Netradiční jméno pro kluka - Damián. Co myslíte?

amira55
8. zář 2008

Ahojky stávající i budoucí maminy🙂
Co vy a jméno? Mě se líbil Samuel, ale v posledních dnech jsem se zamilovala do Damiána....Co tomu říkáte? Všichni mě od toho zrazují včetně partnera(kromě mé máti ta mě nabádá k tajné akci ať to jméno dám a basta). Není to opravdu trochu nezvyklé? Každý den slyším jak se mu budou děti smát, ale vždyť dnes už jsou jména různá nebo se mýlím??? Myslím si, že by moje dítě trpělo víc jako 6stý Kuba ve třídě...

Co myslíte? Díky za radu nejenom pro mě, ale i pro ostatní maminy....

novehio
5. črc 2011

Já vím, Lucián je trošku padlý, ale mě se to líbí. Kdo je za Luciána? 😒 😉 😀 😨 🤐

apollo11
6. črc 2011

@novehio Tak je to neobvykly, ale treba ve Francii je to normalni a docela hezke jmeno (Lucien, Luc). Kdyz se vam libi.. 😉 Na maleho chlapecka je to roztomile, ale dospely Lucianek uz tolik ne 🙂

laska.nezna.hranic
6. črc 2011

novehio - mně Lucián v dnešní době nijak zvláštní nebo padlý nepřijde. já bych ho nedala, ale ne proto, že by mi přišlo divné, ale protože Lucie v ženské podobě se mi zprotivila, jak jich za život potkávám víc než dost, tak si to pořád spojuju s tou dívčí variantou. ale jinak je to ok.
já ty naše "budějovické vesničany" taky jmény svých chlapců šokuju, přesto si myslím, že jsem ve volbě jmen ještě dost umírněná.
ale koukám, že máš jména jen pro chlapce, to bys vážně chtěla tři kluky nebo jsi to napsala jen s ohledem na téma diskuse? mně by totiž zajímalo, jaké jméno bys vybrala případnému děvčeti 🙂

kathule
8. črc 2011

hoj holky, tak já musím říct že jsem dostala sprda od mýho taty kvůli jménu malého. Jmenuje se Tobias a dcerka Natálka a když jsem řekal že to bude TObík tak otec na mě začal hučet proč dávám tak blbý jména, Natálie a Tobias, prej jsem měla dát nějaký normální, třeba Pepa !

marecek4
8. črc 2011

holky,trošku vám sem vlezu-máme Radoslavu,je po babičce,chudera není už ani v kalendáři,ale měli jsme problém ve školce,protože ji prostě přejmenovali na jim líp znějící Radmilu-jak se na případné změny jmen takovýmto způsobem díváte?já osobně byla vždycky vytočená,protože má jednou jedno jméno,tak proč jí má někdo říkat jinak-asi jsem v tomto dost nekompromisní,ale beru to jako nerespektování osobnosti a neúctu k člověku,ať je jak chce starý a velký-jen ještě podotknu,že jí říkáme obyčejně Radko,tak jak jsem byla zvyklá u babičky s dědou,tak vlastně ani nevidím důvod něco měnit a říkat jinak

laska.nezna.hranic
9. črc 2011

kathule - tak trošku vím, o čem mluvíš. já s Karimkem poslouchala různé narážky celé těhu (nejen na jméno, ale i na případnou barvu jeho kůže, ale to už odbočuji). nechtěla jsem jména říkat, ale manžel to vykecal. radu starších jsem musela uklidňovat tím, že mu můžou pro začátek říkat Kájo (nakonec se to ujalo tak, že se sama občas přistihnu, jak tak na něj volám 😅), ale jakmile se narodil, byl klid. teď když jsem vybírala jméno pro Druhátko, na dívčí mi rovnou skoro celá rodina řekla, že je to hrůza. "naštěstí" to bude kluk a pokud nejsou ohlasy vyloženě kladné, tak určitě nikdo nemá řeči, které by mne mrzely, protože už dlouho předtím jsem o tom jménu pro případného budoucího kluka mluvila, takže se s tím všichni smířili. ale kdyby to byla holčička (z výběru jsem se nakonec rozhodla pro Vivien), tak bych si toho ještě vyslechla... ale myslím, že Tobík a Natálka jsou dneska vcelku běžná jména, na můj vkus možná až moc 🙂 určitě nejsou blbá nebo exotická, i když se dřív tolik nedávala.
je to věc vkusu, ale Josefa bych třeba nikdy nedala. už od dětství se mi příčí a to jich máme v rodině několik, takže bych na to jméno mohla být zvyklá. neřekl to táta jen proto, že jste nedali nějaké jméno, které sám navrhoval?

marecek - sice je to tu o mužských, ale stejně nechápu, proč ji říkají Radmilo, tím spíš, že běžně užívate jen oslovení Radko... taky by mi to vadilo, pokud bych tak sama svému dítěti neříkala. (viz jak jsem psala nahoře, že Karimovi občas řekneme Kájí... ale kdyby ho soustavně navážno někdo oslovoval Karle, tak bych se ohradila. něco jiného je, když se takové oslovení použije v rámci rodiny nebo přátel, ale pokud někoho přejmenuje cizí člověk, považuji to za drzost)

anieanne
10. črc 2011

Ahoj 🙂
My bysme druhé chtěli Eliáše - moc se nám líbí, super se nám to hodí k příjmení a ač nejsem zastánce typu první jméno klasika, druhé úlet ( což většina lidí, kterým to jméno řekneme, za úlet považuje ), přijde mi, že k prvorozenému se to hodí - Filip a Eliáš 🙂 Takže na jednu stranu jsem rozhodnutá pro Eliáše, na druhou si říkám, jestli se radši nedržet u země a nedat třeba Jakuba...

marinka
10. črc 2011

@anieanne Eliáš k Filipovi mi přijde úplně v pohodě, nebála bych se toho 😉

lucisa
10. črc 2011

@anieanne Filip mi s Eliášem sedí. I když se teď Eliášci rozjeli, pořád na Jakuba nemají, těch je šíleně.

@laska.nezna.hranic přesně. Vivien je krásné jméno, nepřijde mi nijak ujeté a Sofien slyším poprvé a je to bomba, fakt pěkné. Mě se třeba hodně líbí i Nathaniel, ale protože máme Nathalii, už bych to nedala, aby se to nepletlo. Rodiny, kde mají Petru a Petra nebo Jana a Janu, to musí být blázinec. 😉

@marecek4 souhlasím s laskou... Když je to Radoslava, domácky zkrácená na Radku, nechápu, proč jí říkat Radmila, to je úplně jiné jméno. 😠

marecek4
10. črc 2011

@laska.nezna.hranic
@lucisa
díky za uklidnění,že jsem nebyla nepříjemná jen tak,a že by se ozval i někdo jiný¨jinak

lucisa - můj BM pocházel zrovna z Jany a Jana a ještě k tomu i otec byl Jan-až do kolikátého pokolení a u nás to bylo taky tak a udělala jsem jednu nebetyčnou blbost - mladý dostal taky jméno Jan,sice jsem pokračovala v tradičním jméně,ale ostatní od tohoto kroku už zrazuju-hlavně jak to doma vidím tak i z praktického hlediska s takovýma věcma jako jsou dopisy,o obyčejném domácím chodu,kdy se volá na jednoho a přijde druhý nemluvím 🙂

lucisa
10. črc 2011

@marecek4 no a to je přesně důvod, proč je lepší dát si vlastní, i když něčím neobvyklé jméno, protože pak plní rozlišovací funkci.
A co se týče dopisů..... můj strejda dostal jméno po svém otci a protože děda byl od mládí šílený despota, šikanoval celou rodinu, s oblibou všem otvíral a kontroloval poštu apod., nebylo mu blbé ani v dospělosti, kdy už strejda studoval výšku a speciálně všude říkal, ať napíšou ke jménu ml. nebo ročník narození, děda to s klidem otvíral s výmluvou, že je tam jeho jméno. 😠
Takže ať si příbuzní kritizují, jak chtějí, dala jsem dcerám taková jména, jaká jsme chtěli a vím stopro, že se v rodině ani okolí neopakují. 🙂

laska.nezna.hranic
10. črc 2011

anieanne - Kubík by se k Filípkovi hodil, ale Eliáš taky. nevidím v tom problém. a i kdyby, nejsem zastáncem toho, že sourozenci musí mít jména stejného původu nebo jinak k sobě ladící. vždyť každý člověk je originál. klidně bych Eliáška dala, pokud se ti líbí. u nás doma ho taky navrhovali, ale vzhledem k cizímu příjmení spíš ve variantě Ilias nebo Elias.

lucisa - hehe, já když tě tak občas čtu, myslela jsem si, že bys mohla mít pochopení (mimochodem články v tvém albíčku bych nenapsala lépe 😉 taky jsem chtěla do poslední chvíle dát dvě jména, ale nemohli jsme se shodnout. manža byl ochotný svolit jen k Abdulovi, což jsem zase zamítla já. a nakonec by dětem stejně říkali jen tím prvním jménem. ale je to škoda, je tolik krásných jmen, ale bohužel nemůžu mít tolik dětí 😅).
tu Vivi jsem volila ze spousty jiných, ale skoro všude bylo R (už takhle jsem váhala s Karimem, ale tenkrát se mi moc líbilo a manžel mi stejně ostatní návrhy zamítl) nebo to bylo moc dlouhé, případně s háčky a čárkami, což jsem nechtěla. chtěla jsem něco, aby se to všude na světě psalo a četlo zhruba stejně (kvůli tomu se bude Sofi psát s F a ne s původním PH).
Nathaniel se mi taky dost líbí, ale už je to delší. a kratší varianta bez -IEL už mi nezní tak dobře. uvidíme příště, jestli ještě nějaké bude (snad ano, alespoň ty tři prcky bych ráda, ale není to jen o mém přání). mimochodem, nebyla by nějaká rada, jak na holčičku? 🙂

lucisa
10. črc 2011

@laska.nezna.hranic koukala jsem do tvého albíčka, malý je naprosto úžasný čokoládkový chlapeček, je kouzelný. Děti z míšených manželství jsou snad ještě hezčí, než jen čistě černošské.
Manžel je určitě cizinec, soudě podle zahalených afrických příbuzných, takže zrovna u vás bych se divila, kdyby se rodina podivovala nad jiným jménem.
Nevím, ale víc divné by mi přišlo, kdyby se Karimek jmenoval třeba Ondrášek nebo Petříček...... 😕
Nathan mi přijde taky tvrdší než Nathaniel.
A co se týče holčiček, já ti neporadím, já jsem ráda, že máme vůbec nějaké děti, manžel miluje sedací koupele ve vroucí vodě, když se s ním koupe některá z holek, vytahuju ji jak spařené kuře, takže se vůbec divím, že se všichni spermoni už neuvařili 😀 😀 😀

laska.nezna.hranic
11. črc 2011

lucisa - děkuju. i když on není typický mulátek. myslela jsem, že bude tmavší. přes léto je to takové cikáně, ale jinak se mě lidi jen ptají, kde jsme byli na dovolené, ale černý táta nikoho nenapadne 🙂 tak jsem zvědavá, jaký bude druhý prcek.
ano, manžel je Maročan. rodina s cizím jménem i s ohledem na příjmení počítala, slovanské by se ani nehodilo. ale spíš než "arabský Karim" si představovali něco v Evropě běžnějšího, takže zřejmě nějaké mezinárodní jméno. ne že by se jim tohle nelíbilo, spíš aby s tím prcek neměl problémy v českém prostředí, když už se čekalo, že bude tmavý. protože pravda je, že lidé dokáží být zlí. já se s tím tedy ještě nesetkala osobně, ale uvidíme, až pak budou děti chodit do školy... ale dneska už se to asi tak nebere... i když pořád je rozdíl, jestli člověk žije v ČB nebo v Praze.
😀 tak to bude ono, hezky prohřát, tím chlapácké spermie odpadnou a zůstanou jen ti nejsilnější, tedy holčiny 😀 nevím, jestli mi život dopřeje Třeťátko, ale každopádně za pokus to stojí 🙂 mám pocit, že všichni kolem mě mají jen holky, případně páreček, ale mně budou souzeni jen klučíci... a já mám tak ráda růžovou ☹ 😀
ale to patří do jiné diskuse 🙂

fangi
11. črc 2011

@anieanne U kombinace jmen Eliáš a Filip by mě nikdy nenapadlo, že by se to k sobě nehodilo, pro mě obě běžná jména, ale zase ne ta úplně nejčastější, takže v podstatě ideál, neznám nijak hodně Filipů ani Eliášů, ale zase mi to nepřijde nic příliš výstředního (možná Eliáš někomu ještě přijde,ale opravdu není, protože je to dnes běžně dávané jméno 😉 ) 😉 Takže to bych vůbec neřešila, pokud se ti líbí 😉

silvietasli
11. črc 2011

Můj syn se jmenuje Tamer, je to turecké jméno. (V Turecku žijeme) 😉

laska.nezna.hranic
11. črc 2011

silvie - a hodláte tam zůstat trvale? myslím jestli bys takové jméno volila, i kdybys věděla, že budete žít jen v ČR (jako my) nebo že se tam alespoň čas od času budete vracet.

anieanne
11. črc 2011

@lucisa To s tou poštou dělá tchýně, a to všem - tchánovi, švagrovi, i manžovi když mu k nim něco přijde. A vůbec jí to není blbý... Manža už ji kolikrát sjel, že si to nepřeje, a ona to stejně dělá. A nejlépe, když je to bankovní výpis, a ona pak volá a ptá se, za co utral tolik a tolik a tahle částka je za co...

bocinka
11. črc 2011

@laska.nezna.hranic @lucisa tak proto máme holčičku???? 😕 😕 😀 😀 manžel se taky koupe a válí v šíleně horké vodě.... a to tak, že tam ani malou nemůžu dát.... 😝 takže horké koupele na holčičku doporučíme dále.... 😀 😀 😀

lucisa
11. črc 2011

@bocinka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 asi jo, jinak mě nenapadá, proč máme tři holky😀
Ale je fakt, že nás to vůbec netrápí, já si vždycky přála holčičku a splnilo se mi to 3x, manželovi to bylo úplně jedno. To spíš teď starší holky začínají znovu škemrat o další miminko - brášku, si asi myslí, že je to taková legrace mít jedno mimčo za druhým a ještě se trefit do pohlaví na přání 🙂
Ale je fakt, že jsme s manžou nahlodáni na čtvrté, ne kvůli kluka, ale spíš, aby třetí dcerka měla k sobě taky věkově adekvátního sourozence, holky budu mít za pár let jiné radovánky, než hlídání malé ségry a ona bude jako jedináček, což moc nechceme.
Uvidíme, co život přinese....😉

laska.nezna.hranic
11. črc 2011

bocinka - 😀 no vida, že by na tom fakt něco bylo...? ale to abyste se pomalu smiřovali s faktem, že chlapečka kvůli tomu mít nebudete 😉 a u nás zase nehrozí holčina - nemám chlapa, co by se rád napařoval ☹

laska.nezna.hranic
11. črc 2011

lucisa - teda tomu říkám rodiče 🙂 já chci taky větší rodinu ☹ alespoň ty tři prcky bych ráda. o jedno jsem přišla, tak mám co dohánět. kdyby případné Třeťátko byl zas klučina, tak bych možná čtvrté ještě zvažovala... sama mám tři sourozence a přijde mi to tak akorát. ale chtít a mít jsou dvě různé věci...

misulee
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
rokra
11. črc 2011

Ahojky, jsem tady nová, ale tato diskuze je fakt super 😉 Právě s manželem čekáme druhého potomka a se jmény je to u nás peklo! U prvního Davida jsme se shodli na 100%, protože se nám to zdálo neutrální a srozumitelné po celém svěťě. I když jsou jich mraky 😝 Ale teď se docela hádáme! Já jsem chtěla druhého Sebastiána nebo Oskara. Toho manžel úplně zavrhnul, ale se Sebastiánem neměl problém. Kámen ůrazu nastal, když jsme to oznámili prarodičům. Nejdříve mlčeli, ale na oslavě po pár panácích nám dali co pro to!!! Prý na něj budeme volat jak na psa a podobný keci. Nakonec mi to opravdu zprotivili a teď se hádáme dál. Já bych chtěla Štěpána a manža Adama. Doufám že to bude holka, protože tam jsme se shodli na Elle i když je jich taky dost. Já si ale podvědomě myslim, že bude opět kluk a jméno už fakt žádnému příbuznému dopředu neřeknu a Štěpána si prosadim a basta 😀 😀 😀

bocinka
11. črc 2011

@lucisa moje sestřenka má tři holčičky po dvou letech- s jedním manželem - a teď čekají kluka po třech a půl.... 😉 😉

@laska.nezna.hranic MM chce chlapečka.... já holčičku.... tak uvidíme.... 😀 😀 😀 asi mu řeknu, že jestli chce kluka, tak se bude koupat v potoce před barákem... 😝 😝 😀

kristi
11. črc 2011

@rokra ja jako vubec nechapu, co do toho maji babicky co kecat, ted uz asi sama dobre vis, ze je lepsi to nerikat a delat tajnosti a hlavne vydrzet az do porodu, pak si holt zvyknout. 🙂

bocinka
11. črc 2011

@rokra já taky nikomu nic už neřeknu, páč kdyby byla Sofi kluk, tak máme peklo.... u druhého neřeknu nikomu - krom MM samozřejmě - ani pohlaví, ani jméno.... A Štěpán je moc krásné jméno.... Ale k Davidovi mi víc sedí Adam.... 😉 😉

bocinka
11. črc 2011

@kristi nevím, jestli už jsem to nepsala, ale já moc chtěla MIU, ale to neprošlo u MM... 😠 😠 A Sofii nám vymyslela moje babička - no teda vymyslela, řekla, že její maminka byla Sophia a že to máme zvážit a Mira byl hned od začátku zamilovaný, tak to bylo šup šup.... Ještě že tak, jinak by asi byla Nikol po mě a to já nechtěla....

rokra
11. črc 2011

@bocinka To mi přesně říká manžel taky 🙂 Ale já mám na Adama trochu averzi, protože jedna známá ho má a říká mu Ádínku, což mi trhá uši 😀 Jojo u prvního jsem měla úplně jiná kritéria. Hlavně aby tomu rozuměli vsichni známí a příbuzní v cizině a teď naopak chci aby jim to znělo trochu exoticky a navíc si myslim že Štěpánků zase tolik není 😀 😀

bocinka
11. črc 2011

@rokra No tak Adínek, jo???? 😝 Moje kamarádka má zase Štěpána a říkají mu Štěpíčku(to už rovnou Pepíčku) 😖

Mě se teda líbí obě.... ale

David - Adam
David - Štěpán

no když to napíšu, tak to vypadá dobře oboje.... ale David je takovej tvrdší, a ten Adam taky, tak asi proto mi to sedí víc....