Netradiční jméno pro kluka - Damián. Co myslíte?

amira55
8. zář 2008

Ahojky stávající i budoucí maminy🙂
Co vy a jméno? Mě se líbil Samuel, ale v posledních dnech jsem se zamilovala do Damiána....Co tomu říkáte? Všichni mě od toho zrazují včetně partnera(kromě mé máti ta mě nabádá k tajné akci ať to jméno dám a basta). Není to opravdu trochu nezvyklé? Každý den slyším jak se mu budou děti smát, ale vždyť dnes už jsou jména různá nebo se mýlím??? Myslím si, že by moje dítě trpělo víc jako 6stý Kuba ve třídě...

Co myslíte? Díky za radu nejenom pro mě, ale i pro ostatní maminy....

mirunda
30. črc 2011

@benjik právě Olíček a Olík mi přijde jak na psa 😅 😖
@sova33 a říkají mu Jáchymku i v rodině? Nebo ti si to zkracují po svém? Takže si na Oliverka zvykneme, jo? 🙂 To jsi mi udělala radost 😵

benjik
30. črc 2011

@mirunda si nevybereš,my máme Nelu a lidi tady v paneláku mají psíka Nelu

weri1
30. črc 2011

@mirunda já si myslím, že to dlouhý není...prostě je to o zvyku a Oli nebo Olík to je hrozný, to bych hned zakázala a lidi si zvyknou. Moje sestřenice má dceru Danielu, někteří zkoušeli ji říkat Dano a sestřenka rázně všem řekla, že se ji bude říkat Danielka, Daniela a říká se ji tak 🙂

germaine
30. črc 2011

@mirunda Tak mě se Olík celkem líbí a každej druhej ho rozhodně mít nebude! Moje ségra dala prvorozenýmu jméno Vilém, což zní hrozně, od mala se mu říká Vilík a to jméno na něj přesně sedí a to je mu už deset 😀

Já chtěla Benjamína, normálně česky řečeno, ne poameričtěle ale manža nechtěl ustoupit, že prej přes jeho mrtvolu, tak jsem nakonec ustoupila a máme Štěpíka a jsem ráda, že jsem na to kývla.

ronyx
31. črc 2011

@lenya79 Tak to vypadá,že zvítězí Zachari. A říkat mu budu Zaki. Jinak je pravda,že většina z těch jmén zdrobňovat moc nejde 🙂

mirunda
31. črc 2011

@benjik to je fakt, dneska na ty zvířata dávají všechna jména 😝

@weri1 asi jo, je fakt, že dcerce říkáme taky Lilianko a dlouhý nám to asi nepřijde.. jen je fajn, že jí můžem prostě říct i Lili nebo Lilku 😀 Zas mi přijde divný někomu zakazovat jak mu budou říkat..

@germaine Štěpánek je krásný jméno, taky bych moc chtěla, ale Štěpík je můj švagr a vídáme se víc než denně, tak by to bylo divný 🙂 Taky jsem chtěla Štěpánku na případnou holčičku, ale přijde mi to taky divný, když máme Štěpána v rodině 😀

ronyx
31. črc 2011

Hele holky může mi někdo poradit? Když si chci ve svém profilu nastavit rodinu atd, prostě aby se mi ukazovaly týdny těhotenství když na tu fotku ukážu tak mi to nejde. Když si kliknu v nastavení na to rodina a děti nebo co to tam je, napíše mi to že stránku https://www.modrykonik.cz/nastaveni/ronyx/rodina neexistuje ať skusím jinou. 😀 Asi jsem magor ale fakt nevím co stím.

mirunda
31. črc 2011

@ronyx teď jsem to zkoušela a dělá mi to taky, tak je asi chyba někde u nich.. snad o tom vědí - nebo možná by bylo dobrý je na to upozornit..? 😕

hanickacb
31. črc 2011

Mé se líbí Tadeáš nebo Sebastián

ronyx
31. črc 2011

@mirunda A jak to,že když ukážu kurzorem na tvou fotku tak tam ty údaje mám. Že jsi ve 37 týdnu a čekáš to 27. srpna i to, že nechceš vědět pohlaví. To sis jako nastavovala ještě před tím než to přestalo jít? 😒

mirunda
31. črc 2011

@ronyx jj, to jsem si nastavovala už dááávno.. ale kdybych si to teď chtěla přenastavit, tak mi to nejde..

ronyx
31. črc 2011

@mirunda Aha tak snad to dají do pořádku,už to zkouším 3 den.

lucisa
31. črc 2011

@ronyx , @mirunda celý týden už to řeší, prý je to nějaký vážnější problém, ale příší týden by to mělo být ok 😉
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/otazky-p...

weri1
31. črc 2011

holky ikarkulka včera psala, že to nejde, že je chyba na jejich straně

weri1
31. črc 2011

a s těmi psy.... malej je Beník po manželovi a jeho sestra si pořídila psa a dala mu jméno Ben 😠 nechápala jsem

ronyx
31. črc 2011

@lucisa Super,díky za info 🙂

@weri1 Já měla 20 let psa Bena 😀 Ale jinak jméno je to hezké 😉 a je divné pojmenovat psa stejně jak se jmenuje bratr a synoveček. 😕

weri1
31. črc 2011

@ronyx no právě...zavolají Beníku a otočí se všichni 3 😀 jinak když kolikrát slyším co dávají lidi za jména psům-lidská, tak by člověk nesměl dát nic 😒

mirunda
31. črc 2011

@weri1 cože? A co jste jí na to řekli? Ta je teda ujetá s prominutim 😅 A jinak - jaké je oficiální jméno Beníčka?

weri1
31. črc 2011

@mirunda nic jsme ji neřekli, já ji mám ráda, a nechtěla jsem dělat zlo v rodině...ale štve mě to. jmenuje se BENJU

ronyx
31. črc 2011

@weri1 To máš pravdu. Já jsem Veronika a jak vidím jednu sousedku co venčí bílou pudlici a volá naní Verčo tak mě vždycky omývá 😀 Takže synáček je Ben, nebo snad Benjamín?

ronyx
31. črc 2011

@weri1 Benju???? Hodně zvláštní,ale hezké.Já chci jméno Zachari a to jsem si připadala,že je to moc netradiční.Díky, uklidnila jsi mě 😉

weri1
31. črc 2011

@ronyx tchán byl bulhar a manžel dostal po něm jméno a náš syn po tatínkovi... 😉
hlavně aby se ti hodilo příjmení, mě se moc nelíbí cizí jména a česká příjmení

ronyx
31. črc 2011

@weri1 Přítel naštěstí české přijmení nemá. Mě se taky nelíbí spojení exotického jména a typicky českého přijmení

mirunda
31. črc 2011

@weri1 Benju je hezký, a ještě když se to hodí k příjmení - což u vás asi jo, když to dědíte 🙂 A to jsi navrhla ty nebo manžel? Nebo snad tchán? 🙂 A na jaké jméno slaví svátek? Líbí se mi, že to má právě moc zdrobnělin..

@ronyx myslím, že v dnešní době se nikdo nad ničím nepozastaví (teda nepočítám babičky - u nás málem dostaly infarkt i z Liliany).. Zachari je teda hodně netradiční, ale já jsem pro - dělá to z toho človíčka něco vyjímečnýho 🙂 A můžete ho dát v týhle podobě bez problému? Vím, že existuje Zachariáš, ale Zachari jsem nikdy neslyšela..

ronyx
31. črc 2011

@mirunda No doufám,že s tím žádné problémy nebudou. Pro jistotu se ale radši zajdu optat na matriku. O Lilianě jsem taky uvažovala kdyby to byla holčička,ještě se mi hrozně líbí Mia. Nakonec je to ale kluk 😎 No u nás v rodině naštěstí jsou všichni docela moderní a Zachari se jim líbí a i kdyby ne, stejně by si museli zvyknout 😀 Zdorbněle mu budu říkat Zaki 🙂

mirunda
31. črc 2011

@ronyx jj, zeptala bych se na matrice. Jen tak ze zvědavosti jsem jukla do databáze všech jmen registrovaných v CR a je tam Zachar, Zachariáš nebo Zaki.. ale víš jak - nevím, jak je to starý, zeptala bych se dopředu na matrice.. my jsme u Lilinky měli Tobiáše a o to víc jsem ráda, že to byla holčička, protože s Tobíášema se roztrhnul pytel, to je děs 😠 Zkusím doma navrhnout Zachariáše, schválně co na to manžel 🙂
My jsme v rodině teď neřekli ani jména - právě proto, aby nám do toho nemohli kecat.. udělali si to sami u Lilušky, když furt říkali mýmu pupíku Lucinka apod.. jako rodičům se to líbilo a ty naše babičky, to byl děs, furt chtěli Antonína po pradědovi nebo Vlastičku po babičkách 😝

ronyx
31. črc 2011

@mirunda Tak pokud říkáš,že je v databázi Zachar, Zachariáš a Zaki, tak si myslím,že by neměl být problém. Jinak ten Zachar zní fakt dost hrozně. Hrozně trvdě. Ale určo si tam zajdu. Já jsem taky první byla rozhodnuta pro Matyáše ale pak jsem zjistila,že jich je strašně moc a nerada bych jednou na pískovišti zavolala Matyášku a přiběhlo dalších 6 dětí 😀 U Zachariho jsem si jistá,že se otočí jako jediný. To mi schválně pak dej vědět co na to tvůj manža. Jsem si všimla,že se necháte překvapit co to bude,to já bych nevydržela 😀 Jsem od přírody děsně zvědavý tvor a taky se sem tam dívám po nějakých prďáckých věcičkách na chlapečky a kdybych nevěděla co tu bude nemohla bych nakupovat 😎

mirunda
31. črc 2011

@ronyx já opravdu netuším, jak to chodí se jmény, co mají jinou podobu, nikdy jsem se tím nezabejvala.. představ si, že manžovi se to líbí a to moc 😀 Tak díky za těžší rozhodování 😀 😀 😀 Ano, Matyášů je taky hrozně moc - např. můj švagříček, manžel chtěl taky Matouše, ale to mi přišlo skoro stejný, tak to padlo.. ano, nechali jsme se překvapit, ale u Lilianky jsem to taky nevydržela, to jsem věděla, že to bude holčička.. ale teď mi totiž manžel řekl, že bych to nevydržela nevědět, a já jsem hrozně tvrdohlavá, tak mu chci dokázat, že to vydržím 😀 Ale je to nepraktický - už jen kvůli tomu jménu, že musíš opravdu hodně řešit obě, pak oblečení, nekupuju nic nového vyloženě na holku nebo kluka, ale je fakt, že na holčičku mám po Liliance a na kluka po dalším švagříčkovi (5let).. ale říkám si, že se fakt těším, až "to ze mně vyndaj" a řeknou: "maminko, máte holčičku/chlapečka" - takovej nervák, ale hezkej 🙂

ronyx
31. črc 2011

@mirunda No tak není zač, hlavně že se líbí 😀 No na jednu stranu máš pravdu,že to překvapení musí být krásné, ale ano je to dost nepraktické,co se týče oblečení, doplňků atd. Já mám 2 neteřinky,takže jem měla mít věci po nich,nakonec to bude ale kluk a to první v rodině,takže dědit po kom nemáme. Snad jen pár neutrálních, bílých, žlutých, zelených věciček po holkách. Ale většinu musím nakoupit. 🙂

mirunda
31. črc 2011

@ronyx ono je to na jednu stranu lepší si to nakoupit, protože každý má jiný vkus.. já měla hodně hadrů od tchýně po jejích klucích - ona má 4 kluky, z toho 2 malý, takže po nich.. a protože se nechali taky překvapit, a tchýně si "byla jistá" že to 4. dítě bude konečně holčička, tak tam bylo i něco růžovýho 😀 Ale prostě stejně vkus má jiný.. a když jsem dostala na Lili od manželový prababičky hnědý tepláky s autíčkem, tak jsem rostla 🙂 Tak třeba se budou hodit teď 😀 A v kolikátém jsi tedy týdnu ty?