Netradiční jméno pro kluka - Damián. Co myslíte?

amira55
8. zář 2008

Ahojky stávající i budoucí maminy🙂
Co vy a jméno? Mě se líbil Samuel, ale v posledních dnech jsem se zamilovala do Damiána....Co tomu říkáte? Všichni mě od toho zrazují včetně partnera(kromě mé máti ta mě nabádá k tajné akci ať to jméno dám a basta). Není to opravdu trochu nezvyklé? Každý den slyším jak se mu budou děti smát, ale vždyť dnes už jsou jména různá nebo se mýlím??? Myslím si, že by moje dítě trpělo víc jako 6stý Kuba ve třídě...

Co myslíte? Díky za radu nejenom pro mě, ale i pro ostatní maminy....

romcovaklarka
6. čer 2011

@andreazoll Mně by se líbil Sebastian, Christian nebo Jacob 🙂

andreazoll
6. čer 2011

@em_ka Protože dcera je Sophia Lara (čili má dvě jména), tak bychom chtěli aby i náš chlapeček měl dvě jména ... Líbí se nám hodně jmen, jen nevíme vybrat dvě, které by se k sobě hodily ☹

fangi
6. čer 2011

@andreazoll Sebastien Zoll 🙂 třeba... Nebo Nathaniel Zoll 🙂 Líbilo by se mi nějaké delší jméno, když příjmení je tak krátké.

andreazoll
6. čer 2011

@romcovaklarka
@fangi Protože dcera je Sophia Lara (čili má dvě jména), tak bychom chtěli aby i náš chlapeček měl dvě jména ... Líbí se nám hodně jmen, jen nevíme vybrat dvě, které by se k sobě hodily ☹

fangi
6. čer 2011

@andreazoll Koukám,že žijete v zahraničí, tak možná spíš napiš jména,která se vám líbí, a my ti můžem napsat,která nám k sobě pasují 😉 Já zas tolik cizích jmen neznám,aby mě napadla nějaká hezká kombinace.

kristi
6. čer 2011

@andreazoll a rikat mu budete obema nebo jen jednim?

andreazoll
6. čer 2011

@fangi Bentley,Timothy,Liam,Daniel,Noah,Ethan,Lucas,Henry,Marco,Zachary,Finley,Addison,Max,Adam,Elliot,Chase,Colin,Ryan,Mason,Samuel,... 🙂
Pokud ještě mám vypsat i ostatní, klidně napiš .... Mám je všechny zapsané v diáři

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
romcovaklarka
6. čer 2011

Tak by se mi moc líbil Samuel Jacob a pak ještě Daniel Ethan.

Taky jsem chtěla dávat dětem dvě jména, pro holčičku jsem měla vymyšleno, ale pro kluka se mi v češtině k Samuelovi nějak nic nehodí, nebo co myslíte?

matusaci
6. čer 2011

ahoj ja nedavno nasla v kalendari Gedeon.by me zajimalo kolik chlapu se tak jmenuje

lucisa
6. čer 2011

@matusaci v knížce dr. Knappové je toto jméno uvedeno v kategorii 10-100 nositelů v ČR, vyskytuje se často v maďarštině, je to jméno hebrejského původu. Ale ta četnost dnes už může být trošku jiná, já mám vydání z r. 1996, to už je 15 let, takže lidé se více naučili dávat i zvláštní jména (=netypická) 😉

@andreazoll Mě se třeba líbí kombinace Timothy Ethan Zoll, Adam Ryan Zoll, Max Noah Zoll apod., máš vybraná zajímavá jména, kromě snad Bentley, který mi evokuje auto, Addison, který mi spíš připomíná příjmení a navíc značku Adidas a Mason, to mi připomíná nějakého masového vraha, jsou všechny moc pěkná, jen najít tu echt kombinaci, že?
Přeji šťastnou ruku 😉

romcovaklarka
6. čer 2011
janapavlik
6. čer 2011

Mě se líbí Leo 🙂

matusaci
6. čer 2011

@romcovaklarka to bylo jako dkyz my jsme vybirly jmeno rekly jsme matyas ze nikde neslysis nikoho jak na svoje dite vola matyasi apod no a ejhle ja porodila a hned v porodnici se narodily s nasim 4 matyasove 😀

majdula
6. čer 2011

@andreazoll Addison je onemocneni nadledvinek 😝 😀

Kdes cerpala inspiraci? Bentley, Mason... 😕

romcovaklarka
6. čer 2011

@majdula Jenom proto, že se ta nemoc jmenuje po pánovi, který se jmenoval Addison. Příjmením. Je to příjmení, ale i křestní jméno. Myslím že kor tady, v diskusi o NETRADIČNÍCH jménech, není potřeba se posmívat lidem za to, co se jim líbí za jména. To bychom to tady mohli za chvíli zavřít 😒

mamkamarketa
6. čer 2011

@majdula taky si myslim,ze neni potreba urazet. jestli si si nevsimla @anreazoll nezije v cechach 😉 me osobne se libi Bentley 🙂

majdula
6. čer 2011

@romcovaklarka @mamkamarketa Ja jsem posmechu a urazkam daleka, netradicnim jmenum fandim, ale uz jsem na konikovi dlouho na to, aby me prastila do oci dnesni registrace, sahodlouhej vypis jmen (podobne seznamy jsem si do denicku psala v puberte, druhomatka by mesic pred porodem uz mohla mit s manzelem trosku jasno) a samozrejme destinace USA (a kdyz uz, tak jedine Florida).
To uz tu bylo tolikrat... 😎

kathule
7. čer 2011

tež jsem si všimla že je tu hodně maminek z Floridy 😕 😕

jankadudova
8. čer 2011

My mame Maxmiliana, trosku jsme "bojovali" s babickou, ale jen par dni a ted se z Maxika vsichni tesi 😉 Jen se priklanim k tomu, ze je potreba objektivne hodnotit jak to zni dohromady. Kdxyz je "echt" ceske prijmeni, tak bych experimenty nechala stranou, protoze vysledek je trochu...komicky. Kor u chlapecku je ale navzdy.

lenulajskaaa
8. čer 2011

Ahojte ... neví náhodou nějaká maminka, kdy slaví svátek Tobiáš?hledala jsem na netu a pokaždé je to jiné...našla jsem 3 datumy. Děkuji za odpověďi 🙂

marines28
8. čer 2011

Ahojky, my mame synovecka Tobiaska a budeme mu prat ted v nedeli 12.6.. Krasny vecer vsem.. 🙂

chaala
8. čer 2011

@lenulajskaaa mám Tobiáše psaného v kalendáři 13.června 🙂 . Je tam spolu s Antonínem.

lenulajskaaa
9. čer 2011

@marines28
@chaala děkuju ... my máme doma 4 kalendáře, ale ani v jednom není 😠

adusa
10. čer 2011

Tak mile dievcence dana @andreazoll prosim pekne zneuzila foto mojej dcery a nazyva ju svojou dcerou, a nehoraznejsie este je, ze pouziva moje meno a aj bydlisko... no co k tomu dodat. Len aby ste vedeli 😠 😝

mirisek81
10. čer 2011

@adusa kukla jsem na tvoje fotoalbum, opravdu nádhérné fotečky. Docela mne zamrazilo,že někdo tady na modrémkoníku má drzost si vytvořit profil a vzít ti identitu včetně fotky tvé dcerky 😠 😠 😠 A to i přesto, že přes ní máš svůj vodotisk.

kristi
10. čer 2011

@adusa tak to je husta krava teda....

gabka32
10. čer 2011

@adusa neskutečné jak si toto může někdo dovolit 😠 😠 fotky máš překrásné 🙂

kathule
10. čer 2011

@marines28
@chaala já mám Tobiáše v kalendáři 2. listopadu.na dušičky...i jsem to slyšela v tv že se o tom zmiňovali 😕

morgan
10. čer 2011

Tak to jí by jí snad měli zablokovat ne?? Hrůza ☹