Netradiční jméno pro kluka - Damián. Co myslíte?

amira55
8. zář 2008

Ahojky stávající i budoucí maminy🙂
Co vy a jméno? Mě se líbil Samuel, ale v posledních dnech jsem se zamilovala do Damiána....Co tomu říkáte? Všichni mě od toho zrazují včetně partnera(kromě mé máti ta mě nabádá k tajné akci ať to jméno dám a basta). Není to opravdu trochu nezvyklé? Každý den slyším jak se mu budou děti smát, ale vždyť dnes už jsou jména různá nebo se mýlím??? Myslím si, že by moje dítě trpělo víc jako 6stý Kuba ve třídě...

Co myslíte? Díky za radu nejenom pro mě, ale i pro ostatní maminy....

nunacek
14. čer 2011

@moncicak.as Mně se k Tadeáš a Eliáš líbí, že to má stejnou koncovku 😉 Jinak Eliáš je teď "moderní" jméno, takže se jich asi třeba ve školce sejde víc, ale je to pěkné jméno. Benjamin se mi k vašemu příjmení moc nehodí.

gucci
14. čer 2011

@moncicak.as jj chce to něco podobného, Eliáš, Matyáš, Tobiáš apod

lolelole
14. čer 2011

@gucci Náš klučík se jmenuje Kvido 🙂 Ohlasy okolí byli tedy různorodý - od nadšení až po katastrofické scénaře, jak mu tím předem zničíme život 😀 Zoe se mi na holčičku taky hodne moc líbí ale u muža neprošla

nunacek
14. čer 2011

@gucci No hlavně Erik Kř...to by nešlo, zní to děsně. Naopak Alex Kř... a Max Kř... nezní špatně, ale jde o to, jaký je ten zbytek příjmení, aby to jako celek nepůsobilo směšně. Dana neznám ani jednoho, vždy je to Daniel. Souhlasím, Eliáš je teď hodně frekventované jméno. Celkově jich sice moc není, ale nově narozených jich je hodně.

gucci
14. čer 2011

@lolelole no vidíš, já doma bojuju za Bruna 😉 , dcera ukázala v knížce prstíkem na Huga 😀 ...a manžel se z nás hroutí 😀

gucci
14. čer 2011

@nunacek mě tam prostě to X na konci jména a KŘ na začátku příjmení nejde dohromady ... koukám, že taky nemáte ještě vybráno 😀

nunacek
14. čer 2011

@gucci Bruno a Hugo - rozhodně jich nebude ve školce 5 😉 A my vybráno ještě nemáme a asi ještě dlouho mít nebudeme 😀 Ale už se to blíží, takže zas tolik času už nemáme 😅

gucci
14. čer 2011

@nunacek no my zatím říkáme chlapečkovi Junior tak už se připravuju, že mu to snad napíšu i do papírů do porodnice 😀

nunacek
14. čer 2011

@gucci My nevíme, co to bude, takže máme pracovní název. Na jménu pro kluka se po mém drobném ústupku shodneme, ale se jménem pro holku, to je boj 😀 A jelikož si myslíme, že to bude holka, tak to asi bude zajímavý 😀

gucci
14. čer 2011

@nunacek jo vy to nevíte jo? a proč si myslíte, že je to holka? já nesnáším překvápka, tak jsem byla ráda, že byl pindík vidět už v 17tt 😀 a hlavně, je to první kluk z obou stran, všude samé holky, tak to musí být pecka jméno, žádný ťunťa 😀

nunacek
14. čer 2011

@gucci No jelikož o mimču mluvíme jako "o něm" a na klučičím jménu se celkem shodneme, tak to určitě bude holka, abychom to neměli tak lehké 😀 My původně taky nechtěli překvápko, ale prcek se nám nechtěl ukázat, doktor si vůbec nebyl jistý. Takže pak na posledním UZ už jsme to neřešili a řekli, že už to vydržíme do porodu. Ale prostě nějak počítáme s holkou 😀 Proto taky víc řešíme holčičí jméno 😀 No však vy ani holku nemáte žádnou ťuňťu, Lea je moc pěkné, jasné, výstižné. Chtělo by to klučičí jméno ze stejného soudku, ale výběr bude těžký...

gucci
14. čer 2011

@nunacek aháá, tak to jo, když to nebylo vidět 😉 , naše děti jsou naštěstí exhibicionisti 😀
jj Lea se k ní perfektně hodí, je to drak 😉

nunacek
14. čer 2011

@gucci A jméno pro Leu jste měli dopředu jasné na 100% nebo jste vybírali až na sále?

gucci
14. čer 2011

@nunacek jj, to jsme měli dopředu jasné, resp. jsme vybírali mezi Lea, Zoe a Thea...tak vyhrála Lea a že ty zbývající dvě jména si necháme pro další holčičky 😀 😀 , tak to neklaplo no 😀

nunacek
14. čer 2011

@gucci A nějaé favority pro kluka máte? Nebo zatim vůbec?

kristi
14. čer 2011

@gucci a co místo Eliáš jen Elliot?

gucci
14. čer 2011

@kristi čéče zrovna jsem nad Eliotem dneska přemýšlela 😉
@nunacek manžel chce dát Simon, pak se mu líbí Tobias (to jsem mu zamítla)...celkem se nám líbí Teo, ale zase mi to s Leou příjde jako Pat a Mat 😀

nunacek
14. čer 2011

@gucci Lea a Teo by bylo fakt trochu jak Pat a Mat 😅

kristi
14. čer 2011

@gucci ja taky 😀 😀 😀

lolelole
14. čer 2011

@gucci to je vtipný - já mám Huga vybraného na druhého kluka a kdyby se poštěstil i třetí tak bude Bruno 😀

marinka
14. čer 2011

@gucci A co třeba Samuel, to už je moc dlouhé?

kristi
14. čer 2011

@lolelole vyborny jmena....a ten Kvido k tomu, super 😵

marketnieuw
14. čer 2011

Bruno je v Belgii celkem bezne, par jich znam 🙂
ale vyslovuje se "Brüno"

ale Kvido, Hugo a Bruno, to je neprehlednutelna trojka 😀 super

verusa.j
14. čer 2011

Holky ve školce máme chlapečka jménem Ekrik, taky zvláštní jméno

bucinka123
14. čer 2011

ahojky zdravím potřebovala bych pomot sice je ještě brzo ale nevíme které jméno by se hodilo pro chlapečka k příjmení Loukota první syn je Jakub a kdyby to byla holka tak Karina ale nevíme pro chlapečka tak mi zkuste někdo pomoci budu vám velice vděčná díky za pomoc..... 😒

sysysy
14. čer 2011

@bucinka123 - k Vašemu českému příjmení si myslím, že se bude hodit jakékoliv české jméno 🙂 První co mě napadlo byl Jan/Honzík Loukota 😉

lenya79
14. čer 2011

ahoj holky, tak nám dnes ve 13tt naše miminko ukázalo pindíka 🙂 chlapečka jsme si moc přáli, tak jsem šťastná a samozřejmě mi hlavou začínají vrtat jména, i když je ještě brzy. S manželem jsme se shodli na Samuelovi, ale většinou jsou rekce takové, že to je židovské a že to je tak spíš pro věřící....pravda, že to znamená "jméno boží" a my teda věřící nejsme.... Pak se mi hodně líbí jméno Denis (navíc jsme měli svatbu v Denisových sadech 🙂 ), ale to mě zase odrazuje máma, že se mu budou posmívat Denis -penis 😖 . Chtěli bysme dát nějaké originální jméno, ale zase né, aby to byl úplný úlet 🙂

dagmarkaaa
14. čer 2011

@lenya79 mě se Samuel líbí moc, jednoho maloška Sama máme v okolí a hrozně mu to jméno sluší. Ale záleží na příjmení aby se to k sobě hodilo, k typicky českému to moc nejde.

lolelole
14. čer 2011

@marketnieuw jj to je - už jenom aby se nám povedli kluci 🙂

bucinka123
14. čer 2011

@sysysy :děkuji ale spíš bych brala nějaké cizí..... 😒