Netradiční jméno pro kluka - Damián. Co myslíte?

amira55
8. zář 2008

Ahojky stávající i budoucí maminy🙂
Co vy a jméno? Mě se líbil Samuel, ale v posledních dnech jsem se zamilovala do Damiána....Co tomu říkáte? Všichni mě od toho zrazují včetně partnera(kromě mé máti ta mě nabádá k tajné akci ať to jméno dám a basta). Není to opravdu trochu nezvyklé? Každý den slyším jak se mu budou děti smát, ale vždyť dnes už jsou jména různá nebo se mýlím??? Myslím si, že by moje dítě trpělo víc jako 6stý Kuba ve třídě...

Co myslíte? Díky za radu nejenom pro mě, ale i pro ostatní maminy....

zazulka
26. led 2011

@lenkabu 😀 Děkuji a ráda věřím, mě přijde, že každý jméno se dá právě nějak blbě zkomolit, jak říkáš tý vaší Vandě nejčastěji? Nemá moc zdrobnělin, viď? MOžná proto lidi vymýšlej různý patvary... 😅

lenkabu
26. led 2011

@zazulka když zdrobňuju takVanduško,alemoc nezdrobňuju líbí se mi když se jméno používá v původním tvaru 🙂

brusinka.pusinka
26. led 2011

@lucisa Damián je supr a moji známí z Řecka mají a říkají mu Mijo jako zdrobnělinu, je to jméno řeckého původu 😉 no už není malí chlapec ale zůstalo mu to 😉

brusinka.pusinka
26. led 2011

@lenkabu je to pěkné jméno,Kamoška má maminku a tu volají Véno 😀 😀 😀 😀 vůbec jí to nevadí ale včera jsem četla náše radniční listy a byli tam kombinace jmen jsem koukala:Freya Adéla,Jack Samuel, a nebo jednoduché Elizoveta, Fatyma Jasmína,Anneli což se my moc líbí je to krásné to Anneli 😉

hathor86
5. únor 2011

Mame doma syna Mikulase a premyslim nad jmenem pro kluka pro druhy mimi... uz opravdu nevim co dat... Libi se mi Vaclav, ale nase prijmeni zacina na V, takze mam utrum ☹ a na holku jsem uplbe bezradna... Libi se mi Alce nebo Amalie, ale vede Magdalena...

ssimonaa
9. únor 2011

Ahojky. My máme kluka Alexandera a holku Nikol. Teď čekáme další a pokud to bude kluk tak chceme Tobiáše, a holčičku bych chtěla Velerii, ale manžel nesouhlasí. Tak se nemužu rozhodnout pro jiné neobvyklé jméno. Třeba ho ještě přesvědčím...

xaverov
9. únor 2011

@hathor86 a proc mas utrum na V? Jakoze by malej byl v podezreni, ze kandiduje za Veci Verejny? 😀 Vzdyt jsou stejny inicialy obou jmen uzasny. Magdaléna je hezká.

lucisa
10. únor 2011

@xaverov Já si myslím, že @hathor86 nevadí počáteční V, ale koncové u Václava, že se to bude špatně vyslovovat. 😕

zazulka
10. únor 2011

@lenkabu mě se taky právě líbí v tom základním tvaru, stejně jako Maxim, co máme pro kluka, není potřeba rozňuchňat jména do pidizdrobnělineček 😉

zazulka
10. únor 2011

@ssimonaa Valerie je krásný jméno!

lucisa
10. únor 2011

@zazulka Maxim je krásné jméno, měli jsme jej nachystané, ale přišla holčička. 😅

zazulka
10. únor 2011

@lucisa já se pořád bojím, že přijde do módy, ale na jiným se prostě nějak nedokážem shodnout 🙂 A jakpak se jmenují Tvoje dítka?

lucisa
10. únor 2011

@zazulka V to taky doufám, třeba ještě najdu odvahu a bude čtvrté a třeba zrovna chlapeček. 😀 A to bylo taky jediné jméno, na kterém jsme se shodli, my teda měli celé jméno Maxim Alex.

hathor86
10. únor 2011

@lucisa JJ, presne presne.... ale uvidim, urcite neco vymyslime, jako posledne 😀 taky jsme se nevedeli dohodnout a nakonec je to proste NAS MIKU 😀

gabina10
14. únor 2011

čekám holčičku a nevim jestli lucka nebo stella manžel říká že stella tak nevim poradte mi prosím jestli stella nebo lucka

lucietka77
14. únor 2011

@gabina10 😉 Lucie je náhodou moc hezké jméno 🙂 a zdá se mi, že se na něj v poslední době nějak zapomíná.. zato Stel bude jak naseto.. pro tuto generaci našich miminek to bude za chvíli stejně neobvykléjméno, jako pro tu naší je jméno Stela..

xaverov
14. únor 2011

@lucisa jojo, to me nedoslo, ze Vaclav i konci na -v. V tom pripade ne.

@lucietka77 Lucie hezky jmeno je, ale oproti Lucce, Stella vzdycky bude Stella, kdezto Lucie bude Lucka a to przneni by mne asi vadilo. Takze ja bych byla pro Stellu. Nemyslim, ze jich je tolik. Osobne neznam zadnou.

kalo
14. únor 2011

Za mě Stella. 🙂 U Lucky se mi líbí jen tvar Lucie...ale pak Lucka, Lucina...ne-neeeeeeeeeee

lucietka77
14. únor 2011

@xaverov Stell není zatím hodně, ale myslím, že bude.. v současné době znám už min. 3 holčiny těhulky, které chtějí Stellu. A nemyslím, že je prznění říkat domácky někomu Lucko.. mě se to dokonce i líbí.. kdybychom to měli brát doslova, tak si myslím, že ani Stella se nevyhne domáckým výrazům ... a říkat Stelle třeba Stelka.. to teda taky není žádný terno.. 😀. Ztrácí to ten vznešený zvuk.

lucietka77
14. únor 2011

@gabina10 Gábi, poradím ti .... napiš si obě jména i s příjměním někam na viditelné místo .. třeba na zrcadlo v předsíni nebo lednici a jak půjdeš kolem, tak si to přečti a uvidíš, jestli ti některé ze jmen nebude za chvilku lézt na nervy 🙂 A jméno, které vybereš už si nenech nikým vymluvit.. je to jen a jen tvoje rozhodnutí a tvá pravomoc a s láskou vybereš určitě to nejlepší jméno 🙂

jasekd
14. únor 2011

@gabina10 Za me urcite Lucie, a nejen proto, ze se tak jmenuju 😀 Ono taky zalezi na prijmeni, pokud mate dobre, muze byt oboje, pokud jste "Vopickovi", tak ta Lucie se hodi temer ke vsemu a Stella ne. Navic ta Lucie ma hodne variant, Stella me moc nenapada. Ovsem pokud vam vadi prave ty obmeny jmena, mozna je ta Stella dobre reseni.

kamilakop
14. únor 2011

@gabina10 Obě jména se mi líbí, Stella není tak známé, trochu mi připomíná pivo 😀 a Lucie se mi líbí v tom znění- malá Lucinka a v dospělosti paní Lucie... 😉
Ovšem je fakt- co se Vám hodí více k příjmení. 🙂

poletucha
14. únor 2011

Lucie je hezky jmeno (taky ho nosim),ale bohuzel tak mi nikdo nerekne, pro rodinu jsem Lucinka, pro ostatni Lucka...a to mi prijde jak na psa 😖 Takze ja jsem pro Stellu 😉

petrus33333
17. únor 2011

@gabina10 Stella je "hvezda" Stella Maris hvezda mor-morska hvezdai..po celem svete se bude vyslovovat stejne-srozumitelne.
Taky dulezite,kdyz nam se nam svet srusta dohromady. A driv se Stella davalo,jako druhe jmeno prinasejici stesti-prevazne v italii.A Stella-Lucie 🙂 je taky hezky nebo Stella-Luna 😅 ,ci Stella-Iasabella 😵

smaria
4. bře 2011

Ahoj všichni,
pročítala jsem se tu vaší diskuzí a plno krásných a nápaditých jmen tu zaznělo. My máme doma osmiměsíční Jasmínku. Bála jsem se reakcí v rodině, protože třeba Sáru nebo Miriam mi totálně zhanili, ale kupodivu na Jasmínu ani křivé slovíčko 🙂 Říkáme jí Jasmínko,Míno, Mínuško, některé kamarádky cizokrajně Yasmin (DŽASMIN)...teď u nás v rodině se čeká další miminko, už mají Maxima. jsem zvědavá, co budou mít a jaké jméno zvolí. Já se už těším na další mimí, až budu mít, počítám tak za dva roky. Líbí se mi: Olívie a Miriam a z klučičích Oskar a Bernard 🙂

nady
4. bře 2011

Krásné super jméno , 🙂 já mám Maxima .. 😉 a vyslechla jsem si taky něco ,ale vybrali jsme to už v těhu a necouvli ,a hlavně nikomu jsme neřekli téměř ,jak se bude jmenovat abychom se vyhnuli blbým řečem ,a brali jsme to jako naši věc 😎

nady
4. bře 2011

@smaria Jé tak Maxima máme 😉 a Jasmínka je moc krásné jméno 🙂

nady
4. bře 2011

@lucisa My jsmne ho dali také ,díky.. 😉

lucisa
4. bře 2011

@nady To bylo vybrané jméno i u nás, nádherné, ale nakonec vykoukla na svět holčička 😅

innes
4. bře 2011

@nady
@nady Maxima taky plánujem pro druhé, kdyby to byl kluk, myslím, že k Marině se bude hodit 🙂
I když já tajně doufám spíš v holčičku 😀
Taky se mi hodně líbí Nathan, ale to by mi doma neprošlo 🙄
A opravdu netradiční mi přijde třeba Amos - to se mi dřív docela líbilo 😅