Netradiční jméno pro kluka - Damián. Co myslíte?

amira55
8. zář 2008

Ahojky stávající i budoucí maminy🙂
Co vy a jméno? Mě se líbil Samuel, ale v posledních dnech jsem se zamilovala do Damiána....Co tomu říkáte? Všichni mě od toho zrazují včetně partnera(kromě mé máti ta mě nabádá k tajné akci ať to jméno dám a basta). Není to opravdu trochu nezvyklé? Každý den slyším jak se mu budou děti smát, ale vždyť dnes už jsou jména různá nebo se mýlím??? Myslím si, že by moje dítě trpělo víc jako 6stý Kuba ve třídě...

Co myslíte? Díky za radu nejenom pro mě, ale i pro ostatní maminy....

markytkaaa
6. pro 2008

🙂 Damián je krásný jméno 🙂

My máme Patrika ... ještě se mi líbil Mikuláš, Štěpán, Matouš, Ondřej.
Holčička byla a je pro mě jasná ... Stella ... ale bohužel můj drahý půlek si představuje pifko, a jediný normální s čím přišel byla Karolína, takže asi tak 🙂 Holčičí se mi ještě líbí Ella a Marianna 🙂 😵 😵

dont_speak
6. pro 2008

Hezký večer všem,
my čekáme druhé mimčo a manžel by si přál, aby dostalo tentokrát africké jméno.. buď Uchenna nebo Chima.. Musím ho nějak usměrnit 😉 😀 Na matrice mi tenkrát k malému, kterému jsme chtěli dát dvě jména odmítli vydat rodný list, pokud budu chtít africké jméno, které není ničím podložené.. jako ověřením o jeho existenci.

mausi
6. pro 2008

Ahoj, Damian je krasny jmeno, myslim, ze neni tak neobvykly...znam dalsi rodinu v CR, ktera tak pojmenovala sveho synka. A kamaradka ma Fabiana, to se mi taky libi moc. 😉
U nezvyklych jmen je mozna trochu ten problem, ze kdyz se pak clovek nekde hlasi jmenem, musi ho porad hlaskovat, opravovat, protoze ho lidi pisou spatne.....
My mame kluka Valentina a holcicku Rebeccu. 😉 U holcicky jsem chtella prosadit ortografii s "kk", ale prave z toho duvodu, ze se to tady, kde zijem, tak nepise, manzel me od toho zrazoval. Tak jsme zustali u "tradicni" psane podoby s "cc", aby to mala mela jednodussi. 🙂

gigi2
7. pro 2008

markytkaa: u nás taky vede Stella, a to s tím pivkem manžu zaím nenapadlo. 😀 Teda stejně bych jí říkala Ella, ale těch už je moc...Stell zatím tolik ne...Pro synka je jediná přijatelná ségra Karolína, ale to zase manža tvrdí, že jí budou říkat "Káro líná"... 😠

astraia7
9. pro 2008

gigi2: Jsem nositelkou tohoto jména a potvrzuji 😀

menny
9. pro 2008

Ahoj holky
Brousim po koníkovi a našla jsem tohle téma
Fakty super !!
Čekáme druhého kluka a jsme v koncích se jménem.
Líbí se mi hrozně netradiční jména. Manžel chtěl Kubíka,
ale já prostě nechci aby se malej jmenoval jako každej
druhej chlapeček. Proto Honzík, Kubík...prostě ne.
Musim podotknout, že máme dost český příjmení, takže je to těžší
vybrat nějaké neokoukané jméno.
Tady se mi hrozně zalíbil ten Darien, fakt krásný, ale dost by to
dřelo s našim příjmením. Vybíráme tedy z Jonáše, Tobiáše, Matouše, Eliáše
(nějak se všem líbí jména se š 😀 )
Zatim vede Matouš. (Syn hrozně totiž chce Matýska)
Tak holky nevim. Prostě to pro mě neni 100%
(syn je David, ne zrovna nic neobvyklého 😀
Tak taky aby ty jména k sobě pasovali)
Jinak Damián, Šimon, Alex, Sebastián...i ostatní....nádherný...máte můj vkus 😉

briketa
6. únor 2009

My mame Neal a cakame babo, ak to bude chlapec bude Kay

calli
6. únor 2009

Ahojky, zdravím a přidávám...My máme pro kluka vybrané jméno Tobiáš a přítel vymyslel jméno pro holku a mě se taky líbí...Thea 🙂

kocicinka
6. únor 2009

Ahoj, tak jsme se dozvěděli, že to bude chlapeček a taky jsme v koncích s vybíráním jména. Manžel to nechává víceméně na mě. Taky bych chtěla netradiční jméno, ale ne cizí, pokud možno české. Sestřičku v budoucnu hodláme pojmenovat Anežka nebo Amálie. Bude mít krátké příjmení začínající na F. Já mám problém, že mi k mému chlapečkovi žádné jméno neštymuje. Jo, štymuje mi celkem František, ale to zase zavrhnul manžel 😒 . Kdysi se mi líbil Antonín, ale to mi zase moc připomíná ty komunistické prezidenty 😅 . Zatím zůstávají ve hře Adam, Jonáš, Mikuláš, Benjamín. Kdyby vás nějaké jméno- nejlépe české- napadlo, můžete mi ho napsat? Chtěli bychom něco netradičního, ale žádnou cizinu. Máme to asi těžký, co? 😝

ilci
6. únor 2009

mě se líbí jména typu Matouš, Kilián, Bartoloměj, Hynek, Kryšpín 🙂
u nás rozhodovalo i to, aby šlo jménem/přezdívkou říkat miminku i puberťákovi 😀

kocicinka
6. únor 2009

Koukám Ilci, že máte asi Mikuláška, že?

ilci
8. únor 2009

jj, máme, to byl jasný favorit 😀 😀
my chtěli Mikše (ať žije pohádka Neohrožený Mikeš aneb o statečném kováři) a já si našla, že je to domácí podoba Mikuláše
a po porodu se mi začalo líbit i jméno Mikuláš jako takové

zdenallicka
8. únor 2009

Ahoj, my mame pro kluky vybrane jmena Eliáš Matěj a Tobiáš (Tadeáš) Jáchym.. Vse krasna, ceska jmena...

A pro holky mame Ella Rose nebo Sofie Ella a druha bude Jasmína Mia... 😵

Damian se mi moc nelibi.. Ale Darien a Zacharias, Kryspin s Mikes jsou moooc hezci... Mozna bych mohla zkusit premluvit tatku na Mikulase Jachyma... 😀

kristi
8. únor 2009

pro kluka Nathan, holku uz mame, kdyby byla druha, tak jmeno nereknu, by mi to nekdo ukradl 😀

pikusa
8. únor 2009

Zdenalicko,můžu se zeptat,proč 2 jména???
My čekáme kluka a bude to Matyáš a přítel je Josef a tak mi to tam chce nacpat 😀 jako 2.jméno,ale já nechci 😀 😀 😀

chechta
8. únor 2009

Ahojky my máme doma Teodora a kdyby byl duhej kluk tak se mi líbí Šimon a dělali sme si s manželem srandu, že kdyb se zadařili dvojčata kluci ( manža to má v rodině) tak by sme je pojmenovali Tadeáš a Tobiáš,aby se nám to krásně pletlo 😀 😀 😀 😀 😝

pikusa
8. únor 2009

Chechto...Šimon a Matouš..........a je to 😀

chechta
8. únor 2009

pikusko matouš asi ne, ale díky za tip 😀

pikusa
8. únor 2009

Nevadí 😀 to mě jen hned tak napadlo 😀

ilci
8. únor 2009

Kristi, klidně to hoď do placu, my jsme spíš na ta česká jména a u tebe to netipuju, když máte Miu 😉

zdenallicka
8. únor 2009

pikusa: Je to u nas v rodine nove zavedena tradice, ale to je spis na druhem miste.. Prvni misto je to, ze se nam proste ta jmen libi a nedokazeme se rozhodnout jen pro jedno a krasne to spolu s nasim prijmenim zni... Chapu argumenty proti - nevleze se do kolonek, bude se muset vzdy podepisovat obema jmeny atd., ale myslim, ze napsat o pet pismen navic nikoho nezabije... 😉

Stejne decka budou elina, Mates, Jaja a Mia, ale dve jmena nam ucarovala a proste je chcem... A myslim, ze nase deti se nebudou mit zac stydet... 😉

ilci
8. únor 2009

a jestli znáte knížku Mikulášovy patálie - teď to vychází v různých reedicích, já mám 20let starý výtisk - tak jsou tam jména jako právě Jáchym, Kryšpín, Fridolín, Celestýn, Albín, Augustýn, Vendelín, Viktorín 😀 😀

ilci
8. únor 2009

zdeni, argumenty na dlouhé jméno neberu 😀
hlavně, když se vám líbí, ne 😉
my jsme si, upřímně řečeno, taky užili svoje
jméno jsme do porodu tajili a pak to přišlo 😀
jediné švagrovce se náš výběr zamlouval, ale už si všichni zvykli 😉

zdenallicka
8. únor 2009

ilci: Ja si to taky nenecham vymluvit... 😠 A hlavne - z rodiny to zatim nikdo nevi... Vi jen o Elle a Matesovi.. Ale Eliaska, Jachyma a spol. jsme si nechali jako prekvapko... 😀

ilci
8. únor 2009

zdeni, máš recht
u nás nevěděl nikdo nic 😀
takhle ti to nemůžou před narozením vymlouvat a hnusit, už se s tím prostě musí smířit 😉

pikusa
8. únor 2009

Zdenalicko,díky,já nemám nic proti 2 jménům,jen proti tomu Pepíkovi 😀 I ikdyž Matyáš Josef mi docela zní.....ale jméno pepa se mi nelíbí 😒
Jéééé Mikulášovi patálie....miluju tu knížku dodnes 🙂 a kamarádka Mikuláše bude mít.

rioko
8. únor 2009

Tak to my budeme mít Vojtíška a jméno se nám zalíbil vlastně hned - ještě se mi hodně líbí Šimon, Matouš, ale to se nám nehodí k příjmení 🙂

zdenallicka
8. únor 2009

ilci: Hlavne to nejsou jmena, ktera by se mi zprotivila... 😉 POrad se mi ta jmena libi a mam milion zdrobnelin, i kdyz ted jeste tvrdim, ze jim budu rikat klasicky - Mateji, Ello atd.. Ale jak to znam od neteri - Natali je Natalisek a Kristyna je Tytynka... 😀

pikusa: Matyas Josef zni krasne... 😵 My detem taky nebudem rikat obema jmeny.. Proste mu budete rikat Matyasku, Matysku a "Pepik" bude v pozadi... 😉

pikusa
8. únor 2009

Zdenalinko,právě že přítel by mu říkal Pepíku...je to po něm...i ted na něj občas mluví jako na pepíka...a nebo co dělá pepíček???
A já skřípu zubama 😀
Jibak se mi ještě líbí Štěpán

zdenallicka
8. únor 2009

Pikusa: To prece nevadi... 😉 Mne se treba libi i Frantisek... 😵 MOje neter je Tereza Natali a prababicka ji rika jen Terezko a nikomu to nevadi, ani Natalce ne... 😀 Jeho ten Pepik prejde... Treba je to jen takovy "pracovni" nazev... 😕