Netradiční jméno pro kluka - Damián. Co myslíte?

amira55
8. zář 2008

Ahojky stávající i budoucí maminy🙂
Co vy a jméno? Mě se líbil Samuel, ale v posledních dnech jsem se zamilovala do Damiána....Co tomu říkáte? Všichni mě od toho zrazují včetně partnera(kromě mé máti ta mě nabádá k tajné akci ať to jméno dám a basta). Není to opravdu trochu nezvyklé? Každý den slyším jak se mu budou děti smát, ale vždyť dnes už jsou jména různá nebo se mýlím??? Myslím si, že by moje dítě trpělo víc jako 6stý Kuba ve třídě...

Co myslíte? Díky za radu nejenom pro mě, ale i pro ostatní maminy....

zuny
6. lis 2010

tak Prokop a Kryštof - pěkný jména, ale ty mají zrovna sousedi od naproti tři kluky:Prokop,Štěpán a Kryštof 😀

petamaskova
6. lis 2010

Adrián 🙂

indiankat
6. lis 2010

@xaverov ja si vzdycky kdyz slysim tohle jmeno vzpomenu na tu prisernou tchyni z ordinace jak rika : "Prokuuuuuupku" ale to kazde jmeno Ti neco priomene nebo nekoho

zet83
Autor odpověď smazal
Zobraz
radka.k
7. lis 2010

@zet83 nechci ti brát iluze, ale Kryštof Šnajdr taky žádný šlágr 😖 Moc to šišlá, š - š.
Ale moc se mi líbí Benjamin Šnajdr, to fakt zní. Navíc i já jsem moc chtěla Benjaminka a dodnes mě mrzí, že jsem si to neprosadila. Čekala jsem dvojčátka, u kterých se vědělo, že plod B je velice drobný proti bráchovi a vlastně kvůli jeho špatným průtokům se dělal císař. Ten menší měl být Benjamínek (nejmenší a nemladší z rodiny) a ten větší Max. Bohužel tatínek byl absolutně proti 😠

zet83
7. lis 2010

@radka.k já vím.. je to šišlavý všechno. Nevím nevím, možná to nakonec dopadne na Táďu.. já fakt nevím...jsem z toho mimo a už mi docházejí inspirace. Hlavně zase ten Benjamínek, ten nevím, jak by se uchytil tady v okolí ☹ Maxíka jsem taky navrhovala.. on ale Maxmilián..no to už nehrozí vůbec.
Já zatím vybírám pro obě pohlaví.. jelikož se nebudem brát a budu muset na matriku.. a taky.. naše mimi je vtipálek.. otočený zádíčkama, mezi nožičkama šňůru a doktorka jen kroutí už pár týdnů hlavou 😀 No o dvojčátkách sem taky musela přemýšlet.. to bylo u nás na nože.. nakonec to jedno se na nás vykašlalo, tak máme jen jednoho mrňouska v bříšku.

radka.k
7. lis 2010

@zet83 Benjaminovi můžeš říkat Bene, Beny, Bendo, Benží...fakt moc hezký. A Max nemusí být jen Maxmilián, což se mi taky moc nelíbí, ale buď jen prostě Max, nebo Maxim. A Maxim Šnajdr zní taky moc pěkně. Máš ještě spoustu času, tak přeju šťastný výběr, ale věř, že ve finále je to fuk, protože důležité je, aby mimi bylo zdravé a může se pak jmenovat třeba Božidara a Hvězdoslav. 🙂

zet83
7. lis 2010

@radka.k každopádně, nějak to dopadne, jméno mít musí 😀 ale děkuji za tip..ten Ben se mi začíná líbit čim dál tim víc 😉

indiankat
7. lis 2010

@zet83 Beny je krasny!!

lusyy
7. lis 2010

Ahoj mamči,tak u nás pokud to bude kluk,tak to bude Matyáš. Na jiným jsme se s manželem neshodli 🙂

zet83
16. lis 2010

@indiankat
@radka.k
..a co byste mi řekli na takového Sebastiana ? ;) nooo názory, rady, šup šup 😉 🙂

indiankat
16. lis 2010

@zet83 no nam se to zezacatku taky libil ale moc dlouhe k nasemu dlouhemu prijmeni. Me se to libi moc, ale zvas jak mu budes rikat. ja jsem alergicka na "Bastííííííku" 😀

verusinek
16. lis 2010

@zet83 moc hezký jméno u nás ho má už v rodině rezervovaný brácha 😀 😀

j.cien
16. lis 2010

tak nam se kluk nepovedl 😀 ,ale libi se nam Mateo 😉

radka.k
18. lis 2010

@zet83 Sebastian je moc hezké, ale myslím si, nepraktické jméno. Je krásné jen v tomto původním tvaru. Bastíku, Sebe, Sebíku, atd. se mi vůbec nelíbí. A říkat miminku stále jen Sebastiane je divné ☹ Takže nedoporučuji.

didi07
18. lis 2010

souhlasím s radkou, Sebastian hezký, ale než bych na něj zavolala na hřišti celým jménem, tak by mi utekl 😉. A ty zdrobněliny zní hrozně, navíc pravděpodonost, že ho budou celým jménem oslovovat kamarádi je hodně malá, takže bych nedala.

zet83
19. lis 2010

@indiankat
@radka.k
@didi07
no jo ženský... zase máte pravdu ☹ chjoo.. proč je těch jmen tolika 😠

weri1
20. lis 2010

ahoj holky, já mám chlapečka BENJU, říkáme mu Beník, Beníček, manželovi Beny. ale dala jsem to proto, že nemáme český příjmení a je po manželovi. K českýmu příjmení bych nedávala cizí jméno.

leonunuska
21. lis 2010

Ahojte maminy, já jsem taky na rozpacích, vybrala jsem si s tátou jméno Mikuláš a rodina je absolutně proti. Kamarádkám se líbí jen té starší generaci vůbec, absolutně nechápu proč ☹ Je české, netradiční a má krásné zkratky a přezdívky. Bohužel patřím k těm co se nechávají snadno ovlivnit, ale jména jako Petr a Honza prostě nejsou moje gusto 🙄 🙄 🙄 Tak nevím jestli vybírat dál nebo ho prostě dát a ať si zvykají 😠

pantomima
21. lis 2010

@leonunuska já bych si stýla za svým, nám Osara taky vymlouvali a teď, když je na světě, ta prej jak mu to jméno sluší

apollo11
21. lis 2010

@leonunuska Mikuláš je nádherný jméno! (i k Sáře super). Nedejte se s manželem ovlivnit, když se shodnete vy dva, to je nejdůležitější. Je to přece vaše dítě 😉 pak by vám to mohlo být třeba líto... Já nevím, že ti příbuzní vždycky do všeho tak kecají, a to nejen do výběru jména 😖 😉

dexonka
21. lis 2010

@leonunuska pokud se vam to jmeno libi,okoli bych neresila..pak date jiny a bude vas to mrzet,Mikulas byl i muj favorit,ale narodila se nam holcicka-Sara,a taky jsme museli resit pribuzenstvo,no a ted je vse ok...........

syll.
21. lis 2010

@radka.k tak to teda prrrrrrrrrr já mám Sebastianka a je to úžasné jméno, všichni nám ho chválí i cizí lidi, říkáme mu Sebíčku, Sebi, i Sebastianku, máme dlouhé i příjmení a co jako? nebude negramotný snad, znám spoustu lidi s dlouhým jménem i příjmením ...ale každému se líbí něco jiného to chápu.
A ve škole má tchýně taky Sebastiana a říkají mu Sebi ..takže žádný problém.

syll.
21. lis 2010

@dexonka Sára je hezké, ale u nás je hodně psů Sárinek, ale vem si, že já chtěla Alexe a sůsedi maji taky psa, mě ti lidi s těma jménama pro psy tak serou 🙂 nemůžou to být bobíci a rexici a puňtové?

mv
21. lis 2010

Sebastian se mi líbí moc,krásné jméno, jen je to na mne taky dlouhé.A máme krátké příjmení, tak k tomu to nesedí.U dlouhého příjmení by mi to nevadilo, ale nelíbí se mi opaky.Krátké příjmení a k tomu dlouhé křestní.
Alex taky pěkný, ale sami máme psa Lexe,takže podobné a nic z toho. 😒
U nás v okolí jsou psi samí Míšové a Filipové,tak to bych zase já nedala.
A reakce okolí na jméno by mi byly zcela fuk,je to každého věc, jaké dá dítěti jméno.V tomto jsem splachovací... 😉

dexonka
21. lis 2010

@syll. jj to jo,ale ja znam hodne psu i terezek a zuzanek atd:DD

syll.
21. lis 2010

@mv je spousta krásných jmen, když se jim krásně říká 😵 jde jen najít to pravé ořechové a to je teda nadliský výkon občas 🙂 my měli ještě vybraného Lucase

mataharyy
21. lis 2010

Ahoj, tak u nás je zatím Benitto 🙂

koksi
21. lis 2010

ahojky už jsem to tu psala doma máme kluky: Bruno,Robin a teď se nám narodil přesně před týdnem Eliášek. SKoro u všech gratulačních sms byla zmínka i o tom jak krásné jméno jsme vybrali tak snad se bude líbit i majiteli. Ale nám se líbílo strašně... Na okolí bych nedala. Zvykne si. U nás toto byl horor s Bruníkem. Přitom je normálně v kalendáři takže žádná vymyšlenost...dá se mu říkat všelijak a krásně to zní až bude velký..Bruno..prostě nádhera. Navíc je tmavý typ po tatínkovi s černými vlasy... no myslím že jsme se dobře trefili..Okolí si za začátku nemohlo zvyknout ale teď každý říká jak se to k němu hodí. Takže všem přeji dobrou volbu ,-) a nebojte se...nic proti Petříkům, Honzíkům, Tomáškům, Terezkám, Eliškám apod...ale těch je všude hromady tak proč ty naše dětičky trošku neodlišit ? ,-) vždyť je tolik krásných jmen!

koksi
21. lis 2010

@leonunuska Mikuláš je krásný!!