Netradiční jméno pro kluka - Damián. Co myslíte?

amira55
8. zář 2008

Ahojky stávající i budoucí maminy🙂
Co vy a jméno? Mě se líbil Samuel, ale v posledních dnech jsem se zamilovala do Damiána....Co tomu říkáte? Všichni mě od toho zrazují včetně partnera(kromě mé máti ta mě nabádá k tajné akci ať to jméno dám a basta). Není to opravdu trochu nezvyklé? Každý den slyším jak se mu budou děti smát, ale vždyť dnes už jsou jména různá nebo se mýlím??? Myslím si, že by moje dítě trpělo víc jako 6stý Kuba ve třídě...

Co myslíte? Díky za radu nejenom pro mě, ale i pro ostatní maminy....

kri
5. říj 2010

Ahojky holky, taky jsem chtěla nějaké netradiční jméno, ale nakonec mi prošel jen Kryštof, ono k příjmení Chejlava toho moc nejde. 😉
Spark - Mikuláš je pěkné jméno a my dokonce máme jednoho v rodině, už je plnoletý a nkdy s tím neměl problém, říkali jsme mu Mikulda 😀 .
Jinak s tím Podolím, už je to sice 3 roky, ale když ségra rodila, tak měla na tom papíře o jméně, jména dvě Patrik a Petr (nějak se nemohli rozhodnout), na porodním sále se tedy nakonec rozhodla pro Petříka. No a nakonec je prcek Tomášek!!! 😀 😀 😀 Po prvním dni co byl na světě zjistila, že jí to nějak nejde přes pusu a tak to změnila na jméno které stejně od začátku chtěla 😝. Úplně bez problému, sestřičky se jí jen ptali, jestli už si je opravdu jistá a pro RL si musela tedy dojet pak na matriku. 😉

coko.joko
6. říj 2010

@poletucha ,je dekujem....no manzel je uplne uneseny z neho..a v CR na to nejsou moc zvyknuty,takze porad slychame co to je za jmeno,vzdyt to je jak na holku atd.,ale ja je vzdy trochu uzemnim a je to....
jinak jmeno LEV je v prekladu i nas syn Lenny podle anglickych studii a je to od slova nebo teda jmena Leonard... 😵 ale divim se ze jim to v CR povoli,protoze my bychom tam uz meli velky problem s tim nasim...

spark
6. říj 2010

@kri děkuju 🙂 🙂

petrabe
6. říj 2010

@med informace o matrice v podoli jsou tady: http://www.upmd.cz/?lang=cz&category=1-5-114 , na hlavni strance je to sekce nemocnicni matrika.
A tohle je okopirovany z te jejich stranky.
Vážené nastávající maminky,
dotazník na jméno dítěte (pdf, rtf) obdržíte při první návštěvě v kartotéce v našem ústavu. Vámi vyplněný dotazník na jméno dítěte, podepsaný oběma rodiči, odevzdáte společně s příslušnými doklady (oddací list - může být i kopie, určení otcovství, rodný list) alespoň tři týdny, možno i dříve (např. vícečetné porody) před předpokládaným termínem porodu v přijímací kanceláři.

med
6. říj 2010

@petrabe Ahá díky. Ty si teda vymýšlej blbosti 🙂)

janula2008
6. říj 2010

Mně se líbí Endy nebo Andy,stejně jako Andreas,ale doma by mi to neprošlo, tak jsem ráda, že na holce jsme se schodli a máme ,,klasickou" Simču 😀

poletucha
6. říj 2010

@coko.joko nemeli byste problem ani v CR, je jich tam uz nekolik 😉 Ja se taky bala s Dannym,ale uplne v pohode,no a na lidi kaslu 😎
Jinak ja v Podoli vyplnila ten papir kdyz jsem lezela na rizikovym,ale stejne pak za mnou prisly matrikarky na JIPku a vyplnovalo se to znova,takze bych byla v klidu a napsala tam cokoliv a pak se rozhodnete 😉

coko.joko
6. říj 2010

@poletucha ,to je bomba,ze uz jsou i v CR......

kaaatinka
7. říj 2010

@dana3262 tak to jsi první co mi říká že má v okolí Robina 🙂

dana3262
7. říj 2010

@kaaatinka jednomu je dokonce asi 16, ale je takovej vychrtlej, na jezka, vysokej, moc se to k nemu nehodi 🙂

kaaatinka
7. říj 2010

@dana3262 😀 😀 😀 😀

lusyen
10. říj 2010

Ahoj holky, tak co je tu novýho? 😀 😉

kaaatinka
11. říj 2010

@lusyen nějak nic čeče 😉 🙂 🙂 🙂

nerreidda
11. říj 2010

Hola ve spolek ... jak vidím, většina si dala pauzu s těma jménama 😀 Včetně nás ... dneska jsme to opět řešili a jak jinak .. k ničemu jsme nedošli ... chjo... ☹

spark
14. říj 2010

🙂 Ahoj.
Tak já už mám kluka doma a nakonec jsme dali Radima. 🙂

kaaatinka
14. říj 2010

jee no tak gratulace 🙂 🙂 máš to tu nějak divně zapsané.... Radim 5 dnů a zároveň jsi v 41.tt 🙂

nerreidda
14. říj 2010

@spark gratulujem 🙂 🙂

mimisule
14. říj 2010

Tady je hezká inspirace na jména: http://www.rodicum.cz/kategorie-clanku/jmena-pr...

lucynka46
22. říj 2010

My máme Samuelka a je kouzelné.. Ale Damián je taky krásné. Určitě jak tady bylo už psáno, musí se hodit k přijmení. Nemyslim si, že by se mu měl někdo smát. Dnes jsou různá jména.
A to, jestli se rozhodneš obejít budoucího tatínka miminka nebo ne, to už ti nikdo nemůže poradit. To musíš vědět sama. Mně se taky líbilo spoustu jmen, ale vždy jsem to rozhodovala s manželem. Je to i jeho dítě. Tak držim pěsti a ať je rozhodování lehké.

spark
28. říj 2010

@nerreidda tak už víte jak se bude jmenovat? 😎

nerreidda
28. říj 2010

@spark achoooj 🙂 .... teda to je otázka... 😀 Pořád nic.....prcek je fakt chudák, protože nemůžem nic najít 😒

samson
28. říj 2010

tak podle mě je netradiční třeba Vladan, Marian, Oliver 😉

spark
28. říj 2010

@nerreidda 🙂 máte ještě pár dní....já porodila a sestra na manžu,tak jakpak se bude jmenovat tatínku? a manža tam běhal a hulákal já nevim! já nevim! měli jsme tři jmena,tak jsem řekla Radim a bylo. Prý se to jméno vyvrbí,když mrnouska uvidíš 🙂

nerreidda
28. říj 2010

😀 😀 😀 to musel být pohled jak tam tvůj běhal a hulákal ... já nevím ! 😀 😀 😀 U nás to asi taky tak dopadne 😀 My už se dohrabali ke dvěma...ale pak jsem nad tím zase začala uvažovat a je jich zas o něco víc, tak nevím, které mám vybrat. Večer před spaním o tom debatujem , ale většinou usnem dřív než něco vymyslíme 🙂

spark
28. říj 2010

@nerreidda jméno mého manži prý tahali z klobouku 😀 ..taky to jde 😀

nerreidda
28. říj 2010

@spark 😀 tak pokud to jde, asi zvolíme tuto variantu... takže zitra jdu koupit klobouk 😀 😀 😀

sussanah
28. říj 2010

@nerreidda neboj, u nas v porodce byla maminka, ktera se taky nemohla rozhodnout, cekala na porod. Po porodu, jak videla maleho, tak jedno jmeno vybrala. No a druhy den to zmenila, ze kdyz ho oslovovala, tak ji to k nemu nesedelo, takze jmeno prepsali a bylo, zadny stres 🙂 Hlavne by to melo byt asi predtim, nez prijde pani z matriky 😉

nerreidda
28. říj 2010

@sussanah dík za útěchu 🙂 jen jsem si myslela, že mě se tohle stát nemůže.Moje spolupracovnice když čekala druhého kluka, tak mu říkala skoro do porodu klokan,protože nemohli najít nejaké jméno....no a nakonec ho pojmenovala těsně před porodem 🙂

spark
29. říj 2010

@nerreidda klokan 😀 a jak se ted jemnuje? Skypi? 😀 😀

makinecka
29. říj 2010

my hledali taky nějaké netradiční jméno pro kluka aby tak nebyl pojmenovaný každý a našli jsme - Maxim a už má skoro tři měsíce a široko v okolí je jedinej 🙂