Netradiční jméno pro kluka - Damián. Co myslíte?

amira55
8. zář 2008

Ahojky stávající i budoucí maminy🙂
Co vy a jméno? Mě se líbil Samuel, ale v posledních dnech jsem se zamilovala do Damiána....Co tomu říkáte? Všichni mě od toho zrazují včetně partnera(kromě mé máti ta mě nabádá k tajné akci ať to jméno dám a basta). Není to opravdu trochu nezvyklé? Každý den slyším jak se mu budou děti smát, ale vždyť dnes už jsou jména různá nebo se mýlím??? Myslím si, že by moje dítě trpělo víc jako 6stý Kuba ve třídě...

Co myslíte? Díky za radu nejenom pro mě, ale i pro ostatní maminy....

jasekd
21. říj 2011

@bocinka Malgorzata je polske jmeno, ale nevim, jak moc je tam caste...

esterka610
21. říj 2011

@jasekd Já mám kamarádku z Polska, která se tak jmenuje a je to používané, v překladu vlastně Markéta. 🙂

sona1a
24. říj 2011

Ahojky tak tady jsou samá krásná jména..takže zase nevím,ale já chci když to bude kluk tak to bude Šimon, Matyáš nebo Martin a holčička je jasná bude to Amálka 🙂

hokejmb9
25. říj 2011

krásný jméno je Daniel pro mě nejlepší

staninka77
26. říj 2011

@sona1a-taky mám synka jménem Šimon a je to moc hezké mě se moc líbí.
A ještě jedno jméno klučičí se my líbí a to je Tadeašek.To taky není k zahození.
🙂

amrash
28. říj 2011

Ahojte, kdyz jsem se narodila, mama chtela Alexandru, Andreu atd. Vsichni si potom tukali na hlavu, ze jsem DITA. V detstvi mi to jmeno dokonce prislo malo zajimave - chtela jsem pripsat alespon 2 ,,T'' 🙂 Dnes jsem rada, ze nepotkavam Ditu na kazdem rohu. Hlasuji tedy pro originalitu.
Pro syna jsem chtela jmeno RUSLAN, ale uz podruhe mi to neproslo ☹

weri1
28. říj 2011

@sona1a dala bych bych martina z důvodů, že Matyášů a Šimonů je plno

weri1
28. říj 2011

je hrozný cizí jméno a české příjmení a navíc....kluk s tím bude celý život

weri1
28. říj 2011

@lucy.l mě se líbí "tvrdý" jména-kde je R

nezajem
2. lis 2011

Ahojky děvčata my máme doma Lauru a Justina ale jsem těhotná a nwm jestli Max x Nicholas , Stella x Angela

bocinka
2. lis 2011

Já jsem dneska někde četla, že se narodil MATTEO, to se mi zalíbilo okamžitě.... 😵 😵 😵

@nezajem Nicholas x Stella

lucisa
2. lis 2011

@bocinka já to četla taky, druhý syn Milana Baroše, narodil se včera, pěkné. 😅 Akorát mi to trošku nesedí ke staršímu Patrikovi, ale tak to je mezinárodní jméno..... 😵

lucisa
2. lis 2011

@nezajem a nepovídej, tak Justin a Laura, hmmmm 😀 😀 😀

misulee
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
janneke
3. lis 2011

@misulee Tak ten článek o klučičích jménech ze země tulipánů je úplná hovadina a naprosto nesouhlasí podle oficiálních nizozemských statistik 😝 Nevím, kde k tomu autor přišel.
Navíc klučičí jméno Yasmine, to je sranda, dát klukovi jméno Jasmína. 😀
Oficiální seznam (Top 20 1-3. kvartálu 2011) najdete zde (vlevo klučičí, vpravo holčičí)
http://www.svb.nl/int/nl/kinderbijslag/kinderna...

bureska
4. lis 2011

Ahoj holky, mne se na kluka hrozne libi Jachym. Skoro kazdej v mym okoli to jmeno odsuzuje, ale ja na nem proste "ujizdim" 🙂 A holcicce bych dala Tatiana

lucisa
4. lis 2011

@bureska Jáchym se mi taky líbí moc 😉

nikissek28
4. lis 2011

@hokejmb9 pro mě je jméno Daniel taky vítězné, ale doma to nejspíš neprosadím ☹

romcovaklarka
4. lis 2011

Ahoj holky, ne že by to teda nebylo hodně předčasný 😀 ale máme doma Samuela a přemýšlím, jak by se jmenoval eventuální bráška (sestřička by byla Sára). Líbil by se mi Gabriel, ale nepřišla jsem na žádné hezké zdrobněliny a říkat mu Gábi nebo Gábino to je pro holku. Takže by to byl asi spíš Daniel. Názory i další tipy uvítám 🙂

Jinak Matteo Baroš? No nevím nevím 😅

ivuleee
4. lis 2011

@romcovaklarka No my mame doma Daniela a cekame chlapecka a bud to bude Samuel a nebo Denis.Chtela jsem neco aby se to hodilo-Daniel -Samuel, Daniel -Denis...no mame jeste 30 dnu,ale s mm. je tezke porizeni 😉

ivuleee
4. lis 2011

@romcovaklarka jeste jsem tu zahlidla William, ted teda nevim jak se to pise,ale Daniel-William by taky slo 😉

nikissek28
4. lis 2011

@ivuleee Mě se víc líbí Samuel než Denis. 🙂
když už by to byl chlapeček, tak chci dvojité jméno. Pro holčičku nejspíš Anna- Laura a chlapeček.toť dilema 😒 když nemůžu Daníka

romcovaklarka
4. lis 2011

@ivuleee William už mi přijde do našich podmínek trochu moc exotický... obecně se trochu bojím jmen, která s ejinak píšou a jinak čtou, jednak jako děcko s tím bude mít potíž a jednak pak bude všude vysvětlovat a hláskovat, jak se píše 😒 Ale Daniel a Samuel jde hezky, mám to určitě v užším výběru -)

marooshka
4. lis 2011

@ivuleee tak mně se víc líbí Samuel, Denis moc nee. My máme kluky Daniela a Dominika 😉

nikissek28
4. lis 2011

@marooshka jéé to má kámoška taky 😀 ale oba dva teda zlobivý čertíci 🙂

lucisa
4. lis 2011

@romcovaklarka není to tak hrozné, má prostřední dcera má obě jména jinak psaná a jinak vyslovovaná a problém s tím není.

@romcovaklarka zdrobněliny na Gabriela podle Knappové: Gába, Gabi, Gabek, Riel, Gabrielek.

@nikissek28 jsem ráda, že mému manželovi to bylo v podstatě jedno, co vyberu. Chceš zdvojené jméno (tj. s pomlčkou) nebo dvě jména (bez pomlčky)? Anna - Laura je pěkné a jaká máš příp. spojení pro kluka, s i bez Daniela?

nikissek28
4. lis 2011

a ještě se mi líbí Eliáš,Matyáš,Maxmilián, Kryštof ale jak jsem řekla, mě tohle doma neprojde

lucisa
4. lis 2011

@marooshka , @nikissek28 taky znám tady na MK jednu maminku s Danielem a Dominikem a třetí má holčičku. 🙂

lucisa
4. lis 2011

@nikissek28 Já mám pro kluka nachystaného Maxima - moje srdeční záležitost.

nikissek28
4. lis 2011

@lucisa chlapečka právě nevím, to neumím rozhodnout. Tak já mám přítele o dost staršího, jako on by mi i dovolil Daniela, ale kvůli jeho mamce nemůžu mít nic "nenormálního" protože už je starší osoba a aby to vůbec uměla říct nebo co.Ale tak ještě máme čas tak ho snad ukecám na Daniela a pak ještě teda vybrat to druhé jméno k tomu, popř. nějakou jinou kombinaci jmen.