Netradiční jméno pro kluka - Damián. Co myslíte?

amira55
8. zář 2008

Ahojky stávající i budoucí maminy🙂
Co vy a jméno? Mě se líbil Samuel, ale v posledních dnech jsem se zamilovala do Damiána....Co tomu říkáte? Všichni mě od toho zrazují včetně partnera(kromě mé máti ta mě nabádá k tajné akci ať to jméno dám a basta). Není to opravdu trochu nezvyklé? Každý den slyším jak se mu budou děti smát, ale vždyť dnes už jsou jména různá nebo se mýlím??? Myslím si, že by moje dítě trpělo víc jako 6stý Kuba ve třídě...

Co myslíte? Díky za radu nejenom pro mě, ale i pro ostatní maminy....

kaaatinka
4. říj 2010

@coko.joko jeee a kdy má svátek????

coko.joko
4. říj 2010

@kaaatinka ,podle mezinarodniho kalendare ho ma 6.listopadu a je to zkracenina od jmena Leonard 😵

dana3262
4. říj 2010

Co Johan nebo Vavřinec? Me se hrozne libi Svatopluk. Mela jsem rozhodnuto: Svatopluk Čelikovský, to se mi libi, jenze neproslo, tak mame Eduarda. Neni nejak netradicni, spis ted trochu zapomenuty. Holcicku bych chtela Otýlii, taky neprosla, tak jsme meli psanou Rozitu, coz u me tedy nic moc.

kaaatinka
4. říj 2010

@dana3262 no koukám že já jsem s nějakým Tobiasem či RObinem úplný břídil 🙂

jarinek
4. říj 2010

Milé holky moc se omlouvám,že vám lezu do diskuze,ale myslete při výběru jména na své dítě.Snacha dala vnukovi jméno Lev,hrozné chudák chlapeček

spark
5. říj 2010

@coko.joko Lenny je pěkný.Jak budete řešit svátek?

spark
5. říj 2010

@jarinek Lev 🙂 je hodně odvážný,to má asi na mysli Leo,že?

dana3262
5. říj 2010

@kaaatinka jak to? To jsou hezka jmena! Tobiase znam 2 a robiny 3. Je to ted celkem oblibeny. Ale moc hezky!

@jarinek lev je teda..no, jak mu rikaji?

spark
5. říj 2010

Ahojky.
Tak mě furt volá tchýně,at si to s tim jmenem rozmyslíme.
Takže dámy,pište názor na jméno Mikuláš Kadlec. 😉 Nevim co jí na tom vadí))

spark
5. říj 2010

@dana3262 Eduard je taky docela pěkný jméno. Fakt trošku zapomenutý,ale já mam pocit,že se ty typický jmena ted vracejí.

marrwenn
5. říj 2010

Mikuláš je krásný jméno 🙂 taky jsem ho chtěla, ale přítel zamít :( takže teď bojuju aspoň za Matyáše..tak uvídíme..

spark
5. říj 2010

@marrwenn díky, to potěší.

petrabe
5. říj 2010

@spark Mikulas je moc hezky, Miky. Koukam,ze ty budes mit miminko kazdou chvili! Kdy budes to jmeno hlasit na matrice? Ja jsem registrovana v Podoli a na matrice musim vyplnit papiry nejdele 3 tydny pred porodem.

marooshka
5. říj 2010

spark: Mikuláš je moc hezký. Mikuláš Kadlec je uplně v pohodě, tak taky nechápu co se tchýni nezdá. Jestli s tím souhlasí manžel, tak ho dejte!

didi07
5. říj 2010

Mikuláš Kadlec mi přijde úplně v pohodě a hezky to k sobě jde 🙂. Edíka má kamarádka, je to hezký. Ovšem Lev je tedy...., divím se, že to na matrice prošlo, já být dítě, tak se tak jmenovat nechci 🤐...

spark
5. říj 2010

Díky holky. Já se vždycky rozhodnu a pak mě někdo nahlodá))) manžel vymyslel Mikiho,takže to tak bude. 😎

coko.joko
5. říj 2010

@spark ,budem ho slavit v listopadu 6.tak jak ho ma...teda koukam,ze za chvilku rodis,ale vsechny jmena jsou krasny,kdyz se pekne vyslovuji.....

dana3262
5. říj 2010

Skoda, ze me nikdo z rodiny (ani partner) nepodporil ve Svatoplukovi. Svata je prece bezva na chlapa i na rostaka. Ach jo, musim se vic snazit 😀 @spark Mikulas Kadlec. Uderny, pekne se to rika a Mikulas je moc pekny jmeno! Nevahejte!

@petrabe my na matrice hlasili jen prijmeni. Proc krestni? To se hlasi u porodu ne?

petrabe
5. říj 2010

@dana3262 to je dobry vedet. ja myslela, ze chteji vedet i krestni,ale jsem v tehle vecech novacek.

dana3262
5. říj 2010

@petrabe ja myslela, ze to jsou zas nejaky novinky 😉
prijmeni se musi nahlasit v pripade (jako te ten nas)ze nejste manzele. Jinak se dite bude jmenovat po tobe a pak ho musite prejmenovat.

dana3262
5. říj 2010

Jo a krestni jmeno muzete dat jakekoli krome nazvu veci a dnu. Myslim...

petrabe
5. říj 2010

@dana3262 tak ted jsem koukala na web te Podolske porodnice a musim do toho dotazniku matriky vyplnit i to krestni jmeno ty 3 tydny predem. Je to velka porodnice tak toho mozna maji hodne. Nastesti jmena uz mam vymysleny nekolik let.

med
5. říj 2010

@petrabe Já jsem vůbec nevěděla, že v Podolí se musí vyplňovat jméno 3 týdny dopředu... Co když si to ještě rozmyslíme??? My jsme ho poprvé vyplnili až na porodním sále, těsně před tím, než se malá narodila...

med
5. říj 2010

@petrabe já jsem to vůbec na jejich stránkách nenašla... 😕

dana3262
5. říj 2010

@petrabe fakt jo? To je zajimavy.. Ja rodila u Apolinare, tam tedy az na porodnim salu. To je teda narocny mit to 3 tydny dopredu.. 😒

jarinek
5. říj 2010

No říkají mu Leonek,je to celé divné.Jako kdyby jsme neměli dost krásných jmen je to jak Lev Nikolajevič Tolstoj.Teď je to v poho,ale až půjde do školy tak chudák kluk.Mě když se narodil před 22 lety syn a já dala Jakub tak mi můj otec řekl že mi za to jednou rozbije hubu a můj syn dá LEV

jarinek
5. říj 2010

spark možná kdyby chtěla Leo tak dá Leoše.Moje snacha je celá divná ani nedala příjmení po otci.Tak můj vnuk se jmenuje Lev Skříšovský jen pro zajímavost aby jste byly v obraze

xaverov
5. říj 2010

@jarinek, to je vec nazoru. Ja myslim, ze osklivy jmeno neexistuje a pokud ano, Lev to urcite neni. Je to samozrejme v tyhle krajine netradicni, co vim ale jiste je fakt, ze vyjimecny jmeno muze v zivote prinyst velkou vyhodu stejne tak jako nevyhodu. Pokud ho rodina bude utvrzovat, jak vyjimecny jmeno dite ma (puvodem, predchudci, celkovym vyznamem, pribehem, proc se rodice tak rozhodli atd.) a pujde to navic ruku v ruce se spravnym sebevedomim nositele zvlastniho jmena, tak je to bingo a clovek ponese netradicni jmeno jiste s velkou pychou.
Pokud se ale odmala bude setkavat s usklebky, komolenim jmena a jeho neprijetim, tak je to samozrejme spatne. Nejhur se muze dat kdykoli prejmenovat, pokud by mu to delalo problemy. Nicmene lidi si zvyknou na vsechno a kdo vi, jestli za tech dalsich 22 let to nebude jmeno, nad kterym se nikdo nepozastavi...

kocicinka
5. říj 2010

@dana3262 My jsme taky vážně uvažovali o Svatoplukovi 🙂

poletucha
5. říj 2010

Lev je teda docela silny kafe 😒 ...ale v ang. podobe Leo by mi nevadilo

@coko.joko Lenny je krasny jmeno 😵 , my mame Dannyho...svatek ma na Daniela,ale my svatky teda vubec neresime.