Netradiční jméno pro kluka - Damián. Co myslíte?

amira55
8. zář 2008

Ahojky stávající i budoucí maminy🙂
Co vy a jméno? Mě se líbil Samuel, ale v posledních dnech jsem se zamilovala do Damiána....Co tomu říkáte? Všichni mě od toho zrazují včetně partnera(kromě mé máti ta mě nabádá k tajné akci ať to jméno dám a basta). Není to opravdu trochu nezvyklé? Každý den slyším jak se mu budou děti smát, ale vždyť dnes už jsou jména různá nebo se mýlím??? Myslím si, že by moje dítě trpělo víc jako 6stý Kuba ve třídě...

Co myslíte? Díky za radu nejenom pro mě, ale i pro ostatní maminy....

rokra
11. črc 2011

....jinak moje ségra to má taky super! žije ve Vídni s Chorvatem a tam ty jména taky lítají 🙂 Ségra chce holku Mayu, což se mi líbí, ale s klukem to mají taky na kordy. Andrija (její muž) si děla srandu že to bude Goran nebo Zoran. Chudák ségra 😀 😀

laska.nezna.hranic
11. črc 2011

rokra - souhlasím s bocinkou. pokud chcete jména, která by k sobě pasovala, tak k Davidovi Adama. kdybych měla vybírat z původních návrhů, tak jsem pro Sebastiána, ale bez čárky. jinak za sebe kdyby můj první syn byl David, tak druhého bych asi volila Daniela, ten je taky mezinárodní...

rokra
11. črc 2011

@laska.nezna.hranic Daniel byl první v pořadí hned na začátku, ale nějak nám vyšuměl 🙂 nelíbí se mi říkat mu Dan 😒

kristi
11. črc 2011

@rokra muj bracha je Adam a nikdy jsme mu Adínku nerikali, když už tak Ády. Stepan se mi nelibi, nemam rada hacky a carky

@bocinka tak snad priste, ja to jmeno miluju cim dal vic 🙂

rokra
11. črc 2011

No ale holky, vzhledem k tomu, že jsem teprve ve 4. měsíci a už jsem vystřídala asi 6 jmen, tak bůhví s čím to naše mímo chudák v lednu skončí!!! 😲

laska.nezna.hranic
11. črc 2011

rokra - tak mu Dane neříkejte 🙂

rokra
11. črc 2011

Teď přišel manža ještě s Filipem!!! Už mi z toho jde hlava kolem. Co způsobí jedna rodinná oslava a dvouhodinové rýpaní starochů do jmen budoucího vnoučete! 😀

rokra
11. črc 2011

A ještě jedna moje jmenná láska. strašně se mi líbí jméno Robin. Jenže vzhledem k tomu že by se jmenoval Robin Huk, tak mu takovou srandičku prý nemůžeme udělat 😀 😀

domiz
11. črc 2011

mě se hrozně líbí netradiční jména,prostě to co nemá každej druhej např.Jakub ,Tereza..já jsem si moc přála na holčičku Lauru,Klaudii,Lily nebo Emily,ale manžel mi nadal jestli jsem se nezbláznila,ale jediný jméno který chtěl tak Gabrielu o jiném slyšet nechtěl🙂vybral ho sám.mě by tohle jméno vůbec nenapadlo🙂 tak jsme se dohodli,že on vybere jméno na holčičku a já na chlapečka...na chlapečka se mi líbilo Sebastien,Damián,Dominik po mě🙂Denis,Adam,Tobias..jenže jsem si zase říkala,aby se to hodilo k příjmení..Denis Znojil jsme museli vyřadit,protože se to špatně vyslovuje,což moje segrá-Deniska trošku oplakala😀chlapeček se nekonal a tatínek byl tak štasnej,že se mu splnila ta holčička Gabriela,přemlouvala jsem ho dlouho,že chci mooc Lauru,nee je to jméno jak na papouška😀Tak nic jinýho mi nezbývalo,ale samozřejmě,kdyby se mi tohle jméno vůbec nelíbilo tak bych ho nedala..Jméno jsem si zamilovala a malé říkáme nejvíc GABI🙂dá se jí říkat tolika způsoby..začal se mi hrozně líbit i Gabriel.nicméně podruhé už vybírám já at je to chlapeček či holčička,tatínek mi to slíbil,když si prosadil svou🙂

domiz
11. črc 2011

na chlapečka se mi ještě moc líbí Max,Jonáš,Šimon,Mikuláš...

laska.nezna.hranic
11. črc 2011

domiz - Gabriel se mi mj. taky moc líbí, ale neprošel mi. a pak Denis, toho mám v záloze, ale už to není zase tak originální, setkávám se s ním tady na Koníkovi čím dál častěji

laska.nezna.hranic
11. črc 2011

domiz - Adam mělo být mé první miminko, ale bohužel, nebylo nám přáno ☹ dalším dětem už bych ho potom nedala. Mikuláš je taky super, ale vzhledem k cizímu příjmení jsem pak chtěla něco bez háčků a čárek. ale myslím, že my dvě bychom se shodly 😀

krokodilek
12. črc 2011

Já jsem taky pro ty cizí jména.... Kdybych dala na radu bývalého přítele jmenovala by se malá Alena... A nebo kdybych dala na radu mé rodiny byla by to Žaneta - no bože ...... U mě vyhrálo prostě jméno Eleonora Vanessa a jsem strašně ráda, že jsem jí dala takové jméno 🙂

rozalie89
14. črc 2011

ahoj devcata.ja uz pro chlapecka mam vymyslene uz hodne dlouho 🙂 a bude to Sebastian Aaron 😉 a holcicka je take jasna to bude Valerie..ale moje maminka stim mela asi nejvetsi problemy.je nas 6 deti a ani u jednoho znas nechtela vedet pohlavy (pry se vice tesila a brala to jako bonus na konec) ale necekala ze se ji narodi 5 kluku.ale nastesi vybrala moc pekna jmena na posledni chvili a to Ondra,Vojta,Simon,Matej a Kuba. 😀

michaela2310
15. črc 2011

ahojky holky 🙂 tak mně se pro chlapečka líbí David, Daniel, Mikuláš - ale ty jsme vyřadili, protože mám termín v lednu, a nechceme aby měli najednou svátek, Vánoca a narozeniny ..... Erika. Sebastiana, Nicolase a Denise zase nechce manžel ☹ takže jsme zatím na Dominikovi, no uvidíme, jestli to ještě nepřehodnotíme 😉

domiz
19. črc 2011

@laska.nezna.hranic nechápu co lidem vadí na jméně Gabriel!!!takový nádherný jméno už jsem si tady s jednou maminkou psala,že ji rodina za to odsoudila-fakt nechápu!!mě se líbí takový jméno co je originální a má ho málokdo,bohužel mě to nebylo povoleno vybrat jméno,snad to vyjde příště😀to už se manžela a nikoho ptát nebudu!!!Denis je nádherný,ale nemohla bych to dát protože Denis Znojil je fakt blbý☹Adam se mi líbí moc a moc jich zatím není aspon já se s tímto jménem nesetkávám.proč???to jo,my máme debilní příjmení k tomu se nehodí nic moc☹no kdybych nedala na svého manžu a nepřemluvil mě tak by se malá jmenovala jinak..a na holčičku se ti líbí jaké jména?já miluju jméno Laura už několik let,ale už je jich taky hodně☹

domiz
19. črc 2011

@krokodilek jééé to je dobře,že jsi nedala na radu příbuzných😀nic proti,ale tyhle jména se mi opravdu nelíbí...no dceruška má aspon originální jméno a můžete si být jistí,že tak se nebude jmenovat každá druhá!!!🙂

domiz
19. črc 2011

@michaela2310 David je nádherný jméno,ale máme jednoho v rodině tak bych ho asi nedala,Mikuláš je jedno z mých oblíbených🙂Erik je neobvyklé jméno a tak často se nedává..Sebastian je krásný,ale už to má taky každej mě se líbilo už jako malé holce..to je nejhorší,když se nemůžete dohodnout jako my,ale manžel si to prosadil a moje Lola byla okamžitě zamítnutá☹Dominik krásné jméno a ne jen proto,že se jmenuji Dominika,ale tohle jméno miluju a jsem hrdá,že mi maminka dala tohle jméno,původně jsem měla být Dorotka🙂krásné jména jste vybrala🙂máme stejný vkus😀

laska.nezna.hranic
19. črc 2011

domiz - přesně, líbilo se mi, že není tak moc dávané, přitom je mezinárodní. kdybych se rozhodovala sama, možná bych "Gábíka" i dala (stejně jako Nathaniel se mi líbí v základním tvaru). ale tenkrát mi ze všech těchto návrhů u manžela prošel jen Karísek. tenkrát jsem se o něm zmínila jen tak, když jsme se seznámili, aby věděl, že taky znám jména tam od nich a on se toho chytl a žádné další debaty už nikdy nepřipustil. na jednu stranu škoda, na druhou jsem byla ráda, že se o tom nemusíme hádat. s holkou to bylo horší, to chtěl Saru (psáno takhle krátce). ne že by se mi vyloženě nelíbila, ale přišlo mi jich už dost a hlavně to nebyla srdcovka, přežila bych ji jen proto, že bych byla šťastná, že mám holčičku. no "naštěstí" to byl kluk a nemuselo se to řešit. Denis je moje láska už od dětství podle postavy Dennise Bookera, kterého hrál můj idol Richard Grieco 😀 jenže už se u nás začlo dost dávat a navíc v Maroku je to "příliš americké", takže teď to vypadá na Sofíka, protože žádné další "tam od nich" se mi už nelíbí. uvidíme, jestli někdy bude třetí a bude to kluk, tak na tu " ameriku" možná i dojde. s holčičími jmény doma moc úspěch neslavím. líbí se mi třeba Aurora, Samant(h)a, Tabita, Tina, Kelly atd. ale musela jsem vyřazovat s ohledem na příjmení. první je s ním moc drnčivé, druhé mi už přišlo na psaní delší a syčivé, se třetím bych asi byla za blázna, čtvrté už jako Denis není tak originální, jen u nás se užívá spíš s tvrdým Y... prostě na každém, které bych brala, jsem nakonec něco našla. taky jsem chtěla, aby se to četlo i psalo u nás i ve světě stejně, což třeba u Abigail už by byl problém. tak jsem se nakonec rozhodla pro Vivien. doma se teda skoro všichni zhrozili, což mě mrzelo, ale asi bych ji stejně dala. ale mně prostě dceruška není přána, tak alespoň nemusím poslouchat, že se to nikomu nelíbí, protože s případným Sofíkem už byli tak nějak smíření. stejnou strategii budu volit i příště. nebudu to tajit až do porodu, to by mě řeči v kombinaci s hormony mohly rozebrat, naopak je na to budu připravovat už odteď a to by bylo, aby si nezvykli 🙂

michaela2310
20. črc 2011

@domiz ty mi vykáš???!! vždyť jsme stejně starý 😀 mně se pro holčičku taky líbí Laura, ale manželovi ne, tak to vypadá, že budeme mít Kateřinu, chvilku jsme přemýšleli o Katrin, ale nehodí se k přimení 😖 dřív se mi líbila a byla moje favoritka Leontýna, ale tady na MK je jich už strašně moc a nechci jméno, které zrovna letí .... Kateřina se sice dává furt, ale myslím, že teď letí Adélka, Nelinka, Elinka atd. i když semnou je to teď hodně těžký 😀 měnít názory častěji než počasí 😅 😠 tak zítra se mi možná bude líbit zas něco jiného, tak radši zatím nikoho o jménu neinformujeme, myslel by si, že jsem blázen!!!! ale já nejsem, to ty hormony 😀 😵 😵

michaela2310
20. črc 2011

@laska.nezna.hranic naši sousedi mají psa Saru 😠 😢 😖 a Samanta, Tina a Vivien jsou moc krásná jména, škoda, že se nám nehodí k přimení, musíme vymyslet něco fakt českého ..... 😖

macek28
20. črc 2011

Ahoj holky!Mě se momentálně líbí Oliver.Ale byla by to zas Olívie,což už nehrozí. 🙂 Takže vybírejte,vybírejte!Každé jméno je krásné na vonavém miminku. 🙂

michaela2310
20. črc 2011

@macek28 ty brďo, 5 holčiček... to musí být doma veselo 😀

staninka77
20. črc 2011

A co třeba@michaela2310-Karolína to se hodí k příjmení nebo né,ještě Elenka.Ta se my taky líbí.

staninka77
20. črc 2011

Na kluka se my začalo líbit Tadeáš.Jonáš. 🙂

michaela2310
20. črc 2011

@staninka77 to je ta jedno modelka ..... 😠 jinak by šlo 🙂 a Elenku zas nechce manžel, nelíbí se mu ☹

domiz
20. črc 2011

@laska.nezna.hranic no tak ty můžeš vybírat z takových nádherných jmen,protože nemáte takový typický přijméní,takže to by se nehodilo dát český jméno😀achjo to ti závidím😀k tomu našemu příjmení je to děs,za svobodna jsme byla Kristová,taky nic moc,ale pořád lepší😀a jak malýmu říkáte?Sara se mi taky docela líbí,takže další chlapeček?Denis je krásný jméno moje sestra je Deniska🙂Sofien s tím jsme se ještě nesetkala,nádherný jméno!!!!já ti to tak závidím...Samatha se mi taky vždycky líbilo a Tabita je ještě hezčí,ale Tabita Znojilová to by trpěla celej život😀Abigail je ještě krásnější to se mi moc líbí...tak třeba do třetice bude holčička,moc ti ji přeji🙂hlavně at jsou dětičky zdravé a nádherné jména všechny co jsi vyjmenovala..jsi můj člověk🙂

domiz
20. črc 2011

@michaela2310 já jsem ti vykala???😀nevím co se těm chalpům nelíbí na Laurince?!!mě řekl,že je to jak na papouška,drzoun jeden🙂příště má už smůlu🙂jak jste příjmením?určitě to není tak hrozný jako to naše🙂k tomu vybírat jméno,makačka🙂Kateřina je hezký jméno,ale nelíbí se mi oslovení Kačko,ale Kateřino Kateřinko to je moc hezký🙂ale těch je docel adost,ne?já jich znám teda hrozně moc🙂Leontýnka to je hezoučký já teda žídnou neznám🙂mě se líbí ještě Rozárka nebo Amálka,takový roztomiloučký🙂ještě se mi líbí Valerie..Adélka frčí,Nelinka,Elinka taky,Ellu jsem navrhovala manžovi zamítl..On chtěl moc Gabi ještě než jsme otěhotněla pořád o ní básnil a vymodlil si ji😀Elo naši malé říkám zkráčeně Gabri-Ela🙂naprosto tě chápu😀my než jsme se dozvěděli pohlaví a to jsme se dozvěděli brzo,tak manžel myslele,že ze mě zešílí😀na holčičku jsme měla hned jasno,ale já si byla jistá,že čekáme chlapečka každý den jsem přišla s nečím jiným a moje mamka taky,ta je maniak na jména a taky se jí líbí neobvyklá,ty co mě🙂určitě dobře vyberete s manželem🙂hlavně se rozhodni podle svýho a nenech se ukecat jako já🙂ale na Gabi jsem kývla,kdyby přišel s třeba se Zuzankou tak by mohl přemlouvat jak chce😀

domiz
20. črc 2011

@macek28 Oliver je nádherný jméno!!ale co kdyby mu pak říkali Oline?😀nádherný moc se mi líbí🙂

coxa
20. črc 2011

Oliver je nádherný, taky jsem ho chtěla, ale fakt nešel k příjmení... 😔 😀 😀