Netradiční jméno pro kluka - Damián. Co myslíte?

amira55
8. zář 2008

Ahojky stávající i budoucí maminy🙂
Co vy a jméno? Mě se líbil Samuel, ale v posledních dnech jsem se zamilovala do Damiána....Co tomu říkáte? Všichni mě od toho zrazují včetně partnera(kromě mé máti ta mě nabádá k tajné akci ať to jméno dám a basta). Není to opravdu trochu nezvyklé? Každý den slyším jak se mu budou děti smát, ale vždyť dnes už jsou jména různá nebo se mýlím??? Myslím si, že by moje dítě trpělo víc jako 6stý Kuba ve třídě...

Co myslíte? Díky za radu nejenom pro mě, ale i pro ostatní maminy....

safryy
29. zář 2011

@kristi ....kazdy ma pro sve deti zdrobneliny prece...u nej se chytla tahle, nechapu co je na tom desneho 😕

kristi
29. zář 2011

@safryy no promin, ale to je patvar....divnej. Jen muj nazor prece...... 🙂

michaela2310
29. zář 2011

Manžel chce taky Bruna... ale mně se to nelíbí ☹ příjde mi moc trvdý.....

mody
2. říj 2011

Holky, myslíte, že je někde jméno Koryn, nebo jen Kory?

lucisa
2. říj 2011

@mody V knize Knappové je uvedeno Kora, Korina - v cizích variantách potom Cora, Korinna, Corinna, Koryn(n)a, Corinne, Corina. Varianta s "y" Koryna, Korynna je v polštině, možná když se zkusíš zeptat namatrice, bude to možné.

saronka
2. říj 2011

Ahoj holky.. tak nějak přemýšlíme nad jmény..pro holku asi Ellu, já si vynutila Sofii, která se mi líbí 10 let.. no což..ted je to trošku hitovka..a manžel navrhoval jen samou Zuzanu a podobně..takže přišel s Ellou a to je ještě docela hezká volba.. u kluka ale netušíme, máme tvrdé přijmení - máme 2x R.. takže můj Oliver nejde..to by byl spíše jazykolam.. docela se nám líbí Radim- ted se nějak nedává ale taky je tam R.. docela ještě jde Samuel..Samuel Grygar mi z ní jako od právníka hihi 🙂) tak nevím. poraďtě... hlavně chceme at se to hodí k Sofii..kdyby byla Sofie a František..zní to divně..

mody
3. říj 2011

@lucisa já myslela Koryn pro kluka, to tam je?

em_ka
3. říj 2011
lucisa
3. říj 2011

@mody ne, tak to vůbec, nejblíže je Kolin nebo Kornelius. Mě ani nenapadlo, že to myslíš pro kluka, i když tohle je vlastně diskuse klučičích jmen, ale tím, že chodím i na holčičí a netradiční všeobecně, nějak se mi to domotalo.

fangi
3. říj 2011

@saronka Napadl mě Alex, že by se hodil k Sofii a podle mě se hodí k příjmení, ale třeba se vám zrovna vůbec nelíbí, jen mě to napadlo 😉

fangi
3. říj 2011

@saronka Jinak my máme také v příjmení R a spousta jmen mi právě z toho důvodu k našemu příjmení nejde, u holčičích se mi líbí i spousta bez R, ale u klučičích bych měla mezi favority několik jmen s R, kdyby to R v příjmení nebylo, no co naděláme 🙂 U nás to ale ještě není aktuální, tak to zatím tak neřešíme 🙂

fangi
3. říj 2011

@saronka Ještě mě napadl Daniel, David a nebo třeba Sebastian by se hodil k Sofii hezky a k příjmení by také šel dobře, aspoň podlě mě 😉

saronka
3. říj 2011

@fangi no hele..to jsi kápla.. Alex se líbí manželovi..jinak manžel je David..takže to nechce.. a Daniel se mi líbí..že je takové jemné..ale manžel měl nějaké komplikace s jedním Danielem 🙂

fangi
3. říj 2011

@saronka Tak to se musim smát, to je dobrý 🙂 No nebudeš věřit, ale chtěla jsem psát, že se mi k příjmení hodně líbí jméno David, ale přišlo mi, že hledáte spíše něco méně tradičního a k té Sofii, tak jsem to nepsala, to se mi zase spíš hodil ten Sebastian třeba nebo Alex 🙂 Ale David Grygar mi fakt ladí 🙂 Danielů je teď hodně, aspoň kolem mě, ale je to pěkné jméno, k Sofii určitě i k příjmení super. Ale Alex taky parádní, tobě se nelíbí, jen manželovi? Alex k Sofii i k příjmení super, navíc jich ještě není tolik, líbí se manželovi....tak už jen tobě a máte vybráno 😀

saronka
3. říj 2011

@fangi já právě řeším jak to jako zní .Alex Grygar.. a taky zdrobněliny.. Alíku asi ne hihi 🙂)

fangi
3. říj 2011

@saronka Alex Grygar podle mě super 😉 Zdrobněliny moc nevím...

lucisa
3. říj 2011

@saronka Alex super - zdrobnělinky: Alek, Ala, Lexa, Saša, Saška, Sašenka. Akorát to jsou zdrobněliny přímo k Alexandrovi (27.2.), protože Alex je pův. jen zkrácenina jména Alexej (3.5.), jen mě to přijde hodně podobné, tak proč nepoužívat i tyto zdrobněliny?
Osobně bych asi říkala Sašo, Saši, jedni známí mají Alexe a říkají mu i Alečku, což mi nepřije úplně košer, ale proč ne, pokud si na to zvykne a rodičům to nevadí. 🙂

mody
4. říj 2011

@lucisa díky🙂

irriss
4. říj 2011

@saronka
Ahojky, pisu Ti nekolik jmen ze tridy mych deti, ale ne ty, vylozene italske... 😉
Daniel, Gabriel,Micol (Majkol pri cteni),Philip,Samuel,Nadir,Alwir,Arru,Aiman,Leon, Achille,Johnatan,Marcus,...pokud si vzpomenu na dalsi, dopisu... 😉 🙂

irriss
4. říj 2011

@lucisa
Tady maji deti dost problem se jmenem Alex...jedna se o jmeno ruskeho puvodu a bohuzel i za jmeno tu facky padaji... ☹

irriss
4. říj 2011

@mody
Napadlo mne jmeno naseho souseda a zdejsiho herce, kdyz mluvis o "Koryn"..ale jde o jmeno KARIM 😉

saronka
4. říj 2011

@irriss ale Alex není ruské jméno ale řecké 🙂

fangi
4. říj 2011

@saronka Napadlo mě Alexínku, Lexíku, kdybych hledala zdrobnělinu pro malého chlapečka, tak to bych možná použila 🙂 Jinak je krásnej právě tvar Alex a nemusí se zdrobňovat, to fakt jen na to miminečko 🙂

irriss
4. říj 2011

@saronka
Ruske z toho duvodu, ze je velmi uzivane prave v Rusku...Sasa (Alessandr), Vanuska (Ivan) Sergej...myslela jsem to v tomto duchu...
Tady pokud jsi Alex(zaradi Te do Ruska) 😉 ☹ ...
pokud jsi Alessander-pise se to Alessandro-zdrobnelina "Ale"

Ten Recky puvod je nekdy dost zavadejici..napr. jmeno Andrea, jmeno recke ..pouzivane pro muze a pritom jinde ve svete pro zenu...

irriss
4. říj 2011

@saronka
03.05.
Alexej
Původ jména: řecký
Význam jména: Základem je řecké alexein "bránit", znamená "obránce". Počeštěné Aleš je domáckou formou podobně jako ruské Aljoša.
Podoby jména: Alex, Alek, Alan, Saša, Lexa

irriss
4. říj 2011

@mody
Ahoj..tak mne to zaujalo a hledala jsme Koryn jako jmeno klucici...ale neuspela jsem...

Koryna -jmeno divci je v Republice noseno pouhymi 10ti devcaty...
zkus se mrknout sem, treba neco objevis..
http://krestni-jmena.cz/vyznam/index.php?name=Alex

saronka
4. říj 2011

@irriss jojo je fakt, že třebas Nina taky považují často za Ruské jméno..🙂 přitom je tak krásné.. jinak Koryna je moc hezké.. ale evokuje mi to značku kuchyní 🙂)

irriss
4. říj 2011

@saronka
presne, hledala jsem dnes cele rano jmeno Koryn(a)...nasla jsem to jen v zenskem provedeni....a nebo v kuchynskem 😀
mezi nima Koryn Kennedy (priklad) a moznost "zjemneni" na Rina - ale to zase Rinoceronte - je tady nosorozec...

Nina je take spoluzacka mych dcer...ale Italka kazdym coulem a pak sousedka a ta je Srbka 😉

saronka
4. říj 2011

@irriss a v jaké části Itálii žiješ?

mody
4. říj 2011

@irriss díky, mrknu🙂