Netradiční jméno pro kluka - Damián. Co myslíte?

amira55
8. zář 2008

Ahojky stávající i budoucí maminy🙂
Co vy a jméno? Mě se líbil Samuel, ale v posledních dnech jsem se zamilovala do Damiána....Co tomu říkáte? Všichni mě od toho zrazují včetně partnera(kromě mé máti ta mě nabádá k tajné akci ať to jméno dám a basta). Není to opravdu trochu nezvyklé? Každý den slyším jak se mu budou děti smát, ale vždyť dnes už jsou jména různá nebo se mýlím??? Myslím si, že by moje dítě trpělo víc jako 6stý Kuba ve třídě...

Co myslíte? Díky za radu nejenom pro mě, ale i pro ostatní maminy....

lucisa
10. čer 2011

@adusa Je to neskutečné, ale je vidět, že někdo už má s Floridou své zkušenosti, že @majdula? Ty jsi to odhadla správně a holky, co tě měly za urážející maminku, by ti měly dát za pravdu 😉
Aspoň doufám, že se tady zase nebavím s nějakým imaginárním puberťákem 😠

lucisa
10. čer 2011

@adusa jen se chci zeptat, ty máš na fotkách uvedeno Andrea Zoll, to ti ona osoba vzala nejen fotky, ale i jméno? Tys myslela toto jméno? No to je síla......

morgan
10. čer 2011

A ještě zvolila i podobné jméno pro dceru 😖

lucisa
10. čer 2011

@morgan jj přesně, už jsem tady z toho fakt magor. Nechápu, jestli jsou ty lidi úchylný nebo spíš mají sebevědomí na nule a neumí se v běžném životě pobavit nebo navázat vztah, tak se baví takhle uboze. Takové lidi lituju 😖

hathor86
10. čer 2011

Damianka ma moje sestrenice na Slovensku, je to hezky jmeno, ale musis hodne premyslet, aby se ti hodil k prijmeni... kdyz je to typicky cesky jmeno jako Novak nebo tak, zni to docela blbe... oni maji nemecky prijmeni, tak je to OK... stastnou ruku pri vyberu, taky nas to ceka, ale my uz rozhodujem mezi dvema... 😉

fangi
10. čer 2011

@hathor86 A jak říkají Damiánkovi na Slovensku? Damianko a jak jinak... 🙂

hathor86
10. čer 2011

jj, presne tak, i kdyz Miska mu hodne rika i Damko.... to kdyz neni cas treba na rozmazlinkavani , kdyz se jde ven a tak 🙂

morgan
10. čer 2011

@lucisa člověk aby se bál někde dát fotku dětí..podle mě je takovej člověk nemocnej 😝

majdula
10. čer 2011

@lucisa 😀 Skoro se mi chce rict "Ja jsem to rikala!", ale tohle jsem jako dite nesnasela na dospelacich, ze nakonec na jejich slova vdycky doslo 😝 😀 Tak mlcim, ale jiste uspokojeni citim 😎

A kocicka je drsna, ale jak rikam, neni to prvni ani posledni pripad 🤐

januzza80
10. čer 2011

Ahojky taky enchapu,proc to nekdo dela,co s toho ma. ☹

s.i.m.c.a
10. čer 2011

My máme čtyřměsíčního Jáchyma. Každej kroutil hlavou když jsme řekli tohle jméno, mysleli si, že si jen děláme legraci. Pro nás je to nádherný jméno, k tomu našemu ďáblíkovi se úplně hodí. Důležitý je nenechat se odradit okolím, jejich řeči dokážou hodně zamrzet, ale miminko je vaše.🙂
Damiána jsem taky chtěla, ale manžel byl proti.

saymonka612
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lucisa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
teriisek
10. čer 2011

Mi budeme mít s manželem holčičku 😅 chtěli jsme dát jméno sofinka ale pak jsme dospěli k jménu laurinka
mě jse to jméno moc líbí a až budeme mít s manželem kluka bude jse jmenovat dominik 🙂

pataevenu1
11. čer 2011

ahoj,,mám doma 6 letého chlapečka Damiánka.čekám druhé dítě a moc bych si přála holčičku,,líbí se mi jména Dorotka a Alice..

chaala
12. čer 2011

@lenulajskaaa
@kathule tak jsem se ještě koukla na Tobiáše a mám ho v kalendáři i toho 2.11. Takže je tam 2x 😀

ekarkulka
12. čer 2011

Mně osobně se líbí jméno Marco... 😉

lenulajskaaa
12. čer 2011

@chaala to jsou teda inteligenti 😀

fangi
12. čer 2011

@pataevenu1 Ahojky a jak říkáte Damiánovi? To by mě zajímalo, už mu je šest let, tak když napíšeš, jak jste mu říkali, když byl miminko a jak třeba teď jako velkému klučinovi, jméno se mi moc líbí 🙂 Jinak Damiánek a Dorotka je zajímavé, pěkné 🙂 Ale jméno Dorota se mně osobně nijak nelíbí. I když v podstatě se mi nelíbí jen ten základní tvar. Jinak Dorka, Dorinka, Dorotka...proč ne 🙂 Alice je pěkné, ale nelíbí se mi tvar Alička a moc zdrobnělin se nevymyslí. Ale to je jen můj názor, jeden z milionu, nekoukejte na názor nikoho, ani blízkých, jméno se musí líbit jen vám a vím, že si všichni zvykneme na každé jméno a pak nám přijde krásné a tomu prckovi pak hezky padne 🙂 A určitě jsem pro dávat i jiná jména než ta, která se pořád dokola opakují, takže váš výběr je super, jsou to jména, která se tolik nedávají a přitom jsou pěkná 😉

fangi
12. čer 2011

@chaala @lenulajskaaa @kathule S tím svátkem Tobiáše mi to hlava nebere, to snad není možný, že to tak pomotali a svátek má snad na 5 různých dní, to zas někdo u toho přemýšlel !!!! To už si ve finále můžeme vybrat pro slavení svátku jakýkoliv den každý sám 😎 Kalendáře k ničemu 😉

kathule
13. čer 2011

@fangi nj ale tak já ho mám třeba v kalendáři jen na ty dušičky takže to budem slavit tak. Sice třeba dle staarořeckýho by bylo lepší datum ale nebudu motat rodině hlavu jiným datem 😉

lenulajskaaa
13. čer 2011

@fangi no jo zase nějakej inteligent moc přemýšlel :D to jen tak někdo nemá ne? 😎

moncicak.as
14. čer 2011

Holky, nenapadá Vás nějaké pěkné, méně časté jméno k příjmení TROUSIL? 1 synek se jmenuje Tedík (Tadeáš) a přemýšlíme nad druhým jménem, jak holčičím, tak klučičím. Manžovi se líbí Benjamin, ale mě podlední dny přijde,že to moc nejde k příjmení..

fangi
14. čer 2011

@moncicak.as A jaká jména se Vám líbí? Asi trochu netradiční, že, Benjamin je hodně netradiční, Tadeáš už příliš ne, ale taky to není klasika typu Jan...
K Vašemu příjmení jich půjde hodně. Nemělo by akorát končit na T, TR. Třeba Petr Trousil, to nejde, ale jinak jich půjde hodně 😉
Benjamin Trousil mi nijak nevadí, i když je to trochu cizí jméno s českým, ale nepřijde mi, že by to nešlo 😉

gucci
14. čer 2011

ahoj holky, my máme rok a půl starou LEU a ted čekáme kluka a jsme s výběrem jména v pytli 😀 ...furt to doma s manžou řešíme a nemůžeme nic pořádného vymyslet, na ničem se shodnout, hrůza děs prostě 😀 . Kdyby to bylo druhá holka, tak je to jasná ZOE, ale klučík? máme ještě k tomu všemu debilní příjmení s háčky a čárky, takže to chce něco spíš kratšího bez diakritiky a taky chceme, aby se to aspon trochu hodilo k Lee a nebylo to nic obyč, tak jestli vás něco napadá, tak sem s tím prosíííím 😉

nunacek
14. čer 2011

@moncicak.as Napadlo mě:
Teodor Trousil
Eliáš Trousil
Damián Trousil
Dalimil Trousil
Jonáš Trousil

z těch častějších:
Tomáš Trousil
Matěj Trousil
Štěpán Trousil
Lukáš Trousil
Adam Trousil
Dominik Trousil
Filip Trousil
Michal Trousil

nunacek
14. čer 2011

@gucci Max, Alex, Dan, Erik, Oliver, René, Adam.

moncicak.as
14. čer 2011

@nunacek Už jsi druhá, co mi navrhuje Eliáše, čím dál tim víc se mi to líbí a moc děcek jsem nepoznala s tímhle jménem, asi ho navrhnu 😀 Teodor říkáme Tadeášovi, když nás zlobí 😀 😀 😀 Uvidíme, ještě se o Benjim a Eliášovi pobavíme, díky 🙂

gucci
14. čer 2011

@nunacek díky, ale zapomněla jsem dodat, že příjmení začíná na Kř, takže Alex a Max padaj, Dan a Adam jsou obyč, René je pro transexuála 😅 a Erik je na můj vkus takové měkké...Oliver nás napadl taky, ale má ho moje dobrá kamarádka a taky vzdálená sestřenice, takže to ne

gucci
14. čer 2011

mě právě příjde, že Eliáš je teď frekventovaný až až