Netradiční jméno pro kluka - Damián. Co myslíte?

amira55
8. zář 2008

Ahojky stávající i budoucí maminy🙂
Co vy a jméno? Mě se líbil Samuel, ale v posledních dnech jsem se zamilovala do Damiána....Co tomu říkáte? Všichni mě od toho zrazují včetně partnera(kromě mé máti ta mě nabádá k tajné akci ať to jméno dám a basta). Není to opravdu trochu nezvyklé? Každý den slyším jak se mu budou děti smát, ale vždyť dnes už jsou jména různá nebo se mýlím??? Myslím si, že by moje dítě trpělo víc jako 6stý Kuba ve třídě...

Co myslíte? Díky za radu nejenom pro mě, ale i pro ostatní maminy....

klara.t
17. pro 2009

Kamarádka každým dnem také porodí Vítka. 😀

panterka
17. pro 2009

mně se třeba líbí Albert 😉 ale zase říkat mu Bertíku, to ne 😀 my zůstali u tradičnějších Hynka a Jáchyma 😎

konja
18. pro 2009

nunacek: mě s etaké líbí Vítek, ale pouze v této podobě, Vít bych asi nedala. Nevím ale jestli jde ve tvaru Vítek zapsat 😕

miky
18. pro 2009

ahojky v práci pracuju jako personalistka a jedna kolegyně má na OP zapsaného syna ve tvaru "Vítek", takže to nejspíš jde.....ale popravdě to vypadá docela divně, když se představím, že se bude třeba v padesáti představovat a říkat, že se jmenuje např. Vítek Novák

barcaa
18. pro 2009

A co je definice netradičního jména? 😀
Když jsme čekali první, měl to být Matyáš - tehdy se to jméno vůbec nedávalo a dneska je víc než oblíbené.
Ale musím se přiznat, že v klučičích jménech není zase až takový výběr - mě se moc líbí Darek a Antonín.

janulazaynab
18. pro 2009

Ahoj holky 🙂
Nevím, jestli je to netradiční jméno, ale my jsme dali našemu kulíškovi názvisko Mikuláš 😉 Domácky mu říkáme Mikešek, Mikeš, Mikulajda, Kulajda a pak takové ty pipinky, dupinky, jelítka, čumáčky atd. 😀

katy.m
18. pro 2009

Ahojte holky,
náš chlapeček se bude jmenovat Eliášek. Chci se zeptat,zda-li nevíte,kdy Eliáš slaví svátek?V našem kalendáři není,ale v cizím je napsáno 20.7.,což je u nás Ilja. Slyšela jsem,že někdo slaví na Elišku....

nunacek
19. pro 2009

Mně osobně se Vít nelíbí. Ale když už, tak úřední podoba určitě Vít, Vítek ne,i když to jde, ale je to hodně divný.

mmmk
19. pro 2009

Panterka, dobry vyber 😉 Taky se mi Albert moc libi 🙂

panterka
20. pro 2009

mmmk, 😉

stylly
21. pro 2009

Ahojky my máme Andrease 😀

mmmk
21. pro 2009

Stylly, proc? Nemeli jste mit Andreie? Nebo si te s nekym pletu? 😕

stylly
21. pro 2009

mmmk:Nepleteš,..ale měli jsme problém na úřadě 😠 museli bychom psát žádosti na úřad do Phy a to je jak nám řekla paní na dlouhé lokte,...tak jsem vybírali mezi jmény podobné či skoro stejné a nakonec vyšel ANDREAS 😀

mmmk
21. pro 2009

To jako fakt? To se musim zeptat spoluzaka, jestli s tim mel on problem. On je Andrej a ma syna Andreie. Podle me je to madarska (?) obdoba a to byt muze, ne? Verim, ze treba Ondrei by problem byt mohl 😀

stylly
21. pro 2009

Ano,..je to tak,...nechtěli jsme čekat dlouho na RL tak jsme se rozhodli,...navíc se pro nás nic nezměnilo zdrobnělinky zůstali!! 😀

jukl
21. pro 2009

Ahojky,taky moc nerozumím tomu,co je neobvyklé jméno 😅
Já bych chtěla pro našeho kulíška jméno Kristian,nebo se mi taky moc líbí Albert a Vendelín.Zatím to ale vypadá,že mi ani jedno neprojde.Manža chce Jáchyma nebo Juliuse 🙄
Holky,nevíte,prosím,jestli by nebyl nějaký problém se zapsáním jména Kristian (normálně je to totiž Kristián)?

stylly
21. pro 2009

jukl:Je potřeba se předem zeptat a né jako my jsme to dělali vše narychlo

jukl
21. pro 2009

stylly: Máš pravdu.Díky.Ale stejně mi to asi doma neprojde 😢 Ale budu bojovat jak lvice 😀

stylly
21. pro 2009

jukl: 😀 tak pevné nervy

jukl
21. pro 2009

😉 Dík

mmmk
21. pro 2009

Jukl, ja myslim, ze to jde. Protoze je mozne zapsat jak Karolína, tak Karolina. Stejne Markéta i Marketa. A neni lepsi Julian nez Julius?

katy.m
21. pro 2009

Ahoj,
tak ještě jednou,nevíte kdy slaví Eliáš svátek? A jak je to s tím zapsaním na matrice?To musíme nějak žádat?Poraďte,prosíííím...

lucisa
21. pro 2009

katy.m: podle knihy dr. Knappové slaví Eliáš jmeniny podle francouzského kalendáře, a to 20. července 😉 Na matrice nijak extra žádat nemusíš, pokud je to v téhle knize, je to automaticky bráno, že jméno existuje a je to bez problémů. Jen to napíšeš do těch papírů v porodnice (nebo nevím, jak to chodí u Vás) a oba rodiče by to měli podepsat.

lucisa
21. pro 2009

jukl: krátká verze se dá úplně v pohodě zapsat, jen se připrav na to, že to budeš někde neustále opravovat a upřesňovat🙂
nunacek: Vítek se dá také zapsat, dnes už je to osamostatnělá domácká podoba jména Vít, která se dá použít.

katy.m
21. pro 2009

luciso,děkuji za odpověď 🙂 🙂

lucisa
21. pro 2009

není zač, jak už jsem psala výše, máme také ne úplně obvyklá jména u obou dcer, navíc mají obě křestní jména dvě, tak jsem si tuhle problematiku důkladně nastudovala a knížku pořídila.

eriana
21. pro 2009

Jak to dopadlo se zakladatelkou této diskuze a jejím Damiánem? 🙂
Protože my budeme asi taky mít Damiána, tedy psáno Damien, právě dle toho šíleného hororu 😀

zlatka
23. pro 2009

Stylly: myslím, že jste vybrali dobře- hezky to jméno zní s příjmením.

A co Darien-toho má, mylsím, ta houdová, ne?

ryangi
23. pro 2009

Musela jsem nakouknout i sem a co třeba Marián/Marian? 😉

stylly
23. pro 2009

zlatka:Děkuji 😅