Netradiční jméno pro kluka - Damián. Co myslíte?

amira55
8. zář 2008

Ahojky stávající i budoucí maminy🙂
Co vy a jméno? Mě se líbil Samuel, ale v posledních dnech jsem se zamilovala do Damiána....Co tomu říkáte? Všichni mě od toho zrazují včetně partnera(kromě mé máti ta mě nabádá k tajné akci ať to jméno dám a basta). Není to opravdu trochu nezvyklé? Každý den slyším jak se mu budou děti smát, ale vždyť dnes už jsou jména různá nebo se mýlím??? Myslím si, že by moje dítě trpělo víc jako 6stý Kuba ve třídě...

Co myslíte? Díky za radu nejenom pro mě, ale i pro ostatní maminy....

kristi
18. říj 2011

@endy84 Lemalián Krkoška je super, to bych dala hned...kdyby to byla dvojčata, tak bych k tomu přihodila něco méně extra jako Maxmilián atd.....nebála bych se toho, hlavně když vám se to líbí

lucisa
18. říj 2011

@endy84 Opava? no, nějak nevím........

lindaaax
18. říj 2011

Cyrilek 😉

endy84
18. říj 2011

@kristi
Tak teď jsem pochopila pořekadlo, tonoucí se stébla chytá 😀
Deset lidí může říct ne, je to děs... A stačil jeden a spadl mi kámen ze srdece 🙂

endy84
18. říj 2011

Cyrilek? Tak to mám spojené s jedním hodně nepříjemným a nesympatickým pánem...
Od toho si myslím, že se taky jména odvíjí...

romcovaklarka
18. říj 2011

@kristi Já se picnu 😀

endy84
18. říj 2011

Nééééé.... to je zbytečné... Maminka mě chtěla i vydědit 😀

petule246
18. říj 2011

@endy84 - přidávám se na stranu rodiny, lemalián krkoška je fakt dost .... zvláštní .... nedělej mu to! 😉

lucisa
18. říj 2011

Já teda nevím, ale to se tady vážně diskutuje nad jménem Lemalián? 😀 😀 😀 😀

germaine
18. říj 2011

@endy84 Já bych řekla, udělej jak myslíš, já jsem dost tolerantní, ale dovedeš si představit, že se mu děti ve škole posmívaj a říkají mu Lemíku? Pak chudák kluk....a že děti uměj bejt hodně zlý 😠 . Asi by vám pak moc nepoděkoval...a jsem pro český jména. Nějak nechápu ty Mellisy, Vanessy, Charlotte apod...toť můj názor.

endy84
18. říj 2011

To je právě to těžké... Kdyby se jmenoval Marek (oprava, kdyby se mi líbilo jméno Marek, jak si přeje rodina), tak se mu děti budou posmívat Marek párek, kdyby to byl Denis, bude to Denis penis... Jé málo jmen na které se nedá nic vymyslet.. Vím, že děti dokážou být zlé... Proto jsem se tady přihlásila... Víc negativních názoru je lepší pro rozhodování, že se tohoto jména, ač nerada vzdám.. ☹

romcovaklarka
18. říj 2011

@endy84 Bílou masajku neznám, ale jméno mi evokuje pouze leguána a liánu 😅

petule246
18. říj 2011

@endy84 - doma budou mít určitě radost 😀 ale chápu, že tě to mrzí, já si pro holčičku vysnila stellu a přes mýho manžela by to prostě neprošlo, že v žádným případě ne, že je to jak to pivo. A fakt s ním nešlo hnout a taky mne to mrzelo, že se stelinky musím vzdát. Nicméně nakonec máme 2 kluky, tak je to jedno. A úplně na okraj - pro 3. kluka by se mi momentálně moc líbil právě denis.

endy84
18. říj 2011

😀

verbalinka
18. říj 2011

@endy84 mne Lemalian neprijde tak sileny. Kazdy jmeno je o zvyku. Teda prvni precteni bylo divny, ale po nekolika prispevcich jsem si zvykla. ALE k prijmeni to vuuubec nejde. Fakt je to jak pest na oko - doslova! Proste mate "blby" prijmeni na exoticky jmena a byt vama, tak zustanu u klasiky 😉 A @kristi to nejspis myslela jako vtip, jak ji znam 🙂

tyrisa
18. říj 2011

Jasan Halůzka 😀

jop
18. říj 2011

pane bože, Lemalián 😀 😀 😀 No, já chápu, že rodičům se může líbit leccos, ale mějte rozum a myslete hlavně na kluka, on s tím "jménem" bude muset žít a jestli bude jako 99,9 procent populace, tak vás za to pojmenování bude pěkně nesnášet. Je fakt, že děcka se posmívají kde čemu, ale Lemaliánovi by se smáli nejen děti až do důchodu 😀

nunacek
18. říj 2011

@petule246 Taky jsem chtěla Stelu 😵 Ale přes manžela to neprošlo ☹

natysek
18. říj 2011

Také přidám svou trošku do mlýna. Za mě pro DAMIANA určitě ano. 🙂 Tady píši pro inspiraci jména z kterých jsme vybírali my: 😉

Kluk =) Oliver, Dominik, Sebastian, Alan, Bruno, Matheo, Dorian, Šimon, Simon, Roland, Eliah, Valentýn, Nathan, Nataniel, Filip, Eliáš, Damian, Alex, Patrik, Matyáš, Matyas, Daniel, Roderik, Marcus, Aron, Simeon, Etien, Rustin

Holka=) Sofie, Stela, Elen, Laura, Vanesa, Eliana, Valerie, Valentína, Dominika, Melanie, Mária, Zita, Zoe, Ema, Debora, Melisa, Evelína, Nikoleta, Ellie, Sarah, Daniela, Odetta, Elisa, Beata, Charlotte, Šarlota, Lilliana, Mirabel, Paulína, Kristiana, Tina, Loretta, Leyla, Justina, Vanda, Berenika, Nina, Rita, Vilemina, Zuzana, Ráchel, Karin, Emily, Brigita, Julie, Olivie, Miriam, Jozefína, Mariell(a), Rozálie, Rozárie, Bianka

endy84
18. říj 2011

Denis je druhá varianta, jenomže my to máme doma těžké... To neschvaluje má drahá polovička. Stejně jako se mi líbí jméno Rychard ale neprojde to... Jeho vyrianty jsou Dominik, nebo Viktor... A to zase neprojde přeze mně 🙂 Lemalián byl jediné, na čem jsme se ještě před 14ti dny 🙂 😅

natysek
18. říj 2011

Vybrali jsme nakonec pro chlapečka Olivera nebo Alana a pro holčičku Sofii a nebo Stellu (já vybírala holku a přítel kluka). Ale je pravda, že má drahá polovička si snaží trošku prosadit Zoe a nebo Melisu hihi 🙂

petule246
18. říj 2011

denis krkoška bych ti posvětila 🙂 a myslíš vážně rychard, né richard ... dominik krkoška by se mi taky docela líbil ... no je to peklo s těma jménama

endy84
18. říj 2011

@verbalinka
Vtip jsem nepochopila ☹ ... Ale jak jsem psala.. tonoucí se stébla chytá 😀

jop
18. říj 2011

Rychard... co to je? 😀

natysek
18. říj 2011

Lemalián? To slyším poprvé 😕 Za mě na české poměry už je to až moc exotické

lucy.l
18. říj 2011

@endy84 Lemalián je drsný, jako zní to pěkně,ale hodně zvláštní no...
Taky máme ve hře Denise,manžel by ho chtěl, já mám strach z Denis penis ☹

germaine
18. říj 2011

@natysek Můžu znát tvoje příjmení? Máte tam docela dost pro mě exotickejch jmen, tak by mě zajímalo, jak by to pasovalo.

petule246
18. říj 2011

@natysek - oliver se mi taky moc líbí 🙂 sofií je teda na můj vkus poslední dobou opravdu hodně ale stella je pro mne srdcovka, to už jsem psala výš ... ale hezká jména máte.

natysek
18. říj 2011

jjj Dominik Krkoška zní pěkně 😉 🙂

natysek
18. říj 2011

@germaine Zoul