Netradiční jméno pro kluka - Damián. Co myslíte?

amira55
8. zář 2008

Ahojky stávající i budoucí maminy🙂
Co vy a jméno? Mě se líbil Samuel, ale v posledních dnech jsem se zamilovala do Damiána....Co tomu říkáte? Všichni mě od toho zrazují včetně partnera(kromě mé máti ta mě nabádá k tajné akci ať to jméno dám a basta). Není to opravdu trochu nezvyklé? Každý den slyším jak se mu budou děti smát, ale vždyť dnes už jsou jména různá nebo se mýlím??? Myslím si, že by moje dítě trpělo víc jako 6stý Kuba ve třídě...

Co myslíte? Díky za radu nejenom pro mě, ale i pro ostatní maminy....

ronyx
31. črc 2011

@mirunda No tak to musela být bomba.Nevím jak bych reagovala kdyby mi prababička na malého dala růžové tepláčky s panenkou 😀 A s tím vkusem máš pravdu. Mě se líbí moderní věcičky. Hrozně moc se mi líbí takové ty malilinkaté prďácké košile na knoflíky s krátkým rukávem na malých chlapečkách a to kdysi moc nebylo. K tomu pěkné ryflíky s prošívanýma kolenama a je k sežrání 😎 😀 To si prostě mamina musí nakoupit sama. Jinak já jsem ve 20 týdnu. Termín mám od 19. - 22. 12. Tak se obávám,že štědrý den strávím v nemocnici. Před pár dny jsem dostala první fotečku z 4D ultrazvuku.Jen se hádě malé nechtěl otočit a ukázet obličejík, škoda,snad se ještě zadaří.I když ty miminka na Tom 3D a 4D jsou stejně všechny v obličejíčku divné.

mirunda
31. črc 2011

@ronyx ano, já zase nemám ráda na dětech džíny, sama doma žádné nemám, ani manžel 😀 Přijde mi to nepohodlný, nesuďte mě 😀 😀 😀 No a po švagrech jsem jich zdědila v každý velikosti snad 10 kousků 🙂 Občas je dám Lilče na ven, když jí nemám co dát, ale pro mě to prostě není na parádu.. jinak ty košile miluju taky, kloučkům to strašně sluší.. já si oblíkání hrozně užívám, Lilinka je parádnice, už si sama vybírá a hrozně nás to obě baví 😀 Kluk takovej určitě nebude 😠 😀
juu, vánoční miminko budete mít 🙂 To je moc hezký.. a raději se ničeho neobávej, já přenášela 11 dní - takže klidně můžeš být v porodnici až na Silvestra 😀 Ale nepřála bych ti to, přenášení byla z celýho těhu nejhorší, nejnáročnější.. :/

ronyx
31. črc 2011

@mirunda No ono se říká,že kluci jdou většinou o troškičku dříve, ale kdybych přenášela tak se nedá nic dělat, třeba budu ve večerních zprávách jako provní novoroční dítě 😀 😀 😀 .

mirunda
31. črc 2011

@ronyx ano, stejně s tím nic neuděláš, já zkoušela všechny babský rady a nic nezabralo 😖 Stejně si vyleze až jemu se bude chtít 🙂 Kdo vůbec navrhnul jméno? A líbí se jméno i babičkám? 🙂

ronyx
31. črc 2011

@mirunda No jméno jsem navrhla já a jak příteli tak babičkám se líbí.Naštěstí 😀 Jinak před tím jsem uvažovala jetě mezi Noah, Nicolas,Nathan,Kory,Dorian,Aaron,Kristien. Ale Zachari se mi prostě líbí nejvíc.A dá se i říct zdobněle, Zaki. U Noaha bych nevěděla jak mu říkat. 😀 Ti naši mistři tam nahoře by měli něco dělat s tím naším kalendářem. Většina chlapských jmen je tam fakt už dooooost staromódních a stejně se už skoro vůbec nepoužívaj,co takhle dát prostor novým,hezčím jménům. 😠

weri1
31. črc 2011

@mirunda tchán nežije, manžel chtěl Samuela a já chtěla po něm jméno....teď je rád, že jsme ho dali 😉 jj k příjmení se hodí, jinak bych ho nedala 🙂

weri1
31. črc 2011

@ronyx tak já přenášela avůbec se mu ven nechtělo 🙂

weri1
31. črc 2011

@ronyx a taky jsi mi připoměla, že manžel chtěl Nathaniela

weri1
31. črc 2011

mě se líbí i český jména

kalo
31. črc 2011

Já taky proti českým jménům nic nemám, ale když slyším, že se zase někomu narodil další Vojta, Kuba nebo Matýsek, tak mi připadá,že v našem kalendáři je na výběr jen ze 3 jmen 🙂

ronyx
1. srp 2011

@weri1 Neříkám,že všechny. Jsou tam někdteré fakt hezké,ale ty jsou buď v žebříčku nejpoužívanějších jmen,nebo už je v rodině máme. Nathaniel je taky krásné jméno,mě se ale víc líbila ta zkrácená verze. Nakonec ale Zachari zvítězil. Pokud budu přenášet nějaký ten den,nevadí, jen prostě nechci ležet na štědrý den v nemocnici. Nejhezčí by ale bylo,kdybychom už na štědrý den byli oba z porodnice doma 🙂

tiburcia
4. srp 2011

Holky jak se k vám chovalo okolí když jste nedaly opravdu nějaké tradiční jméno? se bojím, že mi to dají dobře sežrat 😀 😀

ronyx
4. srp 2011

@tiburcia A proč by ti to dávali sežrat?Myslíš jako babičky atd, nebo lidi v okolí? Já mám naštěstí rodidě i prarodiče dost moderní,takže se jim ten nápad i líbil a co tomu řeknou lidi v okolí,to mi je úplně fuk,jejich dítě to není 😀

tiburcia
4. srp 2011

@ronyx ano ta nejbližší rodina...u nás se dávají hodně tradiční jména tak čekají že dáme něco jako Josef nebo Zděnek a tak... to okolí je mi už fuk, taky se mi nelíbí jména co dali... ale nedokážu si představit ty kecy kolem...nechceme to říkat po porodu, ale jsem zvědavá na ty reakce... třeba kamarádce její tchýně řekla, ať si vezme kalendář a děcku vybere nové jméno 😝

ronyx
4. srp 2011

@tiburcia No tak to je síla,to bych tu tchýni poslala někam!! 🤐 Já si myslím,že i kdyby ze začátku byla rodinka tak trošku v šoku,nakonec si stejně zvyknou a najdou si nějakou pěknou zdrobnělinku toho jména. Zkoušela jsi alespoň naznačit,že nebude mít obvyklé jméno?

tiburcia
4. srp 2011

@ronyx no asi začnu všem na rovinu říkat že to bude neobvyklé jméno a ať si svoje komentáře nechají pro sebe 😉

ronyx
4. srp 2011

@tiburcia Nejlepší řešení 😎

mony2
4. srp 2011

Jedni místní tady u nás dali synovi jméno DIONÝS... přijde mi to ujetý, ale každého volba. Jinak mně se líbí Vincent 😉

apollo11
4. srp 2011

@mony2 Vincent je můj tajnej tip, pokud někdy bude kluk 😵

puleckovi
4. srp 2011

mě se líbí Joel

michaela2310
6. srp 2011

ahojky holky,
prosím o radu, pro holčičku jsme vymysleli dvě jména a je blbý aby chlapeček měl jen jedno.... první jméno bude Dominik, ale nějak se nemůžeme vymyslet to druhé.... napadá vás něco??? 🙂

laska.nezna.hranic
6. srp 2011

michaela - vždyť klidně může mít jedno. my pro kluka taky měli jedno a pro holku dvě, protože jsme se nemohli shodnout... (stejně se vědělo, že to bude kluk, jinak bych to řešila víc. takhle mi to bylo jedno). ale k Domečkovi bych volila spíše něco kratšího, pokud tedy za každou cenu chcete dvě. ale zase záleží na příjmení...

lucisa
6. srp 2011

@ronyx ,@mirunda už jste se možná dívali nebo ronyx na matrice zjišťovala, al e nedalo mi to a nakukla jsem do knížky dr. Knappové a tvar Zachari je možné dát - přesně v takové podobě existuje v bulharštině. Častější je toto jméno psáno s -y na konci - Zachary - což je běžně užívané jméno v anglické variantě.
Pokud by tě zajímalo, v jakých možných variantách je ještě možné toto jméno dát, tak tady:
Zachar, Zachariáš - česky a slovensky
Zacharias - německy, holandsky a dánsky
Zakarias - norsky
Zacharie - francouzsky
Zaharia - rumunsky
Zachariasz - polsky
Zachar - rusky
Zaharij(e) - srbochorvatsky
Zachari(j) - bulharsky
Zaccaria - italsky
Zacarias - španělsky a portugalsky
Zakariás - maďarsky
Takže pokud si vybereš toto jméno v jakékoliv takhle psané variantě, matrika to bez problémů zapíše 😉

ronyx
7. srp 2011

@lucisa Ahojky,moc díky za informaci. Ještě jsem to nezjišťovala a je super,že už teda nemusím. Takže říkáš,že mi to matrika bez problémů povolí. To je super,já myslela,že budu muset platit za podání žádosti a čekat na schválení

lucisa
7. srp 2011

@ronyx to ani náhodou, to bys musela mít fakt nějaké extra jméno. U jména, pokud na matrice mají pochybnosti, stačí, když doložíš, že to jméno někde existuje, třeba článkem, filmem apod., ale nesmí to být jméno, které je u nás zakázané - hanlivé, zdrobnělé, názvy zvířat, věcí apod. (takže i když třeba G. Paltrow pojmenovala svou dceru Apple, takže prokazatelně existuje, u nás by neprošlo, jak je zřejmé z překladu - ale to je trochu jiná kapitola, Američani jsou v tomhle úplně volní, nemají tuším žádné oemzení, podle toho ta jména někdy vypadají 😀 ).
A výpis, který jsem dala, je z knížky, kterou mají i na matrikách a řídí se jí, takže neměj strach. 😉

fafetka
20. srp 2011

ahojky🙂 jsem si početla a poinspirovala se.Díky moc🙂 Mám doma Alexandru a Viléma a tak trochu zvažujeme jestli třeťáska?A jelikož kdo je připraven není překvapen tak si jen tak uvažuju...a tady je tolik krásných jmen!Zachari a Nathaniel např.je úplně super 😵 ale u nás to je běh na dlouhou trať a zatím to ani úplně aktuální není,tak jen tak občas nahlédnu 😵 hodně štěstíííí 😵

gabiz
22. srp 2011

@ronyx Zachari je krásné jméno 😉 😉

monique_2006
23. srp 2011

ahoj holky, tak jsem prolitla diskuzi a jdu si pro radu 🙂
mame doma jonáše a cekame dalsiho kluka. v nejuzsim vyberu je teodor a vicent. teodor se mi libil uz dlouho, ale jde blbe sklonovat, tak posledni dobou vede spis vincent. prijmeni mame cesky, ale myslim, ze by se to hodilo - vincent vesely. co myslite?
jinak driv jsem chtela huga, ale manzel ho zatrh. ted se mi libi jeste bruno, marian a eda....ale vincent a teo vedou

melisana
29. srp 2011

my se snažíme o miminko,jména máme již rozhodnutá...chlapec by měl být Metoděj a děvče Zoe...asi už se to nikterak měnit nebude...příjmení máme Kristen..líbí se vám ta naše jména nebo to máme ještě přehodnotit???...díky za rady..

sanies
29. srp 2011

@melisana ,tak za mně Metoděj Nádhera..moc se mi líbí. Zoe je taky hezké jméno,ale tak nějak mi nezní k tomu klučičímu. Ale...je to čistě muj pocit. Mně by se líbilo Metoděj a Matilda..Alžběta..Berta....No hlavně jsou to moje holčičí vysněná jména...jenže...už mám smůlu 😝