Netradiční jméno pro kluka - Damián. Co myslíte?

amira55
8. zář 2008

Ahojky stávající i budoucí maminy🙂
Co vy a jméno? Mě se líbil Samuel, ale v posledních dnech jsem se zamilovala do Damiána....Co tomu říkáte? Všichni mě od toho zrazují včetně partnera(kromě mé máti ta mě nabádá k tajné akci ať to jméno dám a basta). Není to opravdu trochu nezvyklé? Každý den slyším jak se mu budou děti smát, ale vždyť dnes už jsou jména různá nebo se mýlím??? Myslím si, že by moje dítě trpělo víc jako 6stý Kuba ve třídě...

Co myslíte? Díky za radu nejenom pro mě, ale i pro ostatní maminy....

verbalinka
12. říj 2011

Po jeho narození jsme vymysleli hoooodně zdrobnělin 😀 ale nejčastěji, když byl malej - Willíček, pak Will, Willík (to používám nejčastěji já). Děda a někteří lidé říkají Wilda, ale to se mi nelíbí. Je to dobrý jméno na zdrobněliny a jako dospělý William vypadá normálně a ve světě je to dost běžný jméno, takže nebude mít problémy 🙂

verbalinka
12. říj 2011

@eniciatko ale je důležitý příjmení. Přece jenom je to cizí jméno. My máme cizí příjmení, takže to vypadá dobře. William Novák není úplně to pravý 😅

eniciatko
12. říj 2011

@verbalinka no právě 😀 v slovenském kalendáři jsem našla VILIAM, ale Viliam Havelka... a nemusí to být špatné 🙂
Chtěli jsem nejdříve Tobiase, ale těch je teď jich je spolu s Tobiášem všude nějak moc... tak hledám jiné 🙂 jak jsem už psala, tak se mi taky líbí TIMON, manželovi moc ne...

verbalinka
12. říj 2011

@eniciatko pokud dáte česko-slovenskou verzi Viliam, tak k Havelkovi je to hezký 🙂 Timon mi k Havelkovi moc nejde a hlavně je to jedno z těch jmen, které si neumím představit na 50ti letém chlapovi 😅

lilliaan
12. říj 2011

Moj partner chcel velmi Samuela, to mi povedal uz na nasom prvom rande 😀 Ze takto sa bude volat jeho syn 😀 Ked sme otehotneli,, ja som mala take tusenie, ze to bude dievcatko. Kazdemu hovorim: "to urcite bude holka, ved matka to predsa citi" 😀 A bum! Na ultrazvuku doktor hovori "na 98% kluk" 😅 😅 Teda mala to byt Liana, a narodil sa nam Teodor. Po mojom dedkovi. Volame ho Teo alebo Tedik. Raz bude Teddy,, a bohvie co mu este kamarati vymyslia 😀 Tiez mi kazdy hovoril, ze sa mu budu deti v skolke smiat, ze v CR je to skarede meno atd.. No ja ked sa pozriem na svojho Tedika,, ine meno by mu ani nepasovalo 😎

eniciatko
12. říj 2011

@verbalinka a druhé bude taky chlapeček nebo holčička 🙂?

verbalinka
12. říj 2011

@lilliaan Teodor je krásné jméno 😵 A ty zdrobněliny jsou super. Opravdu jméno pro dítě i pro dospělého 😉
@eniciatko holka, nejspíš 🙂 Původně jsem chtěla Stellu, ale hezkých holčičích jmen je strašně moc, takže mám zatím na seznamu asi dvacet jmen a to ještě není konec. Ale je lepší začít dřív, a to správné jméno vyskočí 🙂 A vy čekáte co?

eniciatko
12. říj 2011

@verbalinka my pry kluka 🙂 řekl mi to dr. v 17 -18tt na 3D, ale od té doby to zatim nikdo nepotvrdil...počítame tedy s klukem 😎

michaela2310
12. říj 2011

@lilliaan Teodor je moc pěkný jméno 😵 my jména v rodině neříkáme, protože za ty kecy to nestojí .... a moje bába pořád říká "hlavně at to není Teodor" 😠 kdyby jsme nerodili v lednu tak bych nad ním uvažovala, ale nechceme, aby měl všechno za sebou... tak třeba u druhého 😝

verbalinka
12. říj 2011

@eniciatko mně holku řekla moje gyn v 17.tt a já to tušila, tak s ní počítám 🙂 ale příští týden si to ještě nechám potvrdit 🙂

eniciatko
12. říj 2011

@michaela2310 komentáře z rodiny mam nějraději :p ...nejlepší jim pak asi oznámit jak se mimi jmenuje, když už je na světě 🙂

kristi
12. říj 2011

vice nez Teodor se mi libi Theo nebo Teo.... 😉

eniciatko
12. říj 2011

@verbalinka super, budete mít páreček - kluk a holka 🙂

verbalinka
12. říj 2011

@eniciatko asi jo 🙂 Ale mně vy nevadil ani kluk. Fakt je mi to šumák 🙂 První těhu bylo pohodové, teď mám rizikové, takže pohlaví mě opravdu netrápí 🙂

@kristi Theo i Teo je pěkný, ale já bych dala Teodor, právě pro více možností a univerzálnost.

Všechna teď tzv. moderní jména se zdají zvláštní, ale je to stejný jako dříve Monika, Tereza, Natálie, Jakub, Tomáš atd. Za pár let budou úplně nudně klasická a budou se vymýšlet nová 😀

saronka
12. říj 2011

@kristi Teodor je lepší ale pro naše přijmení s R asi by přicházel v úvahu jen Teo..ale kamarádka bude mít ted Teodoru tak asi nedáme 🙂) tedy pokud budeme čekat kluka že jo hihi

kristi
12. říj 2011

@verbalinka mas recht, za chvili se od tech Sofii a Ell vratime zpet k Annam a Mariim

endy84
18. říj 2011

@amira55
Ahoj. Jsem tady poprvé a jak tak pročítám všechny tyhle příběhy, jsem hned klidnější, že v tom nejsem sama kdo se trápí tím, že se mu líbí netradiční jméno a každý Vám to vymlouvá 🙂
Jestli pomůže názor, že Damián je vážně zvláštní a mě osobně se líbí a vůbec mi nepřipadá, že by tím měl malý nějak trpět.....
Já jsem zamilovaná do jména LEMALIÁN... Tímto taky žádám o upřímný názor..
U nás doma pozdvižení.. Ale to naštěstí poprvé nemusím vysvětlovat, jaké to je. Nejen doma na to mají názor, že malý bude chudák a děti se mu budou posmívat.. Zatím se to jméno líbí jen mi a mému muži a ještě dvěma známým, ale jelikož manžel je lehko ovlivnitelný typ (hlavně mými rodiči) proto od jména odstupuje i on. Jsem zoufalá, protože se mi o jiném jméně nechce ani přemýšlet. A i když přemýšlím, nic není to pravé!
Kritiku UŽ přijímám lehko 😀 .. takže pokud máte na toto jméno nějaký názor, moc prosím do toho! 🙂
Předem děkuji za pomoc

petule246
18. říj 2011

@endy84 - nakoukla jsem sem náhodou, protože máme taky netradiční jméno pro kluka (Alfred - po tátovi, dědovi a pradědovi). A lemalián mne teda praštil do očí - a úplně na rovinu, mně to teda přijde fakt dost šílený. Takže mám-li být upřímná, mně se to fakt nelíbí - přijde mi to jak leguán 😉 Na druhou stranu sama vím, že alfred se taky každému nelíbí a máme ho a moc se nám to jméno líbí a nikým bychom se stejně nenechali ovlivnit ... takže tak.
Mimochodem alfred taky vzpomíná, že se mu na základce posmívali a přežil to. Teď si ho naopak všichni dobře pamatují a je to spíš výhoda ...

radushka
18. říj 2011

@endy84 tak to jsem v životě neslyšela 😨 A jak byste mu pak říkali? Resp.jak by mu říkaly třeba učitelky,...?Mně to příjde trošku jako jazykolam 😅

nunacek
18. říj 2011

@endy84 Lemaliána mám spojeného s Bílou masajkou, takže jako jméno pro české dítě - za mě ne 😉

kristi
18. říj 2011

@endy84 dle me takovy zadny jmeno NEEXISTUJE 😎 stejne jako asi 12-ti leta pisatelka

radushka
18. říj 2011

@kristi tohle mě napadlo taky 😀 Ale tady někdy padají takové jména, že už se radši nedivím 😀 😀 😀

marketnieuw
18. říj 2011

@endy84 Lemalian z filmu Bila Masajka? hmmmm, velice netradicni, zrejme az prilis 😅

kristi
18. říj 2011

@radushka no ja nevim, ja to v zivote neslysela, i kdzy Masajku jsem videla.....ale to jmeno si nepamatuju

endy84
18. říj 2011

@radushka
Lemi, Lemiku, Jako malému malinko... 😀
Jazykolam to je určitě.. ale když je třeba jméno Jakub, taky se představuje jako Kuba 🙂

kristi
18. říj 2011

@endy84 a z kama ty ses? a jaky je prijmeni?

endy84
18. říj 2011

Jo jo, bílá masajka to je 🙂

nunacek
18. říj 2011

@radushka @kristi Lemalián v Bílé masajce fakt byl, ale podle mě to je prostě jméno pro afrického domorodce, ne pro českého kluka.

endy84
18. říj 2011

Opava... Příjmení Krkoška.
To 12ti letou pisatelku... nevím, vyplnila jsem to na rychlo a moc se tím nezabývala 🙂 😉

endy84
18. říj 2011

Jsem za názory ráda..