Netradiční jméno pro kluka - Damián. Co myslíte?

amira55
8. zář 2008

Ahojky stávající i budoucí maminy🙂
Co vy a jméno? Mě se líbil Samuel, ale v posledních dnech jsem se zamilovala do Damiána....Co tomu říkáte? Všichni mě od toho zrazují včetně partnera(kromě mé máti ta mě nabádá k tajné akci ať to jméno dám a basta). Není to opravdu trochu nezvyklé? Každý den slyším jak se mu budou děti smát, ale vždyť dnes už jsou jména různá nebo se mýlím??? Myslím si, že by moje dítě trpělo víc jako 6stý Kuba ve třídě...

Co myslíte? Díky za radu nejenom pro mě, ale i pro ostatní maminy....

nikoga
29. pro 2010

V dnešní době mi přijde že už má skoro každej dítě s cizým jménem...ale jk tady píšou je to fakt všechno záleží na příjmení ja mám třeba holčičku Elizabeth Sofii ale máme maďarské příjmení takže se nám k tomu hodí teď čekáme chlapečka mě se líbí Tobias. Matyáš a Tadéáš ale newim jaké mám dat k tomu druhé jméno a nechci aby měl malej jen jedno jméno když má elíík dvě...tak kdyby jste poradily..byla bych ráda

berenika39
29. pro 2010

@nikoga taková trochu vymýšlivka, vyd?

wajinka
29. pro 2010

my budeme mít Štefana,je to po manželově dědečkovi - teda jestli to bude kluk🙂

fangi
30. pro 2010

@nikoga Třeba Tobias Erik, jestli Erik jde k příjmení. Myslím, že k cizímu příjmení jde Erik hezky, ale nevím, jaká máte v příjmení písmena, zda třeba R apod. 🙂

radka35
30. pro 2010

mě se líbil Daniel,ale mám 2holky 😉 co Nicolas?Tady jedni chtěli a mají taky holku.

markyfrana
30. pro 2010

ahoj
holky pomožte, blíží se nám datum porodu a stále nemáme jméno pro kluka 😖 . Máme docela těžko vyslovitelné příjmení Říčař a nemůžeme k němu vybrat vhodné jméno. Zatím vede Jakub, Viktor, Radim. Nemůžeme dát jméno Filip, Martin, Jan, Pavel - bývalý milenci a příslušníci rodiny 🙂, tak kdyby někoho napadl nějaké pěkné jméno k Říčař, tak si ráda nechám poradit. Díky moc

nunacek
30. pro 2010

@markyfrana Z vašeho trojvýběru jde k příjmení nejlépe Jakub, ale nejhezčí je Viktor (jako jméno samotné) 😉 Dál mě napadá:
Daniel Říčař
Adam Říčař
Ivan Říčař
Vojtěch Říčař
Vít Říčař
Alan Říčař
Dominik Říčař
Michal Říčař

fangi
30. pro 2010

@markyfrana Ahoj, z Vašeho výběru určitě Jakub, to se asi shodneme skoro všechny, protože opravdu by se k Vašemu příjmení více hodilo "měkkčí" jméno, bez R, Ř...a protože v příjmení je hodně čárek, háčků, tak bych dala nějaké bez háčků, čárek. Příjmení máte krátké, tak by mohlo být jméno i dlouhé. Jestli se Vám hodně líbí Jakub, tak dejte Kubíčka 🙂 Ale je jich teď opravdu hodně, ale třeba Vám to nevadí 😉 Máte Denisku, tak co třeba Dominik?? Psala ho koukám i @nunacek. Dominik Říčař 🙂 Dominik je delší, bez háčků, bez čárek, bez R, Ř....a není tolik dávané jako Jakub. A Dominik a Denisa je pěkné, ne, co holky, kdo ještě poradí? 🙂 Podobný je i Daniel, co navrhla @nunacek, ale to je teď taky hodně dávané jméno, kolem mě je pořádný boom Danečků.

fangi
30. pro 2010

@markyfrana Přemýšlím a napadá mě už jen Michael a z méně tradičních Samuel a Sebastian 🙂 Ale za mě - nějaké v tomto stylu - může být delší, hlavně měkké a méně háčků čárek taky pomůže..Vlastně Denisa je taky přesně takové 😵 😵

markyfrana
30. pro 2010

No právě, že je Jakub nejčastěji dávané jméno, tak ho nechci. Manželovi se moc líbí a chtěl by ho, ale když máme Denisu, jméno, které není moc časté a ted dáme jméno ve statistice na 1. místě - to se mi prostě nechce. Daniel Říčař se nám taky moc líbíl, ale svátek má 17.12., tak by to chudák měl všechno v jednom měsíci a ještě Daniel je Dan a my u máme Deny, tak by se to dost pletlo 😒
Dominik se moc maželovi nelíbí, ale ještě to zkusím večer nadhodit. Není to špatné jméno, sice zkráceně Domčo se mi moc nezdá, ale uvidíme co manža řekne. Jinak manžel je Robin Říčař 😲 2R a přitom to nijak nevadí... nebo už jsme si všichni tak zvykli, že to nikomu špatné nepřipadá.

fangi
30. pro 2010

@markyfrana Ve všem s Tebou souhlasím, my jsme se shodly, tak teď ještě manžel 😎 😀 Dominika žádného neznám, tak moc nemůžu říct, ale určitě se mu nemusí říkat Domčo, slyšela jsem kromě Dominiku a Dominičku ještě Domi, Domísku...

Radim se mně osobně nelíbí vůbec, ale třeba Robin naopak ano. Mně se líbí hodně ten Viktor, ale zdá se mi, že to opravdu k příjmení nejde, to je škoda, ale špatně by se to vyslovovalo, dětem by to nešlo vůbec. Ale je to moc hezké jméno, Denisa a Viktor je pěkné, škoda. U jména manžela je ta nejlepší varianta, že R je na začátku a je to podobné jako Radim, takže to by Vám asi taky nevadilo, asi jste si už zvykli a nepřijde Vám to. Já bych to asi taky nedala, ale je pravda, že to zase není to jediné důležité. My třeba budeme mít příjmení na R a mně se zrovna líbí několik jmen, která na R končí a nebo v nich je R (Viktor, Teodor, Laura...), škoda no. 😖

fangi
30. pro 2010

@markyfrana Ještě mě napadá David, ale to je taky dost časté jméno. Znám sourozence ve věku asi 25let a 23let Denisu a Davida, jsou to kamarádi z dětství 🙂 Nebo mě ještě napadl Matouš nebo Matěj. Jinak nevím, nevím, moc jmen mně k Vašemu příjmení nenapadá. Určitě ještě Adam, ale to je teď doslova snad každý druhý chlapeček, tak to jsem ani nepsala. Jan jsi psala, že nemůže být. Tak nevím...Ale Dominik a Denisa nebo David a Denisa nebo Daniel a Denisa....docela se mi líbí, že by začínala obě jména na D 🙂

ewelly
30. pro 2010

Ahoj.Také jsme vybrali netradiční jméno,ale pro holčičku-Elen...Já chtěla klasicky původně Elenu,ale to mi vymluvila manželova teta,že je to prý každá druhá cikánka u nich ve městě,tak jsem řekla,že to bude Elen a ať už nám do toho nekecaj,že je důležitý,že se to líbí nám!No a začínáme plánovat druhé mimi,tak to bude zase zajímavé.V kalendáři se mi toho moc nelíbí a když už se to líbí mně tak se to zas nelíbí MM 🙂

larin
30. pro 2010

S manželem máme dvojčátka Olivera a Odetku a teď čekáme další přírustek do rodiny. Líbí se mi jména jako Vojtěch, Jáchym, Adam a Teo. Pro holčičku jsem si vybrala Amélii, Emmu nebo Šárku, ale nejsem si jistá, které jméno by se k těm dvěma doma hodilo nejvíce. Nicméně pohlaví děťátka si nechat sdělit nechci, tak stále ještě bojujeme, ačkoliv za pár týdnů rodím. Manžel by chtěl jméno po sobě - Láďa a pro holčičku Míšu, ale to se mi nelíbí (Láďa je u nich několikagenerační tradice, kterou nepodporuji a Míša je má sestřenice). Žádné ze mnou vybraných nekritizoval. Příjmení máme typicky české - krátké, co myslíte?

jasekd
30. pro 2010

@larin K Oliverovi a Odetce bych teda nedavala Lada, je to jak pest na oko, ale zas nic extra exotickeho, kdyz mate ceske prijmeni. Takze za me urcite ani Vojtech, Sarka... Nevim, to uz spis ta Emma nebo Amelie, i kdyz se mi to jinak nelibi ta Sarka treba docela jo. Ale spis by se k tomu hodila Sara, i kdyz opet mne se nelibi. Teo se mi nelibi, ale Teodor treba docela jo.

romcovaklarka
30. pro 2010

@larin Nejvíc se mi k sourozencům líbí Adam a Amélie 🙂

paolin
30. pro 2010

@larin mně se k Oliverovi a Odetce líbí Sára nebo Erik 😉

stylly
31. pro 2010

Ahojky

my máme Andrease 🙂

Jinak se nám moc líbí Leon,Nikolas,Denis,Christian,Charis,Jonas,Adrian 🙂

dominek
31. pro 2010

ahojky budu si adoptovat dite s pritelem a jmenuje se DANIEL je to moc pekne jmeno a me se libi a nebo jeste dominik mam neter jmeenem claudie velice pekne dite a vite co me vitocilo pritel rekl ze chce jeste nake dite a vite jak se ma jmenovat charlie (čarlí)
😀 😀 😝 😲

pehaka
31. pro 2010

my máme Sebastiana až bude druhý a bude to klouček moc se mi líbí Eliáš a Andrej 😉 pokud to bude holka tak to bude problém..moc jmen se mi nelíbí 😒 hlavně jak vždyky přijde nějaký boom a všichni mají jedno a to samý například momentálně Nela jen okolo nás jsou 4 a jedna v rodině nechci vidět až se jich sleze 10 ve školce 😀 😀 😀

pehaka
31. pro 2010

@larin tak hezké je třeba i Olivie aby jste pokračovali v óčkách 😀

leninka2011
1. led 2011

No my máme dva syny Lukáše a Dominika 🙂 a myslím ,že to jsou docela hezké jména. Sestra Eva má Patrika i to je hezké. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

kutcher
2. led 2011

Nas syn je Michael a jestli bude holcicka, tak to bude Carolina, dalsi kluk by byl asi Tomik.

zizala84
2. led 2011

@syll. tak u nás taky zvítězí Sebastian, už ho máme napsaného v dotazníku 🙂 teď už jen čekáme až se mu zachce na svět každým dnem. Můžu se tě zeptat kdy slavíte jeho svátek? Našla jsem že by měl slavit 20.ledna, což mě celkem mrzí protože bude mít všechny oslavy v jednom měsíci ☹ tak jen jestli není ještě jiná varianta.

syll.
2. led 2011

@zizala84 jé tak bude Sebastianek? no to jméno je úžasné, tak hlavně, ať je zdravy a ať se brzy vyklube bobeček, no malý to bude slavit 20.1. protože to bude prej i v kalendáři. A to neva, že to bude mit v jednom měsíci, vždyt je tojen svatek,já teda svátky moc nikdy neslavila, dobře nějaká sladkost, hračka...a to je vše....myslim, že to nebude problem, ne?? 😅
Takže termínek porodu je už co by dup, jo? Týýý jo, úplně si pamatuji, jak jsem Sebíčka prvně viděla, to je kráása. Už ať je s tebou fakt :o)

stylly
2. led 2011

@leninka2011 to zrovna moc netradiční není 😅

stylly
2. led 2011

@jasekd Oliver je pěkné,..ale zdrobněliny se mi nelíbí 🙄

anien
2. led 2011

Ahojky, my máme pro chlapečka vybrané jméno Max, původní verze byl Samuel. Já chtěla i Artura nebo Bruna, ale manžel nechtěl ani slyšet. Pro holčičku máme Nelu, ale už se mi to moc nelíbí. Líbilo by se mi třeba Ella Marie, ale manžel nechce o 2 jménech ani slyšet.

jasekd
2. led 2011

@stylly To bylo asi na nekoho jineho 😉 Ja Olivera nemam, ani se mi to nelibi. My mame Martina a druhej kluk by byl Marek, ale bude holka 🙂

kalo
2. led 2011

Souhlas se stylly: Oliver je pěkné, ale kamarádka má Olivera a volá na něj Oloušku...to je děsné 🙂