Netradiční jméno pro kluka - Damián. Co myslíte?

amira55
8. zář 2008

Ahojky stávající i budoucí maminy🙂
Co vy a jméno? Mě se líbil Samuel, ale v posledních dnech jsem se zamilovala do Damiána....Co tomu říkáte? Všichni mě od toho zrazují včetně partnera(kromě mé máti ta mě nabádá k tajné akci ať to jméno dám a basta). Není to opravdu trochu nezvyklé? Každý den slyším jak se mu budou děti smát, ale vždyť dnes už jsou jména různá nebo se mýlím??? Myslím si, že by moje dítě trpělo víc jako 6stý Kuba ve třídě...

Co myslíte? Díky za radu nejenom pro mě, ale i pro ostatní maminy....

lufifree
17. zář 2010

@jita127 Kristián je dobré jméno,ale v jiné podobě...Christian.... 🙂

nunacek
18. zář 2010

@lufifree Sebastian je hezčí než Oliver, takže jsi udělala podle mě dobře, že malý není jen Oliver 😉 Eliáše má manželka mého bráchy a říkají mu Elda, Elin, Elísek, Elínek, Eliášek. Já mu zásadně říkám jen Eliáš, protože v tomto tvaru je to jméno pro mě nejhezčí 🙂 A Kristián se mi víc líbí s K. S tim CH už je to na mě dost "cizí".

radstas
20. zář 2010

Hrozně si přeju syna Matyáše. Sice jsem překvapená, že je to tak často používáné jméno, jak tady píšete. V mém okolí o žádném Matyáškovi nevím🙂

spark
21. zář 2010

Já mám netradiční jméno! Mikulášek,Miki! 😵

nunacek
21. zář 2010

@radstas Když ve svém okolí žádného nemáš, tak ho klidně dej. A i kdyby jsi měla a líbilo by se ti nejvíc, tak ho klidně dej 😉 Většina z nás se v životě setká s někým, kdo se jmenuje stejně jako on/ona, tomu se asi zabránit moc nedá. A Matyášů je pořád nesrovnatelně méně než Janů, Jakubů, Jiříků, Adamů, apod 😉

petrabe
21. zář 2010

Ja mam pro kluka vymysleny jmeno uz roky amanzelovi se to taky libi tak mam radost. Bude to Julian, manzel je anglican tak jsme chteli neco mezinarodniho. Ale jeste promyslim zkratky, Jula a Juli zni dost jako holcicka a Julinek tak to mam trochu spatnou asociaci.

orlickaveronika
25. zář 2010

Darien je jasná volba..jen nevím jestli to nezní moc tvrde....Darien Orlický 🙂 Snad nee.... 😉 Jinak Evelyn je taky moc krásný....u holcicky se mi libi Lillian,Darina,Stella,Charlotte,...nevim nevim...

didi07
25. zář 2010

holky, tak vás tady čtu a nutně potřebuju inspiraci pro chlapečka (u holčiček je tolik krásných jmen...ale bohužel) - nemůže to být české jméno, máme cizí příjmení i manžela, takže mezinárodní - zatím mě nic nezaujalo. přijde mi téměř nemožný si nějaké jméno vybrat, přitom u dcerky to bylo jasný téměř od začátku...SOS 🙂

enah
25. zář 2010

ahojte,
na slovensku som si všimla už niekoľkých malých Damiánov. A okolie čo poznám k tomuto menu hladí velmi priaznivo. Na mna osobne posobí velmi jasne, pozitivne.
Kocúrov Damianov nepoznám žiadnych. to spís Marxa, Maxa, felixa....

inak zaujímavé sú štatistické údaje užívania mien v ČR od roku 1930 tu
http://www.detijmena.info/rok1930/Damian.html

My sa so snubencom zhodneme na Oskarovy /kokoskovi- tiez ma prijmeni na K/ a dcéra bude Klára nebo Kiara..
Mamka je Izolda a okrem jednej neprijemnej ucitelky na strednej s tým menom nemala problémy, skor je zvláštne , že ju nik nevola Iza..ale Ika, čo vzniklo odvodením z narodeninových prianí- Izoldička-.Ička-.Ika.) a tak ju volala aj jej mamka.)

enah
25. zář 2010

jo a ak ma niekto chut na netradicne tipy:
poznam uz niekolkych:
Benjamín - milovany syn-hebrejské
Valér, Gregor-je poriadny rošťák a svoje meno ma rád dnes uz ma 9rokov, Oskar-len jedno bábetko, Tristan-otec Rakušan,,
poznám dievčata:
Ester, Eliana, Sabrina- ma 14st.)
a napodiv 8ročná Alexandra na svoje celé meno nereaguje- pripomína jej slovo Sranda! a pekne ju to nahnevá ked ju tak volajú v škole.doma je Saša...

syll.
26. zář 2010

@didi07 my máme Sebastiana, a líbí se mi Alex, Sasha...třeba pomůže můj tip 😀

syll.
26. zář 2010

@lufifreejééé my taky máme Sebíka...jsem z toho jména nadšená 🙂 nikdo v okolí ho totiž nemá 🙂

sisip
26. zář 2010

Ahojky tak netradiční jméno pro kluka mi přijde Bonifác,to má jedna známá a dvě kamarádky mají Sebíka🙂 Ale také netradiční jsou ještě Alex,Danny, Kevin,Marián,Oliver,atd....

nunacek
27. zář 2010

Teď jsem v televizi zaslechla jména Ivan a Jonáš.

jitulisek
27. zář 2010

Když jsme se rozhodovali o jméně,tak jsme pro kluka měli vybrané jméno Rostislav. Sice to není jméno netradiční,ale už se moc nedává. Jestli bude další mimčo kluk,tak to bude určitě Rosťa, 🙂

martina76
28. zář 2010

@spark Taky mám Mikuláška a jsme nadšení, zatím jsem se nesetkala s negací a všem se to jméno moc líbí. Ale neřekla bych že je netradiční v okolí žádného nemáme ale v porodnici říkali že je poslední dobou docela častý. 😀

spark
28. zář 2010

@martina76 🙂 no to jsi mi udělala radost. My si to jméno nějak zamilovali a prostě jiné nám nesedí. našla jsem že v roce 2009 bylo u nás 300 Mikísků

crca
28. zář 2010

Kamarádka má Kryštůfka 😵 Mě osobně se vždycky líbil onen zmíněný Alex,Samuel-no nakonec je to Matěj 😀 Máme klasické české příjmení a tím,že jsme i s manželem na M ak se tak stalo 😀 holčička je Michaela 😅

nunacek
28. zář 2010

Rostislav je v dnešní době hodně netradiční jméno bych řekla, i když jich v ČR je celkem dost, ale je to spíš ve starších ročnících, ne u novorozenců. U mě pojem netradiční = málo dávané v té dané době. A opakem je podle mě právě ten zmiňovaný Mikuláš, kdy jich je celkově málo, ale u novorozenců se s nima trochu roztrhl pytel. Rostislavů bylo v roce 2009 jen 78, kdežto Mikulášů 248, celkově je Rostislavů 17 260 a Mikulášů 3 307. Takže i když je Rostislavů více než Mikulášů, tak dneska narozenému klukovi se jménem Rosťa se asi nejspíš nestane, že by byli dva ve třídě, kdežto u Mikuláše je to víc pravděpodobné, že potká jmenovce svého věku.

jasekd
28. zář 2010

@nunacek Presne tak, proto ja treba uz Sebastiana a podobne nepovazuju za netradicni, ma je ted hodne lidi...

nunacek
28. zář 2010

@jasekd Souhlasím. Sebastian mi taky nepřijde jako netradiční, teď je jich hrozně moc mezi malými dětmi.

zuzimila
28. zář 2010

My budeme mít Zdeněčka, po manželovi. Myslím, že i v době manželova dětství to nebylo moc obvyklé jméno / je mu 26 let /, zato ve starší generaci jich je hodně. Je pravda, že asi bude jediný ve třídě 😀.

martina76
28. zář 2010

@spark Tak jen něco pro pobavení. Jsem teď odpoledne mluvila se známou a ta má 3 letou Nelinku a byly holky na návštěvě u známé, která má také Mikuláše. Ta zblblá ze školky Mikulášem nadělovacím a vánocemi na něj volala JEŽÍŠKU !!!! 😀

spark
29. zář 2010

@martina76 tak až mě naštve tak na něj budu řvát Ježíši! Ale je to roztomilé 😵

lenkabu
29. zář 2010

Teď nevím jestli jsem to sem už nepsala...........mně se teď zalíbil Dan,takhle krátce,ne Daniel.

spark
29. zář 2010

@zuzimila Dostalajsem na gyndě takovej kufřík s dárečkama a tam jsou i ty časáky pro maminy a byl tam článek o jménech a to mě vážně pobavilo.
Chlapeček Tobiáš přišel z první třídy domu a říká mamince že mají ve třídě kluka s divným jménem.. a mamina s jakým? A malej..Zdeněk. Tak to mě pobavilo,protože já jsem z generace Zdenků a nic prapodivného mi na tom jmene nepřijde)) 🙂 myslim že je pěkné. 🙂

zuzimila
29. zář 2010

@spark Díky 🙂. Tak u nás to bylo tak, že já vyberu holčičí jméno, manžel chlapecké / jsme spolu přes 8 let a stejnou dobu vím, že chce mít syna Zdeňka /. Holčičku jsem chtěla Annu.
Já jsem staromilec a konzerva, asi bych se hodně šprajcovala, kdyby na mě muž vytasil jméno jako např. Samuel, Denis a já nevím, jaké ještě, jména to jsou krásná, to jo, ale ne pro mě.
Např. manželův bratranec, 25 let, se jmenuje Jarmil. Krásný kluk, fotbalista, ale na to jméno jsem si musela zvyknout 🙂 . Přitom je to jedno z mála vyloženě českých jmen, stejně jako Zdeněk.
Hodně lidí si plete původ jména, ale často používané jméno v Česku ještě neznamená český původ, že 😉.

( Pracuju jako zdr. sestra na int., t.č. jsem na namocenské, a musím říct ale, že mezi starou generací je každý druhý stařeček Zdeněk 😀 ).

spark
29. zář 2010

@zuzimila tak Jarmil.......ten kluk je musí nenávidět)) 😖 to je hrozný jmeno,to se nedá srovnávat se Zdenkem))) Já chtěla Alexe,ale manžel...od malička kdy četl Mikulášovi patálie,tak Miki. At si to pak s tatínkem vyřídí,ale už jsem si to jmeno zamilovala.

zuzimila
29. zář 2010

@spark Já jsem se ho taky ptala, co udělal rodičům, že mu dali tohle jméno 😀 . My mu ale říkáme Jaris.
Já už si taky na Zdeněčka zvykla.
Moje sestra má Karolínku, 2,5 roku, je to malá mudrlantka. Ptám se jí, jestli už konečně si pamatuje, jak se jmenuje miminko, co mám v bříšku. Prý jo. Tak se ptám:jak? Tejda Denda / strejda Zdenda / 😀 . Trošku tomu prckovi motáme hlavu, malej i velkej Zdenda 😀 . Má v tom trochu hokej.
Hlavně že ví, že její maminka má v bříšku Štěpánka 🙂 .

misha_
29. zář 2010

Ahoj, nahodou jsem nasla tuhle diskuzi a neda mi, abych do ni taky neprispela. Mame holcicku Beatku, myslela jsem, jak se nam podarilo objevit neobvykle jmeno a najednou je to kolem nas sama Beata 🙂 Segra ma kluka a kdyz jsme resili jmeno pro nej, napadl me Jarloch. Dala byste ho nejaka svemu diteti?