Netradiční jméno pro kluka - Damián. Co myslíte?

amira55
8. zář 2008

Ahojky stávající i budoucí maminy🙂
Co vy a jméno? Mě se líbil Samuel, ale v posledních dnech jsem se zamilovala do Damiána....Co tomu říkáte? Všichni mě od toho zrazují včetně partnera(kromě mé máti ta mě nabádá k tajné akci ať to jméno dám a basta). Není to opravdu trochu nezvyklé? Každý den slyším jak se mu budou děti smát, ale vždyť dnes už jsou jména různá nebo se mýlím??? Myslím si, že by moje dítě trpělo víc jako 6stý Kuba ve třídě...

Co myslíte? Díky za radu nejenom pro mě, ale i pro ostatní maminy....

andara
29. zář 2010

Vojta snad jednou bude🙂
Jinak já nemusím jména:Samuel, Tadeáš, Dušan, Marcel atd. 😀
Ale líbí se mi ještě třeba Richard, Tobias je pěkný, jen bych radši Tobiáše 😉

@weri1 jemnuje se Ben?Nebo jak se to píše?

lusyen
29. zář 2010

@kaaatinka tak jdeme do boje a uvidíme, kdo vyhraje 😀 😉 Ale ať tak jak tak, bude to jméno pro chlapečka hezký 😉

lusyen
29. zář 2010

@andara jo, jo...Tobiáš je malinko hezčí, než Tobias 😉

andara
29. zář 2010

@lusyen viď?Takový jemnější, bych mu řikala Tobiášku 😉 Ale Robin je taky fajn.

mahulena
29. zář 2010

ahoj, doma mame Justynku a Alexe.
Libi se mi desne Jonas, docela i Stepan, Tadeas mozna..., u holcicky Beatka, Patricie🙂

kaaatinka
29. zář 2010

aha tak další jo no tak je to 2:1 pro Tobika..alias Tobiáše. No já mu nakonec asi taky budu říkat Tobiášku ale v papírech bude Tobias

kaaatinka
29. zář 2010

na druhou stranu.vemte si až budou ti kluci v pubertěa budou balit holky, nebo až bude dospělí a bude se představovat ve firmě...tam mu asi Tobiášku říkat nebudou 😀 😀 😀

petrabe
29. zář 2010

@weri1 Bena ma sestrenice, moc hezky jmeno.
@kaaatinka ja hlasuju pro Tobiase
@andara Jeremias mi pripomina Jeremiasku z Rychlich Sipu

weri1
29. zář 2010

Samuela jsme chtěli, Tadeáš se mi líbí a Richard neprošel u manžela, ale to se mi taky líbí

@andara píše se to BENJU a manželovi se říká BENY a malýmu zatím Beník a Beníček. Je to bulharský jméno a vím, že to asi nikdo nemá, jen tchán, manžel a syn

weri1
29. zář 2010

@kaaatinka taky bych to tak vymyslela v papírech Tobias a říkala bych mu Tobiášku

kaaatinka
29. zář 2010

@weri1 ale to je hodně pěkný to Benju a originalita je zaručena 🙂

@petrabe takže 3:1 pro Tobika 😀

lenkabu
29. zář 2010

@kaatinka dejte Robina 😉 lepší pro dospělýho chlapa než Tobiáš 😉

lenkabu
29. zář 2010

Beáta se mi líbí moc a ještě víc Darja.

lusyen
29. zář 2010

@lenkabu já to taky říkám 😉

lusyen
29. zář 2010

@kaaatinka 3:2...Robin začíná bodovat...hurááááá 😀 🙂

spark
30. zář 2010

Tobias je pěkné jméno. A co se týče fakt netradičních jmen! Tak pro kluka Caleb a holčička Talulah ( to je ind.jmeno),myslím že Bruce Willis má Talulah..mě se hrozně líbí. 😵 Ale bude to Mikulášek!! 😎

kaaatinka
30. zář 2010

@lusyen tak zase 4:2 pro Tobika 😀

lenkabu
30. zář 2010

Indiánský jména jsou nádherný ale tady by to byla pro dítě asi pomsta

atreides
30. zář 2010

@kaaatinka hlasuji pro Robina 😉 měli jsme to jméno vybrané pro druhého případného kluka. A přijde mi, že se i líp vyslovuje, ale to už je věc názoru.

kaaatinka
30. zář 2010

takže 4:3 no vidim že stejně budu na vážkách furt...tak mě napadá kdy musí být dítě zapsané na matrice? jakože kdy mám poslední šanci si to rozmyslet... třeba až ho uvidím tak se rozhodnu???

jitulisek
30. zář 2010

Mě se tedy víc líbí Tobias 🙂

lenkabu
30. zář 2010

kaaatinka nějaký porodnice dělají problémy ale nevidim důvod proč by se po porodu nemohlo jméno přepsat......tak dej Tobias Robin a máš to 😀

lusyen
30. zář 2010

@lenkabu to je dorbý nápad 😀

kaaatinka
30. zář 2010

5:3.....

@lenkabu jj to mě taky napadlo...známá má Sebastian Maximus

rosslyn
30. zář 2010

@kaaatinka brutus, velebnosti 🙂

rosslyn
30. zář 2010

@lenkabu
@lusyen
další dilema zní: Tobias Robin a nebo Robin Tobias?

lenkabu
30. zář 2010

tobias robin líp zní ale jelikož jsem pro robina a aby se mu robin říkalo tak radši Robin Tobias 🙂

Sebastian Maximus zní jako římský císař 🙂

weri1
30. zář 2010

já moc nechápu proč porodky to chtějí dopředu. prej má maminka právo se rozhodnout do 3 dnů po porodu!!! a mě se ptali na jméno na jipce po porodu i když jsem papír se jménem měla vyplněný

kaaatinka
30. zář 2010

@rosslyn tak tak....no ale ta "známá" je taky pěkně "jeblá".... 🙄 😀

@lenkabu proboha nezamotávejte to ještě víc 😀 😀 😀

ono to možná bude znít blbě... ale já se vždycky rozhodnu až když "to " vidím....ale tohle asi není ten případ :D

markytkaaa
30. zář 2010

Jsem pro Robina 😵 😵 😵 je to krásný jméno 🙂 v okolí máme asi dva nebo tři Tobíky, ale malého Robina žádného ... 🙂