Netradiční jméno pro kluka - Damián. Co myslíte?

amira55
8. zář 2008

Ahojky stávající i budoucí maminy🙂
Co vy a jméno? Mě se líbil Samuel, ale v posledních dnech jsem se zamilovala do Damiána....Co tomu říkáte? Všichni mě od toho zrazují včetně partnera(kromě mé máti ta mě nabádá k tajné akci ať to jméno dám a basta). Není to opravdu trochu nezvyklé? Každý den slyším jak se mu budou děti smát, ale vždyť dnes už jsou jména různá nebo se mýlím??? Myslím si, že by moje dítě trpělo víc jako 6stý Kuba ve třídě...

Co myslíte? Díky za radu nejenom pro mě, ale i pro ostatní maminy....

nunacek
31. říj 2010

@ikarkulka No Eliáš je fakt nejhezčí v tom tvaru Eliáš. Jen je škoda, že se teď s nima roztrhl pytel, ale je to pěkné jméno, takže je to logické, že se dává čím dál častěji.

lavazza
31. říj 2010

@lucernaa manžel ho nechce, protože sem jednou řekla, že chci český jméno a tohle je prej maďarský

lucernaa
31. říj 2010

@lavazza No nevím, dle mého je to jen obměna jména Matouš... 😕 škoda, tak se snad dohodnete na jiném pěkném jméně, nebo si to manžel ještě rozmyslí 😉

kristi
31. říj 2010

já bych u říkala Elí a Ele , stejně je nejlepší Eliěši a Eline

ilci
1. lis 2010

tak Mikuláše máme, chtěli jsme Mikeše a ten ofiko není, tak jsem si našla, že je to domácí podoba jména Mikuláš 😀
nesnáším oslovení Miky, možná i proto, že když malého poprvé viděla tchýně, nahodila ksicht a nesouhlasně řekla : A jak ti budeme říkat? MIKY!!
jméno se totiž dověděli až po porodu 😉

jinak se mi taky líbí jména s koncovkou -š - Eliáš, Matouš, Jonáš 😀

spark
2. lis 2010

@ilci tak to gratuluju k Mikimu! Závidím...

koksi
2. lis 2010

Tak my máme doma dva kluky jeden je Bruno , druhy Robin. Když jsme dali Bruníka tak taky všichni říkali kde jsme na to přišli, jaká je to hrůza apod. a teď? všichni si zvykli, nikomu to neprijde blbe dá se mu říkat všelijak (Bruníčku, Brunďo, Bruníku, Brundibáre když zlobí ,-), děti ve školce mu říkají Brumíku 🙂, Bruni...) navíc jich je strašně málo takže si ho hned každý zapamatuje a na písku jich není dalších 10 🙂 Robinka jsme pak dali proto že se nám to taky jednak líbilo , dá se mu taky říkat různě ale hlavně je to přesmyčka písmenek BRUNO až na jedno kdy Bruno má ve jméně navíc U a Robin I ale jinak mají všechna písmena stejné a to nám přišlo fajn 🙂
Teď za pár dnů čekáme třetí mimi a pokud to bude kluk tak to bude Eliáš 🙂 strááášně se nám líbí . Manželovi se teda ještě líbí Lucián, Kvido, Hugo, Timotej...ale myslím že Eliáš to vyhraje 🙂 Nicméně pohlaví nevíme tak třeba to bude holka.
U kluků jsme měli: u 1ho syna Noemi, u 2ho už to byla Mia a teď by to byla asi opět Mia či Amélie...takže uvidíme 🙂)

Jo a ještě bych chtěla podotknout vůbec bych se nebála dát ryze netradiční jméno k českému přijmení. My máme klasické české přijmení, ve statistice jsme určitě v 1. pětce 🙂)) a naopak jsme jména chtěli dát netradiční proto aby nebyl v republice další "Petr Novák" apod (nováci nejsme ale naše příjmení je opravdu hodně české, toto bylo jen pro uvedení příkladu.). Takže netradičním jménem jsme to celé jméno vč.příjmení chtěli oživit, znetradičnit... a musím říct že nikdo se nad tím nepozastavuje ,-) chce to jen odvahu 🙂

indiankat
2. lis 2010

jj zdrobnele mu rikame EIi,Elísku, Elino, Eliku, Elinku, nekdy i Eliško 🙂) 🙂 Navic mame Nelinku. tak je to nejcasteji Eli a Neli 😎

kyti
3. lis 2010

A co takový Nikolas, Nicolas - Niky, Nikýsek...

pantomima
3. lis 2010

Co říkáte Oskarovi, bude mezi námi každou chvíli a taky to dost lidí nechápe 😀

indiankat
4. lis 2010

@kyti Niky se mi moc libi, ale bohuzel uz dlouho a v osmnacti jsem nevydrzela cekat na mimi 🙂 a pojmenovala jsem si tak aspon kocoura 🙂 :/

kristi
4. lis 2010

@pantomima pekne, ale proc je Oscar?

pantomima
5. lis 2010

jen tak tatínkovi se to líbí

indiankat
5. lis 2010

@nunacek my zadneho jineho Eliáše nezname ani o nem nevime, dokonce v porodnici v Jablonci rikali, ze je to prvni Eliáš co se tam narodil a i doktorky žadneho nemají 🙂 ale kdo vi co bude treba za rok :/ u nasi starsi Nelinky, to byla v sirokem okoli jedina, kdyz jsem ji cekala, tak se me ptali jak jsem na takove jmeno prisla a ted je to uplne Nelinkovy boom 🙂

bbn
5. lis 2010

To nemáte na maji známou, ta má kluka Kajetána 🙂

spark
5. lis 2010

@bbn 🙂 Kajetán asi vede 😀

indiankat
5. lis 2010

Kajetan je opravdu odvazny 🙂) Me se jeste libilo Kilián, Zachariáš, Oliver, Kristián......... 😎

coko.joko
5. lis 2010

@indiankat ,Kilian je krasny jmeno taky byl u nas napsany,ale vyhralo to nakonec jmeno Lenny 😵 urcite kdybych mela druhy mimi a bude to opet kluk,tak bych dala jmeno Hagen 😵

indiankat
5. lis 2010

@coko.joko Kilian mi ale neprosel, do nejuzsiho vyberu se dostal jen Eliáš a Tobiáš, ale Eliáš vedl od začátku 🙂 Hagen, to jsem nikdy snad ani neslysela 😎 Lenny se mi moc libi, jeste jsem si vzpomela ze jsem navrhovana Denny 🙂)
No ale tady nikdo nepocita s tim, ze by mohl mit i holcicku 🙂

coko.joko
5. lis 2010

@indiankat,Elias je taky pekny....Kiliana maji sousedi a je to super,rikaji mu Kili a je to zvlastni... 😵 Hagen v americe bezne jmeno... 🙂

indiankat
5. lis 2010

@coko.joko me se i libi ze to neni tak obvykle. jako Kilian i Eliáš. libi se mi i ty zkratky Eli a Kili 🙂 ale proste pro me vyhral Eliáš 🙂) jen jsem se bala ze se to bud plest s nasi Nelinkou, ze zavolam jedno jmeno (jako Eli/Neli) a pribehnou oba, nebo zadny :D a ted zatim Eli slisi na sve jmeno ale nebeha a pokud se spletu a oslovim ho Neli, tak me dcera opravuje kdo se jak jmenuje :D
Hagen.. no ja v Americe nebyla tak nevim ale zni to prdacky 🙂 😎 predstavim si urostleho sympatickeho chlapka v uniforme 🙂 nevim proc

radka.k
5. lis 2010

@pantomima Oskar se mi taky moc líbí. Při prvním mimi jsem vybírala Oliver/Oskar, obě jména se v širokém okolí vůbec nevyskytovala. Teď se mi zdá, že se s Olivery roztrhl pytel, zatímco Oskara žádného neznám. A když se narodili dvojčata, mrzelo mě, že nemůžu dát dvojčatům právě Oliver a Oskar, protože už doma Oli byl. A bohužel mě nenapadlo jiné jméno, které by k Oskarovi takhle pěkně ladilo. Tak jsme dali Michael a Samuel.

pantomima
5. lis 2010

my taky žádnýho Oskárka v okolí nemáme, v republice jich moc není..když tedy nepočítám švagrový papouška, ona je zrovna jedna z těch, která to nechápe 😖

zuny
5. lis 2010

Ahojky, pro holky bych jméno vybírala jako divá, ale klučičí se mi málokteré líbí. My máme doma Štěpána 🙂 Moc kluků toho jména neznám, zdá se mi docela netradiční a krásné české 😉 Uvažovala jsem, jaké bych dala další jméno pro druhé miminko,pro holčičku asi Anežka,Magdalena...ale vrtá mi hlavou pro chlapečka 😀 Chtěla bych zase nějaké české, ne moc časté .Co myslíte, jaké se ke Štěpánovi hodí??

indiankat
5. lis 2010

@zuny asi by to chtelo take neco se š/ž ve jmene? co treba Anežka? 🙂

sabilibka
6. lis 2010

mamka bude mít zase klučíka 🙂 ještě newíme jak s bude jmenovat

sabilibka
6. lis 2010

🙂 🙂 🙂

vorllinka
6. lis 2010

@zuny co třeba Kryštof?

jonuska
6. lis 2010

Eliash je krásný:_) Olíku je už tak nějak moc, a co třeba Maxim?
Kristyán,Tobias..takypěkný🙂 líbí se mi i Jácob nebo Ali

xaverov
6. lis 2010

@zuny co Prokop? Nadherny jmeno... Pokud se ovsem nejmenujete prijmenim Buben 😅