Netradiční jméno pro kluka - Damián. Co myslíte?

amira55
8. zář 2008

Ahojky stávající i budoucí maminy🙂
Co vy a jméno? Mě se líbil Samuel, ale v posledních dnech jsem se zamilovala do Damiána....Co tomu říkáte? Všichni mě od toho zrazují včetně partnera(kromě mé máti ta mě nabádá k tajné akci ať to jméno dám a basta). Není to opravdu trochu nezvyklé? Každý den slyším jak se mu budou děti smát, ale vždyť dnes už jsou jména různá nebo se mýlím??? Myslím si, že by moje dítě trpělo víc jako 6stý Kuba ve třídě...

Co myslíte? Díky za radu nejenom pro mě, ale i pro ostatní maminy....

kristiluky
2. pro 2010

@syll. No s tým Denisom som to tiež počula ale mne by sa páčilo volat ho aj Deni. Sebastian sa mi tiež velmi páči ale mne sa vo všeobecnosti páčia trošku netradičné mená. Zas moj brácho napr. nechápe mna - prečo mám syna Lukasa alebo kolegynu-tá ma Sebastiana. On je zas na klasiku, ich malý sa volá po nom. To záleží na každom..Hlavne netreba dávat na druhých, nikdy sa to nebude páčit každému, mne sa tiež moje meno nepáči ale to moji rodičia nemohli vediet že?

syll.
2. pro 2010

@kristiluky jé tak víš co, ještě v porodnici jsem měla napsané Lucas, ale tam jsme to přepsali na Sebastianka, ale příště kdyby byl chlapeček asi bych normálně toho Lucase dala. :o), ale bojím se spíš, aby mu neříkali LUKÁŠKU ! počesky. Lucas je jinak fakt super.

kristiluky
3. pro 2010

@syll. no je fakt že niekto ho volá Lukáš, napr. doktorka a tak, zo začiatku mi to vadilo a každého som upozornovala že je Lukas ale teraz už to neriešim. My čo sme s ním najviac ho voláme Lukas a on nech si vyberie ked bude vačší čo sa mu viac páči. My sme ešte zvažovali Nicolasa no tak možno druhý ak by som na druhé niekedy manžela ukecala 🙂 To by sa mi k tomu asi tak najviac hodilo

mmmk
3. pro 2010

@syll. Jsem odtamtud jako ty a mam pocit, ze tam extra se spatne bere jakakoli odchylka 😅 Vetsinou tyhle "vystrednosti" ubiji pribuzni uz v zacatku, takze pak jsou zastupy Jakubu, Honzu atd. 🙄 😀 Proto jsme nerekli nikomu skutecne jmeno, vodili za nos a vsichni se to dozvedeli az v smsce o narozeni 😝 😀

syll.
3. pro 2010

@kristiluky já jsem chtěla Lucase jako s C, aby i v smsce bylo vidět, že je LUCAS a né LUKAS, to si každý přebral jako lukáš, no lidi jsou hrozní fakt, a tady u nás někdy fakt dost natvrdlí. 😠 ale to jméno je boží 😅

kristiluky
3. pro 2010

@syll. Tiež si myslím, ja som sa donho zamilovala vdaka kamoške, mala synovca Lukasa a ked som ju počula ako s ním telefonuje tak som z toho nemohla. Bolo to ešte pred pár rokmi ked to znelo naozaj ešte dost netradične, a odvtedy bol vtedy ešte neexistujúci syn jasný, výnimka prichádzala do úvahy len v prípade že by to tatino nemohol prekusnut, ale nakolko chcel dcéru tak mu to bolo vcelku jedno 😝

kristiluky
3. pro 2010

@mmmk Mauglí je tiež krásne meno ale v Čechách by som nan asi nemala odvahu ale v Nemecku to tak určite nepríde, pozerám že Mauglí je rovnakov starý /mladý 🙂 / ako Lukas, to len tak na okraj 😉

hanulla1
3. pro 2010

zizala84.. Denis je krásný jméno. Kamoška má Denise a dali to jméno, protože říkali, že to bude Denis postrach okolí. Já spíš slyšela Denisa co mi vykouří mého penisa. Tak už z toho důvodu jsem takový jméno na holku nechtěla. Jasekd můj manžel se jmenuje Martin a všichni naněho volají Matesu. Nevím proč. Pak se mě každý ptá jak se jmenuje. A když jim řeknu, že Martin tak mi to nechtějí věřit. A prostě pohádkový typicky český jméno jako je Jakub a Jan nechci, protože v dnešní době je má snad každý. Holku jsme měli jasnou. U prvního dítěte to měla být Natálka a jelikož jich ted taky požehnaně moc tak jsem chtěla změnu a holka by byla Vanesska, ale budem mít asi dalšího kluka. A se jménem si nevíme rady. Na holky je tolik krásných jmen a na kluky se mi moc jména nelíbí. Líbí se mi David, jenže u nás v rodině máme 4 Davidy takže bohužel. A někomu se líbí nějaký jméno a pak zjistí, že se tak jmenuje někdo koho nesnáší a hned jméno vymýšlí jiný.

kristiluky
3. pro 2010

@hanulla1 uplne so všetkým sa stotožnujem- máš dobrý vkus 😀

hanulla1
5. pro 2010

Ahojky holčenky... tak můj manža včera řekl, že jestli to bude kluk tak to bude Jakub ☹ bohužel jsem takový jméno nechtěla, ale nic jiného mi nezbyde. Včera jsme koukali do kalendáře a mě se tam líbylo jméno Vojtěch, Šimon nebo Tadeáš. ALe manželovi se líbí jen Jakub.
Nedá se nic dělat. Holky závidím těm, co s nima chlap souhlasí když vymyslí jméno.

lenkabu
5. pro 2010

@hanulla1 já myslím že když ty nosíš,rodíš,kojíš,staráš se tak má 51 % hlasovacího práva 😉

lenkabu
5. pro 2010

@kristiluky já myslím že mmk má jiné jméno,Mauglí je jen přezdívka páč tady nechce psát to pravé 😉

mkr
5. pro 2010

mně se líbí Lukas, Nicolas a Samuel 🙂

zuzau2
5. pro 2010

@jasekd Zuzana je krásný jméno 😀, nikdy se mi nelíbilo, protože se tak jmenuju, ale teď jsem mu přišla na chuť. Kdybych se tak nejmenovala, určitě bych jednu dceru tak pojmenovala. Sylvie je taky hezký ale Sylva už se mi moc nelíbí. Ta Alice je taky hezké jméno. Ještě mě napadla Stela...popř Stella....to jsem si přála já, ale taky mi to neprošlo.

jasekd
5. pro 2010

@hanulla1 Prece se nemuzete navzajem do niceho nutit? Ja moc chci tu Zuzanku, ale shodli jsme se na Vendulce a ta to asi bude, proste dame neco, co se libi obema. Neco jineho je, pokud ti ten Jakub nevadi, ale pokud se ti fakt nelibi... Martinka jsem si prosadila, ale manzel nijak neprotestoval, bylo mu to tak nejak jedno, u te holky bere vyber daleko vazneji.

ivanek
5. pro 2010

Hezkou neděli, diskuzi jsem našla náhodou, ale třeba někoho budu inspirovat 😉 A někoho naopak 😀 Náš mladší syn se jmenuje Gabriel (starší David a dcera Lea, což je vlastně z nicku poznat)

lucietka77
16. pro 2010

Ahoj holky, tak yjsem náhodou narazila na tuto diskuzi, tak bych se ráda přidala. Jejda, tak koukám, že mé vybrané netradiční jméno SEBASTIAN nebude asi tak netradiční 😀. Jinak pro holčičku máme vybrané ANNA VERA. Pokud to bude holčička, no to se uvidí 22.12.. Ale chtěla bych, aby měla dvě jména a to po našich milovaných babičkách 🙂. Chtěla jsem něco, co by nedělalo problém ev. v zahraničí..Taky je krásné pro kluka DAMIAN, DARIEN, ALEX, OLIVER, TIMON.

syll.
16. pro 2010

@lucietka77 dobrá volba pro chlapečka, vím o čem mluvím 😀 😀 😀 😀

syll.
16. pro 2010

@mkr Lucas byl u muj favorit 🙂

lucietka77
16. pro 2010

Vidím, že máš Sebíka už doma.. tak uvidíme, jestli budu mít taky klučinu a nebo holčičku, jsem strašně moc zvědavá...

kristiluky
16. pro 2010

@lucietka77 čo hovoríte na meno Sandra? Inak niekto tu spomínal Leu a Stelu, to sú tiež velmi pekné mená, netradičné, jednoduché ale super. Inak sa mi celkom páči aj česká Šárka, na Slovensku to nieje, teda nie žeby som ju niekedy chcela dat ale príde mi to celkom milá počeštená Sára.

kristiluky
16. pro 2010

@lucietka77 pardon tvoje meno som tam predtým klikla náhodou 😅 😕

lucietka77
16. pro 2010

@kristiluky v pohodě 🙂. Ale Šárka je taky mooooc pěkné jméno....

syll.
16. pro 2010

@lucietka77 jé vy jste si nenechali říct pohlaví? to já jsem byla strašně zvědavá 😀 tak hlavně ať je miminko zdravé a na pohlaví až tak nezáleží... 😉

lucietka77
16. pro 2010

@syll. no, ne, že nenechali, ale mimčo sebou tak mrskalo, že to nebylo zatím možné zjistit.. ale už se těším na toho 22. snad mi to už paní doktorka řekne.. 🙂

lucietka77
16. pro 2010

@mmmk přesne.. moje babička byla VERA (byla Angličanka) a když jí dělali českou občanku, tak jí normálně přejmenovali na Věru..No a já, pokud budu mít holčičku, tak jí chci pojmenovat právě ANNA VERA. Tak jsem zvědavá, jestli mi ji taky event. nepřejmenují, ale snad ne..

lucisa
18. pro 2010

@lucietka77 dnes už ne, nepřejmenují, nechají ti Veru.

Pro maminky čekatelky kluků - kromě mého oblíbeného Maxe a Maxima jsou také pěkná netradiční jména pro kluka Jáchym a Jeroným.

tinator
21. pro 2010

Saša

jasekd
23. pro 2010

Jak byste rikali Borisovi (krome Borek, to je hrozne), sice uz to neni dulezite, nejspis cekame holku, ale pro zajimavost, manzel ho chtel. Jo a jeden chlap si rika Boris, a zjistili jsme, ze je to Borivoj...

mmmk
23. pro 2010

@jasekd Mam kamarada toho jmena a rika se mu bud Borďa nebo Bori 😉

@lucisa Vera je povolena? Do toho jmena bych sla hned 😵