Lucas 🙂 vybiral manzel..a to jeste povazuji jmeno Alex za "tradicni" u starsi dcery jsme se jmenem teprve vyradili 🙂

fangi
11. bře 2011

@mufinka1 A jak se jmenuje dcerka? 🙂 A jak říkáte Alexovi, jen Alexi?

kristiluky
12. bře 2011

@mufinka1 ako sa volá dcérka? Alex Lucas je krásne, mám Lukasa a v zálohe som mala Nikolasa a Alexa

mufinka1
12. bře 2011

deti jsou napul anglicani, takze jsme vybirali zahranicni jmeno- mala se jmenue Phoebe Louise ( Louise po babicce manzela ). Alexovi rikame bud Alexi/ Alexku nebo vetsinou spise Addy (mala neumela vyslovit poradne Alex, kdyz se narodil - jsou dva roky od sebe - tak mu rikala Addy a uz mu to zustalo)

lucietka77
17. bře 2011

@mufinka1 Jsem taky částečně Angličanka .. moje babička byla Vera a Louise se jmenuje moje vlastnice žijící v GB 😉 Jinak.. krásný jména 🙂. Taky máme vybrané takové, které by eventuelně nedělalo problém v zahraničí.. Sebastian 🙂

mufinka1
30. bře 2011

@lucietka77 babicka od manzela se jmenovala celym jmenem Vera Louise 😀 Sebastistian se mi taky libi, i kdyz ja se snazila vybirat jmena, aby i vyslovnost byla v obou zemich stejna.. z jake casti jsi anglicka? 🙂

logan17
17. kvě 2011

Ahojky kluci a holky,mě se líbí jméno Alex a nebo William, napište mi odpověď nebo e-mail na :jenacerva@seznam.cz.tak zase na slyšenou! 😀 😀 😀 😀 😀

kristi
17. kvě 2011

dneska jsem nasla Timon 🙂

weri1
17. kvě 2011

@nady nathana chtěl manžel, ale to zase u mě neprošlo 😀

lucisa
17. kvě 2011

@kristi podobný je Timotej, který se mi osobně hooodně líbí a myslím, že se často dává na Slovensku 😵

lucisa
17. kvě 2011

@weri1 Nathan mi přijde tvrdý, i když každý to asi vnímá jinak, mě se víc líbí varianta Nathaniel 😵

mirisek81
17. kvě 2011

Náš prcek je Samuel. V době těhotenství a před jsem s manžou žila dlouho mimo ČR, proto u nás bylo důležité vybrat jméno podobné pro obě země. Nakonec vyhral Samuel. Přestože je v kalendáři, byl to pro rodinu oříšek a trvalo jim si na to zvyknout. Voláme na něj Sammy( poangličtěle 🙂 ) Původně jsem chtěla dát Samuel Romeo ale bylo mi to rozmluveno, tak je tak alespon křtěný 😀

neu.sona
17. kvě 2011

Ahojte, náš klouček se jmenuje Mathias. A kdyby jsme měli někdy druhého tak to bude Adrian 🙂

lenya79
17. kvě 2011

@mirisek81 také se nám moc líbí Samuel, je to jedno z našich favoritních jmen 🙂 Ale zatím nemáme ještě potvrzené co to bude 🙂 Tak snad chlapeček 🙂

weri1
17. kvě 2011

@lucisa mýmu muži taky, ale taky podle toho jaký máš příjmení...aby nebyly měkké obě. Manžel to slyšel v nějakém filmu 😀 ale nakonec ustoupil, ale klidně bych to dala, proč ne....a co se týká tvrdosti, já měla jméno i příjmení tvrdé a nevadilo mi to 😉

mirisek81
17. kvě 2011

@lenya79 Samuel byl vždycky můj favorit. Taky je fajn, že ve světě i u nás se píše vždy stejně, nebude muset nikdy spellovat/hláskovat své jméno. 🙂

lenya79
17. kvě 2011

@mirisek81 přesně tak, líbí se mi, když je jméno mezinárodní. Manžel se jmenuje Miloš a když jedeme do ciziny, tak na něj koukají vyjeveně, jakže se to jmenuje a jak se to píše. Ještě se nám líbí jmeno Sebastian, ale to už je asi moc dlouhý. My už stejně mimískovi v bříšku říkáme Samíku 🙂

fangi
18. kvě 2011

@kristi Timon jsem už taky někde viděla a je to fajn jméno a ještě jsem u někoho viděla i Tobin (má myslím modelka Kurková nebo někdo takový).

dedik268
Odpověď byla odstraněná
Zobraz